CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Share cerita - pengalaman tak disangka ketika melahirkan anak

Kalau ikut cerita kat atas tuh...segan memang segan..tapi kalau dah nak terkeluar..nak buat cemana??? Lantaklah situ..make sure aku dah nak beranak tak balik kampong hubby...

mcm riz bersalinkan kimi on 01.04 harituh, pukul 5.00am rasa nak buang air besar, bangunlah pi toilet, then dlm toilet tgk ada darah...alamak, masa tuh rasa dah nak buang sgt2 dah...rasa cuak, terus call my gynae, dia kata jgn buang, tahan, itu nak bersalinlah tuh, dia terus suh pi hospital, then pukul 5.45 baru bertolak dr rumah, dalam kereta, me & hubby ajer, my sis ikut dr belakang with another car....my mom x ikut sbb harituh actually we all ada kenduri tahlil, semua family & relatives dtg dr melaka masa tuh, so bz nak wat preparation, so my mom ngan linangan airmata peluk cium riz....

dalam kereta, alamak tetiba rasa x tahan sangat, jerit ngan hubby kata tak tahannnnnnnnn, nak buang sgt nih...tetiba dia suh riz pgg kuat2 dia pecut mcm hapa jer tahan2 tahan katanya...tapi kucakap bukan rasa sakit tapi rasa nak buang air besar....nak beraklah!!!!

sampai hospital pukul 6.10am....check dah bukak 7cm mcm x percaya jer.....sebab haku rasa nak berak!!! anytime i boleh deliver, so nurse tuh ckp ngan riz jgn teran..tunggu my gynae datang kejap lagi...pukul 6.45am masuk labor room, my gynae datang pukul 7am..elok jer dia datang, baru rasa sakit yang amat..nauzubillah...so doc get ready & suh me push...alhamdulillah 7.10am bersalinlah.....lahirlah permata hatiku yang ke2....

so kenduri tahlil siang tuh buat kenduri doa selamat sekali....lepas kenduri, penuh bilik hospital tuh..ramai betul yang datang..meriah!

errr nasib baik tak bersalin dalam kereta..itu yang paling ku takut!!!

eeee mmg seganlah tapi yang penting selamat....alhamdulillah...dalam emergency case mcm tuh...malu tolak tepi

Reply #7 Syd's post

dia ade anak lelaki ek.. setau aku dia ade anak dara je sorang...

Originally posted by gutentag at 20-9-2007 01:28 PM
saya bersalin 4 september ari tu... sakit sikit2 sejak malam tapi kuar dri umah pkl 6.45pagi sbb nak antar doter ke nursery dulu (nursery bukak pkl 6.30). masa tu sakitnya Allah je yg tau.. pkl 7 ...

Uih, masih pantang lagi nih. Selamat mendapat cahayamata!!!

Originally posted by Syd at 20-9-2007 09:08 AM
憫Ketika kami lalu bazar Ramadan dekat pekan Langgar, kira-kira lapankilometer dari HSB, menantu saya semakin merasa sakit lalu saya cubamenenangkan dengan memegang tangan dan meminta dia berserah kepadaAllah.

Dalam sakit, dimaafkan kan. Nasib baik FIL dia pandai, buatnya tak reti sambut, baby ada masalah ke, bleeding ke.

Aduh, mesti jadi cucu kesayangan atok budak tuh.

Follow Us
hot pun bersalin alhamdullilah senang....hampir2 nak bersalin dlm kete
pukul 6pg -pecah air ketuban
pukul 7pg - rasa sakit skit2
pukul 8.45-sampai spital (bukak 8-9)
pukul 9.10-teran
pukul 9.25-keluar baby ku (Khalishah Aleeya ,berat 3.4kg)

Originally posted by harizariel at 21-9-2007 12:08 PM
mcm riz bersalinkan kimi on 01.04 harituh, pukul 5.00am rasa nak buang air besar, bangunlah pi toilet, then dlm toilet tgk ada darah...alamak, masa tuh rasa dah nak buang sgt2 dah...rasa cuak, te ...

mesti mlm b4 bersalin tu riz asyik jalan sana sini kan...?

neisya masa bersalin mira, siap minum milo cicah biskut dalam labor room tu..hehe..konon2 nnt nak htq..ada la tenaga sbb tak sempat lunch pun tengahari tu....

alih2...lepas letak epidural bagai...anak dah poo poo pulak masa air ketuban dipecahkan...(eh, macam bahasa buku la plak)...mana tak ...takut ya amat..hb plak masa tu keluar p solat maghrib....nasib baik...dia mai on the dot....8.10 anakku selamat dikeluarkan....alhamdullillah....
kesian mira masa keluar tu...senyap je...pastu hb kata, lepas pakar kanak2 sedut hidung n mulut dia...baru meraung.....
neisya duk dalam OT...masa tu macam nak pengsan sebab pening...rasa berbinar2 dah..

malam tu tidur...sedih sgt sbb ingat anak dalam nursery...neisya nak ambik depa tak bagi...uwaaa......nak tgk bb kena p nursery...ketat betul kawalan....

tu la serba sedikit pengalaman yg tak disangka...ku sangka lahir biasa..ke tingkap jua akhirnya.....

