CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3004|Reply: 8

Servis Exabytes, ok or x?

Hi, nak mintak opinion.. service Exabytes tu ok or x?
Or ada lagi web hosting lain yg lagi bagus?

service okay, harga tak okay, padan lah dengan servis

Kira berbaloi la ni kalo guna exabytes? @,@
Thanks!

Exabytes not bad, dah guna hosting mereka dan juga sertai affiliate program mereka untuk dapat duit referral

Nie pandangan & ulasan peribadi dari gua selaku gua ada 2 account website running kat hosting depa.. dedua website tersebut menggunakan ID, Nama,contact number & email berlainan so sememangnya konpomlah depa xtau sapa.

Satu website running pakai CMS Joomla & satu lagi wordpress .. kedua dua website tersebut visitor seharian +/- dalam 300 pelawat dan kedua dua ambik pakej EBiz Gold Unlimited (pakej paling besau bagi shared hosting)

salah satu website tersebut dalam "musim tertentu" akan mempunyai visitor +/-250 pelawat dalam satu masa..tetiap bulan gua tak pernah exceed kuaota bandwidth giler babeng..kira ngam ngam sesedap yang pasti server tak berasap

Setelah hampir 2 tahun setengah running website kat hosting depa.. dengan configuration & jumlah visitor +/- yang sama sejak hari pertama... pada tahun kedua tetiba website gua ada masalah insufficient memory.. jgn kata website...Cpanel pom xleh masuk.. kalu website xleh bukak tapi Cpanel leh masuk..wokeh leh terima akal lagi.. tapi takpe..bersangka baik mungkin website gua ada masalah..contact exabytes utk bertanyakan apa punca masalah..terus dapat email suruh upgrade ke dedicated hosting...  gua spend masa yang lama untuk cari punca dan buat analis dengan semua data yg ada seperti visitor stat, bandwidth usage dan lelain data analis. ..TIADA APA YANG DIRAGUI..

gua amik insiatif untuk download semua file & database website utk running kat hosting provider yang lain.. TIADA MASALAH... kemudian setelah gua yakin tiada masalah di pihak gua.. gua pom antar email untuk mintak technical report untuk justify kenapa perlu gua upgrade ke dedicated hosting..

Dipendekkan cerita.. memang haram jadah lah exabytes nie dok jawab konar baring sana sini pada masa yang sama website gua manjang kejap wokeh kejap tak wokeh .. gua dah start panas dah rasa cam kena main jah email gua tendang sana sini & boleh kata semua yg jawab orang berlainan yg seolah olah tak paham apa masalah gua dari awal... memang SIAL lah..

Kemudian bermula lah perang email...exabytes konar baring kot sana..gua reply dgn printscreen analisis gua ..exabyte konar baring sini.. gua bagi perbandingan analisis gua bagi beberapa bulan dan since hari pertama gua host dengan depa... depa konar baring lagi sana sini.. gua dengan sekeras kerasnya cakap semua setting plugin modules etc adalah semuanya yg sama seperti hari pertama ... depa nak konar baring sambil perlekeh macam gua nie bodoh sangat..kira gua bukan yg qualified utk bab bab nie semua... terus gua kasik kasik URL yang bagi website sama cuma gua upload kat hosting provider lain..wokeh jah tarak masalah.... terus depa buat bodo tak layan email gua dah..terus email generate kalu gua xreply kira kes tutup...POOOOooooodAhh!!!

gua tiada masalah untuk upgrade ke dedicated server sekiranya sudah sampai masanya gua utk berbuat demikian.. tapi pihak exabytes sila lah justify dengan jawapan teknikal yg kukuh mengapa gua upgrade...jgn main sebat jah suruh upgrade padahal gua tidak perlu pom...jadik kiranya bayar BUTA ajelah..

Kesimpulan dari gua... kalu hang pa running website yg visitors bawah seratus sehari... wokeh...gua rasa exabytes tak kacau punya...tapi kalu hang pa sekalian running website yg visitor boleh tahan glamernya... konpom team sales/marketing exabytes akan upselling depa punya produk pada existing customer dengan suruh upgrade pada pakej yg belum tentu hang pa semua perlu... kalu suruh justify mengapa perlu..konpom jawapan standard copy & paste ..

Setelah gua kena camnie..gua gegogoogle... bersepah dah ramai yg menyampah dgn exabytes.. dari dulu sampai sekarang... salah satu page yg gua bookmark boleh rujuk sini:  http://webmastermalaysia.com/paid-hosting-discussion-forum/7765-exabytes-i-am-very-dissapointed.html

Rate

1

Oh..lupa... hasil dari gua google sebelum ini..memang dalam internet nie bersepah ghost writer atau cyber trooper utk exabytes nie.. gua tarak hal kalu you all mau menyalak semua hahahaha.. apa yg pasti & realiti..bukan gua sorang yg menyampah..

Follow Us
pernah pakai exabyte setahun.
sepanjang setahun tu takde problem.
sekarang ni, bergantung pada customer dan bajet,
kengkadang guna onnet, kengkadang werserver,hive.

Aku pakai Exabytes, ok.. service ok lah juga.. hardware rosak, dia terus pindahkan aku ke machine baru... ada juga aku report tak puas hati kat mereka, depa hantar 2 kad starbucks kat aku (dalam nya ada kredit RM10 setiap satu)..

Aku belum pernah guna, tapi hari itu aku tryla tanya,,ingat nak ambil pakej biasa sajala
sebab traffic web aku 2 ribu sehari..boleh dia suruh ambil dedicated punya yang 100 lebih
sebulan..ehehe..gila ke apa..lepas itu, aku pergi melanggan hosting 30rm sahaja sebulan
tapi boleh untuk 1 domain sajala..add on domian tak support..what the hell..oklah tu
daripada langgan dedicated server..ingat murah ke.

hosting ini seo dia bagus,bila orang search good hosting ke,keluar la nama dia
itu sebab orang kata dia terbaik konon la.