CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SPACENUT

[Merged] Keguguran Rambut

Boleh tengok kat blog saya sebelum dan selepas guna tonic aily. guna tonic ni nak kena rajin gosok selalu baru cepat nampak kesannya jangan main letak je kenalah gosok2 sikit.

Originally posted by lulabee at 2-9-2007 02:34 PM
ok laaa jugak..tp rambut jadi keras aku pakai syampu tuh dah sampai sebotol abis masih keras jugak lepas bersyampu..kadang luruh tuh sebab susah nak sikat rambut dek kerana keras rambut tuu..bg a ...

ko kaler rambut memanglah rambut keras nak cuci pun susah sikit, ko kena letaklah banyak pelembut  tengok jenis kaler juga ada jenis ok ada jenis tak ok.

Aku pakai syampu ni ok je rambut kurang gugur dan nampak berkilat, aku pakai tonic tu sekali sekala je sebab rambut dah ok, pakai syampu tu je. sekarang  ni dah masuk 3 botol aku pakai oder gan mata bulat.

nak cuba minyak gano pulak lah

knp tak cuba JS Hair Series. Ni la penawar paling mujarab. Terbukti.

Harga pun rm28 jer. Liz pakai dan 2 bottle. tarik2 rambut susah lak nak gugur. hehe.
dolu2.. pantang sikat.. kadang2 duduk2 jer pun dah gugur.

Originally posted by mix_chinese at 5-9-2007 04:28 PM
knp tak cuba JS Hair Series. Ni la penawar paling mujarab. Terbukti.

Harga pun rm28 jer. Liz pakai dan 2 bottle. tarik2 rambut susah lak nak gugur. hehe.
dolu2.. pantang sikat.. kadang2 dud ...

Dah serasi malas nak tukar lain, lagi pon bukan pasal rambut gugur je rambut pun nampak ok.

Mata-bulat tolong pm I pasal syampu ganozhi & minyak gano ni. Harganya berapa?

tqs.

Originally posted by nor5014 at 5-9-2007 05:26 PM
Mata-bulat tolong pm I pasal syampu ganozhi & minyak gano ni. Harganya berapa?

tqs.

tak boleh pmlah pasai aper tah, nanti pm saya kalau nak tanya apa2.

baca kat blog saya ni dulu kay.

http://isabela-ilabeauty.blogspot.com

[ Last edited by  mata_bulat at 5-9-2007 05:45 PM ]

Follow Us
Originally posted by lazyboss at 5-9-2007 04:35 PM

Dah serasi malas nak tukar lain, lagi pon bukan pasal rambut gugur je rambut pun nampak ok.

oklah tu rambut dah kurang gugur

m_b...

then kalau aku minat camne nk purchase..?
then..camne??
pakai syampoo ganozhi..aftr that apply aily oil..
camtu ke??
yg minyak gano tu plak..bila kala nk memakainye...??

aku ni start buat rebonding aritu..
aiyak!!!gugur melampau..

Originally posted by lazyboss at 5-9-2007 04:25 PM

ko kaler rambut memanglah rambut keras nak cuci pun susah sikit, ko kena letaklah banyak pelembut  tengok jenis kaler juga ada jenis ok ada jenis tak ok.

Aku pakai syampu ni ok je rambut ...

A'aa tuh la aku kaler rambut...sebab tuh keras lgpun dia xde conditioner dulu pun aku entam ngan conditioner lain..hihi..skrg akuu baru guna syampo secret garden..rasa ok..sebab syampu ni men'volume'kan rambut akuu..sebab aku masuk topic secret garden byk feedback positive dan tgk member aku guna patut la rambut dia nampak tebal semcm ja rupanya syampu tu utk volume kan rambut kita tp dia byk jenis..so far tonic aily memang aku masih setia..hihi

Originally posted by hasurinde at 5-9-2007 08:24 PM
m_b...

then kalau aku minat camne nk purchase..?
then..camne??
pakai syampoo ganozhi..aftr that apply aily oil..
camtu ke??
yg minyak gano tu plak..bila kala nk memakainye...??

aku ni s ...

pasal tu pm jelah.

minyak gano tu pakai malam gosok kat kulit kepala dan rambut, esok pagi cuci bersih2 dengan syampu ganozhitu, lepas lap kulit kepala letak tonic tu kat kulit kepala. minyak gano tu pakai sekali sekala pon tak apa untuk rawatan rambut. tapi yg best awak pakai minyak gano tu rambut lagi luruslah dan lembut.

