Changa Publish time 11-3-2012 10:08 PM

1. mek yah tu hantu ke apa, tiba2 muncul dari air
2. kenapa budak tu last sekali ditunjukkan d ...
wordlife Post at 11-3-2012 22:02 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

mek yah tu kan ala lagenda kat kg itu beliau menjadi buaya sebegitu selepas mati?

budak itu jatuh saya ga pasti metafora nya apa namun scene itu saya lihat budak itu terjatuh di atas badan pok eng semasa menghampiri mayat pok eng sebegitu.

yg gasi kena bunuh itu karena beliau yg tugasan pindah kubur lama tepi pantai itu ke tpt baharu, namun rangka2 mayat sebenar nya mereka buang dalam paya sahaja dan hanya pacak batu nesan sebegitu sahaja.

teringat babak ilham gali balik kubur ibu beliau di perkuburan baharu namun tiada rangka? itu lah sebab nya.

dino Publish time 11-3-2012 10:09 PM

1. mek yah tu hantu ke apa, tiba2 muncul dari air
2. kenapa budak tu last sekali ditunjukkan d ...
wordlife Post at 11-3-2012 22:02 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif
yg no 3 tuh.... kan bdk dua org tuh org suruhan jolok.... dok pindah kubur... tengkorak segala.... yg ilham dok cari mana kubur maknya.... mamat dua org tu kasi clear kubur kat pantai tuh..... spt dimahukan bakar..... masa scene awal yg sbnr ending cite nih.... ade adegan tok bomoh la kot... kasi pelepas kwsn pantai yg bakal dibangunkan tuh,.... gitu la adenya...:lol:

cap_ayam Publish time 12-3-2012 08:55 AM

ok saya telah menonton filem ini. terima kasih kepada pasukan pembangun filem ini yang telah memberikan satu persembahan yang begitu baik.

ada juga scene yang saya perlu penjelasan, iaitu ketika ilham diurut. apa signifikannya terhadap keseluruhan jalan cerita? kalau ada yang faham boleh kongsikan. terima kasih.

ya, saya setuju dengan Changa. Penceritaan ketika akhir hayat Ilham sangat indah. begitu juga ketika Jing memandang Ilham buat kali terakhir. Antara babak2 yang saya akan kenang adalahketika Awang Sonar mencampakkan putung rokok lantas mencekik Jolok. Nampak benar aura marah yang diluahkan oleh Soffi Jikan ketika itu.

Saya juga sungguh kasihan tapi kelakar juga bila Bakar memberi bapanya makan ubat, tetapi dek terlalu marah membiarkan sudu yang disuapnya tinggal dalam mulut bapanya.

Jolok itu betul2 kelantan kan? kalau saya terjumpa dia di tepi jalan pun, secara automatik saya tahu dia dari kelantan.

Changa Publish time 12-3-2012 09:54 AM

ok saya telah menonton filem ini. terima kasih kepada pasukan pembangun filem ini yang telah memberi ...
cap_ayam Post at 12-3-2012 08:55 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

jolok dari segi slanga beliau saya yakin beliau pure kelantanese.sebab pelakon2 yg bukan pure kelantanese masih boleh di detect lenggok percakapan dan sebutan kadang2 ada off sedikit walaupun keseluruhan nya agak convincing.
ko guano?

True-X Publish time 12-3-2012 10:00 AM

serius tak paham langsung. mohon sesiapa kasi pencerahan tolong cerita balik satu demi satu.
adega ...
wordlife Post at 11-3-2012 20:04 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

soo adekah Bunohan ni wat ko tertido dlm panggung?

aku pon setuju ngan Changa... jlan criter Bunohan ni adelah topik biase je dlm masyarakat melayu... pasal tanah pusaka,, berlambak2 drama cenggitu.. cume penggarapan jalan criter yg berlainan

neeway aku pon teringin sgt nak dengar komen daripada audien yg kater criter ni boring... nak tau ape perspective diorg..... hopefully ade yg boleh share...

True-X Publish time 12-3-2012 10:05 AM

sgt obvious dalm movie tuh budak dua org tuh adelah tukang alih kubur... tp diorg tak alihkan pon tulang2 tuh. diorg g buang dlm paya....

soo sbb tuh ade scene yg Ilham g gali beberape lubang kubur kat tanah baru tuh... tp x jumpe ape2..... tp Deng and member ingat Ilham gali kubur macam lah nk bunuh org sekampung... padahal ilham nak cari tulang2 dari kubur yg dipindahlan oleh jolok

dino Publish time 12-3-2012 10:17 AM

gelapnya cite ni mengingatkan aku pd filem pan labyrinth.... kojamnya dunia....
ade scene namron.. lupa la nama watak.... yg berceramah time kat paya tuh..... org politik agak2 terasa tak.....:lol:

sang_sapurba Publish time 12-3-2012 11:04 AM

Reply 164# Changa

Rasanya jolok tu ada berlakon dalam cerita budak kelantan. dalam cerita tu, dia patah kaki.

my_sury Publish time 12-3-2012 12:26 PM

{:thumbo Dah tgk..mmg best..even ada part2 yg mcm tak berapa nak paham, tp filem ni suntik sesuatu yg baru..takdelah asik2 pelem romantik komedi..hantu komedi..sume nk komedi...{:fainto

Cuma nk confirmkan..yg part ending tu, siapa sebenarnya yg kena sampuk sampai diorg nk kena main puteri tu?

