CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Vampire_AJ

Aku budak matriks yg kantoi exam....

aku pon kantoi gak kat matriks dulu.....sampai nak kene dismiss...sib baik leh re-appeal...haha....

Originally posted by maxomeara at 9-11-2006 01:16 PM

hipotesis aku senang jek...semakin ramai student yg kantoi exam, semakin byk duit yg mmu dpt...:lol lelagi bebudak arab...2, 3 tahun duk Alpha jek....

ermm...anyway utk pembuka thread, ko jg ...

tul tuu..nak kuar dari mmu nii susahh..

Thx semua yg bg nasihat yer:hatdown::hatdown::hatdown:

Originally posted by azie_fariza at 9-11-2006 18:27
aku pon kantoi gak kat matriks dulu.....sampai nak kene dismiss...sib baik leh re-appeal...haha....

re-appeal?!! :stp:

rayuan utk teruskan blaja matriks ker mintak re-grading dr cikgu?..

Reign This user has been deleted
ramai yg kantoi... diorang mohon diploma..

Follow Us
rayuan utk terus belajar di matriks....

banyak gak kes kantoi exam matrix ni...bagi aku exam matrix ni quite tough la...tak semudah yg selalu orang sangkakan...ada orang cakap bukannya susah pun nak dapat 4.00...try la masuk matrix...baru tau camna keadaannya...:pmuka:

sebenarnya salah kita gak...tak study awal2 lagi...tapi tak bermakna ko kantoi exam matrix ko tak leh berjaya nanti...cam jiran sebelah aku dulu...masa awal2 masuk sem 2 dia dah cakap kat aku dia nak keluar dari matrix sebab dia dapat offer drp MAS...dia tak nak belajar dah sebab pointer dia tak 'menjamin' katanya...:nerd:

kalau ko nak teruskan belajar kat matrix, repeat je...tak pun ko apply je IPTA...tapi buat diploma la...cuma amik masa skit nak buat degree...kalau keluar martix, ko leh terus masuk IPTA buat degree...tak rugi masa...tapi kalau ko buat diploma dulu pun ok gak...walaupun masa terbuang skit, at least result ko bagus...:bgrin:

aku rasa tak la susah mana.. yg jadi susah (dan kantoi) sebab malas study, tak datang kuliah, kurang berinteraksi dengan pensyarah, banyak bermain etc etc
yg masuk matrik tu gunakan la sebaik mungkin peluang yg ada, bukan semua org dapat masuk matrik
aku rasa matrik skarang ni lebih mudah sebab:

skarang KPM yg handle matrik. kalau dulu matrik under uni, uni yg sediakan silibus
persekitaran belajar di kolej KPM. kalau dulu kami buat matrik di IPTA -- nak sesuaikan diri ngan persekitaran uni amik masa, duduk plak kat hostel ngan budak2 senior tahun akhir
skarang peluang nak masuk matrik lebih banyak, kalau dulu peluang sgt terhad
zaman aku dulu (11 tahun lepas) tempoh matrik 2 tahun (4 semester), tapi skarang ni cuma setahun saja

kesimpulannya.. takkan tu pun rasa susah sangat???

Originally posted by kyushu at 8-11-2006 01:54 PM
kantoi satu jalan.... byk lg jalan lain yg buleh lalu...

kalo suma jalan berliku cmna?

Aku lagi teruk. SPM 93 kantoi. First university 1998 kantoi law degree. Second uni 2001 baru lepas selepas mengulang the whole degree. Sekarang ni aku baru graduate tahun lepas dengan master degree. Don't give up! Mesti kena berjuang habis-habisan.

Rilek la kawan.Aku kat matrik dulu pon gila2 jugak.First sem result aku memang ok...lepas 3 pointer.

Masuk sem 2,aku sibok mengayat sorang aweks...memang la berjaya...tapi result aku merudum.

Ada orang cakap,kalau result matrik tak cecah 3,baik kuar.It's not the case...sebab setahu aku,semua lepasan matrik yang lepas 2 pointer dijamin masuk U,walaupon course tak dijamin yang best2.

