Lily_Elizabeth_ Publish time 23-4-2023 09:17 AM

Wanita umur atas 40an still ada anak anak kecil kecilan

Selamat Hari Raya semua!!!! Maaf zahir batin.

I balik beraya kat Felda Palong. Ramailah biras dan beras I umur atas 45yo but still ada anak kecil kecilan. Even I tengok baraan datang beraya kat sini pun ramai wanita 40yo keatas duk kelek anak kecil kecilan mereka. I was like,, wow sakan mengadakan anak kecil kecilan walau umur dah nak 50an, dimana tenaga tidak lagi menyala nyala.
I ada interview my anak birasI (mean abang ipar I punya anak, wife abang ipar I mean I punya biraslah). Nama that girl is Dinah. I tanya lah Dinah hows your study in form 5 now?. Okay je mak su tapi Dinah banyak ponteng sebab banyak jaga adik, (adik dia umur 6yo mak depa umur 45yo). Sebab adik tak mahu kerumah pengasuh. Mama pun if adik tak mahu kerumah pengasuh Dinah kena jaga adik.

See, dah elok2 tak payah ada hal, now kena ada hal untuk di take care. Cam Dinah, tak memasal kena jaga adik, mak dia lak, nak beli barang2 expenses for anak kecil kecilan lagi.

I is just tengok. Sebab I umur cam ni jaga muka, jaga body dan jaga my carrier.

Nozot Publish time 25-4-2023 07:27 PM

Kenapa ya 6yrs old kena g umah pengasuh ja, bukan ke 6yrs dah kena masuk preschool kan.Or just transit ja. Kesian kakak nak kena korban jaga adik. Skip banyak kali boleh tertinggal dik..Melainkan mak dia tak nak anak dia sambung belajar..

Lily_Elizabeth_ Publish time 25-4-2023 11:15 PM

Nozot replied at 25-4-2023 07:27 PM
Kenapa ya 6yrs old kena g umah pengasuh ja, bukan ke 6yrs dah kena masuk preschool kan.Or just tra ...

Ada preschool. Tapi petang ke rumah pengasuh. Bila tak ke rumah pengasuh tu yang kk dia jaga. Kk dia umur form 5. Kan tgh sibuk for spm. Mak dia sebab nak kerja malas nak bising bising pasal anak kecik tu, disuruhnya kk jaga (tru wasap fon le). Bukan ke dah elok2 anak2 dah besar, satu boy diploma in sports science kat uitm jengka, satu umur 17, adalak anak lain set baru umur 6. Dia lak ada citer selalu letih kerja. Yang I sangat heran tu, bukan tak ada anak anak, tapi gigih mengadakan anak baru masa umur 39, tu kira umur dah tua dah tu still ada baby. (Lain lah orang yang tak pernah mempunyai anak lagi, okay ajer mengadakan anak masa umur 39 or 42 cam tu, you paham kan maksud I?, I bukan memperlelehkan orang yang beranak umur 39 or 40 ni).

zulka Publish time 28-4-2023 09:49 AM

ni semua pkp punya pasal la ni...:loveliness:

chikumanis Publish time 28-4-2023 09:52 AM

Lily_Elizabeth_ replied at 25-4-2023 11:15 PM
Ada preschool. Tapi petang ke rumah pengasuh. Bila tak ke rumah pengasuh tu yang kk dia jaga. Kk...

tukar la preschool yg ada sekali nursery. senang dah kerja, 1 hari budak tu kat situ. balik kerja, tinggal amik je. tak ganggu pun jadual kakak..

Jajabeans Publish time 28-4-2023 10:52 AM

Lily_Elizabeth_ replied at 25-4-2023 11:15 PM
Ada preschool. Tapi petang ke rumah pengasuh. Bila tak ke rumah pengasuh tu yang kk dia jaga. Kk...

mmg bg pandangan mata ko nampak mcm memenatkan ada ank kecik walau umo 40an. aku dulu waktu abg aku 18tahun, aku masa tu umo 15 tahun mak aku beranak kecik lgi sorg. aku balik asrama tetiba ada baby tgh tido kt dapur terkejut aku. masa tu aku budak2 xamik tau sgt mak aku mengandung tambah2 aku duk asrama jarang balik. skg aku anak 3 adik bongsu aku skg baru amik diploma. anak2 semua dh merantau tinggal dia jela kt kg atleast ada juga ank lain yg blh tgkkan mak ayah aku takde la sunyi.

Cpkay Publish time 28-4-2023 12:02 PM

iolss umur dah 46 , anak paling kecik dah 7 tahun.. still rasa memenatkan juga sebb perlu diuruskan makan pakai lagi.. tenaga pun tak mcm dulu.. so for me .. as u reached 35 dah boleh stop pregnant ..

limesherbet Publish time 29-4-2023 04:46 PM

Ramai je kenalan i ade baby umur 40an. Yg anak lain dah besar tetiba mengandung in 40s. And yang dah kahwin lain and ada baby baru with new spouse.

They are open minded about it, we all pun. Ade anak kecil at that age nanti bila anak lain in university ade anak ni teman di rumah and ke mana². Hire helper utk bantu.

Chah21 Publish time 29-4-2023 04:57 PM

Cpkay replied at 28-4-2023 12:02 PM
iolss umur dah 46 , anak paling kecik dah 7 tahun.. still rasa memenatkan juga sebb perlu diuruskan...

