stinger_attack Publish time 11-2-2012 06:36 AM

baru selesai wedding adik i at one of the hotels in pj..

alhamdulillah,tetamu semua puji makan se ...
pinksarah Post at 10-2-2012 20:04 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Bila bicara tentang ghazal dan doa ini, teringat aku akan satu jemputan yang aku terima...

Didalam kad jemputan tersebut terselit satu coretan ayat doa yang berbunyi...YA ALLAH KAU BERKATI lah majlis kami ini........

Didalam majlis itu pula terkandung hiburan beraneka rasa seperti ghazal, karaoke,kuda kepang........dan para jemputanpompuan lelaki pula dok bercampur.....

Korang nampak tak apa yang aku nampak?

fadzyjemi Publish time 11-2-2012 11:14 AM

kenduri kawen?? byk benor pengalaman manis n pahit..

pahit:
a) masa kenduri sepupu aku, lauk kenduri nangka masak lemak abis basi seperiuk besar..tu angkara pakcik aku sendiri.. ada ke lepas masak terus tutup tudung periuk rapat2.. pakcik aku tu mmg jahat..

b) sepupu aku kawen gak.. siap call semua makcik2 ni mintak sponsor.. yg aku marah tu dia dah awl2 ckp k.. mcm mak aku kene sponsor meja mkn pengantin.. n total harga rm$$$... pastu kene sponsor acar buah.. kirenyer mak aku kene beli bahan n masak skali.. hangin aku... total tu jer lebih dr rm2k!!! belum lg duit kene menyumbang.. kalo x bg kang siap ungkit2.. pengantin ni aka sepupu aku ni siap mintak hadiah ok kat aku.. sumpah aku x ikhlaskan.. so aku xdtg pun majlis kawen dia.. ni kes benci punyer psl.. hahahhaha.. tp berani mati ok call aku tuntut hadiah.. mampus aku x layan..

c) setiap kali kenduri kawen semua makcik2 aku akan menunggu saper yg akan sponsor tuk anak derang kawen.. bukan ape.. aku xsuka perangai derang bila org tu xde hulur ape2 just bg tenagakan.. derang ttp bergendang.. kalo kenduri .. aqiqah ke.. cukur jambul ke.. haruske nk wat 3hr 3mlm?? mati weh nk tlg berkemas.. tu belum kenduri kawen.. seminggu straight pun pernah.. pastu suka tulis kt buku.. baper rm yg org tu kasi.. kalo org tu kasi sikit nnt leh nampak muka mencebik!! aku mmg banned org camni.. pastu siap war2 kan k dpt baper ribu...ada ke wt kenduri sunatkan anak dah mengalahkan kenduri kawen.. siap btau collection dpt berbelas ribu.. adoii

d) aku kawen kt dewan.. sedara mara ni haram nk dtg umah aku masa aku nikah... n xde sekor pun yg sponsor.. time tu gak la aku selamba ckp kt mak aku.. nasib baik jiran kt kl ni semua elok belaka.. dah lebih sedara.. amin... sedara sendiri time nk kenduri berlumba2 tepon.. time akak kawen ni xde lak yg nk bg sponsor eh.. mak aku mmg la sentapkan dgn mulut longkang aku.. bukan ape ni pengajaran tuk mak aku.. betapa teruknyer perangai sedara mara dia..biar celik sikit mata mak aku.. hahahahha

e) kenduri kawen yg paling sedih aku pernah pegi bila nasi n lauk2 semua basi.. dan mentah x masak2..sedih sgt.. aku budget pengantin tu kene tuju la.. ye ahh.. xlogik langsung.. telur pun mentah.. pdhal satu mlm kot derang rebus.. pengantin lak dok pengsan je bile kt pelamin.. sedih ok kenduritu.. jd huru hara

fadzyjemi Publish time 11-2-2012 11:32 AM

kenangan manis lak:

a) kenduri kawen kekwn aku ni byk yg grand2.. so dah biasa sgt la kan.. n so far makanan semua sedap2.. kalo dah anak org berada harus la mewahkan?? minggu lepas je kenduri kawen kwn aku.. pelamin je rm32k ok!! mmg puas ati sgt.. kalo bab nk amik pic pun senang.. siap ada prop bagai.. hehhehe.. seronok.. kenduri yg tertib tp xterlampau protokol

b) kawan aku wat kelainan.. kawen kt umah kg.. cun sgt umah kg tu.. dia sewa mlm masa tu.. best gile ah.. kalah wedding si Ning baizura.. tema wedding zaman dedulu.. seronok sgt.. kami pun semua siap pakai songket bagai.. hhahaha.. pelamin pun mcm org dulu2.. best woooo!!! superbbbbbbbbbb...

c) wedding kwn aku kt restoran.. sikit je dia jemput.. tuk kwn rapat n keluarga.. pengantin pun lepak n enjoy dgn kami.. best ahhh.. free n easy style..

d) kenduri kawen kt bora ombak.. mamat ni artis underground.. yg dtg penuh kwn2 je.. yg semuanyer jenis rock2.. perform band pun kekwn.. seronok sbb mcm tgk konsert masa tuh..

kalo bab kenangan manis g kenduri kawen mmg byk.. hehehhehehe..

aechae Publish time 11-2-2012 12:02 PM

kenduri yg best:

kenduri kawen kt singapore...menu kt sna mmg superb...wlupn wat kt basement umah flat/apartment je..deco cntik mcm dlm dwn..tp sbb family sndri nye majlis kn, aku x segan silu segala mcm mknan aku try dr pg smpai petang...sume msk kt ctu freshly ok..aunty catering tu msk sket2, so hdang sket2 la..hbs, msk lg...

b4 pkul 11 pg tu menu bfast, mi goreng, lontong sume ada...tghari bru kuar nasi briyani, kambing, tulang, udang black pepper...ada booth utk org vegetarian, salad sume...petang sket ada satay plak...kira level org2 biasa kt sna tu sama la ngn majlis taraf vip kt cni..

time pak busu kawin dlu pn siap ada ketam, sotong, udang bagai..heaven sgguh, boring je, mkn...yela tuan rumah la katekn, apepn xyah buat :lol:

kenduri yg x best:

anak abg sedara kawin (pompuan), nk g ngantar tu kt dungun je pn...alih2 smpai sna family belah laki tu buat x layan...even abg sedara tu pn x d lyn oleh besan nye, x jmput masuk,x jmput mkn, tau smbut pngantin je...bapak aku da buat muka, trus merajuk ngn pakcik n abg sedara tu lepak dlm keta...yg gol.mak2 wat muka x malu g je mkn...blk tu, ramai2 snggah mkn kt kdai, order nasi minyak...smpai skang bapak aku ngata :lol:

marwang Publish time 11-2-2012 12:51 PM

aku just nak tau aaa
asal certain tempat kenduri....goodies xbagi ek? kalo x salam bersauk?
aku pelik aaa...kekadang tetamu tuh....dtg dr jauh nak mengimarahkan majlis...
apo salahnye bagi goodies....walaupon tetamu tuh xbagi hadiah/sampul....
sedangkan tetamu tuh keluar duit minyak...tol...etc....nak dtg majlis.....
tuan majlis kena laaa show appreciation gak kpd tetamu....
hurm....wondering ..why?

silica_SiO2 Publish time 11-2-2012 01:11 PM

Reply 125# marwang

kenduri kawen = salam kaut
tadak salam kaut = mkn free sajok la
(tp belom tentu tuan umah berniat utk kasik mkn free).
yg mkn free ni aku phm, bile anak banak buat kenduri, so kaum kabat hat tak kerja lg, kire mkn free la
kalo hat daa keje tuh, bese mohon hulur2 labantuan kenduri, gitu laa kekdahnye famili ku.