Originally posted by Syd at 20-9-2007 10:51 AM
kalau nak kira, pak mentua pun segan gak

yelah maklum saje

dah tertengok anak menantu punye

tapi kasih sayang punye pasal, tak ingat tu semua dah

pak mentua???huhuhu...segan laaaaaaaaa.................adeh...
klau sha yg kene..mau malu,tknk jumpe pak mentua lg..

Originally posted by harizariel at 21-9-2007 12:08 PM
mcm riz bersalinkan kimi on 01.04 harituh, pukul 5.00am rasa nak buang air besar, bangunlah pi toilet, then dlm toilet tgk ada darah...alamak, masa tuh rasa dah nak buang sgt2 dah...rasa cuak, te ...

huhuhu..senang nye ko deliver riz...

perkara nie dah lapan tahun lepas....semasa melahirkan anak sulung...
orang kata tak ada pengalaman... tapi masa tu main ingat2 je kekawan ajo....sakit pun x ada signal...aleh2 je .... sakit sampai x boleh jalan...
tapi maklumlah masa tu x ada kereta... saya naik motorsikal...tapi pegi rumah mak dulu sebab nak anto anak (anak angkat) kat rumah mak...sampai je kat rumah mak... rasa mabuk dan muntah...mak suruh makan, dah tak boleh makan...terus suami anto pergi hospital...sampai je kat pusat bersalin...saya direject kerana ikutkan rekod check up setiap bulan saya ada masalah uri rendah...tapi sebenarnya tak pon ...doktor klinik tu salah...tapi saya ada surat dari hospital yang saya boleh bersalin normal...masalahnya surat tu tertinggal kat office... dekat pusat bersalin tu tak terima orang yang ada problem...jadi doktor suruh suami saya ambil rekod saya kat bahagian daftar..dan saya hendak dihantar ke wad bersalin yang lain (yang ada problem) tapi bila doktor check... rupenya saya dah bukak 8cm...jadi doktor kata dia takut saya bersalain dalam ambulance... saya terus dimasukkan ke wad bersalin...dan tak sampai setengah jam... saya pon selamat melahirkan anak perempuan....doktor tu tak sempat pon tengok rekod saya.... baru doktor tu percaya cakap saya....

kalu me la...minta mak mentua ikot sekali. yela mana tau terberanak dlm keta.
segan ya amat ooo dgn pak mentua kalu dia nampak apa yg x patut dia nampak.

after 5 - 10 mins mac deliver baby (anak no3) .... tiba2 mac rasa ada contraction lagi.... kuat jugak... cemas mac, since contraction tu nonstop, i called the nurse, yela mana la tau kut2 ada baby lagi satu nak keluar    

rupa2nya there are occassions whereby after deliver mothers akan rasa contraction lagi....

Reply #33 macademia's post

Eke kek!   Samalah kita. 1st time kena lepas bersalinkan my girl (anak no 4). Dah la kena belah. Bila jaga je rasa sakit mcm nak beranak semula. Ingatkan kot kembar. He he... Told doc, dia kata biasa... ada kes cam ni. Pas tu anak no 5 pun kena lg. Dah lah belah lg. Sakitnya!!!! sakit kena belah, sakit contraction. mak oiii!!! Tak sanggup den lg!!

time ma nak bersalin..macm nak poopoo..matakut lah nak push,kang kuar lak taiknye .benornye,ankku yg nak kluar.
lepas nih.dah tau.

malam sebelum deliver tu aku siap boleh pegi ambik laki aku kat tmpt keja  dia ajak gie tesco.. aku plak yg drive... blk umah tu takleh tidur dok sakit contraction....   esoknya beranak

seronoknya baca forumer2 yg baru bersalin ni
aku lambat lagi la..

tapi nak citer pengalaman bersalin anak pertama...
due date sebenar ialah 9 March 2002
tapi beranak 11 Feb.

