CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: joyahglam

~MERGED~ Shamsiah Fakeh

Originally posted by namharnimsak at 21-10-2008 11:59 AM

yup. thats true...kebanyakkan generasi hari ini lebih suka menerima suapan daripada mencari sendiri...
amik bacaan yang kemudian terus kuarkan statement tanpa meneliti dari pelbagai sudut..
...

kalau dah belajar pun malas apalagi nak belajar sejarah... bebudak skrg, rasa nak antar semua balik ikut time machine, duk zaman jopun

Originally posted by rizz76 at 21-10-2008 11:58

dia pon bukan sampai mati jadi PKM.....masa merdeka pon bukan dia ada kat malaysia.....bekas2 tentera pon dah iktiraf dan melawat dia...dia hanya menentang penjajah.....kalau ada niat dia yg  ...

bila masa nya bekas2 tentera g lawat dia? panglima ATM kaaa? ..dia bukan berada di medan perang cam geng2 yg berbulan2 duk dlm hutan.....boleh bagi nama sapa2 bekas tentera tu?

Balas #369 razhar\ catat

menyokong perjuangan Shamsiah FAkeh bukan bererti menerima ideologi PKM
diulangi BUKAN MENERIMA IDEOLOGI PKM

sejarah dari youtube?
kat youtube biase papar sejarah dari video arkib bro...
video arkib tu provide by British...

Originally posted by namharnimsak at 21-10-2008 11:56 AM

menerima perjuangan Shamsiah Fakeh bukan bererti menerima PKM sebgai orang yang layak memerintah Tanah Melayu...

yup...tp menerima Shamsiah Fakeh dan pejuang2 haluan kiri yg seangkatan dgnnya sbg salah seorang pejuang kemerdekaan negara....
jgn sangkalkan perkara ini...
kalau dia kejam ker, komunis ker....tp motif dia utk merdekakan negara...
memang motif dan cara adalah perkara  yg berbeza, tp tujuannya tetap sama....
pada pemikiran pemimpin haluan kiri ini, dgn mengangkat senjata adalah cara terkahir, tp cara TAR pula yg org kata dgn hanya menggunakan pen dan kertas sahaja...
tp kesemua mereka tetap pejuang....

Perbincangan tentang komunisme ini hanya akan jadi berilmiah dan menarik kalau yang jenis "berpegang pada pendirian sendiri tanpa menutup pintu hati pada pandangan orang lain" yang join...

Tapi kalau jenis yang "hanya hitam ATAU putih" yang join, alamatnya nanti macam-macam la label yang keluar...

Contoh labelnya:
- Ko sokong Shamsiah Fakeh, maknanya ko sokong komunis jadi pemerintah Malaysia...
- Bai, lu takde agama ke?
- Cuba ko tengok apa jadi kat Soviet (apa yang jadi? )
- Ko ni Islam ke?

Originally posted by razhar at 21-10-2008 12:05 PM

bila masa nya bekas2 tentera g lawat dia? panglima ATM kaaa? ..dia bukan berada di medan perang cam geng2 yg berbulan2 duk dlm hutan.....boleh bagi nama sapa2 bekas tentera tu?:lol ...

api kebencian ko amat tebal la bro....org macam ko tak guna layan....agaknya saper yg ada buat dosa ngan ko..sampai mampus ko tak maafkan....

Follow Us
Originally posted by razhar at 21-10-2008 12:05 PM

bila masa nya bekas2 tentera g lawat dia? panglima ATM kaaa? ..dia bukan berada di medan perang cam geng2 yg berbulan2 duk dlm hutan.....boleh bagi nama sapa2 bekas tentera tu?:lol ...

bro razhar yg sekolah form 3 nie memang pandai sejarah la...
nanti aku kasi tau nama itu tentera erk...buku ada kat rumah aku sudah lupa itu nama...
jgn marah yer bro razhar, adik baru sekolah form 1, abg dah form 3

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 11:56 AM
Nampak sangat ko tak dapat nak rungkai apa yang tersirat dalam kata-kata aku...

Aku nampak kan, cara fikir ko macam sesetengah orang dalam forum ni. Cuma nampak hitam ATAU putih saja. Takde di antaranya...

