unekspekted Publish time 4-11-2010 04:45 PM

issue dia cume ; those 2 barrel guns was donated by HH Ibrahim.. - 1 of which could not point his territory under his command..

tu yg lain2 sentap bile tengok kopoweran dia limitkan kuasa British dalam singapore pulak tuu... bukan hapeee... dengki jee pucuk pangkalnyerr.. terus melalut tak tentu arah..

aku layan kan jee.. hehehee

halimi78 Publish time 4-11-2010 04:56 PM

1 of which could not point his territory under his command..

rasanya dah jelas... knp xleh pusing tu apa sbbnya... its not because of HIS COMMAND.. but DUE TO THE GUN'S EMPLACEMENT..

should be no issue bout dengki watsoever... its THE BUILT DESIGN itself which limit the gun's traverse..

if not.. pls supply some proof for assessment.. so that we can verify its really his order the gun was built with limited traverse.. mayb u can provide some sort of written evidence..?

unekspekted Publish time 4-11-2010 04:57 PM

if not.. pls supply some proof for assessment.. so that we can verify its really his order the gun was built with limited traverse.. mayb u can provide some sort of written evidence..?

of course dong... jap.. mane aku letak ni,...

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:00 PM

Reply 182# halimi78

rasenye penjelasan ko lebih munasabah, takkanle sultan johor boleh arahkan tentera british plak.

unekspekted Publish time 4-11-2010 05:08 PM

Reply 184# abangbikerz

klu Comissioner General British pun dia bleh halau rumah... ni kan plak seketul meriam.. hahahaa

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:09 PM

Reply 185# unekspekted

die dah try halau, tapi tak mampu. last2 buat taktik pedajal lerr.

unekspekted Publish time 4-11-2010 05:13 PM

Reply 186# abangbikerz

bramboss jugakk.. tak brani kate ape {:1_152:}

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:16 PM

Reply 187# unekspekted

brits tu malas nak besarkan isu kecik ni. die matang dan civilised.

unekspekted Publish time 4-11-2010 05:17 PM

Reply 188# abangbikerz

klu kecik.. tak laa jadi bahan cite dan cemuhan dlm majalah "The Times" kahn???

masih jugak tak nak mengaku yg tuan dia kene halau tu.. hahahaa....

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:19 PM

Reply 189# unekspekted

bagi governor benda ni kecik jerrr.

unekspekted Publish time 4-11-2010 05:22 PM

Reply 190# abangbikerz

nak cover malu memang laa.. tkut org tau governor general kene halau..

hahaaa

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:25 PM

Reply 191# unekspekted

melayu nak halau british pon kena main tipu gak hekkk. halau direct tak mampu:lol:

unekspekted Publish time 4-11-2010 05:27 PM

Reply 192# abangbikerz

dia datang pun care menipu.. hahaa.. skali skali kene balik.. mane tak malu besar.. kene merempat kt singapore plak lpas tu.. hahaa

abangbikerz Publish time 4-11-2010 05:41 PM

Reply 193# unekspekted

HH sultan ibrahim kawan dgn penipu ler kalo camtu...:lol:

halimi78 Publish time 4-11-2010 06:04 PM

..?

of course dong... jap.. mane aku letak ni,...
unekspekted Post at 4-11-2010 16:57 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

xpe.. kawan tunggu...

sbb kalo ikut kefahaman kawan.. johor battery tu coastal guns.. utk repel serangan laut..
arc of firing cover hampir keseluruhan perairan s'pore... sbb british expect jepang dtg dr laut.. 
dan sbb tu jugak ammo yg ada mostly AP rounds bkn HE rounds.. purposely to counter naval attack..
n historian bpendapat.. yg mgunakan Mk.1 emplacement tu dah dbina lbh awal...
yg dua lg... yg guna Mk.II dbina kemudian..

kedudukan the 3 guns of johore battery...
dr segi kedudukan agak jelas.. ke3-3 mmg mengadap ke laut seswai dgn tugas.. coastal gun..

unekspekted Publish time 4-11-2010 11:39 PM

mlm cuti ni aku aktif sket laa misterrrr abas.. banyak aktiviti

biase aku blek pagi.. t sempat aku carik blek.. chow dulu.. ade.. i promise you

billionman78 Publish time 5-11-2010 01:41 AM

ikut logik la kalau ye pun..mana ada meriam dalam dunia yang panjangnya sampai setengah kilometer (500 meter)..

tak perlukan pemikiran tahap tertinggi pun kalo nak pikir..
tak perlukan wiki and blog pun untuk carik bukti..

ini nasihat untuk unekspekted..

unekspekted kena tone down sikit..orang dah mula benci ko atas sikap ko yang terlampau kiasu..nak menaaanng aje..

orang tak kata ko bodoh kalo ko ngaku salah.
orang tak kata ko pandai kalo ko hebat berhujah
orang akan respek ko kalo ko pandai respek orang

perasan atau tidak, kebanyakan thread ko dalam seminggu dua ni macam lebih kepada nak mencari nama or nak tarik perhatian..kadang2 sampai 2,3 thread dibuka dalam satu hari..isinya ada, tapi kurang..bila orang lain nak tambah, ko cantas..orang lain balas hujah, ko buat personal attack..

yang ko tau, ko cuma nak menang hujah aje tanpa pikir orang lain sakit hati ke, terguris perasaan ke, apa ke....macam alphawolf tu amik cerita dari atuk dia, ko terus personal attack orang tua nyanyuk nak mamposla, genetic la itu la ini la..ko kena ingat ko pun akan tua satu hari nanti..mungkin ko akan nyanyuk jugak satu hari nanti..

dulu masa mula2 kemunculan ko, memang ko dihormati and disanjung oleh forumer sebab banyak ilmu dan cerita2 yang disampaikan yang tak terjangkau dek akal kitorang semua..

tapi lama kelamaan bila ko disanjung, ko mula lupa diri and sombong...pantang orang pangkah sikit..

cuba ko tengok thread ko akhir2 ni..ada orang kata;
'bravo uneks!! satu lagi thread menarik!!""
"Aku orang pertama yang baca, go uneks go!!"
"cepat baca sebelum uneks delete thread!!maklumlah eksklusif"

takde kan? sebab apa? sebab attitude ko..

ini cuma nasihat aku je bro..ko tak perlu balas and buat personal attack kat aku..aku kenal ko dah lama (dalam forum la)..kita kawan2 tak mau lawan..aku cuma nasihat atas apa yang aku nampak aje..aku tau hati ko baik..

Jeedai Publish time 5-11-2010 01:56 AM

ikut logik la kalau ye pun..mana ada meriam dalam dunia yang panjangnya sampai setengah kilometer (5 ...
billionman78 Post at 5-11-2010 01:41 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

aku rindu zaman dia bukak thread kisah benaran.....:(

abangbikerz Publish time 5-11-2010 02:18 AM

Reply 197# billionman78

ape2 pon ko kena hormat kat die, sebab die grad dari university of california:lol:

unekspekted Publish time 5-11-2010 03:43 AM

no.. tp sebab aku curator smitsonian institute... SEA Division..... that's worth to consider
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: Untold History : Johor Battery - The Biggest Guns in the East (P13.. WTF??)