ladydolph Publish time 10-6-2016 08:17 AM

Edited by ladydolph at 10-6-2016 08:22 AM

Watched Conjuring 2 last nite ...... mabeles uols!
walau personally iols rasa yg kali ni kurang seram dr yang first, but still mmg byk parts buat kita tak senang duduk and byk parts kita akan menjerit terkejut .... reminds us of Insidious jugak la ckit2 ...

to those yang belum tgk n tak nak spoiler, n sesapa yang mata dia tajam dok perati kiri kanan skrin, look out for clues utk climax filem ni somewhere in the middle of the movie ... so keep ur eyes opened ya! iols semalam excited semacam bila ternampak clues tu ...... muahahhaah over! ;P

bagi yang dah pernah tgk mini siri 3 episod di KIX HD tak lama dulu, The Enfield Haunting ( iols pernah tepek trailer kat cni), pastinya familiar dgn kisah Janetni .... n me? i tend to compare la pulak .... kisah yang sama tp paparan berbeza, of coz Conjuring 2 being a full scale movie harus la lebih grand and dramatik penceritaannya .. but nevertheless mmg dedua creepy ....

rasanya nak tgk lagi la nanti .... tak puas tgk sekali .....

thumbs up James Wan!
satu panggung tepuk bila filem ni ended .....
{:thumbo

irwansuhadi Publish time 10-6-2016 10:56 AM

ladydolph replied at 10-6-2016 08:17 AM
Watched Conjuring 2 last nite ...... mabeles uols!
walau personally iols rasa yg kali ni kurang ser ...

wow....

ok good review. tak sabar nak tengok...

harkktuih Publish time 10-6-2016 11:09 AM

dah tgk semalam..keseraman tu kurang compare dgn first movie..tp jalan cerita sekuel lg best kot maybe sbb based on true story. Janet tu mg pndai berlakon, hantu nun tu ngeri jer.. even seram kurang sket, but still most of the time iols tgk dr celah jari jer..:lol:

Ferr_Remy Publish time 10-6-2016 11:57 AM

mbhcsf replied at 10-6-2016 01:28 AM
so, takrasa nak tengok tapi boleh citer sikit why hantu tu kacau ?

Sbb diorg duk kat umah org tua yg mati atas bangku dalam umah tu.. tp lastnyer xde kena mengena pun dgn antu org tua tu. Kire antu org tua tu jadi org perantaraan.:lol:

harisbee Publish time 10-6-2016 01:03 PM

keseraman yg first lagi seram la sebab first movie kan..masih tertanya2 apa yg seramnya...yg sequel ni mcm nak tau seram macam mana...tp storyline kemas....takut je scene lorainne pi cari hantu tu dlm bilik yg ada lukisan laki dia ty...euwww..tp x puas hati pakar psikologi tu x der citer macam mana penerimaan dia ttg event tu...masih mengatakan fake atau tidak...over sgt...harap sgt dia kena apung dgn hantu:lol: overall 4/5 bintang

gerbera.memopad Publish time 11-6-2016 01:31 AM

Baru je tengok kejap tadi. Gigih aku berbaris walaupun ramai sungguh umat :dizzy:

Anyway, apa yg aku suka about this 2nd movie
1. Lorraine nampak lawa dari 1st movie :loveliness:
2. Budak Janet tu pandai berlakon
3. Aku suka pulak lagu2 dalam movie ni. Hampir2 okey aku nak sing-along dalam panggung masa Ed nyanyi lagu Can't Help Falling in Love tu. Syukur aku berjaya menahan diri ;P. Ada satu lagi lagu tu pun best. Lagu Bee Gees kut.
4. Ada few funny scenes yg best. Contoh masa dua org polis (yg perempuan tu iras Zooey Deschannel versi mata kecik sikit ;P) lepas tengok kerusi gerak sendiri masuk dapur terus menonong keluar :lol:. Scene Ed 'the part time repairman' eksyen nak baiki paip rumah org. "How bad can it be" katanya, sekali banjir ko basement rumah org tu :lol:. And also, jiran lelaki nak masuk pintu yg dia pecah tp tak muat ;P
5. Visually movie ni nampak lebih grand dr yg pertama
6. Gap antara tiap scene seram/jump scare tu tak lama. James keeps giving it to us this time, so be prepared :P

Tapi aku masih rasa Conjuring 1 lebih best sebab:
1. Aku rasa jalan cerita family Hodgson ni loose sikit banding family Perron
2. Drew mana? Mana? Satu scene aje kut dia ada. Takkan tukang tutup langsir aje {:1_567:}. I want more Drew {:1_556:} ;P :$
3. Walaupun hantu nun tu giler scary presence dia and movie ni banyak scene kejut2 tapi aku masih rasa Conjuring 1 lagi seram

Tapi, sebab aku memang suka citer horror & aku tak rasa citer ni satu disappointment which many sequels are bolehlah aku bagi 3.5 bintang :loveliness: {:1_152:}

MissNigga Publish time 11-6-2016 09:15 AM

dah nonton movie ni malam tadi....
okie ler ..skeri ler jugek .....
tak sangka .. roh pun boleh dibuli utk memperdayakan manusia...
rupernya roh lelaki tua tu .... roh baik ghupernya

since iols layan me before u sebelum layan citer ni semalam ...
so.. iols rasa kureng sikit sebab citer me before you tu .... tol tol affected me semalam ...