tp..still aku rasa tak berbaloi dtg mkn free ajek.
sbb modal katering katanya RM10/head: pukul rata. so nak mkn free je ke?

eben aku tak hengen sangat doogift tuh...
tp aku salam kaut jgk ar..pasai aku rasa org wat majelis kawen zmn skrg mmg mengharapkan pulangan modal.
mcm kg aku..kalo takmo duit salam kaut or apa2 hadiah la, dorang annouce buat kenduri arwah je
sekalian ngn kenduri kawen/tumpangkan kenduri kawen. dan opkos takkan amik duit salam kaut ituh.

so..mohon ko paham la..zaman skrg, kalo daa dpt kad tuh..pepaham la..opkos dorang nak duit.
aku pon paham n kdg2 mls nak melayan kenduri kendara nih: masa+minyak+tol+duit, mkn sepinggan je,
tu pon nasik kasik sikit je. tp bese aku pegi pon kenduri2 org2 yg dekat ngn aku la, kire pejam mata la modal masa etc tuh.
kalo tak pergi, sng cite kasik je duit bile jumpe die pas kawen/b4 kawen.

somi ku pon begitu jua.
die yg gigih nak kasik duit kalo org setempt keje kawen n tak pergi, sbb jauh n masa la.sbb die ckp budak tuh beriye kasik kad n siap tunggu die utk kasik kad, maklum le somi ku keje gali parit, tak setiap masa duk opis.

marwang Publish time 11-2-2012 01:19 PM

Reply 126# silica_SiO2

pd padangan aku laaa...
bila org buat kenduri..........dier ikhlas nak sedekah....sbb nak meraikan berita gembira..........

xleh put expectation yg tetamu akan dtg bagi sampul/hadiah.......

hydrangea Publish time 11-2-2012 09:43 PM

Post Last Edit by hydrangea at 11-2-2012 21:44

nak share kisahhantar rombongan SILke rumahsebelah suaminya years ago....majlis hari yang sama, perjalanan dalam 1 jam nak ke rumah pengantin lelaki.

so lepas akad nikah, MIL dan mak mak sedara sound,tunggu dulu , lepas zohor baruberangkat, sebab kawan kawan dansedara mara nak datang jumpa pengantin...

bilaberangkat ke rumah pengantin lelaki, sampai dah dekat pukul 3..., me and hubby naik satu keretadengan pengantin,

biras baru ni buat majlis sama hari dengan adik perempuannya, jadinya bila kami sampai, orang dah tak ramai, sambutanagak dingin,masa mula mula kat dalam umah tu, diaorang jemput ke bilik pengantin, tapi sebab me nak tunggumak mak sedara suami, me tak la naik ke atas (bilik pengantin kat rumah atas)...bila mak mak sedara dah sampai, tuan rumah atau wakil, sampai suudah tak jemput sekali lagi....

jadinya mak mak sedara ni terasa hati le...waktu makan, ok..makanansedap, tapi masa tumy new biras ni panggil my SIL dengan panggilan yang agak kuat (dan agak kasar pada pandangan kitaorang), mungkin mak dan family dia sound sebab sampai lambat sangat kot... bila balik kerumah MIL, mak sedara yang ramai ni kecoh la, cakap orang tak layan la., bla bla bla....

pinksarah Publish time 11-2-2012 09:46 PM

adik i kahwin baru2 ni pun tetamu hanya dpt a piece of cake/chocolates as door gift..

pada i buat goodies ni agak membazir lah,no offence!

i lebih suka tradisi bg bunga telur..still nmpk unik..

dh jarang org kahwin bg bunga telur kn nowadays...

klu ada pun utk jemputan merenjis...

