CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

Originally posted by nilamlara at 8-4-2008 11:17 AM
Kak alin......x tau le sapa muda u ke i yeee tapi x pa la since kak alin dah menggelarkan diri tu akak so teruskan je la ye.....
Kita ni macam sama je le....nak berhenti kerja hutang masih banya ...

Tu la Nilam. Akak dah lama simpan angan2 nak bukak cafe ni. Nak jual pastri, kek, bun. Anak2 pun sokong, diaorang kata, nanti tak payah carik pekerja. Anak beranak sendiri dah ramai, boleh tolong akak wat bis ni. Sekarang ni akak cuma amik tempahan secara kecilan aje. Ye la sebab masih bekerja, x boleh nak amik order banyak2 sebab masa x cukup. Balik keje dah petang, kendian nak wat orang punya order. Tu yang kenkadang rasa letih sesangat. Akak rasa kalau wat full time memang berbaloi, lagipun masa kerja x terikat sangat. Ada masa, amik order untuk kenkawan opis jugak, kalau ada meeting ke, atau birthday staff ke.. Nilam pun dalam bidang makanan jugak ke? X tau lah, nilam, kalau ikutkan hati memang sekarang jugak nak berenti keje. Dah letih kena arah ngan bos. Nak rasa jugak jadik bos sedirik kan kan?

try cari modal sikit2.. buat aksesori wanita.. insyaALLAH senang jual... tapi kena buat sungguh2... mcm farid ngan asfour tu.. alhamdulillah mereka dah nampak beberapa hasil dari titik peluh bisnes aksesori wanita...

mereka cepat.. dapat design baru2... bleh le belajar dengan depa.. amik brng ngan depa ka.. insyaALLAH kami bantu setakat termampu... harga pun insyaALLAh selamat utk bisnes..

Reply #262 sinar_inspirasi's post

AT pun dah start buat aksesori wanita..ingat ari tu nak belajar dgn megat din..tapi terbantut sebab kekangangan waktu..jadi teringat pulak kata lydiarosli..kalau ada minat kita boleh buat sendiri tak perlu gi belajar..try buat menjadik la pulak..skrg dah byk jugak AT buat dan pakai sendiri and buat tuk adik-adik ...ada juga kawan mintak buatkan tapi sebab AT sibuk dgn belajar so bulan 5 insyaallah baru full force.  setuju dgn sinar...kalau betul buat memang boleh especially kat kl tu...
selain drp tu AT jual secara online beg, and few other items secara part time..alhamdulillah setakat ni dah masuk dekat 8 bulan AT buat..sambutannya sungguh menggalakkan..memang ada niat nak berhenti kerja sekarang ni..tapi biar tunggu bisnes jadik mantap dulu.

Salam..
Nak tanya pendapat sket..klau wat bisnes trading ok x..?
Kiranya cam orang tengah r..

Originally posted by Terminal at 8-4-2008 05:46 PM
Salam..
Nak tanya pendapat sket..klau wat bisnes trading ok x..?
Kiranya cam orang tengah r..

brg apa?

Originally posted by nilamlara at 8-4-2008 11:26 AM
Ala bulat nilam pun dah masuk benda2 cmtu, rorine, cosway la nie masuk ecosway lak, biasa le x byk masuk ciput je, dulu ada buat crony, income boleh le tahan tapi biasa le nak kena jaga sale, per ...

tu la pasal... tapi kalau buat betul2, boleh sebenarnye...
cam bulat x berape serious lagi..
sebab sibuk keje.. just jual kat kengkawan dekat2 jer...

mcm cosway, x byk sgt boleh dapat sebab lagi tumpu pade kumpul kupon..
cam rorine tu ok gak kalau buat betul2 sebab brg2 dia x mahal sgt, diskaun utk ahli pun ade gak..
cam leno lak, diskaun ahl sikit jer tapi boleh ler..
dcl lak kalau kena produk dia tu boleh dapat byk gak kalau rajin buat sale..

camane ek... bulat pun masih teraba-raba mencari arah betul nih..
x larat nak makan gaji jer cam nih...

Follow Us
Originally posted by alin_raaz at 8-4-2008 10:05 AM

Mrs. wat bisnes aper? Boleh share ke?

salam alin... sy skrg fulltime meniaga tupperware... secara online.  tp biasa la MLM kena jaga sales.

skrg ni dlm proses nak tambah jualan... td dah tgk2 aksesori wanita... rantai, gelang, brooch...   masih carik lg yg menarik...

Originally posted by mrs_teratai at 8-4-2008 10:41 PM

salam alin... sy skrg fulltime meniaga tupperware... secara online.  tp biasa la MLM kena jaga sales.

skrg ni dlm proses nak tambah jualan... td dah tgk2 aksesori wanita... rantai, gelang,  ...

Mrs. meniaga online ye. Mcm akak pun dah mcm2 MLM akak cuba tapi x menjadik. Bukan salah MLM, tapi akak salahkan diri sendiri lah, sebab akak x boleh nak komited, nak kena maintain sales, nak kena carik downline. Tu yg buat akak give up ngan MLM nih. Mrs wat bisnes online ni ok ker? Rasa mcm nak cuba jugak wat bakery secara online. Minat jugak ngan bisnes assecories wanita ngan house deco. Tapi x tau nak carik supplier.