Bersimpati pada komunisme = tak percayakan Tuhan

sebenarnya ko yg tak faham apa yg aku cuba sampaikan

ingat, aku tak sokong UMNO, aku tak sokong komunis
tetapi adakah ini bermakna org UMNO tak boleh disokong, org yg join komunis tak boleh disokong jika mereka tak buat salah ?
aku nampak UMNO, dan komunis bukannya orgnya
sama apabila ada org kata, tak sokong Jepun dan British tetapi pakai kereta Honda, pakai komputer

yer ker. ada ker aku maki org yg kata Shamsiah Fakeh sebagai srikandi negara? adakah aku juga marah org yg kata Shamsiah Fakeh sebagai pengkhianat? aku dah kata, aku tak tahu dan tak kenal siapa dia Shamsiah Fakeh, jadi aku dikatakan tak boleh fikir di antaranya ker?

yg buat kesimpulan ni, siapa?

Bersimpati pada komunisme = tak percayakan Tuhan

Originally posted by rizz76 at 21-10-2008 12:09 PM

api kebencian ko amat tebal la bro....org macam ko tak guna layan....agaknya saper yg ada buat dosa ngan ko..sampai mampus ko tak maafkan....

hati2...jgn smp hati bro razhan nie terguris, nanti nak minta maaf, dia x kan maafkan smp mati...susah lak kita nak cari dia kat padang masyar nanti....
sori bro....jgn marah ha....adik baru form 1, buta sejarah bak kata bro kan....:victory:

Originally posted by razhar at 21-10-2008 11:46 AM

kiyai join sebentar je..tapi dia sedar matalamat asal PKM...idola lu plak..mmg totok PKM...

naper kiyai join? dia join ape?

Originally posted by razhar at 21-10-2008 11:52 AM
adakah lu bersedia menerima PKM untuk memerintah tanah melayu?

skang system demokrasi lu bagus ke? hehe .. huru hara ada le ..
kita dah kena locked mindset sedari kecik, yang mengatakan comunisme tu jahat...  

patut korang bincang : kominis itu system yang banyak kepincangannya, sikit2 kominis jahat, skit2 kominis jahat, dulu kecik2 main tembak2 takde sorang pun nak jadi kominis.. system anytime boleh tukar.  
dulu andalusia, pun gagal, system apa kat andalusia tu? hehehe .. jawab beb jawabbbb !!

SHAMSIAH FAKEH - SRIKANDI NEGARA !

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 11:58 AM

Kalau perjuangan komunis bertentangan dengan Islam, maknanya perjuangan demokrasi pun bertentangan dengan Islam gak le...

They're just a mere ideology... Nothing more, nothing less. Kita manusia yang handle benda tu.. Akan jadi baik, akan jadi buruk...

cuba faham, atas sebab apa perjuangan komunis dikatakan bertentangan dengan Islam

sebab itula aku kata komunis, aku tentang komunis

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 12:07 PM
Perbincangan tentang komunisme ini hanya akan jadi berilmiah danmenarik kalau yang jenis "berpegang pada pendirian sendiri tanpamenutup pintu hati pada pandangan orang lain" yang join...

Tapi kalau jenis yang "hanya hitam ATAU putih" yang join, alamatnya nanti macam-macam la label yang keluar...

Contoh labelnya:
- Ko sokong Shamsiah Fakeh, maknanya ko sokong komunis jadi pemerintah Malaysia...ni biase jadi pade orang yang bertaqlid buta
- Bai, lu takde agama ke?ni biase jadi kat mereka yang suka suki men tuduh orang
- Cuba ko tengok apa jadi kat Soviet (apa yang jadi? )ni lak bile nak men kona-kona bak kate razhar, kait jejauh, pastu ntah hape2 kesimpulannye
- Ko ni Islam ke? mak aih soalan...kalo camtu, kafir la yang panggil Sultan tu Tuanku sebab tuan pada manusia hanyalah Allah...

betul tu ju....sokong:victory::victory::victory::victory::victory:

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 12:00 PM
Nak aje aku maki manusia camni...

