afira Publish time 15-6-2016 08:42 AM

aku dh tengok semalam... and my verdict?? sangat2 best!!!! hihihihi

memang betul macam ade sorg forumer cakap dia tak berapa ngeri..tapi bila kita berhadapan ngn situasi stress dalam citer nih...terlintas gak rase menyesal sebab pilih citer nih hahahahaa

bab part terkejut2 tuh mmg terbaek!! ade certain part kita dh dpt jangka..so bleh awal2 tutup mata.. tapi ade gak part yg kita tak jangka..tau2 je..haaamekkkk ko!! muka antu penuh kat skrin..mmg menjerit la jawabnyer hahahah

pastu satu lagi yg paling best..citer ni x meleret2 like certain horror movies yg mana permulaannyer agak slow..bila dh tiba pertengahan baru ade terkejut2 sket..but not this one! yg ni start dr minit2 pertama sampai abis..mmg dia bagi cukup2.. takde mase nk rehat,,tarik nafas..(ade satu part tu igt bleh la rehat dr terkejut baru nk tarik nafas kena lagi hahahah) teringat kawan aku ckp smlm "haihh baru 15mins dh camni punye terkejut..kita ade 2 jam lagi nih..matilanakkkk" hahahah.. lagi 1.. selalunye antu kuar malam2..so bila hari siang kitorg lega la..rupanye siang pn ade antu laaa..adehhhh

compare dgn yg 1st...yg ni kurang seram.. tp jalan citer dia superb!!

aku bagi 4.8/5 bintang

ixora6 Publish time 16-6-2016 02:14 AM

iols suka conjuring part 2 ni, walaupun ramai kata yang first lagi seram tapi iols still rasa yang part 2 ni pun terbaik jugak. iols jarang rasa takut sampai teringat- ingat lepas tengok cite hantu. tapi conjuring part 2 ni berjaya buat iols takut. ni semua sebab hantu valak punya pasal. hahaha. starting je cite ni dah buat orang terkejut.

one more thing yang iols suka relationship antara Ed dengan Lorraine. sweet je. iols suka part Ed and budak2 tu nyanyi lagu can't help falling in love. muka Lorraine time tengok Ed nyanyi nampak bahagia, seronok and at the same timeLorraine still risau if anything bad happens to Ed.

iols bagi 4/5 bintang. kurang sikit part crooked man tu je. nampak cartoon sangat. maybe tu yang James Wan mampu buat. James wan ada sebut hantu valak tu additional watak, diorg re-shoots sebab dia taknak buat valak tu cgi. so bagus la sebab valak tu memang berjaya takutkan orang. :lol:

afira Publish time 16-6-2016 08:29 AM

ixora6 replied at 16-6-2016 02:14 AM
iols suka conjuring part 2 ni, walaupun ramai kata yang first lagi seram tapi iols still rasa yang p ...

watak crooked man tuh macam dari movie alice in wonderland la plak...lebih pada fantasy..bukan filem seram ek..hihihihi

ixora6 Publish time 16-6-2016 05:08 PM

afira replied at 16-6-2016 08:29 AM
watak crooked man tuh macam dari movie alice in wonderland la plak...lebih pada fantasy..bukan fil ...

kan. part tu je yang kurang sikit. iols rasa mesti james wan nak buat sambungan conjuring 3. harapnya pasal Valak. sebab awal2 kat rumah Warrens tu memang banyak petunjuk tulisan Valak kat rumah diorg.:o

watie_na Publish time 17-6-2016 09:37 AM

dah tengok semalam. conjuring 1 mmg lg best. tapi C2 pun best juga. watak valak memang seram. lagi2 part Lorraine dlm bilik kat rumah dia. gambar valak tu mmg seram gila aku jd takut tengok gambar tu. tak puas tengok sekali.

aku bagi 4/5 bintang

sheetRock Publish time 17-6-2016 10:46 AM

nape ibu mengandung takleh tgk citer antu... :mad:

baca spoiler je mampu... :L

harisbee Publish time 17-6-2016 12:02 PM

katanya james wan nak buat film valak....mesti seram banget...huhuuh

ladydolph Publish time 17-6-2016 03:46 PM

ixora6 replied at 16-6-2016 02:14 AM
iols suka conjuring part 2 ni, walaupun ramai kata yang first lagi seram tapi iols still rasa yang p ...

i wonder will James Wan ever make a movie about Ed's eventual death......
tp tu la... mmg boleh rasa cinta Ed n Lorraine tu kan....
bila piker in real life Ed pun dah takde rasa sedih lak...

