mammavoque Publish time 16-7-2010 11:01 AM

sedihnya mamaaaaa
sedih gak bila adik-beradik sendiri buat kita cenggitu kan?
putubambu Post at 16-7-2010 10:45 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

dugaan idup putu...skang yg dulu berkira amek la turn ko polak...
bila kite buat term cam dorang bab pinjam duit ngamok tau....
siap cakap berkire ngan adik badik....:I
tuh satu hal, part yg best dr ms nak pinjam kata bg lumpsum bila tiba ms dah jd kod mamot:@
makanye skang nih sesi tlg menolong x der lg dah bab2 duit....nak bg bebeh aku bg jer...
nak pinjam dia x layan sbb dah tau peel cam nor....

cume yg aku nampak bebeh aku lebih suke tlg kwn2 yg mane tlg dia ms dia susah dulu...
sbb tuh dia cukup x berkira bila kwn2 dia suh blanja...
siyes la yg aku nampak kwn lebih rapat dr pamili membes...
nak kata x sedey bohong la...sedey seyyyy...
tp sumer tuh diluar kawalan aku...kalo aku sedey x kan bebeh aku x terasa...
cume dia wat bolayan jer...:$

putubambu Publish time 16-7-2010 11:01 AM

heheheh.. aku nk share jugak..

pernah...

masa anak satu, pernah aku tk makan takat minum air ...
tehlaut Post at 16-7-2010 10:55 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

sedihnya teh..

frankly spiking..akak pun ada alami serba-sedikit ape yg teh tulis kat sini.. sedih betul..especially bila dah ada anak2 ni...:'(

tulah kan..susah-senang kita lain2...

choclatemousse Publish time 16-7-2010 11:05 AM

Reply 38# tehlaut

saper yg kijam kat ko anak veranak tuh teh..jahat sgt!

tehlaut Publish time 16-7-2010 11:06 AM

Reply 42# putubambu

ekekekek... tu la kan kak.. bahagian masing masing... hikmahnya, ku lebih memahami tujuan hidup.. :$

Hana Publish time 16-7-2010 11:07 AM

takleh la nak join sebab tak penah rasa susah. Memang makan sedap sokmo dari kecik sampai tettt sebelum dapat anak.:$
Dah dapat anak, baru ler sengkek. Sebab nak makan kat chilis pun kena tunggu adik belanja. kalau duit laki bini kena pikir 10 kali kot.
Dah 10x pikir pun tak masuk2 lagi:$
Rasa mcm duit tu boleh guna perkara lebih penting.
zaman skrg nie, barang2 dah mahal.

putubambu Publish time 16-7-2010 11:07 AM

Reply 44# tehlaut

betul..pengalaman itu mendewasakan kita...

tehlaut Publish time 16-7-2010 11:07 AM

Reply 43# choclatemousse

darah daging sendir... ekekekek.. tp biasa la... ada org mulut cakap berkias, ada org mulut cakap lepas..

nasib la kan.. nk lepas kat org lain, tp tk berjumpa jumpa.. so org lain la kena tempiasnya.. bagus jugak... kasik gegar aku masa tgh bodoh tuh.. ekekekkeke...

dealova04 Publish time 16-7-2010 11:09 AM

sedihnya teh laut...

nape ko susah sgt...sian nyer...uwaaaaaaaaa....nape mcm ni sekali..hb mn? duit gaji habis ke mn?

sesusah2 aku dulu time kecik dgn gaji bapak yg 150 je...anak 3...bini x keje...x pernah lg kami x mkn...

siputsedut Publish time 16-7-2010 11:10 AM

iols tak kawin lg..tp pernah merasa..time tu mak kene g kl jage kakak ipar beranak..ayah iols..hhmmppssshhhh..mls nk ckp..time tu iols la take over tugas mak..buat keje rumah..anta adik g skolah..masak..bli brg dapor..tp mak tinggalkan duit sikiiittt sangat utk belanja kitorang 2 minggu sbb duit mak pon takde gak time tu...awal2 tu iols bli ayam..pastuh awal2 tu adik2 slalu dok pow bli vitagen..last2 masuk minggu kedua tu duit dah takde..so iols bli telor..ari2 menu telor..telor masak kicap..sambal telor kecut..sambal telor kacau..telor telor telor telor..sardin pon mahal woo..setin dah rm3.40..