Dah dia tanya, dia boleh persoalkan balik... Kalau aku tak jawab, 40 pages la dia akan ulang-ulang soalan yang sama. Bukan aku tak kenal si DTECCON ...

yup aku tanya sekali, cukuplah
dah memula ko kata tak boleh bg fatwa, lepas tu ubah pula
selalunya yg berpages2 tu sebab bila tanya tak pernah nak jawab terus terang
org tanya lain jawab lain

Originally posted by namharnimsak at 21-10-2008 12:06
menyokong perjuangan Shamsiah FAkeh bukan bererti menerima ideologi PKM
diulangi BUKAN MENERIMA IDEOLOGI PKM

sejarah dari youtube?
kat youtube biase papar sejarah dari video a ...

salah tu....

-mengaggung kan si samseh tu bererti mengaggungkan PKM...secara tak langsung,lu2 semua dah terima perjuangan PKM...ada paham?

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 12:09 PM
sebenarnya ko yg tak faham apa yg aku cuba sampaikan

ingat, aku tak sokong UMNO, aku tak sokong komunis
tetapi adakah ini bermakna org UMNO tak boleh disokong, org yg join komunis tak boleh disokong jika mereka tak buat salah ?
aku nampak UMNO, dan komunis bukannya orgnya
sama apabila ada org kata, tak sokong Jepun dan British tetapi pakai kereta Honda, pakai komputer

yer ker. ada ker aku maki org yg kata Shamsiah Fakeh sebagai srikandi negara? adakah aku juga marah org yg kata Shamsiah Fakeh sebagai pengkhianat? aku dah kata, aku tak tahu dan tak kenal siapa dia Shamsiah Fakeh, jadi aku dikatakan tak boleh fikir di antaranya ker?

Sama la jugak macam aku... Aku persoalkan kita punya kemerdekaan, yakni apa yang berlaku selepas kemerdekaan tu. Tapi aku tak kata kemerdekaan tu adalah benda yang salah...

Tapi sampai ke habis ko dok tanya aku samada kemerdekaan kita sah atau tidak... Paham tak ni? Aku tak persoalkan dari isu 'kulit', aku persoalkan dari sudut 'isi'...

Aku melihat Shamsiah Fakeh sebagai seorang pejuang, seorang tokoh wanita yang tabah... Tiba-tiba keluar statement, "ko ni penyokong totok komunis (ni contoh ek, aku tak kata ko sebut benda ni.. ) ni!"... Nampak apa aku nak sampaikan?
yg buat kesimpulan ni, siapa?

Entah. Orang lain kot...

Tadi tu aku cuma memberi contoh ayat-ayat manusia yang mempunyai cara berfikir "hanya ada hitam ATAU putih sahaja"...
Kalau ko tak sebut, tak payah le terasa...

[ Last edited by  juwaini at 21-10-2008 12:23 PM ]

Originally posted by rizz76 at 21-10-2008 12:09

sapa suruh layan? wa tetap dgn pendirian wa..bagi wa..sapa2 yg bersengkol dgn PKM adalah musuh negara dan mereka yg bersengkol dgn PKM juga pada dasarnya menrima dgn tulus hati pegangan dan idelogi komunis...

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 12:14 PM

cuba faham, atas sebab apa perjuangan komunis dikatakan bertentangan dengan Islam

sebab itula aku kata komunis, aku tentang komunis

Apa sebabnya CONAN?

In case ko tak tau (tapi aku rasa ko tau), komunisme itu sendiri ada banyak cabangnya... Menunjukkan keburukan satu dahan, tidak bererti seluruh pokoknya itu berpenyakit...

Originally posted by razhar at 21-10-2008 12:18 PM

salah tu....

-mengaggung kan si samseh tu bererti mengaggungkan PKM...secara tak langsung,lu2 semua dah terima perjuangan PKM...ada paham?

tapi kenape mengagungkan Leftenan Adnan boleh plak? saudara mengagungkan Inggeris? Adakah Inggeris tu Islam? Adakah Inggeris tu orang Melayu?

point same - perjuangkan kemerdekaan
keanggotaan berbeza - British n PKM

Originally posted by dafina at 21-10-2008 12:12

hati2...jgn smp hati bro razhan nie terguris, nanti nak minta maaf, dia x kan maafkan smp mati...susah lak kita nak cari dia kat padang masyar nanti....
sori bro....jgn marah ha....adik baru ...

nampak nya geng2 PKM dah tersentak.... ..koner2....