wanitajelita Publish time 29-3-2011 07:30 PM

Replykhayzl

make him busy....busy...busy....supaya otak tu occupied

dah byk duit camtu, han ...
my-alja Post at 29-3-2011 19:21 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

betol tuh! pastu kalau nak apa2, cakap.. banglo ke, merc mata belalang ke, vacation oversea ke.. supaya diorang tak de peluang nak tabur duit kat pempuan lain.

lagi satu, bila laki dah kaya, buat mcm2 ragam... suruh amik waktu kerja la.. hari2 ajak teman pergi shoping ke, lunch ke.. suruh svc kereta ke.. make sure buat lawatan mengejut ke ofis dia. :lol: supaya diorang tak sempat nak spend masa utk ngayat pempuan lain

sisakitati Publish time 29-3-2011 10:07 PM

mekasih semua yg bg pendapat

erm nak jawab cemana pun xtau..byk sgt, okeh aku try jawabsatu2

1. laki aku tuh dulu project engineer berstatus permanent, bukan kontrak.act, dia nih byk dpt offer keje bagus tapi semua ditolak sbb alasan xkena jiwa.bukan dia xminat keje, cuma dia xsuka cara org wat keje, cara mengarah etc.ye la..stendet la klu keje makan gaji ni ade meeting2 bodo yg kena attend..tuh yg dia anti sgt.plus dia susah bangun pagi...tdo awal cemana pun, mmg liat gile nak bangun pagi.

2. aku masih keje, makan gaji.mslhnya 5 tahun kawen ni, blh kata kebanyakannya aku yg tanggung family.laki aku jarang bagi duit, apalagi hadiah.dgn alasan bisnes dia tade untung lagi.5 tahun beb xmerasa hadiah...plg2 aku nak pujuk ati, aku ckp kat dia aku nak beli hadiah utk diri aku.walaupun aku guna duit aku, tapi kira hadiah tu laki aku yg bagi sbb klu dia xizin aku beli, xleh beli gak.huhu...

3. bukanlah aku xsokong laki aku wat bisnes mslhnya bidang yg dia masuk ni bukan jenis retail, niaga runcit2 ke apa.jenis main kontrak.bunyi harga projek mmg gah tapi nak dptnya bukan senang.laki aku pulak mmg tak main suap, rasuah, duit kopi etc.dia rela xamik projek drp kena bagi rasuah kat sesapa (which is aku syukur sgt la sbb aku pun xmo makan hasil duit haram).so...setakat yg aku tau la, kat mesia ni susah giler nak dpt kontrak tanpa suapan.

4. mmg ar klu keje makan gaji, stress.tapi berbaloi la tiap kali dpt paycheck.semua keje ade stress.bagi aku, baik aku tgk dia dok stress keje pastu dpt paycheck, bil2 & nafkah semua setel tanpa ganggu gaji aku. daripada keje sendiri, aku yg stress dok tgk dia ngadap laptop sorg2 dlm bilik keje.mati2 aku ingat tgh wat drawing ke, quotation ke mende..alih2 dok main game cacing worm tu! huh..lagi stress otak aku bila akhir bulan xdapat pape, kut ler main cacing tuh dapat hadiah taik cacing emas yg aku leh g gadai pun takpe lagi.

5. tapi pape pun, laki aku nih bukan tade baiknya.ade juga tapi mslhnya bila dah kawen & ade anak ni, aku rasa soal kepuasan diri mmg kena tolak tepi dulu.klu aku bley berkorban ketepikan semua hobi & nafsu utk shopping, knp laki xbley? ni tak...keje ada, keje tade..hobi dia tetap jalan cam biasa.main badminton every week, naik gunung etc.nak pakai barang jenis mahal2, sluar dlm wajib renoma.duit gaji aku abis licin dok byr upah pengasuh, sewa umah & bills.pastu mana kepuasan aku bekerja?

aku sokong dia nak wat bisnes tapi mslhnya modal tade, bidang yg dia masuk ni bukan senang nak tembus.dah cuba 5 tahun, aku rasa dah cukup lama.abis tu, aku kena sabar brp lama lagi?walaupun laki slalu kata susah nak phm pompuan, tapi aku rasa aku lagi tak paham ngan perangai laki ni...

sisakitati Publish time 29-3-2011 10:20 PM

owh..baideway, aku ade gak niaga part time b4 dis utk tampung idup kitorg.tapi sejak peknen ke-2 ni, aku xlarat.keje aku pun byk.laki aku lak dpt keje jauh.xsempat aku nak handle semua benda dgn keadaan perut boyot gini.so, aku decided utk stop bisnes jap.bila aku stop, mmg trasa gile la duit xcukup.tapi aku dah xmampu nak wat part time lagi...huhu

MrsJohn Publish time 29-3-2011 10:32 PM

1 ...
sisakitati Post at 29-3-2011 10:07 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

sikse jiwa kans? tu kot laki me rase bile my bisnes tak menjadi ;P:'(:$...it's not easy....