wanitajelita Publish time 11-2-2012 11:18 PM

Replysilica_SiO2

pd padangan aku laaa...
bila org buat kenduri..........dier ikhlas nak ...
marwang Post at 11-2-2012 13:19 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kan? terkejut bila baca ada org berkira nak datang kenduri kahwin. bukan ke kedatangan kita tu sbg tetamu utk mendoakan kebahagiaan pengantin? dan tujuan kenduri tu utk hebahkan perkahwinan

wanitajelita Publish time 11-2-2012 11:20 PM

adik i kahwin baru2 ni pun tetamu hanya dpt a piece of cake/chocolates as door gift..

pada i buat ...
pinksarah Post at 11-2-2012 21:46 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kalau kahwin lagi sekali aku nak bagi telur rebuskat tetamu. kalau ada extra nak bagi lauk. sebab konsep org dulu2 bagi telur rebus kat tetamu sbg lambang kesuburan, tapi la ni org tukar2 bagi benda lain

True-X Publish time 11-2-2012 11:40 PM

Post Last Edit by True-X at 12-2-2012 00:00

tau ah negeri mana, sebab aku baru aje balik bertandang majlis kawin SIL kat negeri tu.R ...
aurorae Post at 10-2-2012 16:57 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

klate ke.....

alaa mmg kenduri org2 belah sane sangat ringkas...... majlis yg aku buat bukaka topik tuh dari klate la tuh.. bg aku no prob pon nak wat ringkas2... asal org sebelah yg bertandang x lah tercengang2 x tau nak wat ape... biar ringkas pon... tp org sebelah kene lah dijemput msuk kan.... x kisah la kenduri negeri mane pon.....

kawan2 aku dari org sane pon majlis sgt ringkas.... kire jimat duit laa.... thn 2009 aku 1st time g sane... memula tekejut gak.. sbb senyap cam kenduri arwah pulak.... meja ade 2 je meja bulat yg boleh muat 10 org...... 1 satu lelaki.. 1 lagi pompuan.

neeway... . aku bukan nak chop kenduri org klate tak meriah.... bagi aku criter2 x best dari negeri mane2 pon ade... just secare general.. mmg kenduri org klate tidak banyak membazir kekdahnyerr... which is very gud

True-X Publish time 11-2-2012 11:49 PM

ni criter kenduri seupu aku yg mmg bg aku style pure kampung ... kampung pulut kedah..

pengantin datang disambut dengan bunyi hon keta dan tembakan senapang.... agak terkejut beruk gak la.... hahahha....

we all org sebelah datang sehari awal.... soo esoknyer kenduri.. belah pagi.. family pengantin lelaki hidang bekfes yg aku x penah nengok... batang pisang rebus dengan kelapa kukur dan ikan masin...... mmg xp baru.... heheheh mmg aku x leh masuk ngan bekfes tuh... soo aku berlapar sampai majlis kenduri.... huhuuhu

stinger_attack Publish time 12-2-2012 04:04 AM

kalau kahwin lagi sekali aku nak bagi telur rebuskat tetamu. kalau ada extra nak bagi la ...
wanitajelita Post at 11-2-2012 23:20 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Focusing more on your 2nd marriage so that it will not ended up like your first one, would have been a better option to take than having to be of concern about what to give your guests...in that second marriage of yours ...if it were to take place..

wanitajelita Publish time 12-2-2012 08:57 AM

Focusing more on your 2nd marriage so that it will not ended up like your first one, would have...
stinger_attack Post at 12-2-2012 04:04 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

apa kes ko ni labu? orang tengah citer pasal kenduri kendara ko citermengarut? pulak tu merata2 thread ko kejar posting aku? gigih nya :o

MN manaaaa la ni :laugh3:

marwang Publish time 12-2-2012 01:07 PM

Reply 130# wanitajelita

susah nak ubah mentaliti orang....

cekodokgoreng Publish time 12-2-2012 02:57 PM

nka sebuk gak...