Time tu ada amek perancang x? Coz my auntie 4y cucuk depo dh yakin dh pndai rancang,tahun ke6 lekat lg sorg.. pening ank5 yg lain.. kk pulak x bg depo lama2

Lagubestbest Publish time 29-4-2023 07:21 PM

Edited by Lagubestbest at 29-4-2023 07:46 PM

buat baby time wabak kematian dimana-mana. betapa self-centered dan sgt bijak survival skill nya.

adila39 Publish time 4-5-2023 01:24 PM

penat tgk yg ada anak kecik if dah berusia , also mengundang banyak penyakit esp old mummy

green~tea Publish time 4-5-2023 05:10 PM

Mmg idokkkk le aku nak beranak lepas cecah 40 an ni.. dengan kena check up frequent kena ponteng kerja... dengan minum air gula pekat likat masa check up.. dengan berat perut sakit pinggang... dengan tak cukup tido menetek anak.. nak layan tantrum baby melalak, buat makanan soft food utk introduce solids.... nak mengepam susu 2X sehari kat opis nak mencukupkan air susu buat bekal kat pengasuh...

The list goes on...

Nozot Publish time 6-5-2023 09:41 PM

Masa i mengandung my last boy, umur 40.. weh, penat, dengan check up bagai sebab dah kira high risk...tapi kita dah fasa matang, anak anak2 yang atas semua dah berdikari so memang diorg tolong jaga baby. Baby pun tak tantrum..masa pantang memang heaven betul sebab pantang sendiri & ada upah datang untuk berurut bagai..Mandian herba siap beli.online lagi. Makanan masa pantang suami masak..sebab semua stim..termasuk sayur. Beza sangat masa berpantang anak first n second...

Yeehaw Publish time 7-5-2023 08:32 AM

IMHO, rasanya nampak agak terbeban bila old mummy penat jaga anak kecik and anak2 yang besar jadi mangsa. Dalam kes TT, kesian Dinah. Ehh mak kau yang beranak kau pulak kena jaga adikk.

Dalam kes I, I SAHM, I'm early 30s and my youngest is 5. I pernah cakap dengan husband I, kalau u nak anak ramai please pulun sekarang. Masa tu my youngest baru setahun. Sebab after 30 I, taknak beranak dah. Then 2020, covid pulak. Dah la I PJJ dengan husb lain negeri. Makan nya, 2jela anak I.

ifanonline Publish time 22-5-2023 04:09 PM

parents nowadays kena beljara pancut luar...jgn asyik pancut dalam aje...

kimoree Publish time 23-5-2023 03:12 PM

Kesian Dinah. Tak patut kena ambil tanggungjawab mcm tu. Patut pulun nak Study for SPM saja.

Tak tahu la orang lain tapi bila masuk 40an ni memang penat tu cepat terasa. Kagum la orang lain boleh beranak and and jaga anak at this age.
For me planning tu kena ada. Bukan setakat kita saja tapi untuk anak tu jugak. Bila kita dah tua and tak larat nak kerja. Kena fikir fund for study anak2 jugak.
Kalau golongan T20 okay la. Tapi kalau golongan B40.Kesian kan masa depan anak tu.

Maybe ada anak yg tua boleh tolong tapi depa pun akan ada kehidupan sendiri.

Just my 2cents

Lily_Elizabeth_ Publish time 24-5-2023 10:24 PM

Thank you kepada yang komen.

midori888 Publish time 25-5-2023 10:32 AM

green~tea replied at 4-5-2023 05:10 PM
Mmg idokkkk le aku nak beranak lepas cecah 40 an ni.. dengan kena check up frequent kena ponteng ker ...

my fren lahirkan her 3rd child masa she reach 40, now dah 2 tahun dah baby....yg sulung dah sekolah rendah, yg ke dua dan baby hantar nursery/skolah dekat dgn ofis. Dia ada pembantu jugak di rumah...walaupun penat skit sbb kena layan anak2 bila balik kerja, like main basikal etc, so far meols tgk dia ok jer...she used to have 2 pembantu, now tinggal sorang. Walau ada pembantu, masih lagi hantar anak ke nursery/skolah...

green~tea Publish time 25-5-2023 10:49 AM

midori888 replied at 25-5-2023 10:32 AM
my fren lahirkan her 3rd child masa she reach 40, now dah 2 tahun dah baby....yg sulung dah seko ...

Itu pilihan dia kot... to have kids post 40..

Skang ni pun weols dah havoc... 5 boys at home... sorang anak i, lagi 4 nephews... mmg kena ada helper bila ada anak ramai.. my SIL hantar anak2 ke sekolah, nursery & day care... tp still kena ada helper utk look after the kids sampai 10 pm....

Cikgu tuition & guru mengaji pun ada datang rumah...

midori888 Publish time 25-5-2023 11:05 AM

green~tea replied at 25-5-2023 10:49 AM
Itu pilihan dia kot... to have kids post 40..

Skang ni pun weols dah havoc... 5 boys at home......

oh u jaga nephew ke? why?

my fren tu jaga anak2 dia jer....
Pages: [1] 2
View full version: Wanita umur atas 40an still ada anak anak kecil kecilan