CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ms_Commet

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41

Close [Copy link]
Post Last Edit by perempuanmanis at 1-3-2011 15:17

assalamualaikum ..
baru je bebarapa jam tadi abis interview Ingat nak daftar lmbat2 sket, tak nak dapat no 1..tp sampai2 je kt SPP urusetia pun tak datang lagi. Bleh agak kan saye nombor berapa ? Alhamdulillah, saya rasa sangat lega sebab waktu masuk bilik tu tak rasa gelabah, mungkin sy perbanyakkan selawat kot jadi, bila bercakap tu tak rasa tergagap2, buat seyakin yang boleh. Saya rasa interview utk kos IT hanya semalam dan hari ini saja, tapi pape pun saya cuba berikan tips dekat sini. Saya ditemuduga di BILIK 12, sorang cina (Cik Ong)- SPP dan sorang lagi lelaki melayu (En.Abdullah) -bhgn IT. Soalan yang ditanya adalah seperti berikut :-

Soalan Cik Ong :-

1. Perkenalkan diri
2. Apa yang anda tahu tentang jawatan yg dipohon (PPPT)
3. Apa yang anda tahu tentang 1Malaysia.
4. Apa perbezaan Hari Malaysia dan Hari Merdeka
5. Apakah tarikh untuk kedua2 hari tersebut
6. Boleh berikan apa sebab kami perlu pilih kamu dan apa yang membezakan kamu dengan calon-calon yang lain.

Dari En. Abdullah
1. Boleh tak kaitkan pengalaman kerja dulu dengan bidang yang dipohon.
2. Apa yang kamu tahu tentang Expert System ? - kantoi kat sini sebab nak goreng pun  takut salah kan. So saya jawab tak pasti  
3. Penomboran
4. LAN
5. Perisian dan Perkakasan

Untuk soalan teknikal, dia pakai refer dalam buku jer ..tak ada soalan spesifik yang dia dah list kan. So, tak bleh budget soalan apa yang dia nak tanya. Tapi, Alhamdulillah bab semasa dan pendapat saya dapat jawab dengan yakin. Cuma bak kata karim_pisang, saya rasa saya dapat jawab yang lebih baik lagi, lagi2 soalan teknikal sbb saya target soalan2 susah..tup2 soalan senang saya tak bleh jawab. itu memang ralat lah. kadang2 benda kecil kita pandang remeh..

Untuk sape yang kena interview pada masa akan datang, saya doakan yang terbaik untuk kamu semua. Doakan juga untuk kitorang yang dah kena interview ni ye..

Lupa pulak, saya tak ditanya pun pasal falsafahpendidikan ke.. ape2 sejarah ke.. so memang lain pane ...
nasren7585 Post at 1-3-2011 08:55

betul tu..lain panel, lain lah soalannya..alhamdulillah saya takde ditanye pasal visi, misi, falsafah pend (fakta2)..
tp td org pertama yg interview di blik 11 kena wat  mock teaching dlm bhs inggeris pasal networking. so, mmg tak bleh nk agak cara  setiap calon ditemuduga..pape pun soalannya, kena yakin je. InsyaAllah..

Salam, lama tak berforum kat sini... hari nie 1 Mac kira cukup la 4 bulan aku keje kat kk sabak bernam. saper2 cos computer nak tukar suka sama suka ke sabak bernam bleh ar contact sy. bapak57@gmail.com sekian tima kasih. hahahaha. p/s: kk ngan poli skang dah pecah jabatan so nak tukar kk ke kk senang lagi kot. tapi kalo ader cable super power pon aper salah nyer. dari poli pd ke sabak bernam sebagi contoh :p

Post Last Edit by cintakirana at 1-3-2011 15:10

alhamdulillah...sy da dpt surat posting dr kptm n kena lapor diri pd 23hb mac (rabu)...syukur sgt2....sy dpt d Politeknik Banting,sy org klang...syukurla sgt2.. ni adlh ant tmpt pilihan sy..area selangor....act,sy jgk berharap dpt poli JB..sebb in future,sy nk dok JB...tp tkpela...sy dpt jg tmpt antara pilihan sy.....sy HEPI n berSYUKUR sgt2 dpt kat poli banting,insyaAllah sy akn berkhidmat n  mendidik anak bangsa kiter agar jd insan yg berguna kelak...amin....

