CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leenn

KOLEKSI PETUA KECANTIKAN & KESIHATAN....hujung rambut ke hujung kaki..

180# Crayola

if tak sesuai x boleh nak buat ape le....

Salammm....

ada sesape tahu apa2 petua nak hilangkan open pores tak?

178# anikarma Tolong...dah seminggu saya pakai petua madu + acv + m.zaitun, acv tu saya pakai skit ajer tapi kulit muka saya makin kering mengelupas   anak sedara saya pakai ok jer..
sensitive aga ...
Crayola Post at 24-6-2009 11:58

Seksa tul nak cari thread ni lepas makeover. Sori eh baru skarg dapat chk. Er crayola pakai camner? ader campur air? crayola criter skit la camner crayola pakai then baru me c how. Ader org memang tak leh ngan acv. But mostly leh la cuma tak leh formula yg kaw2 la. Slalu nyer mixture of 1:1 acv:air. So ani wait 4 ur response dulu.

183# anikarma

Seksa tul nak cari thread ni lepas makeover. Sori eh baru skarg dapatchk. Er crayola pakai camner? ader campur air? crayola criter skit lacamner crayola pakai then baru me c how. Ader org memang tak leh nganacv. But mostly leh la cuma tak leh formula yg kaw2 la. Slalu nyermixture of 1:1 acv:air. So ani wait 4 ur response dulu.

Mula2 saya pakai 1:1acv:air, pastu rasa melecur kulit pakai pulak 1:3acv:air, pun masih camtu, boleh tolong tak???

u pakai brand aper eh? tink ur skin very sensitive. hm kalau u ok then basuh muker ngan madu then letak moisturizer je. mayb acv too strong 4 u. sori eh kalau kulit muka u kering. acv ni memang nak kena dilute yg bagus 1:3 jadi tak strong sangat la.

185# anikarma

Saya pakai brand Bragg(betulke ejaan)
Kenapa pulak nak sorry2 ni??:@
Bukan salah u lah...mmg kulit muka kita ni sensitive
Tapi dah seminggu kita pakai madu + EVOO, muka makin lembab

Terima kasih sebab bagi petua ni, U ada petua untuk eye bag tak?

Follow Us
185# anikarma

Saya pakai brand Bragg(betulke ejaan)
Kenapa pulak nak sorry2 ni??:@
Bukan salah u lah...mmg kulit muka kita ni sensitive
Tapi dah seminggu kita pakai madu + EVOO, muka maki ...
Crayola Post at 4-7-2009 12:48

Eyebag eh? Wat yg ani tau ler letak tea bag n cucumber jer. Tapi yg paling ok jgn tido lewat haha confirm mata cantik jer.

Fakta Menarik Khasiat Mandi

Selama ini, saya ingatkan mandi hanyalah sekadar satu rutin harian biasa untuk membersihkan atau menyucikan diri dari kotoran. Kalau tak mandi, dah tentulah badan ni rasa tak selesa serta berbau bacin, kan? Rupa-rupanya, ada banyak lagi khasiat mandi ni. Malah ada beberapa kajian dibuat dan mendapati bahawa mandi membawa pengaruh besar terhadap aspek kesihatan anda.

Mari kita ketahui fakta tentang kelebihan mandi yang kurang diketahui umum;

1. Ia boleh mengurangkan atau mengelakkan tekanan (stress) serta membantu meningkatkan sistem kekebalan tubuh badan anda.

2. Dengan merendamkan kaki anda ke dalam air panas selama beberapa minit, ia dapat membantu anda menyembuhkan pelbagai penyakit atau masalah yang menganggu kesihatan diri. Antaranya seperti sakit kepala, selsema, hidung berdarah, sembelit dan imsonia.

terdapat  6 fakta khasiat mandi, boleh rujuk di sini:
http://petuamelayu.com/melayu/20 ... arik-khasiat-mandi/