Originally posted by lulabee at 5-9-2007 09:55 PM

A'aa tuh la aku kaler rambut...sebab tuh keras lgpun dia xde conditioner dulu pun aku entam ngan conditioner lain..hihi..skrg akuu baru guna syampo secret garden..rasa ok..sebab syampu ni men ...

mana2 syampu pun boleh pakai ikut sesuai. kalau nak tengok rambut lebat, rambut saya pun lebat
Saya pilih ni pun sebab tak mengandungi bahan kimia, sesiapa pun boleh pakai tak kira umur dan usia. Saya lebih suka mcm gitu je, rawatan rambut pun saya lebih suka minyak gano, kalau takad cream treatment tu memang ada kat rumah saya siap peralatan  sekali tapi saya tak pernah guna pon. saya ni berat sikit nak sapu kat kepala yg ada bahan2 kimia ni kalau boleh elak memang saya nak elak,. Takut je rambut cepat beruban,kalau iron rambut memang tak dapat nak elak  umur dah 30an kena jaga rambut takut banyak uban Sekarang ni yg muda2 pun dah banyak naik uban memang tak dapet nak nolongnya

[ Last edited by  mata_bulat at 6-9-2007 11:21 AM ]

Originally posted by lulabee at 5-9-2007 09:55 PM

A'aa tuh la aku kaler rambut...sebab tuh keras lgpun dia xde conditioner dulu pun aku entam ngan conditioner lain..hihi..skrg akuu baru guna syampo secret garden..rasa ok..sebab syampu ni men ...

Rambut mata bulat tu lagi panjang dan lebat
oklah dengan ko sesuai, aku pakai lembut je rambut, aku malas nak tukar banyak2 syampu susah nak cari yg sesuai dengan kita, sebelum ni dah mcm2 aku cuba banyak yg tak sesuai rambut lagi kering dan gugur. Aku pakai yg ni ok je buat masa sekarang ni.

[ Last edited by  lazyboss at 6-9-2007 12:52 PM ]

huh senyap jer arini?i'm happy with my new shampoo...cubalah secret garden syampu hari ini...lembottt

[ Last edited by  lulabee at 8-9-2007 12:23 AM ]

nak tau gak...

Ble tak u all pm camne nak dptkan shampoo js @ shampoo yg mujarab nie.. kte pun ada masalah rambut gak la sejak umur meningkat nie..

samala rambut lenza lg la gugur pastu mc terbantut jer pertumbuhan nya xpanjang2...tlg sy gak...

Reply #231 mata_bulat's post

kalu sy bminat nk try, mcmne yer?brp harga satu set ni?apa yg ada dlm 1 set ni...ni mmg utk rmbt gugur eh..

Kebanyakan syampu yang terdapat di pasaran mengandungi fluoresen yang boleh mengakibatkan kerosakan pada rambut. Mengandungi elemen aktif Ganoderma dan vitamin B5; Syampu DXN adalah sesuai untuk semua jenis rambut. Ia menjadikan rambut anda sihat, lembut dan bersinar. Syampu DXN turut membantu seimbangkan hujung saraf di kepala sekaligus menolong menghapuskan tekanan.
While many other shampoos in the market contains fluorescence which will cause damage the hair, DXN Shampoo is mind and suitable for all types of hair. Consisting of the active elements of Ganoderma and vitamin B5, DXN Shampoo will maake you hair healthier, softer and shinier. DXN Shampoo can also balance head's nerve end thus helping you to relieve pressure.

ni la yg sy dpt hasil surf dr tenet..nk buka blog mata_bulat xdpt r

Originally posted by eiyfa at 25-9-2007 11:50 AM
Kebanyakan syampu yang terdapat di pasaran mengandungi fluoresen yang boleh mengakibatkan kerosakan pada rambut. Mengandungi elemen aktif Ganoderma dan vitamin B5; Syampu DXN adalah sesuai untuk  ...

tak boleh buka ke pasal aper lak?
http://isabela-ilabeauty.blogspot.com

memang syampu ni tak mengadungi bahan yg kuat sangat, berbeza sikit dari syampu yang lain. kalau terus amalkani memang rambut menjadi lebat, kandungan cendawan merah didalam syampu tu membantu juga untuk pembuangan toksin dikulit kepala, sesetengah tu memang ada kesan tindak balas lepas tu ia akan ok semula. Lebih elok ambil sekali bersama dengan minyak gano untuk rawatan kulit kepala. jika amalkan selau rambut akan lebat, sihat dan bersinar.

jangan pakai sekali dah putus asa, ia makan masa juga untuk pemulihan,hari ke sehari saya dulu dok perhati perubahan pada rambut saya, yg saya paling seronok rambut saya tak kering mcm dulu lagi, dulu rambut saya kering, tak bermaya dan lain2 . kalau ikutkan saya memang dah 6 tahun saya pakai, sebab memang berkesan pada saya dan banyak membantu permulihan rambut saya di waktu dulu. sebab itu sampai sekarang saya dah tersangkut tak pernah tukar pada syampu yang lain. buat masa ni rambut saya kalau  dibandingkan dulu dengan sekarang memang jauh bezanya. saya kasi info pun sebab rambut saya dah ok bukan saya baru pakai. kalau nak dikatakan tak ok masih ada lagi pelanggan yg masih lagi pakai syampu ni.

hari tu ada sorang kakak ambil 8 botol minyak gano, teman kata untuk apa ambil banyak sangat minyak gano ni?? dia kata org nepal pekerja asing suka pakai, depa kata kelemumur tak ada kalau pakai minyak gano ni. memang tak dinafikan minyak gano ni kalau baby ada kerak dikulit kepala pun pakai boleh lega.

[ Last edited by  mata_bulat at 26-9-2007 06:08 PM ]

btul..kt opis ni die blok kot...
so kalu sy bminat nk try, harga 1 set tu brp?1 set tu skali ngn shampoo n minyak gano eh..