Salam, Alhamdulillah sebentar tadi saya dah dapat surat LAPOR DIRI dan PENEMPATAN daripada KEMENTERIAN PENGAJIAN TINGGI MALAYSIA...

Insya ALLAH, pada 23 Mac 2011 akan menghadiri taklimat di Putrajaya dan berkuatkuasa mulai tarikh tersebut dikehendaki melapor diri di POLITEKNIK SEBERANG PERAI (memang dekat sangat dengan rumah - 10 minit sahaja)

apapun semoga bertemu dengan kawan-kawan di sana..~

Reply 2284# buahpelaga
tahniah yer pd awak...wah dekat betul ng umah awak,dlm 10 minit je...seronok la awak nnti....apepon,congratzzz again~

Reply  buahpelaga
tahniah yer pd awak...wah dekat betul ng umah awak,dlm 10 minit je...seronok la  ...
cintakirana Post at 1-3-2011 15:12

Alhamdulillah.. terima kasih.. sudah rezeki agaknya.. moga rezeki awak jugak akan menyusul kemudian.. insya ALLAH..

Follow Us
alhamdulillah...sy da dpt surat posting dr kptm n kena lapor diri pd 23hb mac (rabu)...syukur sgt2.. ...
cintakirana Post at 1-3-2011 14:53

Alhamdulillah.. rezeki awak kan cinta kirana.. nanti ada rezeki dapat la tu bertukar ke lokasi pilihan awak.. Apapun tahniah sekali lagi..

jumpa di putrajaya..~

Reply 2287# buahpelaga

samela kiter,hmm tp sy nk tgk gk org lain dpt posting mane...mcm kptm antar dekat ng umah jer...almt sy klang,dpt banting...awak pon dpt area dkt ng umah....kwn2 yg lain plak cmne??

Reply  buahpelaga

samela kiter,hmm tp sy nk tgk gk org lain dpt posting mane...mcm kptm antar de ...
cintakirana Post at 1-3-2011 15:40

bestnyer awk da dapat surat penempatan...saya ni surat dari spp pun x dapat lagi...tadi call dia kata anta ikut batch...risaunya...

hari ni x bukak peti surat msih tiada
hisyam5789 Post at 28-2-2011 19:14

hisyam...awk dah dapat surat dari spp?...sy x dapat lagi la...tapi mbr dah dapat da surat penempatan...nape lambat ek?

salam semua....
sebelum nih sy silent reader kat sini... sy pun dpt lapor diri 23.mac nih... tp sy DH29.
sy dpt KK Gerik... ada sesapa lagi yang dpt KK Gerik???

Reply 2278# nasren7585

sama bilik la kte.. sy no.2 ..lbh kurg je soalan kte. cuma sy dapat soalan global & satu fakta.

p/s: correction. yg singh tu encik. Dr. yg wanita tu

Reply 2289# norsilawati12

awak tak dpt lg ke??lmbt sket rasenyer..insyaAllah awak dpt surat nnt b4 tarikh lapor diri 23mac...don wori...

Reply  Karim_Pisang

wahhh bagus la awak nie karim_pisang,nmpak awak nie seorg yg terperinci n sg ...
cintakirana Post at 28-2-2011 22:58

Wah, moga2 mulut awak masin. Sekarang proses menunggu dan berdoa saja.

alhamdulillah...sy da dpt surat posting dr kptm n kena lapor diri pd 23hb mac (rabu)...syukur sgt2.. ...
cintakirana Post at 1-3-2011 14:53

Ya Allah happynye saya dengar.. Tahniahhh..!!!

Salam, Alhamdulillah sebentar tadi saya dah dapat surat LAPOR DIRI dan PENEMPATAN daripada KEMENTERI ...
buahpelaga Post at 1-3-2011 15:03

Dekatnya, Tahniahh...!!!

