silica_SiO2 Publish time 13-2-2012 10:03 AM

Reply 140# Hana

lah katanya nak meraikan majelis.
menghebahkan perkahwinan katanya.
sedap tak sedap, kire tak kire nombot berikutnye.:lol:

alisya05 Publish time 13-2-2012 10:45 AM

pernah pegi kenduri kat satu negeri ni. Jauh perjalanan. Kawasan pendalaman. Aku memang suka pegi te ...
nefertari Post at 10-2-2012 14:06 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

kenduri ni kat terengganu ker..

Hana Publish time 13-2-2012 10:47 AM

ReplyHana

lah katanya nak meraikan majelis.
menghebahkan perkahwinan katanya.
sedap tak seda ...
silica_SiO2 Post at 13-2-2012 10:03 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mana boleh tak sedap..kesian tetamu yang datang jauh2 tau.. (yang betul2 ikhlas datang meraikan majlis) :$

silica_SiO2 Publish time 13-2-2012 10:58 AM

Reply 133# True-X
batang pisang rebus dengan kelapa kukur dan ikan masin.

Org belah sana mmg taksub ngn mkn batang pisang. aku heran juge
penah tgk rancangan ADABI yg chef die org kedah pi masak kenduri belah mana tah, vietnam ka mana
die masuukkan btg pisang gak lam gulai daging die. Siap die tunjuk scene tebang pokok pisang amik batang
pastu die potong kecik2, nipis tak nipis jugek, lam 1/2-1 inch ade kot ketebalan nye.

pisang rebus aku leh belasah lg. btg pisang, aku rasa ala2 tak gamak gak nak telan.:'(
sbb aku pikir, itu bkn utk dimakan.:L:'(:shutup:

Hana Publish time 13-2-2012 11:07 AM

ReplyTrue-X

Org belah sana mmg taksub ngn mkn batang pisang. aku heran juge
penah tgk r ...
silica_SiO2 Post at 13-2-2012 10:58 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

yang aritu aku gi kenduri, salah satu lauk, pisang dimasak lemak hijau.(aku ingatkan daging salai masak lemak)
aku rasa, tak sedap pun.
tapi, tak tahu la tak sedap tu
~ tak kena tekak aku, or
~ lauk tu patut sedap tapi, orang katering masak tak sedap.

silica_SiO2 Publish time 13-2-2012 11:20 AM

Reply 145# Hana

yang aritu aku gi kenduri, salah satu lauk, pisang dimasak lemak hijau.

tak penah jumpe lagi lauk lemak hijau ni
dolu2 masa saye kecik2 mak saye bese jugak masak lemak pisang yg tak masak lagi tuh..
tp lemak bese je, sedap gak, ade kekadang die campor ngn terung ka hapa...
pisang die potong dadu.
ni zaman susah2 dulu la..:lol:
lama sgt dah tak nampak die masak cam tuh, tapi die mmg suke masak lemak sayor
paling bess sayor lemak manis+keledek, ai like.:loveliness:

pinksarah Publish time 13-2-2012 11:23 AM

Reply 140# Hana

betul betul betul...

nak jamu org makan,walaupun makanan simple tp biar lah molek utk tetamu..

kesian bila baca incident sakit perut lps kenduri...

nak kata sebab murah x jugak,barang2 sekarang pun dh mahal kan..

tp masih ada tau rm8/person kt kl ni..namanya alya catering,office kt damansara..

this year dh naik harga la,ni harga last year masa lock price..

sedari yang murah sampai lh yg mahal..pilih ikut budget je..

makanan mmg sedap,masa kenduri adik i siap ada gulai kawah,ayam goreng berempah,jelatah (first time makan sgt sedap),dalca..nasi ada 3 jenis,nasi putih (wajib),nasi minyak dgn nasi goreng..klu tgk lauk pauk mmg nmpk biasa je tp bila mkn terasa masin manis..lg satu rendang daging,style apa pun x ingat dh,mmg sedap..hehehe..x de balance lepas majlis tu sbb tetamu tapau jugak bawa pulang..

lg satu caterer yg sedap manisa catering..tp mungkin yg ni mahal sikit kot...