4 taun lepas... ikut hubby g kenduri kawen kawan baik dia kat negeri sblh.. masa tu aku da sarat ngandung anak sulung.. tp sbb pk kawan baik dia, aku ikut jela... then kitaorg sampai serentak ngn famili lelaki.... bila da paking, aku terus duduk pasal sakit pinggang 2jam dlm keta.... x lamer lepas tu, group pengantin masuk... group ni pn dr kl gak... skali tup tup tup bukak penutup lauk, mostly lauk semua tinggal kuah je... aku terkujat gak pasal aku pn lapar... tetiba pakcik ni sound " hai... punyer jauh kita dtg, hidang kuah je ke?" - nasib mmg malang gile pasal tade lauk spare..... so byk la bunyik tak puas ati tu.. sampaikan bf hubby da rase bersalah (yela yg mengamuk tu mokcik pokcik dia kan...) dia angkut semua lauk kat meja pengantin bg pakcik makcik dia mkn.... memula aku notice gak muke wife dia berubah... tp camne diorg setel aku tak tau... hehehheh... sudahnye aku alas perut mkn roti dulu (org ngndung ni, hanbag penuh roti... hahhaha).. bg laki aku lepak ngn kengkawan dia sejam 2... odw balik, baru bwk aku g mkn.... pada aku.. aku ok je.. -sbb ada roti, tade roti.. agaknye aku pn join pakcik tu... hehehhe{:mlpomelo:}

silica_SiO2 Publish time 13-2-2012 09:40 AM

kan? terkejut bila baca ada org berkira nak datang kenduri kahwin. bukan ke kedatangan kita tu sbg tetamu utk mendoakan kebahagiaan pengantin? dan tujuan kenduri tu utk hebahkan perkahwinan

itu la hakikat nye kenduri di zaman ini.
aku belom buat kenduri utk anak2 aku lg pon..
tp dari pemahaman aku begitu lah.
kalo nak manis mulut, ofkos laaa nak meraikan kenduri..
tp knp ade kes takde salam kaut pastu marah2 tak dpt doorgift? ;P:L
bese le org kite..mulut manissssssss aje, lam hati/hakikat sebeno/ yg nyata blom tentu semanis di mulut.

zmn skrg jgk, yg aku tau ar..org kg aku...aku rasa eben retis pon cam tu kot.:lol:
die loan dulu kos kenduri tuh..bile daa dpt duit salam kaut itu,
baru dorang bayo lembu, sewa kemah etc 2 la or catering etc2.
ini kes2 hat nak kenduri beso2 laa..
aku kenduri dulu modal tak sampai 5k dan duit aku sendiri ok.
yg salam kaut, bersih mak aku sapu..tp aku rasa tak byk, jemputan pon tak ramai.
dah modal <5k haa..exclude pelamin la, pelamin+poto+baju etc tuh duit aku sendiri lagi.

kesimpulan aku: kawen = duit.
noti kaki: aku tak emosi ketike menaip posting ini.:$

Hana Publish time 13-2-2012 09:47 AM

kan? terkejut bila baca ada org berkira nak datang kenduri kahwin. bukan ke kedatangan kit ...
wanitajelita Post at 11-2-2012 23:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku pun berkira gak. :lol::lol:
tapi, kalu sedara tu, kena la pergi jugak walaupun diluar kawasan.

tapi, mmg frust kalau pergi jauh2 tapi, lauk tak sedap. mmg sgt berkira. ;P

Hana Publish time 13-2-2012 09:50 AM

itu la hakikat nye kenduri di zaman ini.
aku belom buat kenduri utk anak2 aku lg pon..
tp dari ...
silica_SiO2 Post at 13-2-2012 09:40 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Kalau AKU buat kenduri, biar jemputan tak ramai tapi, wajib makanan berquality (sedap) dari, jemputan ramai sehingga 1000 orang tapi, makanan tahap2 biasa -tak sedap. daging keras. ayam keras.mcm2lah mcm - INI, jemput makan ke tak nie? kalu tak sedap wat per nak jemput makan?
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16
View full version: CERITA2 best & kurang best KENDURI KAWEN