TT, mmg susah banget nak bisnes kalo takde modal, tak kire le modal sendiri, org bagi, loan, grant...cemane nak gerak kalo takde modal? deh....

ade 1 contoh, my hubby's friend was an engineer with IR title, pun buat bisnes - consultancy firm...pun akhirnya die close down, tak bleh tahan sbb, sket sebyk suapan berlaku, die tak nak anak die makan duit camtu....makan gaji gak akhirnya....
A few companies yg me tau senang dpt projek, sbb mcm2 depa bagi/sediakan kat bakal customer..:doh3:..mmg jenis tak kisah halal/haram dah....yg penting projek ana yg punya....

1 agi, kalo projek yg jota2 ni, yg kat atas2 nun dah usyar siap2....yg dibawah ni propose le cam nak rak, jgn harap nak dpt, silap2 proposal tu depa amik, edit sane sini, jadi hak depa...mende ni dah byk kali jadi....

5 yrs is a long time, mmg TT dah byk bersabo...cume camne sekrg nak tackle this issue? Mungkin die perlukan man-to-man talk. Sbb lelaki ni, kekadang die rase bini die tak tau ape2..padahal ape2 keputusan die buat, akan effect sape? bini die kan? ...

MrsJohn Publish time 29-3-2011 10:33 PM

owh..baideway, aku ade gak niaga part time b4 dis utk tampung idup kitorg.tapi sejak peknen ke-2 ni, ...
sisakitati Post at 29-3-2011 10:20 PM http://eforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

dah pernah luahkan heart-to-heart? berdepan dgn hubby, citer ape yg ko rase?
citer yg ko dah tak larat nak menanggung semua?

faraway1 Publish time 29-3-2011 10:58 PM

1 ...
sisakitati Post at 29-3-2011 09:07 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

me rasa u dah sampai point rasa apa laki u buat tak berbaloi
untuk apa u berkorban, sakit hati jugak jika u kena tanggung banyak benda
tapi dia masih ada keistimewaan buat apa dia nak dan pakai seluar dalam memahal :sweat3:

u kena cakaplah, bentangkan perbelanjaan apa u buat u bayar selama ini..
kata apa u berkorban.. ialah me rasa laki u harap u berkorban
bayar itu ini bila dia still mencari cari realisekan mimpi dia..

u jangan takut takut nak cakap,
me belajar dari laki me, apa me rasa,baik me cakap dari
pening kepala sendiri, lelaki bukan paham atau kekadang buat tak faham,
pada dorang, bila kita diam, dorang ingat kita ok..

cam laki me kata dia nak kongsi business dgn kawan dia,
me tak sokong sama sekali, pada me ada limit antara menjadi kawan dan business partner..
kita tak boleh jadi dua dua.

Hana Publish time 30-3-2011 09:15 AM

Post Last Edit by Hana at 30-3-2011 09:17

Replykhayzl

make him busy....busy...busy....supaya otak tu occupied

dah byk duit camtu, han ...
my-alja Post at 29-3-2011 19:21 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

hahahaha..aku sgt setuju nieh..
baju pulak..takyah ler beli dah ready made... baju2 semua beli custom made.. :lol::lol::lol:

tu la. aku pun tak paham.
dah laki kaya raya, masih nak kedekut sana sini..nak berjimat tak tentu pasal..
sekali laki kawen lain..haa..baru tau.. jimat pun takder.. kedekut pun takder guna..semua2nya akan bershare share kan...;P;P;P

aku rasa, kalau kita dah 10000% boros dgn duit kekakyaan laki, pastu ada balance 1000000000000000000000% lagi..itu yela kot.. boleh dishare sharekan dgn madu yang lain.. :$:lol:

Hana Publish time 30-3-2011 10:04 AM

susah la aku nak wat bajet umah (byr segala bills etc)
sisakitati Post at 29-3-2011 01:22 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

byr bills - reality. tak bayar - kena tarik/potong
beli utilies - reality
makanan anak & keperluan anak - reality.

semuanya perlukan duit. reality lah tu. :$

Hana Publish time 30-3-2011 10:09 AM

Replyfadzyjemi

dia kata aku kena optimistik & yakin pd Allah sbb rezeki kat tgn Allah
sisakitati Post at 29-3-2011 01:49 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

apa kata, bill dan semua keperluan kena beli, ko pass kat dia..pastu ko ckp, rezeki tu kat tgn allah..tolong settlekan..

pastu, tiap2 hari ko kena buat followup.. pastu kena ckp "rezeki kat tgn allah, XX (nama panggilan laki ko), dah settle/dah bayar?"

kena buat followup tiap2 hari tau.. kalau boleh sampai laki ko naik menyampah suara ko.
ko kena bersifat ala2 orang bank buat followup bayar hutang tertunggak.

kalau laki ko ckp dia menyampah, ko ckp la jugak" saya lagi menyampah kena buat followup dgn orang ambik sambil lewa guna ayat2 alimrezeki kt tangan allah tapi, habukkk pun takdak. elok lagi cicak buat taik cicak kat dinding"

mziskandar Publish time 30-3-2011 10:13 AM

amboi... laki tt blum kaya lagi... :lol:
dah kaya nanti bukak benang lain.. :D

ParinAmat Publish time 30-3-2011 02:36 PM

entahlah tuan rumah.. aku tau ko dah fedup ngan somi yg bisnes tak jalan2 neh.. pastu bagi kesan pada spending korang..

camnilah, since ko dah stop keja part time tu, pekata ko pass je keja tu kat somi ko.. tu pon kalo dia sanggup la nak jual barang kosmetik jamu tu sume.. errr ko jual barang kecantikan diri ehh..

siyes, bukan senang nak berjaya bila berbisnes.. kalo ko pun jenis tak sabar, mintak la dia lupakan bisnes dia tu sekejapan.. nanti dah ada peluang sok2 leh la cuba lagi.. tapi jangan lupa utk cari kerja dan bekerja..

ko kasi soklan2 suh dia pikir sket.. cemana nak tanggung famili yg dah nak masuk 4 orang neh, kalo dia masih duklagu tu gak.. sok2 dia fedup dgr sora ko, at least dia gi kedai mamak oder teh ais, tak main game cacing depan ko yg membuatkan ko lebih nyampes hehehe

kikilalat Publish time 30-3-2011 03:09 PM

Reply 22# sisakitati

aku rasa ko realistik.

sebab projek kalo takder suap maner leh jadik... based on experience aku la.

aku suggest ko buat bicara hati ke hati dgn laki ko. ajak kuar berdua or something.

patut nyer, masa awal buat bisnes dulu kena set time limit. within 5 years kalo habuk tarak, wajib keja makan gaji balik. jangan sampai jadik biawak idup dah ler...

btw, laki aku pun liat bangun pagi... tapi keja makan gaji gak dia. ramai jer manusia yg liat bangun pagi tapi boleh keja makan gaji...

khayzl Publish time 30-3-2011 03:51 PM

ooo... itu citer sebenar,....

cakap kat husband, nak jadi businessman, mmg kene disiplin tinggi... kene bangun awal sbb pintu rezeki bukak seawal pagi... n kene berkorban hobby2nyer tuh...

lagi satu, bil2/expenses rumah sepatutnya dia kene tanggung... baru dia ada rasa tanggungjawab... tak blh ke kalau tt buat tak tau jer, jangan bayar?

ape2 pun, i'm not at your situation... so jln yang plg baik, kena bersemuka dengan husband face to face... untuk jelaskan apa yang tt tanggung skrg... plan sama2... bg dia target/timeline... kalau tak berjaya/dia tak berubah... dia kena ikutlah apa yang dijanjikan seperti plan b-keje makan gaji..

