hereana Publish time 16-7-2010 05:30 PM

Reply 140# Hana

aku tadi balun kt austin sek 7 baru bangi...:lol:
oklah..tp kt azhaar maju, serdang..lg sedap..tp mamaklah..ko makan mamak tak..?:o ;P
tp kalu kita dah berbesan..kita layan lamb chop kt hotel2 lah...yg dah sah halal dr JAKIM..ok tak..?:lol:

cmf_blingblings Publish time 16-7-2010 05:31 PM

saja nak kongsi pengalaman...

pernah tak korang menghadapi saat2 genting terutama bila ujung bula ...
Orange_7491 Post at 16-7-2010 00:27 http://eforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

tak ada yang kurangpun, bukan hari-hari makan lauk kelas A, ikut selera masing-masing juga. ada hari-hari tu sambal petai dengan sayur pun dah tersangatlah sedap... Ada hari-hari lain nak makan mee udang atau laksa. Tak ada maslahnya untuk makanan di awal, tengah mahupun hujung bulan kalau dah praktis belanjawan dari awal

cmf_blingblings Publish time 16-7-2010 05:32 PM

western food pun aku buat sendiri kat rumah jimat dan lebih sedap, makan kat hotel atau restaurant mahal-mahal kdg2 sos dia ada brandy, jgn tak tau

ninja boy Publish time 16-7-2010 06:52 PM

my salary dah dibahagi2 ke tempatnya termasuk byr bill2, hutang2, saraan, simpanan emergency, takaful ddl, jadi aku badget hanya 350 sebulan utk kos harian spt petrol, mknn, topup. aku biasa berjimat2 awal bulan takut lari bajet, hujung bulan biasa ada lagi baki drpd 350 itu dlm +-100 untuk perabih dlmm seminggu terakhir.
kesimpulannya, berjimat2 awal bulan, supaya akhir bulan x perlu risau ttg kelaparan.
sgt berisiko jika perabis $ awal bulan, sbb mungkin kita sakit ka, eksiden ka, takdak duit kena pinjam $

ninja boy Publish time 16-7-2010 06:57 PM

lg satu catat $ keluar kat diary@calendar,
dan keluarkan sekali utk seminggu.
spt aku keluar rm50 utk digunakan belanja harian selama seminggu.

ninja boy Publish time 16-7-2010 07:24 PM

bawa buahan/kuih2/roti/breakfast dll kat ofis, org2 berpendapatan rendah dan berkeluarga ramai ni x cakap mereka susah, berbanding org yg berpendapatan tinggi tapi boros hidup bergaya yg tidak menghargai duit kerna xpernah susah

tightcherry Publish time 16-7-2010 08:18 PM

haha kami org tengah kelaparan time tu...penat penjat dari satu shopping complex ke satu s ...
KimoraHakim Post at 16-7-2010 16:18 http://mforum1.cari.com.my/images/common/back.gif

rasenyer mkn dlm 200 tu pun kenyang mcm nak termuntah2 weolss aritu..huhu

KimoraHakim Publish time 16-7-2010 08:23 PM

rasenyer mkn dlm 200 tu pun kenyang mcm nak termuntah2 weolss aritu..huhu
tightcherry Post at 16-7-2010 20:18 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

haha ye la tu..but honestly speaking...i tak suka japanese food....

faraway1 Publish time 16-7-2010 10:11 PM

.. sambung..

jadik, KFC bagai neh aku tak heran laaa.. dah kira muak sebab selalu dapat free meal ...
NURMIMIE Post at 16-7-2010 00:52 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

masa me belajar, sbb me sendiri yg bayar duit belajar...
balik kelas pi keja.. jangan kata KFC, mc donald pun selama 3
tahun tu, kot setahun sekali aje merasa...
kenny roger ajelah kot selalu makan sbb ada kawan keja kat kenny tu
rajin belanja kawan makan kat situ...
baju pun tak bertukar tau.. rasanya me kot paling ''miskin''
kat kolej tu... selalu pakai baju yg sama dalam seminggu...

anyway, sekarang me beli baju tiap minggu...
balas dendam kot :laugh3:

me rasa pengalaman hidup masa kecik,
rasa kesusahan.. atleast buat me tak lupa diri kot
setelah apa me ada hari ni, rasanyalah kot..
tak lupa diri ;P;P

AnitaSabrina Publish time 16-7-2010 10:57 PM

Sadisnya cerita you all kat sini.:'(I'm sure it wasn't easy for you guys to write it all down.Painful memories.....

Surah Ar-rahman :
"Maka yang mana satu di antara nikmat-nikmat Tuhan kamu, yang kamu hendak dustakan..."