Kawan aku, CGPA 2.01 jek...ngam2 ho.Dia skang kat UMS,amik sains kesihatan kot...yang ajar pendidikan jasmani.

aku ex-mtrx...xde la kantoi sgt..tp result aku xbez pon..
tp time aku dlu,even ko dpt 3 lebey pon, susa gak nak masuk ipta..
cadangan aku ialah..dont give up and try ur best..
sebenarnye..nie bergantung pd rezeki masing2...
member aku ader jer yg dpt pointer teruk2 time kat mtrx...then dey all masuk KU je..
lps kat KU jer..pointer dey all semue gaban2 naik cecah dekan...
sebenarnye..aku pon dak KU gaks..hehe..
dan Alhamdulillah skrg aku da thn 2,pointer pon ok..
so..kepada u guys semue..jgn give up k...
sb..kat U nanti,lebey byk saingan ngn dak dip lg, dak stpm dll... :cak:

Siapa nak bimbingan dalam bab law paper ni boleh lah bagi aku PM. Aku sedia membantu setakat mana yang boleh. Lagipun aku minat untuk mengajar law. Tapi melalui email-lah sebab aku ni masih di Australia lagi. Kalau nak komen paper, assignment atau jawap soalan-soalan tu boleh lagi.

kwn aku pun dh nk kuar dr matrx...
dia ckp exam dia pun mcm kantoi ajee...
dia dh apply unisel...huhu

tahap mane kekantoian ko nih..kalu takat 2 pointer lbh..bleh diselamatkn lg..aku pon camtu gak 1st sem matrix..kantoi gile2.almost nk tarik diri n msk uitm..even 1 of my fren awal 2nd sem cabut wat dip kat uitm..but after pk2..aku nekad nk stay..aku struggle gle2 utk 2nd sem..try nk cover..kite kne cbe sehabis daye dlu..even dlm xperiment kt lab pon at least kne ade 3 bacaan result..br blh betul judge ability kite..kalo takat xm skali kantoi..pastu takanak try dah..ssh gak...idup pnjg lg..maybe lps ni ade bnyk lg kekantaoian yg akan kte jmpe..tp kte x leh lari dr idup kte kn..so..give ur self 2nd chance..wat research sket pd diri ko tu..kat mane silap?blajo smbil lewa ke..or da blajo betol..tp x msk ke..so..dr situ ko try overcome ape2 pon problemnye..
even aku sendiri..taim blajo utk spm aku bwk ke 1st sem matrix..then kantoi..so,aku try ubah cara aku study for 2nd sem..alhamdulillah menjadi n dpt cover utk 1st sem.
kite xtau ape yg tgh tgu kite mase dpn..so jgn stop berjuang..kalo dulu aku cabot g uitm..maybe aku tgh wat degree lg cam membe aku skang..tp,aku puas ati aku nekad stay matrix n now im doing masters.bukan nak rendahkn member aku kt uitm tu..just nk tnjukkan 1 drpd pilihan yg ade..n diri aku sbgi cnth yg dah memilih jalan tu (stay matrix)..nasihat ni utk adik2 n diri aku sendiri yg masih blajo nih..sekian..

result matrix aku pun... 2.0++ lebih jer..

masuk je laa uniten
best aper
aku pun dak matrik gak dulu,,but aku masuk sbulan jer
then aku xtahan..terus aku kuar masuk uniten amik foundation
best ajer

hmm....
aku pun pernah kantoi dulu....masa tu aku asasi sains kat UM..
first sem punya result exam aku 1.33 je....
aku kantoi 2 papers out of 10 papers....(yg lagi 8 papers tu, semuanya D je...huhu)

memula dapat result aku sedih sesangat...tatau nak cakap apa kat mak pak aku...
masa aku tengah sedih2 tu, tetiba kawan aku datang, tanya result aku....
aku malu nak cakap kat dia...sebab tgk muka dia happy je....
aku assume mesti result dia best...huhuhu...

then dia tgk muka aku cam nak nangis, dia kata, ala, rilek aa yana...
aku tau, aku nyer result mesti lagi teruk dari ko...aku dapat 0.60...huhuh...
masa tu aku tatau nak cakap apa.....
last-last, aku gelak je kat dia....

akibatnya, kitorang (dan lebih separuh lagi our coursemates) kena extend from one year course to two years...
huhu...dan alhamdulillah, lepas abis asasi tu, kawan aku tu berjaya gak masuk fac engineering....dia amik enviromental engine....dah 2 tahun aku ngan dia grad.....

nasihat aku, sentiasa belajar dari kesilapan.....
sebagai manusia, kita tak lepas dari membuat kesalahan, lalai dan alpa...
tapi bila kita sedar kesalahan kita, cecepat perbaiki apa yg patut, dan mulakan langkah baru...
insya Allah, kejayaan akan sentiasa menjadi milik kita...

* edit*

sori terpost 2 kali....server mengong