MissNigga Publish time 12-6-2016 03:47 PM

hantu jahat tu namanya Valak....
hantu yang alim sebab berjilbab ... :lol:

irwansuhadi Publish time 12-6-2016 06:30 PM

MissNigga replied at 12-6-2016 03:47 PM
hantu yang alim sebab berjilbab ...

hamboi MissNigga spoiler...

MissNigga Publish time 12-6-2016 06:40 PM

irwansuhadi replied at 12-6-2016 06:30 PM
hamboi MissNigga spoiler...

:lol: ... sowie uols ....

hanakikan Publish time 13-6-2016 01:55 AM

Edited by hanakikan at 13-6-2016 01:56 AM

ok dah tengok. memang terbaik dari yang 1st. susah nak cari citer hantu yg sequel lebih baik dr yang sebelumnya. contohnya insidious 1 memang best, masuk 2 kurang sikit, masuk 3 sangat hauk. sinister pun sama. 1st best, 2nd hauk

kisah ni memang famous pun kat london. siap masuk bbc lagi. semua fakta yg ada dlm citer ni memang betul. kecuali hantu Valak. ni my opinion la, hantu Valak tu sebenarnya takde kaitan pun dengan kisah Enfield ni pun. saja je James Wan nak tambah rencah. aku percaya hantu Valak ni real, tapi pada pasangan Warren. hantu Valak ni memang kacau couple ni since dari dulu lagi. sebelum kisah Amityville lagi. sebab masa dia nak cari sebab utk kes Amityville ni, si Valak ni kalau Lorraine sampai tak dpt jawapan. so bila si Warrens ni datang London, si Valak ni pun ikut sama la. so, jumpa si Bill jadi kamcing nak kenakan si Janet. tp ikut kan ending citer tu si hantu Bill ni baik kan. :lol:

apa yg aku baca, memang hantu Bill Wilkins ni kacau family ni, tp reason kacau saja2 je. konsisten dengan apa yg ada dalam satu scene ni di mana hantu Bill ni cakap dia suka dengar family ni jerit2 bila kena kacau. lagi satu fakta yg aku ada baca, aktiviti dikacau ni oleh hantu Bill ni pada Janet ni semakin teruk bila dia tengah period :lol: no wonder la, hantu kan suka benda2 kotor.

lain2 fakta, yg polis nampak kerusi bergerak betul2 depan mata dorang pun betul. lain2 saksi, jiran dorang Peggy dengan Vic dengan Mourice pun pernah nampak aktiviti diganggu ni.

hantu Valak tu gila seram muka dia. scene Lorraine dalam bilik masa ikut hantu Valak tu seram. siap ada potret Valak tu. :lol:

5/5 bintang

hanakikan Publish time 13-6-2016 01:59 AM

mungkin James Wan bole start sequel Conjouring 3. hantu Valak pulak. sebab tak tahu asal usul si Valak ni. apa yg aku faham dia memang dah lama kacau si Lorraine ni. sampai kan si Lorraine ni nak stop buat keje ni.

mesti meletup conjouring 3. dah la si Valak tu muka dia seremm:funk:

anakmak Publish time 13-6-2016 02:05 AM

Pegi lah...
X rugi tengok

lurve82 Publish time 13-6-2016 08:43 AM

MissNigga replied at 12-6-2016 03:47 PM
hantu yang alim sebab berjilbab ...

valak tu ppuan ke uols sbb berjilbab?

hipopotamus Publish time 13-6-2016 08:45 AM

hanakikan replied at 13-6-2016 01:55 AM
ok dah tengok. memang terbaik dari yang 1st. susah nak cari citer hantu yg sequel lebih baik dr yang ...

Wah... Thank you for the review and comments.
I x tengok lagi cite Conjuring 2, tengok trailer je baru. Nun tu sumpah menakutkan for me lah.{:ml1819624447:}
Lepas baca komen u baru i faham kenapa hantu nun tu ada dalam cite ni.
Looking forward to watch the movie.

MissNigga Publish time 13-6-2016 09:04 AM

lurve82 replied at 13-6-2016 08:43 AM
valak tu ppuan ke uols sbb berjilbab?

tak sure ler sis ... tah tah gayah or pengkid :lol:

ala... kalo dah pakai pakaian nun .. tu .. sure ler tino sis

dinopower Publish time 13-6-2016 09:50 AM

MissNigga replied at 13-6-2016 09:04 AM
tak sure ler sis ... tah tah gayah or pengkid

ala... kalo dah pakai pakaian nun .. tu .....

aku tunggu torrent aaa..... ;P
btw.... filem ni bajet usd40 juta... double dr kos conjuring first usd20 juta....
n dah carta top first week.... kat us nun... untunglah filem bkan bajet transformer.... :lol:

aryyan Publish time 13-6-2016 09:55 AM

uolls x rs ka valak tu muka cm johnny deep makeup dlm crita lone ranger.
hahhahah.
masa ed tgh lukis tu aku tgk cm muka si org asli lone ranger dah..lepas tu br prasan tu hantu nun. hahah

MissNigga Publish time 13-6-2016 10:17 AM

dinopower replied at 13-6-2016 09:50 AM
aku tunggu torrent aaa.....
btw.... filem ni bajet usd40 juta... double dr kos conjuring first ...

nonton kat torrent tak sama macam nonton kat panggung wayang ler uol;ssss

irwansuhadi Publish time 13-6-2016 10:21 AM

MissNigga replied at 13-6-2016 10:17 AM
nonton kat torrent tak sama macam nonton kat panggung wayang ler uol;ssss

lebih2 lagi bulan posa macam ni... port umat2 mentekedarah...
lagi hantu dari valak
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8
View full version: THE CONJURING 2