fire_place Publish time 30-3-2011 05:12 PM

TT kena bersabar..anggap je akan dtg kesenangan drpd ksusahan yg dilalui..mcm aku ni dulu kenal suami aku drpd 0..xda pape..tp aku sabo je..xkisah..mmg mula2 mrungut..tp aku pikir..aku nak merungut pastu gaduh atau aku nak nikmati hidup ni dgn bahagia,xbgaduh,xpyh pening2..akhirnya berkat kesabaran aku bila dah kawin skrg ni dah agak senang..suami aku bila kita org duduk bdua msti ckp"ayg thanks tau coz ayg sanggup sabar,bg sokongan pada b dr b xda pape lg,b syg sgt kat ayg"aku rasa terharu sgt..tp dlm aku terdetik gak..eh kalo aku xsabo lah dulu,kot perasaan aku je..msti silap2 hubungan aku dgn suami ntah jd ape..hingga skrg ape aku nmpk dkt suami aku ni..dia akan dahulu kan aku..pg mane2 belikan brg utk aku lebih dr diri sdiri.siap ckp duit b utk bahagiakan ayg,sbb ayg slalu ada kat blakang b.

dulu pernah suami aku dpt kerja tawaran gajinya agak lumayan..aku ckp pergi jelah..pergi je..lps tu suami aku pergi lah..akhirnya aku mkn hati..kerja shift..aku bosan xda kwn..jarang kat umah..aku makan hati..pastu luahkan kat suami aku,suami aku ckplah..kan ayg yg kata xkisah...pastu aku ckp sory aku myesal..aku xkan paksa dia lg..akhirnya tukar kerja.:)

auntieagony Publish time 30-3-2011 06:50 PM

Thks mod Parin.

freshoren Publish time 30-3-2011 07:08 PM

ko tak keje ke?die takde bagi ko elaun utk soping or bersuka ria?

kalo tak,drpd ko stress je manjang,apa kata ko cari side income sendiri utk fullfill semua keinginan ko tu..mcm ko ckp lah kan,ko pun ada hati nak soping n cuti2 mesia..jaga anak org ke,on9 part time biz ke,ape2 je lah yg leh dtgkan side income..buang stigma yg laki kene sediakan/bayarkan semuanya..kalo laki ok ,tak pe lah..

aku tak penah putus elaun.maybe sebab aku lom ada anak,duit elaun aku selalu ade lebih..tp x bermakna aku tak beringat utk masa2 kalo bisnes die rugi..yet,aku pun buat on9 biz..

kalo ko keje,simpan la sikit duit gaji ko..tak yah la nak mengharap sgt kat laki..{:1_152:}

my-alja Publish time 30-3-2011 07:28 PM

Reply 27# Hana

tipikal lah hana ....mula2 nak kaya, kemut tak hengat
nak2 yg kaya makan gaji nie....
sabar je lah bini, pakai baju kain longgok...sebab nak mengayakan sisomi
harta benda semua atas laki....ni kes my pren laa ni:dizzy:

nanti silap haribulan...kawan2 yg duk bagi infos nie kena hamputt:sweat3:
sayang somi pada-pada....

my-alja Publish time 30-3-2011 07:32 PM

Reply 22# sisakitati

well...kalo dah bagai dikata, ko kena jadi lagi realistik laa

bagi dia time frame to prove himself....kalo tak jalan gak, ko kena buat kira2 balik

setahu i kan, org kalo buat bisness sendiri nie takkan tido sampai lewat pagi
rezeki org bisness nie sesudah subuh....sorry to say, laki ko tu pemalas agaknya!!
alasan berbisness nak justify dia bangun lewat tiap2 pagi....huhuhuu

so apa lagi, guna segala kekuatan yg ada....peranggggggggggg sampai dia bgn pagi dan pegi keje!!

wanitajelita Publish time 30-3-2011 07:37 PM

sakit kepala la baca perangai suami2 zaman skrg ni :'(

my-alja Publish time 30-3-2011 07:48 PM

sakit kepala la baca perangai suami2 zaman skrg ni
wanitajelita Post at 30-3-2011 19:37 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tu tak dengar lagi kisah somi bercita-cita nak jadi jutawan:Lmlm
my adik ipar sendiri....sekarang nie lingkup, akaun under AKPK

bini dan anak2 merana tak habis...masa berduit dulu, punyalaa kemut dgn bini
dah berhutang keliling pinggang....baru nak kongsi dgn bini
tinggal apa lagi nak kongsi?...kongsi bayar hutang...:L
Pages: 1 [2] 3 4 5
View full version: materialistik @ realistik?