Originally posted by alin_raaz at 9-4-2008 09:39 AM

Mrs. meniaga online ye. Mcm akak pun dah mcm2 MLM akak cuba tapi x menjadik. Bukan salah MLM, tapi akak salahkan diri sendiri lah, sebab akak x boleh nak komited, nak kena maintain sales, nak ...

Alin,

Mrs Teratai ni lah kebanggaan kaum Melayu tau sebab she's very success in her MLM business & the only malay yg masuk ranking top 10 utk produk tu.. yg lain semua Cina..

Bulat amik akak teratai ni jadi sumber inspirasi tapi x leh komited dgt le sebab keje..

;)

Reply #261 alin_raaz's post

Kak alin, nilam jual serunding daging buat sendiri, pastu jual nasi tomato, nasi jagung, roti jala, ala ni pun kalau ada tempahan saja, mcm kak alin buat pastri, kek dll tu boleh le buka cafe saya sokong sangat2 sebab kak alin pandai buat benda tu, kita x pandai le...teruskan perjuangan kak alin, nilam doakan semuga kak alin satu hari akan jadi bos sendiri k......

Kadang2 nak pilih antara makan gaji n buiness ni leh lah dianggap Catch 22 situation or Chicken n Egg theory..

Ya lah sebab kalau buat part time je buiness tak boleh all out and of course sesetengah kita rasa cuak nak buat full time..

Sebenarnya kalau betul2 buat, betul2 minat, InsyaAllah boleh berjaya..Cuma kita ni, macam saya juga, kurang ada family members yg sama2 buiness so kita rasa takut.

Apa yang penting ialah :-

1. Ilmu tentang business yang nak diceburi

2. Modal yang mencukupi - boleh start kecil2lan. Boleh juga buat dirumah dahulu or boleh jugak tumpang kedai org lain.

3. Savings yg mencukupi - ni penting kalau ada byk lagi hutang.

4. Existing customers base - Risiko akan kurang kalau kita dah ada existing customers yang kita akan boleh beri service yg lebih baik.

5. Gunakan internet sepenuhnya - Aktifkan diri dalam yahoogroups, forum dan boleh juga buat website sendiri. Mual2 boleh pakai je blog macam blogspot, wordpress dan sebagainya untuk iklankan produk kita.

6. Gunakan teknik pengiklanan yg murah - eg leh buat flyers and then photostat n maukkan dalam post box rumah2 berdekatan. As a sweetener, leh bagi kupon diskaun dalam tu. Ini akan menarik org luntuk beli n cuba service kita.

[ Last edited by  cikgutuition at 9-4-2008 02:54 PM ]

semua benda atau cara tu... bagus kalau diamalkan.. jgn hanya teori... teruskan usaha.. insyaALLAh berjaya

Aku minat sgt2 nak buat business.... tapi aku tak derk modal, tak der support.  Pernah tolong kawan jual brooch ... untung banyak coz aku tolong dia jerk... maknanyer dia larr untung... pasal aku tak keluarkan modal... tup2 dia pindah tempat kerja... jadi, senyap dah larr...

Lepas tu, tolong org lagi jual kain... laku sgt2 jugak, tapi laki aku marah, pasal aku tak dapat aperk pun... tolong bodo org kata... laki aku marah lar... tapi aku tak kisah, at least aku ada pengalaman jual barang aku kata.... ermm..

Lepas tu, sampai skrg aku senyap jerkkk larr... tak tau nak buat aperk lagi... tengah nak kumpul modal...

Originally posted by Mamason at 10-4-2008 04:42 PM
Aku minat sgt2 nak buat business.... tapi aku tak derk modal, tak der support.  Pernah tolong kawan jual brooch ... untung banyak coz aku tolong dia jerk... maknanyer dia larr untung... pasal aku ...

Gud idea...pelan2 kayuh...yang penting xtion nyer...

Originally posted by Mamason at 10-4-2008 04:42 PM
Aku minat sgt2 nak buat business.... tapi aku tak derk modal, tak der support.  Pernah tolong kawan jual brooch ... untung banyak coz aku tolong dia jerk... maknanyer dia larr untung... pasal aku ...

bagus bagus.. dah ada usaha... cuma belum tiba masanya lagi...

insyaALLAh kami bleh tolong... kerja kat mana?.. minat jual apa?.. ada modal sikit pun tak apa... tanda nak..

kalau nak seribu daya..kalau mahu ada seribu cara....pasang niat yg betul..jujur...usaha berterusan..yakin..Insyallah...boleh berjaya dlm perniagaan...bila dah yakin..jgn teragak2 lagi utk lakukan...lebih2 lagi klu peluang ada di depan mata...nanti xleh tido malam duk pikir...

huhuh.. mendap gak laaaa

sinar,
kalau nak jual accessories wanita secara kecil-kecilan,
berapa modal yang kena ada?
saya rasa ramai gak yang berminat nak tahu

Originally posted by yankee_doodle at 11-4-2008 09:46 AM
sinar,
kalau nak jual accessories wanita secara kecil-kecilan,
berapa modal yang kena ada?
saya rasa ramai gak yang berminat nak tahu

modal tak byk sangat... kumpul2 sikit2 sorang dah boleh.. pakat2.. mula2 buat mcm tu la.. nanti dah byk modal bleh laa buat sorang2... YM saya sinarinspirasi... dan bleh juga awak hubungi farid...

menarik