Changa Publish time 12-3-2012 12:35 PM

Dah tgk..mmg best..even ada part2 yg mcm tak berapa nak paham, tp filem ni suntik sesuatu y ...
my_sury Post at 12-3-2012 12:26 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

katanya budak jiran yg di perturunkan saka pak eng itu.

archilless Publish time 12-3-2012 01:06 PM

ReplyChanga

Rasanya jolok tu ada berlakon dalam cerita budak kelantan. dalam cerita tu, dia pa ...
sang_sapurba Post at 12-3-2012 11:04 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

pelakon Jolok tu mcm penah tgk belakon kat tv. tajuk cerita aku tak ingat.. yg aku ingat zulhuzaimi belakon jadi org kelantan yg tak ngaku kelantan.. mamat tu jadi housemate dia (org kelantan).. kalo tak silap la..

me12345 Publish time 12-3-2012 01:10 PM

heavy movie ni...

HangPC2 Publish time 12-3-2012 01:17 PM

Scene Kelar Leher tuh jarang ada dalam filem Malaysia.... dah macam Filem Jepun jer....

cmf_GAIA Publish time 12-3-2012 02:01 PM

Ada org putih tanya aku betul ke ni filem Malay sbb dia tak recognize langsung bahasa dlm filem....yelah kan dah cakap Kelate memang lah....then habis wayang dia cakap "nice huh"...n bercita2 nak tengok skali lagi ngan kawan dia yg laen.....keleeess Bunohan khen!

BTW, sapa yg rajin, ada masa n nak ambik tahu lebih dalam tentang filem Bunohan, details cerita, bahasa film, simbolik dan apa-apa lah boleh join forum/seminar/bengkel filem Bunohan kat UiTM puncak Perdana:-

Seminar - Bengkel filem BUNOHAN bersama DAIN SAID

Tarikh: 14 MAC 2012 (Rabu)
Masa: 8.00pm - 10.00pm
Tempat: Pancha Delima, Blok IS
UiTM Kampus Puncak Perdana

Changa Publish time 12-3-2012 04:48 PM

Ada org putih tanya aku betul ke ni filem Malay sbb dia tak recognize langsung bahasa dlm filem....y ...
cmf_GAIA Post at 12-3-2012 14:01 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

di GSC mid valley pun ada dialog cerita ini dengan dain said on 15thor 16th sebegitu?mana2 yg berminat hendak tahu apa yg mushkil ttg movie ini boleh pergi sendiri tanya pengarah.

cmf_GAIA Publish time 12-3-2012 06:07 PM

[2012] BUNOHAN [LAKONAN FAIZAL HUSSEIN , AIDIL ZAHIRIL ADZIM]

di GSC mid valley pun ada dialog cerita ini dengan dain said on 15thor 16th sebegitu?mana2 ...
Changa Post at 12-3-2012 08:48

A'ah betol lah, baru kena mentioned ngan Bunohan Twitter kejap tadi pasal event d gsc mv tu.15th, 8 mlm.

(posted by mobile)

2tigapuluh2 Publish time 12-3-2012 08:48 PM

aku pun dah tgk!!!!! cite ni mmg best gila....terhibur memikir Bunohan. Ini adalah filem melayu yg kedua aku tgk selepas puteri gunung ledang. hahahaha aku mmg sgt memilih kalau nak tgk cite melayu.

MEMANG TERBAIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P/S Tengku Azura catwalk bila keluar dari sungai tu....memang kelas muuu

alesandra Publish time 12-3-2012 10:07 PM

aku tak rasefilem neh sgt 'heavy', so called art film ataupon terlalu complicated.filem neh drama genrenya..what do expect?setuju dgn review dari rudy imran...filem neh simple saje plotnya.terpulang pada interpretasi masing2.bukan setiap detik,setiap saat dlm filem ini ade bermetafora,tersirat segala.mcmsatu dialog dari namron yg betul2 menangkap bagi aku..yg boleh dikaitkan dlm setiap segi aspek kehidupan...lebih kurang"org kita neh takut sgt pada benda yg dia tak tau"{:1_132:}cuma aku nak highlightkan satu, 2 perkara...
1)pengunaan perkataan adik -beradik tiri.mungkin sesetengah org ingat benda neh remeh tapi it can be confusing.ilham,bakar,adil adalah adikberadik satu ayah.dlm islam jika mereka punyai adik perempuan mereka boleh mewalikan kecuali adil sbb dia ank luar nikah.kalo adik beradik tiri tak boleh.dlm bahasa inggeris ia dipanggil half siblings bukan step siblings.
2)tak begitu bagi perhatian pada cinematoghphy tapi lebih pada lakonan..teruja dgn lakonan faizal hussein(sblm neh cukup menyampah tgk dia berlakon sejak kecil lagi),jolok (ntah sape nama mamat tuh)sgt menyerlah.namron,bront,wan hanfisu utk tahap mereka biasa2 saja.
3)ade satu lagi dialog yg aku rase personal dah tersenyum lega ...scene antara jing,adil dan namron bila jing bukak rahsia psl mek yah...."...bagitau sbb cina"lebih kurang lebih amanah menyimpan rahsia.ending pulak mmg beautifully done.....tahniah la.rasenya kalo hanyut tak tayang tahun neh mmg takde competition langsung dlm ffm.

Changa Publish time 12-3-2012 10:31 PM

aku tak rasefilem neh sgt 'heavy', so called art film ataupon terlalu complicated.filem neh drama...
alesandra Post at 12-3-2012 22:07 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

Dalam bahasa melayu tiada vocab untuk bedakan half sibling dan step sibling.

otai_g Publish time 12-3-2012 11:41 PM

arghhh x tahan, nak tgk gak citer ni... malam pun x per...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: [2012] BUNOHAN [LAKONAN FAIZAL HUSSEIN , AIDIL ZAHIRIL ADZIM]