CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nad2020

bayaran pengasuh atau taska

apa nak buat, nasib badan..

next week hantar taska pulak lah...

antar baby kat bs charge 250..so far ok..lambat takde bayaran tambahan..ari2 bekal kan makanan utk anak..kekadang bs bagi makan biskut2 juga..so far Alhamdulillah...bs slalu citer anak buat itu ini kat umah..anak i aktif skit..baru setahun..huhu...

epalsearch posted on 10-10-2012 11:48 AM
saya hantar babysitter dkt u5 shah alam, anak umur 5yo (transit aje), 3yo dan 2yo. BS caj RM630. OT  ...

siannya awak..pttnya kira untung da bs awak tu..semua awak da bagi...
jiran saya ngasuh anak org dr baby sampai la umur 4thn da..ada 4org dia jg..skrg ni jg anak kakak dia pl
kiranya sepupu pun antar kat akk ni..takdela kwn saya bekira..walaupun sorang dia kira rm280
dr baby sampaila umur da 2thn tp mkn semua takdela kira pl.nak2 pl mak bdk tu antar awal sblm kul 6pg..
balik lak dlm kul 6.30ptg...takde pl nak kira ot segala..yg 4thn tu da g sek da..tp sll gak mak nya klu yg 4thn tu cuti sek
ke mst antar kat kwn sy tu..elok gak..kdg2 rezeki dpt bs yg ok..alhamdulillah tp klu dpt bs yg bekira tu yg jd pyh...
kwn saya tu suka jg dr baby lg..sbb sng nak asuh katanya..seronok tgk..klu nak blk tu ssh nak balik...

berkira nya BS u..

BS jenis berkira ni sure x jaga dgn kasih sayang...kepala hotak dia ingat $$$$ jer..

jgn dia layan anak2 dgn kasar sudah..

itu lah.. bila fikir2 balik, berkira betul kan.. banyak mana lah sangat nasik anak2 saya makan tu..

masa dia ckp dgn saya dia nak naikkan harga tu, saya ckp tak boleh lah macam tu.. apa kata saya bekalkan beras/myk masak/kicap, then kalau jajan2 yg dia beli tu, bagi ler saya resit. saya bayo ler balik..

tup2 esok pagi nya tu saya nak hantar budak2, rumah bertutup. rupa2 nya dia cakap dia dah tanak dan tak larat jaga anak2 saya dah. saya ckp, takleh lah terus2 tanak jaga. saya nak pegi keje ni. saya perlu lah masa untuk carik BS atau nursery utk anak2 saya. mana saya nak campak pulak budak2 tu sbb mmg hari tu saya ada keje yg kena setel. dia setuju utk jaga sampai hari jumaat ni.

so lepas ni mmg kena hantar taska aje lah...

saya pun tak faham kenapa nak berkira sangat. dah lah saya selalu hantar lambat, kadang2 pukul 10 baru hantar. lepas tu balik paling lewat pun 730 lah itu pun kadang2. selalu saya perasan kalau siang tu, kipas pun kadang2 dia tak bukak (nak jimat letrik kot) tapi saya tak kisah lah sebab saya tgk anak2 saya ok aje.. macam2 jenis orang pulak kan..

Pengalaman saya :- ada 3 orang anak - umur 6 tahuan / 4 tahuan & 3 Tahun.

pengasuh RM 750 anak anak tak dapat blaja apa apa kat situ (duduk di bagi makan / mandi / layan otomen / sinetron)

tadika / taska RM 590 (termasuk yuran tadika) = (7 pagi till 7 malam) -  macam macam anak saya belajar, baca doa dan solat, ABC, 123, nyanyi lagu kanak kanak, anak jadi konfident nak berkawan dan paling penting diaorang happy..

itu saja

Follow Us
anak aku ..aku antar kat BS....sebb bb bali gakn baru 9 bulan...aku dah plan...umo dia 3 tahun..aku nak antar taska...

lea_kdo posted on 8-10-2012 12:49 PM
anta anak-anak kat taska somewhere in area b.b.bangi

todler - rm230

bangi ni katne?...nk anta ank ke nurseri..ot bape dan caj hari sabtu?

poison_paradise posted on 12-10-2012 10:01 PM
bangi ni katne?...nk anta ank ke nurseri..ot bape dan caj hari sabtu?

bangi kat pangsapuri kajang impiana. area sek 7.
ot rm3 sejam rasanya. jam 6pm onwards. xpenah buat ot....

Saya pulak htr ke taska.. baby 10bulan ++ RM360 sebulan - semua disiapkan.. tinggal bawak baju,pampers,susu ngan tuala je..
Makan 2-3 kali sehari.. (Menu disediakan oleh pihak taska mengikut kesesuaian umur)
Sabtu (2kali sebulan berselang minggu 1/2 hari).. tapi x htr pun sbb sabtu x keje...
OT - RM10 sejam selepas pukul 7pm.. - Tp xde berkira pun kalau sekali sekala terbabas smpai lewat..

Alhamdulillah, taska nie ada program untuk anak-anak bawah 4 tahun... Jadi seawal seusia pun dia org ada pembelajaran mengikut usia..
Setakat nie berpuas hati walaupun ade org ckp yurannye mahal.. tapi pd saya sesuai ngan perkhidmatan yg disediakan...

Salam.Taska Ulul Albab insya allah akan dibuka di Setia Alam (Setia Indah 10C) bermula Disember 2012. Sekarang proses renovation dan saya sedang menghadiri kursus KAAK (wajib).

