capiloton Publish time 10-6-2013 03:49 PM

minyak posted on 29-5-2013 03:20 PM static/image/common/back.gif
for fun, you can create your own kryptonian identity

http://glyphcreator.manofsteel.com/

ko punya house of ape?

aku punya..

YOU ARE A MEMBER OF THE HOUSE OF RE

Your ancestors stood for ethics, morals and honesty

http://pdl.warnerbros.com/wbmovies/manofsteel/glyphgenerator/files/images/shields/default/shield_19.png

Last edited by capiloton on 10-6-2013 03:58 PM

minyak Publish time 10-6-2013 05:10 PM

capiloton posted on 10-6-2013 03:49 PM static/image/common/back.gif
ko punya house of ape?

aku punya..

HOUSE OF VAN :lol:

Ha_Neul Publish time 10-6-2013 08:01 PM

SulurBidar posted on 10-6-2013 01:38 PM static/image/common/back.gif
Pecah panggung bukan kerana hero..
Mungkin bagi pompuan hanya berdasarkan watak dan wajah hero..
...

dude.. overcritical la ko.. tak pulak aku kata sebab hero hensem filem ni akan meletop :lol:... bende yg berpisah tu.. :lol:

bila sorang pompuan tu kata hero tu hensem tak semestinya dia dangkal :lol: .. adoi...

fredbok87 Publish time 10-6-2013 11:12 PM

filem yg ditunggu2 tahun nie... no 1 dlm list kot...harap2 best dan gempak...

Ha_Neul Publish time 10-6-2013 11:47 PM

already booked for this Saturday showtime..

siapa2 yg nak tengok weekend ni kat Mid ke.. Piramid ke.. book cepat weh.. dah nak sold out dah tadi aku jenguk :laugh3:

fly_in_d_sky Publish time 11-6-2013 12:03 PM

anybody berminat nak tengok Superman tak?
fly tersalah beli tiket ... hari ahad 16th June 6pm kat GSC Pavi
Twin Seat ... price RM 34 ... middle screen view .....

fredbok87 Publish time 11-6-2013 10:40 PM

http://www.rottentomatoes.com/m/superman_man_of_steel/

72%....utk rottentomatoes... not bad

Ha_Neul Publish time 12-6-2013 08:29 AM

hmmm... 72% critics utk rotten tomatoes? quite bad kut bagi boyfans Christopher Nolan walaupun keterlibatannya hanya sebagai "producer" ... :lol:

almaklumlah seperti filem2 arahan Nolan dulu mementingkan'technicalities of the film' as well as story line dan segala faktor teknikal termasuk character dan sbgnya.. maka tak patut kut bagi 72% je.. takpela rating utk satu hari tayang, not bad. Nanti naik la kut..:laugh3:

tak pe la... mungkin mereka terlalu kritikal.. nanti dah tengok aku akan cuba ulas dari segi quantum mechanics and space-time, ataupun dynamics Superman itu snediri. Ataupun cuba kaitkan dengan Inception, Memento atau Dark Knight trilogies.. takpon kaitkan Superman dgn Watchmen yang sangat berfalsafah tu. Mungkin nanti aku tak nampak "shallow" atas fangirling aku mengatakan hero hensem :$

annehuda Publish time 12-6-2013 09:15 AM

Ha_Neul posted on 12-6-2013 08:29 AM static/image/common/back.gif
hmmm... 72% critics utk rotten tomatoes? quite bad kut bagi boyfans Christopher Nolan walaupun keter ...

christopher nolan tu producer jah... bkn pengarah poonn.. tgkla sape pengarahnye zack snyder... zack snyder punye filem mmg ala ala tarsem singh la, grafik background cantik, cuma tarsem cantik ala ala epik skit, zack snyder punye filem latarbelakang mcm tiru sebijik bijik dr comic book.

tarsem singh - immortal, mirror mirror
zack snyder - 300 (filem plg femes die), sucker punch

jalan citer so so je takdela twist turn sesgt pun.. straight forward jugak. tp grafik jah cantik. dua-dua org ni selalu kene kritik pasal benda ni, pengarahan diorg macam kebabom sbb grafik yg menarik, tp pengarahan so so jek.

tp m night shayamalam tu lagi hampeh, harapkan pas filem lady in the water tu terus hancussss....:lol:

Ha_Neul Publish time 12-6-2013 09:26 AM

annehuda posted on 12-6-2013 09:15 AM static/image/common/back.gif
christopher nolan tu producer jah... bkn pengarah poonn.. tgkla sape pengarahnye zack snyder... za ...