citernya, 30 jan, aku bleeding, tapi doc kata tak de apa2 yg serius
pastu aku sikit2 sakit nak bersalin
2 kali aku keluar masuk hospital tapi false alarm aje

tapi aku makin hari makin sakit, sampai takleh gi keja dah...

pastu 9 feb, sakit makin kuat, sampai jalan pun dah tak betul
tapi doc kata belum lagi, belum lagi, sebab baru 34 minggu
so doc suruh aku gi shopping ke jln2 ke, utk tenangkan fikiran
so aku gi shopping mlm tu di tengah kemeriahan org2 cina bershopping nak chinese new year

hari ahad, 10 feb pun tak de apa2, tapi aku dah guling2 kat atas katil
dah menangis2 kat husband and mak aku apasal doct kata belum lagi tapi aku dah tak tahan sakit ni

11 feb, husband aku gi ofis, aku di rumah sorang2 berguling2 atas katil menangis2
seharian aku baring atas katil sambil baca surah2 yassin & taubat...

4.30 petang aku call boss aku, kata apsal aku tak beranak2 lagi
boss tanya, u dah mintak maaf kat husband?
aku tanya apsal lak, bukannya aku ada gaduh dgn husband aku
boss cakap, kena mintak maaf jugak, mana tau ada benda2 kecik2 u ingat tak ada apa2 tapi husband kecik hati tak cakap dgn u...

pastu aku call husband, tapi husband tgh meeting, tak dapat nak cakap dgn dia
5 lebih, husband balik, husband kata 4.30 ptg tadi, hati dia tak sedap, masa meeting tu entah camana dia tergerak nak maafkan aku dlm hati dia

pastu husband kata, rilek dulu, nak tengok citer jepun kat tv3
sabar aje la ya...
sambil aku baring kat atas riba husband aku, husband aku usap2 aku suruh rilek, rilek sayang, rilek
padahal aku dah nak beranak sangat dah ni...
tapi dia taknak miss cerita kegemaran dia...

kul 6, citer habis, bergegas ke klinik tapi klinik gynae tutup sebab cny eve..terus gi hospital lak...

aku dah nangis dah ni, tak peduli la orang kat traffic light tengok aku dlm keta nangis2

sampai kat hospital jam 6.45 ptg, aku nampak nurse aje terus nangis cam tak ingat dunia

aku nangis bukan sebab sakit contraction, tapi aku malu la, kali ke 3 masuk wad, ni kalau tak bersalin jugak..malunya...mau aku tukar hospital ni...

8.50pm anak sulung aku selamat dilahirkan dgn guna vaccuum...kecik aje dia...2.3kg

sekarang dah tinggi...ikut aku la ni...ikut bapaknya, pendek aje la cam adik dia...

Originally posted by jenna at 24-9-2007 03:14 PM
malam sebelum deliver tu aku siap boleh pegi ambik laki aku kat tmpt keja  dia ajak gie tesco.. aku plak yg drive... blk umah tu takleh tidur dok sakit contraction....   esoknya beranak

macam2 ...aku anak ketiga nanti tak tau la camana pulak..

anak kedua senang aje, sakit sekali, terus masuk wad, terus bersalin.  3 jam aje sakit.

Originally posted by sejuknya at 24-9-2007 04:32 PM

macam2 ...aku anak ketiga nanti tak tau la camana pulak..

anak kedua senang aje, sakit sekali, terus masuk wad, terus bersalin.  3 jam aje sakit.

bestnyer korang beranak, senang amat aku, anak pertama overdue kena paksa keluar 8 jam menangung kesakitan, akhirnya kena caesar takut baby lemas. yg kedua pulak kena caesar jugak tapi pada kandungan 35 minggu sahaja sebab placenta praevia.

1st baby deliver on 1 Syawal 1419.....rugi woo x dpt mkn juadah raya yg sedap2 tu, org tgh sibuk dok beraya me & hubby dok cari klinik swasta nak check sakit perut ni...ms tu ingatkan kena cirit birit...dr subuh pagi raya tu dok kluar masuk bilik air...x terpikir langsung sakit nak bersalin patut nyer baby nie due date dia sm ngan birthday abah dia tapi dah kluar awl seminggu..disebabkn klinik semua tutup during raya tu...terus jer la we all gi Hospital...check2 jln dah buka 4 cm...terus kena tahan wad & x lama lepas tu bersalin ler baby boy seberat 2.99 kg and sedih sgt baby kena tahan kat NICU coz ade kesan luka kat kepala dia...lepas 4 hari kat situ baby dah blh kluar....

pas tu yg 2nd & 3rd dah cerdik sikit....dah blh agak sendiri