pinksarah Publish time 13-2-2012 11:24 AM

Reply 146# silica_SiO2

me too..like makan kg..

pinksarah Publish time 13-2-2012 11:30 AM

Reply 138# silica_SiO2

klu buat kenduri doa selamat/majlis kesyukuran mmg x de goodies or sumbang menyumbang ni kan..

kitaorg pun mcm tu juga lah,sebab niat nk jamu tetamu je pun..

tp rezeki adik i kot mlm tu tetamu yg dtg semua menyumbang,dh kelam kabut plak mak i simpan je dlm bag telekung dia..klu ikutkn mn nak expect org menyumbang,sbb kitaorg punya majlis start lepas maghrib ada bacaan yasiin and lepas solat isya' makan2...tu je..pengantin pun sempoi jek berbaju kurung dgn tudung awning tu,hehehe..

yg ada doorgift masa reception je kitaorg buat..

wanitajelita Publish time 13-2-2012 12:28 PM

Kalau AKU buat kenduri, biar jemputan tak ramai tapi, wajib makanan berquality (sedap) dari, j ...
Hana Post at 13-2-2012 09:50 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
dulu masa aku kahwin, mak aku tempah katering yg terhebat di kampung aku... menu nya ikan keli goreng cili, ayam masak merah, rendang daging, dan ulam2an. semua org makan mcm nak pengsan dek kesedapan menu kenduri aku :C

sampaikan lauk tak cukup ;P

nasib baik nenek aku bagus... dia dah expect dah org datang makan tak ingat. beliau gulai 5 ekor ayam tau utk buat back up. i lap u nenek :loveliness:

kami sekeluarga memang titikberatkan soal jamuan orang ni... kesian kalau org yg datang jauh2 makan balance lauk je. tapi ramai tau kenduri yg buat mcm tu, nasib2 ar sapa yg datang time lauk habis. ade ke patot? :L

wanitajelita Publish time 13-2-2012 12:30 PM

ReplyHana

tp masih ada tau rm8/person kt kl ni..namanya alya catering,office kt damansara..

pinksarah Post at 13-2-2012 11:23 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
good info. nak simpan utk 2nd marriage nanti :$ ;P

wanitajelita Publish time 13-2-2012 12:32 PM

Replysilica_SiO2

ksbb kitaorg punya majlis start lepas maghrib ada bacaan yasiin and lepas solat isya' makan2...tu je..pengantin pun sempoi jek berbaju kurung dgn tudung awning tu,hehehe..
pinksarah Post at 13-2-2012 11:30 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
kenduri doa selamat ke yg pakai baju kurung ni?

wanitajelita Publish time 13-2-2012 12:36 PM

mn skrg jgk, yg aku tau ar..org kg aku...aku rasa eben retis pon cam tu kot.images/smilies/default/lol.gif
die loan dulu kos kenduri tuh..bile daa dpt duit salam kaut itu,
baru dorang bayo lembu, sewa kemah etc 2 la or catering etc2.
ini kes2 hat nak kenduri beso2 laa..
silica_SiO2 Post at 13-2-2012 09:40 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
selalunya bukan mcm ni ke?

duit hantaran (belanja hangus) tu guna utk tampung sebahagian belanja kahwin (masa confirm katering dan pakej andaman tu bayar deposit half)

pastu yg orang bagi sikit2 tu utk bayar balance.... tapi jangan expect banyak sangat. still kena prepare duit sendiri.

tapi tak tahulah zaman akan datang ramai lagi ke org mampu bagi duit pergi kenduri sb sekarang inflasi meningkat

pinksarah Publish time 13-2-2012 01:09 PM

Reply 152# wanitajelita

ye..

pagi tu dah nikah pakai sepersalinan menikah putih macam biasa pengantin pakai..

mlm nya disusuli dgn majlis doa selamat & kesyukuran sempena majlis pernikahan..

since ada bacaan yasiin dan solat isya'pulak lps tu,and pengantin pun join sekali,sebab tu pakaian pun macam beraya,x de makeup..

lebih kepada meraikan tetamu dan rakan2 masjid yg hadir..since the nikah was a closed event..

reception 2 days after,so ada 3 majlis lah ni..