Ani letak madu jer. Tak campur minyak zaiton utk rambut pasal takut berminyak sesgt. Ani beli mad ...
anikarma Post at 24-5-2009 00:40

binbi da try petua ni.. binbi cuci muka dengan madu je. madu asli beli dari kampung. huhu. tp mmg betul berkesan sgt. sebelum ni muka binbi teruk. ada jerawat dan parut2 jerawat. nak keluar mana2 pun even nk pegi umah jiran pon binbi malu dan pakai bedak sikit cover kulit. tapi lepas rajin kan diri cuci muka dengan madu ni, binbi kuar umah nak pegi mana2 tanpa pakai bedak pon takpe. mabeles laa.huhu. tenkiu sangat kat kak Ani, kak 220796,sebab bagi petua yg betul2 menjadi ni. dan kak leenn sebab bukak thread ni walaupun dah lama. terima kasih..

binbi pernah buat facial treatment tradisional. semua bahan pakai bahan semulajadi :
1. cleanser - madu
2. bilas - air + hirisan limau purut + ais
3. scrub - tomato (hiris bahagian kepala yang ada tangkai, jadikan macam cleansing pad (nanti tangkai boleh pegang masa tenyeh isi tomato kat muka) nak lagi bersih celup tomato dalam gula. then tenyeh la kat muka sampai isi tomato abis.
4. bilas lagi dengan air + hirisan limau purut + ais
5. pakai masker kulit kayu manis. (ada yg dah dijadikan serbuk tp kalau rajin boleh jugak asahkan kulit kayu manis kat belakang pasu)huhu
6. moiturizer - madu yg dipanaskan dalam microwave. (tekap kat muka)
7. bilas dengan air biasa.

my two cents

salam kengkawan...
tumpang bertanya..

penah cuba petua utk kuruskan bdn tak? yang jus minuman carrot + timun?
kalo saper penah cuba..leh la kongsi....
br jer try minum mlm tadi..rasa kenyang dan rasanya not bad jugak......

yang pernah saya cuba : ini utk muka

mula2 celupkan kulit kayu dlam air pas2 gosok kulit kayu manis kat belakang lesung batu tu..nnti akn dpt serbuk cam lendir2..ambil serbuk tu campur ngan bedak sejuk..sapu kat muka..pakai la dlm 2/3 jam..pas2 cuci muka ngan air sejuk..pasti kulit muka akn nmpak rasa halus dan licin..selain dr dpt hilangkan jerawat dan gatal2 muka ..terutama tuk mereka yg alergi / resdung..

tapi cara ini x sesuai utk smua kulit muka..sbb ada yg pernah cuba muka akn jd merah/bengkak coz..kulit kayu manis tu..memedihkan..muka akn rasa perit tuk beberapa minit..so kalu brani cuba..cuba taruh sikit jerk kulit kayu manis..takut nnti jd bengkak/merah..x pasal2 kena g jumpa doc..tp muka saya jenis tahan lasak..cam  bekas jerawat/jerawat kecil boleh hilang..resdung/gatal2 muka pun da hilang..x der le cam dulu2..asyik selsema/gatal2..

selamat mencuba..tp awas..kalau muka jenis sensitif..jgn cuba..takut jd bengkak/merah2..nnti saya lak kena saman..hikhikhik..

Salammm....

ada sesape tahu apa2 petua nak hilangkan open pores tak?
Diamondy Post at 29-6-2009 19:16

open pores..oily skin... ...mcm besfren jek 2 keadaan tuh...ada terbaca kat google...bancuhan natural yogurt + lemon juice...boleh kurengkan kesan oily di muka serta memutihkan kulit secara alami disebbkan sifat lemon yg acidic dan ada agen pembersih sel2 kulit mati...jom cuba jom...mana tau we kill two birds with one stone...boleh kurangkan pores serta buangkan oilyness

tapi kakak selalu tak la buat camtu..kakak suka jek makan sesudu natural yogurt tu gituh2 jek setiap pagi sablom brekfes...nak tepek ke muka rase membazer plak...

*yg benar - hantu yogurt-

tak nak mulut berbau..

try berus gigi guna garam,Insya-Allah mulut tak de bauan yang kurang menyenangkan..

sorry kalau dah ada yang paste petua ni kat depan page,tak belek..