Mungkin kesusahan yang kita alami dulu is actually `nikmat' yang Allah kurniakan kepada kita.So that, bila kita dapat rezeki (more money/harta, anak, etc...) kita lebih menghargai pemberian Allah.

Allah SWT tidak menjadikan kita untuk bergembira dan bersuka ria.

Al Baqarah: 155
"Demi sesungguhnya! Kami akan menguji kamu dengan sedikit perasaan takut dan kelaparan dan kekurangan dari harta benda dan jiwa serta hasil tanaman dan berilah khabar gembira kepada orang-orang yang sabar."

Bukan semua ujian itu pahit, getir dan memberatkan malahan Allah juga menguji kitadengan kemewahan dan kemuliaan serta kekuasaan dan sebenarnya ujian berbentuk ini adalah lebih berat sebagaimana Firman Allah:

"Al Anbiyaa’: 35 : .....dan Kami menguji kamu dengan kesusahan dan kesenangan sebagai cubaan dan kepada Kamilah kamu semua akan dikembalikan."

Masih sedih dengan story mory kat sini.Perhaps I'll come back to this thread later.

aaz Publish time 17-7-2010 12:50 AM

sapa yang tak pernah susah tu kesianlah, sebab tak pernah merasa nikmat bila dah senang. hehehe..

tengah refleksi diri yg tak pernah melalui kesusahan tang makan mcm kawan2 cerita
dolu2 masa sekolah, bila mak citer sedara tu pernah makan nasi ngan garam, saya cuba makan. kunon2 nak merasa kesusahan orang lain..eh sedap lah pulak. Dolu2 mak citer, ada sedara makan ikan pari kecik berekor pjg (kt kg saya, dulu2 ikan ni hanya org susah mkn, sekarang mahal la pulak). Saya mintak mak belikan yg dah siap masak sbb saya nak cuba. Kembang pipi nak telan, paksa juga masuk perut. Kalo org lain boleh makan, saya mesti boleh makan. masukcubaan kali ketigarasa nikmat lah pulak. Siap sekarang ni boleh cicah air asam, wpun ahli keluarga lain tak nak sentuh.

Dolu2, ketam udang sesekali je buleh makan dalam sebulan. Mak potong kecik2 bagi sama banyak sbb adik beradik ramai. Tapi sekarang ni walaupun mampu beli yg bersaiz besar, makan sampai puas, tp nikmatnya tak sama mcm masa berebut2 dulu.. Selera nih nikmat kurniaan Allah, walaupun makan nasi berlaukkan kicap tetap ada rasa sedap. Ada org duit melimpah ruah, lauk mewah penuh meja, tp Allah tarik nikmat selera..

tecito Publish time 17-7-2010 08:58 AM

memang sedih reflex cerita DULU-DULU...zaman mak ayah kita tak sekolah.

tapi tahukah anda, di HARI INI pun ada kes begitu?
-suami isteri lulusan U
-zaman barang mahal
-kerja tak stabil/tetap
-anak ramai
-hutang kredit kad/Ah Long

ini dinamakan 'miskin bandar'.

siapa merasanya di HARI INI???

amoilawa Publish time 17-7-2010 09:40 AM

kadang2 aku tepikir,disaat masalah dtg hinggap atas kepala..aku selalu pikir,bilalah aku nak jd kaya?bila la aku ni nak ada duit poket yg cukup utk aku tampung idup kami ank beranak..
sedar2 airmata menitis..tp aku tak nanges dpn suami dan anak..aku nanges dlm toilet..

masa aku kecik,aku tak penah merasa susah..makan pakai kami adik beradik semua cukup..tp aku bukan asal keluarga yg berada cuma bapak aku keja dgn Shell..kalau nak makan je,angkat tudung saji dah tersedia segala mcm lauk pauk..dulu tak peduli kalau mak bapak kata takda duit nak beli lauk ni lauk tu..yg aku tahu merajuk..merajuk..

skrang ni bila dah idup kat atas kaki sendiri,baru aku rasa peritnya nak menanggung keluarga..dulu mak bapak suruh belajar pandai2,taknak,takmo..nak main2 je..skali SPM kuar result so-so je..

aku anggap semua ni dugaan..aku tahu semua ni hanya sementara..

my-alja Publish time 17-7-2010 10:02 AM

kadang2 aku tepikir,disaat masalah dtg hinggap atas kepala..aku selalu pikir,bilalah aku nak jd kaya ...
amoilawa Post at 17-7-2010 09:40 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

itulah org panggil RODA KEHIDUPAN.....