pinksarah Publish time 13-2-2012 01:10 PM

Reply 151# wanitajelita

wah!

ada calon dh ke?

klu dh ada,i doakan semoga cpt sampai jodoh ye..

amin!

silica_SiO2 Publish time 13-2-2012 02:01 PM

Reply 153# wanitajelita
duit hantaran (belanja hangus) tu guna utk tampung sebahagian belanja kahwin (masa confirm katering dan pakej andaman tu bayar deposit half)

pastu yg orang bagi sikit2 tu utk bayar balance.... tapi jangan expect banyak sangat. still kena prepare duit sendiri.

kg aku lain. die kire maskawen, tadak hantaran/belanja hangus
bese aku or adik badik la, sgt syg akan maskawen itu
dan takkan gune utk kenduri. akak2 aku die tukarkan dgn emas.
since aku tak suke emas, aku simpan aje la duit tuh. bukan puluh2 henget cam org bese2 tuh.
or akan beli emas jongkong la suatu hari nanti.
kenduri belanja etc guna duit sendiri, pasai maskawen tu dpt hari kawen.

kalo anak org sng, opkos makpak die kuar duit la.mcm famili aku, kawen, duit sdn bhd
org lain leh top up sket2 aje. sesungguhnye famili aku masih tradisional.

yg andaman bla2 tuh, aku booking RM100 je, belen pas setel tuh.

mase kawen aku jgk. tiket flight aku spend around 2-3k jugek, pasai aku kawen org pulau.:shutup:
so kos aku kawen lam 10k la cincai, eben kenduri sedikit simple.psl aku takkenai org kg pon.
10k pon sdn bhd ok. clean.andaman pon skdr nak puaskan hati mak aku. kenduri utk org kg.

aku sedikit komplicated lah...dan aku sgt kedekut dan berkire.:L;P
psl pikiran aku, kalo aku susah, tadak sapa dulik pon.
kalo aku senang, insya allah leh tulung org ssh.

pastu yg orang bagi sikit2 tu utk bayar balance.... tapi jangan expect banyak sangat. still kena prepare duit sendiri
so pernyataan ini, ko masih harapkan duit kaut jgk kan?:L:$

figurae Publish time 13-2-2012 02:11 PM

Reply 76# True-X

kenapa drive sendiri.. family & kengkawan takde meneman ke

tapi mmg rock ar..

damiqula Publish time 13-2-2012 02:21 PM

Reply 156# silica_SiO2

mesti org kelantan kan?duit maskahwen=duit hantaran.so dpt pada hari nikah.sebelum2 tu nak gune duit?pandai2 la si panten cekau sendiri.nak kumpul,pinjam,curik ke

biase org kelantan buat majlis kesyukuran,xharap duit kaut.jarang2 org kelantan buat walimatulurus.duit makan bese mak ayah tanggung,duit andam,pelamin bagai guna duit panten pompuan.so duit maskahwen dpt kat panten 100%(tapi takdela sengal sgt si panten tak nak gune duit tu langsung utk tlg mak ayah).n besenye duit maskahwen depa pi beli emas :D

pinksarah Publish time 13-2-2012 02:28 PM

Reply 158# damiqula

my aunty citer hari tu,org kelantan sekarang kalau buat majlis kat sana kena war2kan as majlis kesyukuran or doa selamat..

kalau walimatul urus,memang org kampung tak mo datang..sebab tak mo menyumbang (ngele orang kelantan kata)..

how true is that i pun tak tau..

maybe kg dia duduk tu kot..

org kelantan kebiasaan nya tak ambil hantaran buat belanja,nak lagi senang,diaorg convert all into mas kahwin..

macam first investment lah utk pengantin perempuan kan..

that is what my sis buat..i dulu tak buat cam ni,tapi still,hantaran my parents tak ambil...

pinksarah Publish time 13-2-2012 02:30 PM

Reply 156# silica_SiO2

mostly my cousins dapat duit hantaran dgn mas kahwin tu terus gi kedai emas beli gelang or rantai..

i macam you jugak sis,simpan je..

masa tu tak celik mata bab investment...hehehe
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: CERITA2 best & kurang best KENDURI KAWEN