CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: OttoVonBismark

Pernah Terpikir Nak Penampar Hantu Setan ?

Masa jaga arwah mak kat hospital.. Tiap2 Malam kena ganggu.. Geram sungguh aku.. Dah le letih jaga arwah.. Malam nak tido.. Datang pulak kacau aku..
Memang rasa nak tampar je

ninja boy replied at 4-3-2019 02:45 AM
Pergi la ke kawasan ramai hantu. Masuk bangunan itu jgn takut. Di waktu jam 3 pagi lagi bagus di wak ...

aduhaii cara dia describe, merinding goosebump terasa ngilu mama sensorang di dalam opis.

keh keh keh

,masa muda wa, di habiskan untuk berlagak dengan hantu hantu ini..
oleh kerana mengaji tauhid seawal usia 17 tahun, maka masa muda wa memang sombong..
tak takut lansung dengan hantu setan ini..dan memang sering menyeru mereka keluar walau di tengah hutan...
dan seperti TT, mereka ini lansung tak muncul kan diri...
tapi....ada satu ketika di dalam hotel di tepi laut..
sedang wa mengadap laut pada pukul 3 pagi, terasa angin laut makin keras sampai..
dan serentak dengan itu, wa rasa kepala wa mengembang 3 kali ganda..
itu wa serender..terus lari turun ke bilik kawan kawan wa yang lain...
pasal wa yakin, itu jin laut adalah yang busat....

bila tua ni, jumpa dengan mereka mereka yang arif, wa terfikir, nasib baik tak beranikan diri beradap dengan itu jin.
kata yang arif, jika terjumpa dengan situasi yang wa sebut diatas, kalau boleh elak..elak...
kerna itu jin punya level antara tertinggi..nasib baik wa elak ..haha

dan nasihat untuk TT..
selagi belum jumpa..toksah lah mau cerita berani mau tampar dan sebagainya..
lu cuma akan diuji bila terjumpa masa lu tak minta..
pada masa sekarang, lu boleh kata bergantung dengan ilmu lu jer pun..
dah tauhid kata Allah maha besar, jin itu bukan ada kuasa..kita pegang je lah dengan ayat tu..
Bila tua sikit nanti, bila lu faham, lu pun takde kuasa sama..cuma Allah je ada kuasa, maka sifat berani lu tu akan hilang..
sebab lu akan duduk dengan sifat yang mengharapkan pertolongan Allah setiap masa...
maka, baru betul tauhid lu...
baru sempurna kalimah rasul

keh keh keh

Rate

1

Ah_Kwan replied at 7-5-2019 05:24 AM
keh keh keh

,masa muda wa, di habiskan untuk berlagak dengan hantu hantu ini..

aku suka methode ko. Ko start belaja tohid umo 17, aku belaja tohid umo 13. Budak hingusan lagi dulu.

cuma kalau ko kata dah berusia tu, define "berusia". mungin ko tak tau umor sebenar aku yang sedang menaip ni jauh lebih tua dari ko.

Apa apa pun, aku suka methode ko. hahaha

OttoVonBismark replied at 7-5-2019 05:48 PM
aku suka methode ko. Ko start belaja tohid umo 17, aku belaja tohid umo 13. Budak hingusan lagi du ...

keh keh keh

dah tua ke?
kalau dah lebih 40 an, elok juga untuk jenguk kembali pegangan tauhid yang dipegang.
sebab biasanya, kalau dah masuk 40 , tempoh matang usia pengajian dah tu..

pengajian tauhid ni mudah je, terbahagi dua..kalimah tauhid dan kalimah rasul.
masa mula belajar, dok keras kat kalimah tauhid jer la..tu je  masuk kat akal sebab darah panas...
tu yang keras dan ketegak sangat..tak takut makhluk kecuali Allah..
masa 40an baru jumpa pengajian kalimah rasul, guru yang sama, pengajian yang sama...
cuma, Allah baru bagi faham ikut orang lain apa yang guru ajar dulu...
dah jumpa kalimah rasul, walau baru jumpa, pasti akan cool down dah..
takde dah nak keras ketegaq lagi..slow slow nak jadi Muhammad

umpama kelapa..dok kat tempurung keras semedang je lah..
tak banyak boleh guna...
tapi bila dah jadi air kelapa, baru lah berguna untuk semua...bukan untuk diri sendiri sahaja..
baru lah lembut tapi keras..ikut sifat air tu sendiri

apa pun..selamatlah

keh keh keh

Ah_Kwan replied at 7-5-2019 11:47 PM
keh keh keh

dah tua ke?

ada je yang gedebe sampai kemati

Follow Us
OttoVonBismark replied at 4-3-2019 09:29 AM
haaa kan ? baru nak cakap. seumur hidup aku tak pernah dengau orang mati kene cekik dek hantu seta ...