Reply 2295# Karim_Pisang

thanx karim_pisang,insyaAllah awak pon akn dpt nnti..doa byk2...

Dekatnya, Tahniahh...!!!
Karim_Pisang Post at 1-3-2011 22:29

Alhamdulillah.. rezeki saya agaknya.. Ok laa tu, dah study jauh.. keje mau dekat laa pulak kan..~ hihi

semoga berjaya ye incik karim_pisang...~

Reply 2277# cintakirana

terima kasih la.. smga dpt kan? emm.. tp risau plak klu x dpt kuar dr program  ni.. hope la posting lps abes.. hehe.. cepatnye dpt surat posting.. bestnye... yg sblm ni dkt sebulan gak br dpt surat posting... tahniah ye cintakirana, buahpelaga, lala_cumel dan lelain yg berjaya.. tahniah..tahniah..dan tahniah.. semoga berjaya menjadi pendidik yg berjaya.. doakan sy dan kawan2 simpanan ni berjaya jgk ye... klu tak terpaksala kerja swasta dan mengharapkan pengorbanan dr yg tersyng...

waa....tahniah kpd yg dah bejaya...cintakirana, buahpelaga, lala_cumel dan lelain..
sy td kol 10pg kena tebiu...maafla lambat post kat cni..sbb sy org jauh...xder masa nk post..lps jer tebiu trus blk kg...sbb sok keje..huihui
ni lps dh siap persiapan utk keje sok, sy luangkan ms sy utk share tebiu pg tadi...1/3
erm, sesampai je SPP, dekat guard depan tu, kol 9, dorg xbg masuk lg..
katanya...tebiu lambat lg..kol 9.30 baru leh masuk...[alahai...wat gelabah je..huihui]
so, sy and hb g mkn pg dulu...then, kol 9.30 g amik pas masuk ke SPP...
tup2...hb xleh masuk la pulak...sy la g meraba sengsorg cari tmpt tebiu...
nasib ader ramai gk nk g tebiu tu..follow je la...hihi
mcm yg karim_pisang and yg lain ckp...makesure susun sijil ikut surat twrn tu...
[part ni, lg sekali sy gelabah...susun ntah aper2..kuikui]
lps siap susun, trus daftar...tup2 ader kes mcm dee_dee penah ckp tu...
better bw sijil degree/diploma yg BM, sbb ada cop and sign...kalau xder, xleh masuk tebiu..huihui...td ada sorg member dr JB xleh masuk tebiu disbbkan hal ni...waaa
dlm list nama kat urusetia tu, sy org yg ke 10...dan giliran sy pon yg ke10..hihi..kebetulan plak kan...

erm, melalut je sy ni..ok la nk cita bab tebiu td...
sampai je turn sy...sy pon ketuk pintu then masuk....
ada 2 panel...Malay n Chinese...dua2 lelaki...
soklan yg ditanya utk saya....

1) perkenal diri anda
2) jika anda ditempatkan jauh dr keluarga, bagaimana? [sy jwb...booleeehhhh...hihi]
3) berikutan masalah pengabaian tggungjwb thdp kebajikan ibu bapa harini, apa
    pendapat anda?
4) sbg pensyarah...bagaimana utk anda menjadi role model kpd pelajar?
5) bagaimana menghasilkan webpage yg mgambil masa yg singkat utk loading dan
    menarik minat user?
6) apa format gambar digital yg ringan? bagaimana kita boleh mendapatkan imej digital?

tu jela soklan utk sy...gelabah punya pasal, ntah apa la yg sy balon td..ahaks:p..hope sy dh buat yg terbaik td..ntahla..doa dan bertawakkal je la...huihui...

result dlm sebulan gak kan nk proses??
erm..kiranya penghujung bln 3 la ek??
batch kali ni, start bila sampai bila ekk??

ermm, utk yg bakal ditebiu...all the best..buat yg terbaik tau!!