ladydolph Publish time 17-6-2016 03:48 PM

harisbee replied at 17-6-2016 12:02 PM
katanya james wan nak buat film valak....mesti seram banget...huhuuh

tp utk filem Valak ni dgr2 dia akan produce je ....
iols prefer him as a director .....
bukan nak kata filem dia produce tak best, tp kurang menyengat berbanding bila dia sndiri yg direct ....

ixora6 Publish time 17-6-2016 05:38 PM

ladydolph replied at 17-6-2016 03:48 PM
tp utk filem Valak ni dgr2 dia akan produce je ....
iols prefer him as a director .....
bukan n ...

alaa yeke. tak best la. lagi suka kalau james wan yang direct.

sekngucing Publish time 17-6-2016 08:30 PM

aku tak tgok filem ni
tapi muka hantu valak tu ada di mana2 je budak2 letak
aku kerja malam
masa naik di floor yg takde orang, teringat wehh :mad:

evey709 Publish time 17-6-2016 08:46 PM

Cite pasal James Wan sebagai producer.
Ni ada satu filem horror dia produce.
Tak tahu la akan siar kat Malaysia ke x.

SrJiltfB_Cw

Ni asalnya dari short filem org release bbrp tahun dulu.

-fDzdDfviLI

Tengok gayanya short filem tu lagi horror dari trailer cite tu.

Owh, warning: Jangan tengok short filem tu malam2 buta. Melainkan nak test try keberanian korg ;P

eddlisa_uyuk Publish time 18-6-2016 09:57 PM

evey709 replied at 17-6-2016 08:46 PM
Cite pasal James Wan sebagai producer.
Ni ada satu filem horror dia produce.
Tak tahu la akan si ...

tayang kat malaysia kan....sbb ada nmpk iklan kat cinema

prizadane Publish time 19-6-2016 08:22 AM

sheetRock replied at 17-6-2016 10:46 AM
nape ibu mengandung takleh tgk citer antu...

baca spoiler je mampu...

Hehe..aku tengok conjuring 2 ni semalam. Skrg ni tengah pregnant 34weeks.

prizadane Publish time 19-6-2016 08:22 AM

sheetRock replied at 17-6-2016 10:46 AM
nape ibu mengandung takleh tgk citer antu...

baca spoiler je mampu...

Hehe..aku tengok conjuring 2 ni semalam. Skrg ni tengah pregnant 34weeks.

afira Publish time 20-6-2016 08:21 AM

ixora6 replied at 16-6-2016 05:08 PM
kan. part tu je yang kurang sikit. iols rasa mesti james wan nak buat sambungan conjuring 3. harap ...

kannnn...nak tau sangat2 nape valak tuh sakan sangat kejar couple nih..mesti ade sejarah lampau..tazabarrrrr

lurve82 Publish time 20-6-2016 10:27 AM

dh tgk...hantu valak celaka tu dh berjy menakutkan iols..smpi mlm tdo pun bukak lampu...cilaka sgt...:curse::'(

taji2906 Publish time 20-6-2016 12:25 PM

bagi aku, james wan ni paling best buat horror movie untuk masa sekarang ni... best conjuring 2 ni.. byk tense gak la.. aku cuma terkejut masa si valak tu keluar tangan tepuk bahu si bill wilkins tu je.. tersentak aku.. hahaha
lain2 ramai2 yang terjerit gak.. couple belakang, depan, tepi aku semua dok terkejut jek.. yg laki pun sama.. hahaha..

btw, nama valak tu aku perasan dah masa kat rumah warrens ni.. masa depa tgh breakfast, sebelum anak depa dth makan kellogs forsties tu, ada tulisan "ALAK" kat tingkap... huruf tu susun elok jek.. pastu kat rak almari buku ada huruf2 "VALAK" tersusun dah... masa scene nun tu mai rumah, n anak dia perasan tu... memula aku ingat, nama anak dia ke.. rupanya nama setan...

ixora6 Publish time 20-6-2016 01:50 PM

taji2906 replied at 20-6-2016 12:25 PM
bagi aku, james wan ni paling best buat horror movie untuk masa sekarang ni... best conjuring 2 ni.. ...

kan. i pun terkejut tengok anak dia susun huruf valak.i sebenarnya imagine anak dia mewarisi bakat parents dia jadi bomoh:lol:

SultanAmir431 Publish time 20-6-2016 03:14 PM

aku suka filem ni, kisah benar..
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8
View full version: THE CONJURING 2