CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: intan_mahsuri

Pengalaman manis seorang guru...

good idea, pakcik. thanks, nanti boleh cuba implement pada student sherrina.

[quote]Creative punishment

BY MALLIKA VASUGI
email:malivasu@yahoo.com)

HOW DO teachers handle discipline problems now that they are no longer allowed to punish students like in the old days?

The person who asked the question was in his late 40抯, not a teacher, and by 搊ld days

pakcik_d7668 This user has been deleted
hehe...sherrina
pakcik teringat ada sorang cikgu kat mersing...semua jari tangan dia ada cincin...dan menurut dia mungkin sebab tu budak-budak 'takut' ngan dia.

agaknya budak-budak tu ingatkan dia bomoh kot (tapi dia cakap..sikit-sikit bolehlah)

pakcik_d7668 This user has been deleted
pakcik baru balik dari bawak budak ke pertandingan kawat kaki peringkat negeri.
Alhamdulillah, dapat jugak naib johan, walaupun tak pernah dapat johan setakat ni.

upkan tajuk ni.. untuk bakal guru-gur baru.. hehe

TQ... bagus nih.. besh dapat baca....

Follow Us

bestnya

bestnya bila dapat jadi cikgu kan....ada pengalaman yang kan...lagi best bila ada anak murid ingat cikgu tu balik

pengalaman saya plak, sebagai guru baru, saya cuba praktikkan apa yg cikgu favourite saya(masa sek ren) buat dulu....then, masa hari guru hari tu, saya call cikgu saya tu  utk wish s'mat hari guru....saya cerita la yg saya cuba apply teknik2 dia dulu...saya sebutkan beberapa perkara yg maybe dia sendri dah lupa ....tak sangka dia happy sgt.....dia ckp, inilah hadiah hari guru paling bermakna....waaa terharu plak rasa....

Originally posted by rizzii at 13-12-2007 12:37 AM
pengalaman saya plak, sebagai guru baru, saya cuba praktikkan apa yg cikgu favourite saya(masa sek ren) buat dulu....then, masa hari guru hari tu, saya call cikgu saya tu  utk wish s'mat hari gur ...

huhu.. nih yg best jadik cekgu skolah rendah... hadiah banyak woo.. teringat masa hari guru tahun nih... tambahan lak jadik guru kelas.. hadian sekerat bonet kete... ada yg tak buka pon sampai sekarang.....

tp... klo cekgu menengah rasanya tak merasa le ek.. klo ada pon tak banyak cam skolah rendah.... yg penting ikhlas ngajo.. bukan sbb nak hadiah.... klo dapat tu advantage le kan...

hadiah tu tak penting...yang penting bila mengajar anak murid tu dengar n faham apa yang kita ajar.....takutnya bila duk ngajar depan, diaorg duk borak...............takutnya kalau macam tu

Reply #390 ariatie's post

tol tu....

tp klo budak bg... hehehe.. maunyer tak ambik...sapu jela...

mmm... part budak x dngar cakap... kat memana pon berlaku la.... mayb kat SBP atau skolah gred bagus2 je baru smua budak dgr cakap (andaian naga le)... klo skolah biasa.... paham2 jela kan..... ada OK..ada KO....

teringat lak masa sek2 dulu...cikgu cakap kat depan, kita cakap kat belakang.....hehehe...

kalau sendiri jadi cikgu, tu yang tak nak tu..menyesal lak masa sek wat cam tu...huhuhu

Originally posted by ariatie at 13-12-2007 11:31 AM
teringat lak masa sek2 dulu...cikgu cakap kat depan, kita cakap kat belakang.....hehehe...

kalau sendiri jadi cikgu, tu yang tak nak tu..menyesal lak masa sek wat cam tu...huhuhu

tu leee... dah terlambat nak balik smula....

tapi naga rasa itu sbg satu pengalaman kita utk atasi dan pahami pelajar sedemikian... kan ke pengalaman wat camtu dah.....

kalau la masa leh diundur balik...tak nak la wat macam tu....

Reply #394 ariatie's post

If it is run in your blood, it runs in your blood ...

Kalau dah jadi budaya .. dah jadi sifat tu la yg terjadi ... susah nak didik sifat ni ...
Di sini le kepentingan Agama ... mendidik .. dan mengasuh diri sendiri ...

Sama cam ... Allah itu satu .. tetapi masih gak ingkar akan perintahnya ...

Ditegur mengumpat .. sama ada umpatan itu dihadapan org yg diumpat .. lebih lagi kalau belakang .. tetapi kepandaian orang kita ... ala ... mengumpat di hadapan lebih baik berbanding di belakang ... sampai begitu sekali.

Perkara ini ibarat roda. .. dulu kena kat cikgu sipolan .. pastu bila budak jadi cikgu .. dia la pulak kena... so .. why care ... bio aje laaa .. !!!

Reply #395 sibel's post

pedih ulu hati tul ayat ni...........tak pe ambik kan benda ni jadi iktibar.............pedoman masa depan................moga yang berlaku tak berulang kembali...............

Originally posted by ariatie at 13-12-2007 06:28 PM
pedih ulu hati tul ayat ni...........tak pe ambik kan benda ni jadi iktibar.............pedoman masa depan................moga yang berlaku tak berulang kembali...............

kalau ariatie perasan...seme post2 sibel sblom ni pon berbunyi pedas cmtu...so x yah terasa pedih ulu ati..hehee

Reply #397 sakinna's post

oooo ye ke kinna...kalau macam tu nak kena keraskan hati la nampaknya....hehehe.............

keh keh keh ...
tau tak pe ... btw .. haku rasa laaa ariatie ni jenis yg manja tapi bersahaja .. tehehe tak cepat emosional .. reti mengawal perasaan .. pergh ..
tak seme orang leh ada kawalan emosi cam ni .. ni mesti jenis emosi cemerlang..

seronook  ade cikgu2 jenis camni .. jenis yg sabar mabar ngan pelbagai karenah murid ... sebab kalo ade cikgu2 camni .. diorang lebih kreative .. dan lebih disukai dek pelajar .. berbanding yg emo memanjang ... takpun ... follow by the book memanjang ...

selamat ngabihkan boreh ngan cuti cikguuuuuu!

Originally posted by sibel at 14-12-2007 06:17 PM
keh keh keh ...
tau tak pe ... btw .. haku rasa laaa ariatie ni jenis yg manja tapi bersahaja .. tehehe tak cepat emosional .. reti mengawal perasaan .. pergh ..
tak seme orang leh ada kawala ...

manja ke? mana ada...kena kuatkan semangat ni...kan bakal cikgu...insya Allah.....moga2 tercapai la.....