Objektif kami ialah membina modal insan yg berkualiti-berilmu-beragama-berhikmah-bijaksana.Ulul Albab disebut 16 kali di dalam Al quran. Ia bermaksud golongan yg mempunyai pintu2 kebaikan/kepintaran pada dirinya, mampu melihat yg tersurat dan tersirat. Sistem kami ialah pendidikan duniawi & ukhrawi bermula dr bayi (awal2 agama mengenal Allah), penyediaan makanan yg halal & bersih (hati ditempa oleh makanan) dan penjagaan yg selamat & penyayang (guru ialah pengganti ibu/ayah).

Khidmat kami ialah Taska (2 bulan-4tahun), Transit (selepas tadika- makan/solat/iqra'), Transit (sek rendah-half day/full day-makan/solat/iqra'/homework coaching)) dan transport (SK Setia Alam-Setia Alam-Aman Perdana)

Kami mengalu-alukan sebarang pertanyaan/booking/pendaftaran awal. Hubungi emel : taskaululalbab@yahoo.com atau h/p:
Pn Tini : 013-2556062 / 011-11334129.

saya hantar babysitter dkt u5 shah alam, anak umur 5yo (transit aje), 3yo dan 2yo. BS caj RM630. OT  ...

Mak aih...dahsyat punya berkira BS u nih...sakit otak mendengarnya...

Benda makanan pun nak berkira ek...sabor jer la...

Anak eura dr habis pantang smpai umo 4 tahun dah ni dok ngan BS, eura pernah sekali jer bagi brg2 mentah/makanan kat makcik tu, tu pun masak kena tahan telinga...kena marah...makcik tu punya la takmo ambik brg2 dapur yg eura belikan tu...sbg balasan, kdg2 bila time gaji tu eura belikan kat anak2 dia KFC ke McD ke...or time raya tu eura bg la duit raya kt makcik tu n anak2 dia plus kain pasang/tudung etc etc sbb pikirkan makcik tu x berkira kan...kita pun rasa tak best plak sbb dia dah bersusah payah jaga anak kita...

nalesa posted on 15-10-2012 05:13 PM
Saya pulak htr ke taska.. baby 10bulan ++ RM360 sebulan - semua disiapkan.. tinggal bawak baju,pampe ...

kat mane taska tu?

nanacomey posted on 19-10-2012 02:06 PM
kat mane taska tu?

Taska nie kat Bangi

saya hntr anak kat umah baby sitter sjk dr pas pantang smpai skg,anak dh umur 2 thn 3 bulan,saya byr rm250,kekdg rm300..hntr dr kul 7.15am - 3pm..sbtu ahad cuti..saya sediakan air pns,susu n semua keperluan anak..
baby sitter ni ada sorg nurse kat tmpt husband bertugas yg kenalkan.. mkcik ni baik sgt..dia xde cucu lgi,so dia layan ank saya mcm cucu dia sndiri.. saya tgk,anak pn mnja sgt dgn dia n anak2 dia.. yg bestnya,mkcik ni rajin ajar anak saya mengaji,membaca n beriadah.. mkn minum pn x berkira.. siap belikan makanan n mainan or buku2 utk anak..
mkcik ni rajin citer ttg perkembgn ank pd saya.. mybe sbb dia pun bks cikgu,so,dia sgt pentingkn perkembngn otak n pemakanan anak. . saya sndiri pun terkejut bila anak yg masa tu bru umur 2 tahun dh lancar bca doa mkn,dh pndai bca abc n kira 1-10.. skrg ni,anak dh blh hafal surah al-fatihah n nyanyi lagu kanak2..anak pun dh pndai nk tlg2 kita ni..
saya dpt tahu,ramai yg mnta tlg mkcik ni jagakan ank diorg tp mkcik ni xnak sbb dia nak fokus pd seorg budak je.. syukur sgt2 anak saya yg dia nk jaga.. ni x lama lgi ada nak bru,skrg dlm proses nk pujuk mkcik tu tlg jagakan..

2 org anak sorang 4thn sorang lagik 2 tahun hantar taska kat bangi.
charge RM250 sorang. kalo lambat lebih dr 6 suku amek kena charge OT. selalu dlm sebulan tu adalah kena byr extra RM10 utk OT tu.
makan minum mandi semua cikgu2 kat taska yg buat dan sediakan.
so far ok je. anak x pernah meragam pagi2 bila sampai taska.
cuma takde belajar apa kecuali doa makan hehehe.. just daycare saja.

anacon posted on 22-11-2011 11:12 AM
ana tgh cari pengasuh/taska kt area seremban.. ada sape2 tau?
cadang nak hantar anak yg sulong thn ...

anacon klo kt seremban 2 sy mgasuh kt garden homes bley hbgi sy di 01114766205

jujuanna posted on 21-10-2012 12:20 AM
saya hntr anak kat umah baby sitter sjk dr pas pantang smpai skg,anak dh umur 2 thn 3 bulan,saya byr ...

dpat pengasuh mcm nie bagus kan...teringat pengasuh yg jaga anak aku dl...yg no 2...memang bagus...siap belikan makanan tuk anak aku...mkanan yg tak berkhasiat memang dia tak kasi...sama mcm mn dia didik anak dia...sm mcmtu lar...anak aku gan anak dia tak de kurang pun bab2 makan n kasih syg...

ape kata ko bekal kan smua makanan yg di kata nya anak anak ko kuat mkn tu..melampau betul berkira... cari je lah tpt lain...

Sapa pernah hantar anak ke Taska Zunnur Pandan Mewah?
Saya dah daftar untuk tahun depan 2014 untuk anak 3 tahun.Nak tau okey ke x..
rm300 7pg - 7 malam...