bukan sorang dua , i jumpa anak yg ada mak/ayah kerjaya baik2....tapi anak suam2 kuku saja
dah idup sendiri, duit sendiri, pamili sendiri....baru rasa kepayahan idup, nanti anak u plak yg akan bangun
dan berjaya cemerlang dlm kehidupan....sebab dia belajar dgn kepayahan kehidupan u, mak/ayah dia

pernah dgr proverb dlm budaya org2 cina," anak2 org kaya akan jatuh miskin tapi cucu nanti akan kaya semula"
w/pun tak 100% btol, masih ada anak2 hartawan tetap hartawan tapi % sgt sket....dan kalo perhalusi kehidupan mereka
mak/ayah tu sgt kritikal pasal duit drp mereka masih kecik...terbawa-bawa sampai dlm kehidupan sendiri

satu yg pasti, mak/ayah hartawan nie kebanyakkan bukan jenis tungu payslip hujung bulan....
anak2 dr latarbelakang camni, sgt pandai menguruskan duit sendiri....agaknya hasil didikan mak/ayah kann
berbeza dgn anak2 mewah bermak/ayah kerjaya2 besar ..... cukup bulan duit masuk....lain sket pembawakan tu

pengimbas Publish time 17-7-2010 10:12 AM

salam...

macam2 cite ada kat sini...gitu lah lumrah hidup kan..
aku pun tak terlepas dari sum ...

JomJalanJalan Post at 16-7-2010 16:06 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

tulis sorang kawan dalam blog dia...

katanya bapak dia pernah sebut... "Barangkali kita yang berdosa ini, menumpang rezekinya. Bukan kucing-kucing ini yang menumpang rezeki kita"

capetijo Publish time 17-7-2010 01:47 PM

memang sedih reflex cerita DULU-DULU...zaman mak ayah kita tak sekolah.

tapi tahukah anda, di HAR ...
tecito Post at 17-7-2010 08:58 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

me..me!tp kesusahan tu bkn Tuhan nk duga. sendrik yg cari.. Dia bg da cukupan jika bjimat. ni suma nk stylo mylo. standed mended xmo... rasakan! huhuuu tp aku dan anak2 pon theret sekali
pntg ada rezeki lebih ada je idea nk ngabihkn bkn nk hengat diblkg hariiiiiiiiiii...

norsha Publish time 17-7-2010 02:42 PM

mmg penah rasa idup susah time2 ujung bulan, in my previous marriage dululah..sb mula2 kawin, gaji pun tak besar mana...tapi alhamdullilah jugak, sb my x first job lepas grad, terus dapat ass. manager. Walapun actually, that position tak tinggi mana pun tapi sb duk dalam ladang..semua org respect..so, biasanya we all ujung2 bulan, tapau lauk kat his canteen tapi masuk dalam buku utang...sedeykan, makan pun utang!:(

farisya Publish time 17-7-2010 04:15 PM

uhuhuhuuhuhuhuh ujung bulan mmg mase yg sgt terik so mase dpt gaji tu sya akan cpt2 make sure brg2 basic tu beli dulu eg: gas tgk byk ke dh nyawa2 ikan if dah kureng tu pandai2 selit duit khas utk gas, pastu myk masak mau rembat tong besar siap hihihihihi beras angkat yg10 kilo buat spare pastu kicap 4 sure size plg besar hihihihihi mcm minum ni tk kisah sgt air masak pon cukup tk payah nk beli milo ker nescafe ker hihihihi pastu ikan kering mmg buat stok. bg sya ler org yg fikir sardin mknan time kering salah tu cube pk setin kecik tu bp hengget dah if tk salah almost 2 rm better beli tlur dh bp biji dpt so sardin mmg bukan pilihan kite time kering duit. so mknan sya time terik ni mmg nasi @ nasi goreng tauk bawang then mkn dgn ikan kering dan lau ade jumpe 1-2rm tu buat beli sayur ha kan cukup gizi mknn hihihihihihi. satu g sya mmg tk suke mkn meggi time sesak ni sbb tk kenyang hihihihiih better pilih nasi dpt nasi kosong kicap n ikan kering pon idup ler sampai dpt gaji hihihihihihi.

theobserver Publish time 17-7-2010 05:17 PM

nenek aku citer dulu2 org mkn ubikayu rebus sbb susah...tp skrg ni ubi kayu pun dah mahal..ikan bilis pun dah mahal...

Orange_7491 Publish time 17-7-2010 05:37 PM

uhuhuhuuhuhuhuh ujung bulan mmg mase yg sgt terik so mase dpt gaji tu sya akan cpt2 make sure brg2 b ...
farisya Post at 17-7-2010 16:15 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

betul tu....sardin skarang kira makanan mewah jugak laa....rega setin yg regular dah rm4++. Bagi orange sardin ni bukan makanan time kering, tapi makanan time 'malas' masak..hehe
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Menu korang bila hujung bulan