Kalau ank akk takut sebab hantu jin ni, memang ayt2 ni laa akk dok ulang ckp..

aku pernah jerkah/tengking benda tu, time aku tido aku rasa ibu jari kaki aku macam pedih kebas macam kena sedut. pastu aku gerak gerak kaki aku cakap ISHHH. pastu datang balik dok sebut ibu jari kaki aku sampai nak kebas la kaki. pastu aku cakap hoi jangan kacau la aku nak tido! hahah pastu takde dah, sis tido lena sampai esok

foxneo replied at 13-5-2019 08:01 AM
aku pernah jerkah/tengking benda tu, time aku tido aku rasa ibu jari kaki aku macam pedih kebas maca ...

ohmyy... dorg boleh sedut darah org randomly camtu eh?? scary gile. ingatkn sedut darah tuan dia je kalau yg bertuan.

ninjago replied at 13-5-2019 12:20 PM
ohmyy... dorg boleh sedut darah org randomly camtu eh?? scary gile. ingatkn sedut darah tuan dia j ...

hmmm komen awak buat saya terpikir. kenapa benda tu sedut kaki saya. ........

saya pun penah rasa nak menampo hantu setan..citernya camni..

2013-saya menyewa satu rumah teres end lot kat nilai..rumahnya cantik siap autogate etc. Pertama kali saya realized rumah ni sesuatu bila anak perempuan saya umur 3 tahun akan cakap pelat-pelat 'babai' sambil lambai2 tgn kat something yg semua org tak nmpk apa. especially bila dia main sorang2.
Kali kedua masa tu tengahari dlm jam 12 lebih hujung minggu. Saya bukak sliding door tepi rumah utk angkat kain yg dah kering. Anak2 saya (2 org) duduk kat sofa sambil tengok TV. Tengah saya sibuk angkat kain, tiba2 saya nampak sliding door gerak tutup kemudian bukak dan tutup semula. Saya terus ke sliding door dan jenguk ke dalam takut anak saya yg main. Tapi anak saya jauh dari sliding door, sorang dah tertidur & sorang khusyuk tgk TV.

Masa tu saya masih OK lagi. Terima je mungkin angin kot..

Kali ketiga, saya naik ke bilik ditingkat atas, saya baring atas katil sebab kepenatan. Sambil2 tu saya belek2 fon & tetiba rasa mcm nak ambil gambar bilik (masa tu baru ganti langsir). Saya on je camera, tup depan saya (dlm camera fon) berdiri sorang figura budak kecik dlm usia lingkungan 4-5 tahun, kepala botak. Bukan bayangan tapi jelas bentuk badannya. Gelap hitam. Tak nampak mata hidung mulut. Terkejut yg amat saya waktu tu Tuhan je yg tahu. Saya letak fon saya tengok dia xde pun depan pintu bilik tu.

Kali ke empat ketika saya sedang solat hajat dalam bilik yg sama. Anak perempuan saya dalam buai. Yg sorang lagi abgnya atas katil dengan abahnya dah tidur. Ketika sujud, tiba-tiba ada seseorang letak kepalanya betul2 sebelah kanan kepala saya yg tengah sujud tu sambil tiup telinga saya sebelah kanan. Memang dapat rasa jelas sgt. Bila saya bangun dari sujud, xde siapa pun sebelah kanan saya. Time tu bacaan saya pun dah laju & cepat2 habiskan solat.

Kali ke 5 dah sampai tahap maksimum dah. Masa tu husband saya balik lewat. Lepas bagi anak2 makan, mandi etc, dalam lebih kurang jam 8.30 mlm anak perempuan saya dah tertidur. Saya pun ajak si abg sekali naik ke bilik. Bila dua-dua dah tidur, saya turun semula ke bawah utk basuh baju. Sementara nk tunggu baju siap basuh spin etc, saya pun teman anak kat atas, takut2 nangis nak susu ke apa ke. Dari bilik saya mmg boleh dgr dgn jelas kalau washer dah berhenti. Sedang tunggu tu, tiba2 saya terdengar mcm budak2 berlari2 seronok sgt2 sambil gelak2. Saya turun separuh tangga, saya jenguk sikit ke bawah, xde sesiapa. Tapi mmg suara tu kat bawah & makin jelas. Saya time tu dah geram tapi mengenangkan anak kat atas, saya naik balik. Tak lama lepas tu mesin berbunyi. Saya turun sebab nk keluarkan baju dari dlm mesin. Bila saya turun, suara budak bermain tu masih ada & rupa2nya betul2 depan mesin tu bunyinya (ada ruang luas kat depan mesin basuh).

Masa tu saya betul2 marah. Sebab saya penat seharian keje kat KL. Balik niat nak buat keje rumah aman2 tapi mcm2 benda pulak kacau. Selama ni saya sabar sabar dan sabar. Last2 saya ckp selamba je "Korang ni takde keje eh main tgh2 mlm kat depan mesin basuh ni ha? Aku terajang muka korang baru korang tau!" Lepas je saya ckp mcm tu, tetiba bunyi ketawa2 tu berhenti. Tapi diganti pulak dgn bunyi bisik2 (mcm 2-3 org berckp bisik2). Seolah2 ngumpat saya. Saya dengan selamba keluarkan baju dari mesin & masukkan ke bakul. Terus naik atas (tapi berlarila) huhu takut jugak tu sebenarnya...

Itulah ceritanya..mmg rasa nak penampo terajang bagai.