malenicious Publish time 20-9-2010 02:15 PM

Post Last Edit by malenicious at 20-9-2010 14:19

ctzeed, post kita sama..n problem pun hampir sama...tp sy dah setahun 2 bulan bekerja..
mmg boring...kepala aku dah tepu duk kat sini...tak ter motivated pun nak gi kerja....pergi berlenggang..balik pun berlenggang...senang kerja...tak der nak kejar date line lagi..huhhuhuu...

and then saya pun mmg tgh mencari
cara2/ syarat2 pertukaran ni...nak tukar yg dekat2 skit dgn rumah...

hasmania Publish time 6-5-2014 03:21 PM

ok.... ini nak tolong lah nih camne gaya nak mohon tukar kerja ...soalan 1 ialah masa mula kerja tu hari guna sijil apa ????? SPM/Diploma/PMR ?????????.......... ramai yang tak tahu apa nama skim jawatan masing-masing ....kalau nak tahu try bukak http://www.spa.gov.my

yang pakai Sijil SPM selalunya nama jawatan pangkal kat depan ialah PEMBANTU ....contoh Pembantu Tadbir dan Operasi kalo semak kat web Suruhanjaya Perkhidmatan Awam ada kat beribu nama jawatan ..... kalo kes macam saudara/saudari ini kalau nak tukar ke jawatan lain kena tunggu kat setahun baru bleh tukar bukan sesuka hatinya nak tukar ke jawatan baru atau sesuka nya hati nak berhenti kerja macm swasta ........biasalah bosan adalah penyakit manusia atas muka bumi ALLAH....kalau dah ALLAH bagi rezeki terimalah dulu jangan terus menolak orang nk minta jadi driver pun susah la nih ......... kalo nk hilangkan bosan tak ada kerja paling senang jual lah apa-apa yg patut kat dalam office tuh ...... sambil menyelam minum air

Miss_momol Publish time 23-7-2018 05:12 PM

Salam....sya berkje sbgi guru tabika s29...n bjwtan kontrak of srvis...bagaimanakah cara jika sya ingin menukar jabatan sya skng kepda jabtan yang lain...blh gtau saya cara untuk sya mbuat pertukaran...kerana saya sgt tknan dgn jbtan yg sya kerja skng..

Putrapulau Publish time 1-7-2021 09:46 PM

Untung dapat keja tempat sendiri.. Keja rileks.. Sy ni nak mtk tukar balik tempat sendiri mcm tipis harapan sbb keja dlm PDRM susah balik kg sendiri..
Pages: 1 [2]
View full version: Nak tukar Jabatan, Bagaimana Cara??