of course i know :$

tapi tengok la walaupun NOlan bukan pengarah, fanboys dia go on and on about him forever macam dia lak yg arahkan. boleh lah look down orang ikut suka hati dia macam orang lain tak tau anything about movies by insinuating aku ni just shallow fangirl :tembak:

filem2 NOlan dgn Zack Snyder ni semua aku dah tengok (watchmen aku tengok 70% je sebab bosan nak mampus). Aku minat Nolan, kebanyakan filem dia memang tahap tinggi, but Zack ni not so much but still ok la..

annehuda Publish time 12-6-2013 09:34 AM

SulurBidar posted on 10-6-2013 01:38 PM static/image/common/back.gif
Pecah panggung bukan kerana hero..
Mungkin bagi pompuan hanya berdasarkan watak dan wajah hero..
...

oh please la... ko ingat peminat filem yg perempuan ni memandang rupe sesgt ke???

ala sebelum ni superman yg lama brandon routh lg hensem + jambu + seiras sgt ngan christopher reeve pengarah bryan singer lg tu ttp flop gak filem tu.

maybe bg ko tak kenal sape henry cavill ni tp bg yg follow series the tudor will say he's not a bad actor actually.

annehuda Publish time 12-6-2013 09:42 AM

Ha_Neul posted on 12-6-2013 09:26 AM static/image/common/back.gif
of course i know

tapi tengok la walaupun NOlan bukan pengarah, fanboys dia go on and on abou ...

watchmen mmg bosan habeh. aku tgk tak smpi 70persen pun. zack snyder terlalu tumpukan pada special effect filem ni jah.

zack snyder nih mmg dr segi pengarahan style die lain skit dr pengarah lain, tp kalau nk ckp filem die dh tahap cult classic tu jauh sesgt. blehla wow utk yg 1st time tgk, tp tak tergerak nk tgk utk kali ke2 dan seterusnye. gitu lah.

Ha_Neul Publish time 12-6-2013 10:28 AM

annehuda posted on 12-6-2013 09:42 AM static/image/common/back.gif
watchmen mmg bosan habeh. aku tgk tak smpi 70persen pun. zack snyder terlalu tumpukan pada special ...

well said.

kalau boleh pilih satu perkataan utk sum up Watchmen, aku pilih "pretentious" :lol:

lahnapi Publish time 12-6-2013 04:50 PM

Dekat rotten tomatoes, rating filem ni baru cecah 70%. Tapi masih terlalu awal nak diperkatakan pasal filem superman kali ni.

Tapi ada jugak yang bagi negative review baca sini

agak surprise jugak.

Anyway, aku tetap nak tonton jumaat malam sabtu ni coz trailernya yang sungguh exciting...hehe

fredbok87 Publish time 13-6-2013 12:28 AM

lahnapi posted on 12-6-2013 04:50 PM static/image/common/back.gif
Dekat rotten tomatoes, rating filem ni baru cecah 70%. Tapi masih terlalu awal nak diperkatakan pasa ...

jgn terpengaruh dgn negative reviews tu.. xpectation tinggi melangit... rata2 aku tgk reviews say man of steel is good film...
rottentomatoes pon bg rating bagus... esok aku nak pi tgk.. after that I will give my review... InsyaAllah...

ade jugak yg kata ianya lebih bagus daripada iron man 3 and avengers...

September14 Publish time 13-6-2013 10:26 AM

nak tgk gak, henry cavill ni mmg hensem, yg brandon tu aku mmg x minat lngsung.. yg penting dah x pakai spender kat luar..

lahnapi Publish time 13-6-2013 10:53 AM

fredbok87 posted on 13-6-2013 12:28 AM static/image/common/back.gif
jgn terpengaruh dgn negative reviews tu.. xpectation tinggi melangit... rata2 aku tgk reviews say...

kan? Lagipun ni baru first filem. Tapi bila tgk first filem, dah mcm2 destruction pengarah tunjuk. Wonder utk sequel, diorang akan bg mcm mana. Dijangkakan lex Luthor akan jadi next villain. Tp kalau dia yang jadi main villain, agak2 ade ke letup2, pecah2 bangunan macam first filem?

minyak Publish time 13-6-2013 11:11 AM

ura-ura Justice League pn akan kuor!

lahnapi Publish time 13-6-2013 11:23 AM

minyak posted on 13-6-2013 11:11 AM static/image/common/back.gif
ura-ura Justice League pn akan kuor!

yup, setakat ni easter egg yang tunjukkan lain-lain character yang wujud dlm universe superman kali ni ialah cyborg
Dan writer filem ni jugak ada komen kat wartawan, "new' batman jugak akan wujud dalam universe filem dc kali ni.

philipinoe2 Publish time 13-6-2013 12:59 PM

denga rumes ade wonder woman dlm cite neh, benarkah...{:3_85:}

http://nerdskulture.files.wordpress.com/2013/02/20130218-234304.jpg
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: SUPERMAN : THE MAN OF STEEL