tp time iols studeng dlu..pernah la elaun masuk lambat 3 bulan..merasa la makan nasik lauk telor mata kerbau...cekodok telor..cekodok bawang...lempeng cicah gula ari2..sedih wooo..dah la mak jauh..pastuh sampai satu ketika tu..beras mmg yillekkk abes terus..so iols bukak peket2 ketupat adabi tu..sebbaik time tu iols ade prepare byk ketupat adabi utk stok raya..last2 jadik stok makan time sesak..tp syukur alhamdulillah..at least ada makanan kan..:$ tuh kira mewah dah tu boleh makan telur..:'(

mammavoque Publish time 16-7-2010 11:10 AM

Replytehlaut

saper yg kijam kat ko anak veranak tuh teh..jahat sgt!
choclatemousse Post at 16-7-2010 11:05 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

hakak ceklat dah ngamok...:lol: :lol:

mammavoque Publish time 16-7-2010 11:14 AM

Replychoclatemousse

darah daging sendir... ekekekek.. tp biasa la... ada org mulut cakap ...
tehlaut Post at 16-7-2010 11:07 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

kannnn teh....kite nih kene hadap pamili membes yg cenggituh...
kurang2 hati kite kebal kekdahnye....
takat2 duk moyan lam porum tuh ape sgt ler nak rasa:lol: :lol:
sbb in real life lg superb...tp Alhamdulillah ape yg kite alami tuh la yg buat kite makin matang dan pandai mengatur langkah dalam hidup yg gohjes mohjes nih:)

putubambu Publish time 16-7-2010 11:14 AM

takleh la nak join sebab tak penah rasa susah. Memang makan sedap sokmo dari kecik sampai tettt sebe ...
Hana Post at 16-7-2010 11:07 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

lenkali pikir lebih sikit... 11x ke..!

hehehehe..just joking dear....jgn marah

putu pun cenggitu.. kengkadang nak beli brg tu... dah pegang dah..tapi sebelum bayor tu.. tiba2..toingg22..terkeluar kat pikiran.. kalau aku beli brg ni..boleh guna utk beli brg lain..itu lah..inilah..especially brg penting anak2..

terus kensell........!!!

telan ayaq liuq je lah...:shakehead3::re:

tehlaut Publish time 16-7-2010 11:14 AM

Reply 48# dealova04

hb ada.. idup lagi tuh ha... ekekekke... duit gaji? hemm... ekceli kan kira kira aku sudah sgt la telitinya... siap kawan aku accountant tu cakap.. perancangan aku tu bagus sgt... aku gi mintak kaunseling pun, depa kata perancangan aku bagus.. tp... kata kata 'kita hanya mampu merancang' tu sgt la kena dgn aku... senang citer, plan aku spoil by org lain...

tehlaut Publish time 16-7-2010 11:15 AM

kannnn teh....kite nih kene hadap pamili membes yg cenggituh...
kurang2 hati kite kebal k ...
mammavoque Post at 16-7-2010 11:14 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif

betul la ma.. tu pasal kut aku senang nk handle dgn org meroyan... ekekekek..

putubambu Publish time 16-7-2010 11:17 AM

Replydealova04

hb ada.. idup lagi tuh ha... ekekekke... duit gaji? hemm... ekceli kan ki ...
tehlaut Post at 16-7-2010 11:14 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

haa..samalah teh.. bila org tanya..gaji hubby ape semua..
payah aku nak jawab.. or..dlm ertikata lain..malas sebenarnya nak jawab...
yg tau tu..tau lah..

yg penting hari2 doa.. Ya Allah..perbnykkan lah rezeki ku..permudahkan lah urusanku.. kami anak-beranak..

dealova04 Publish time 16-7-2010 11:18 AM

tehlaut...

habis tu hb sama2x mkn/susah jugak ke?

dealova04 Publish time 16-7-2010 11:21 AM

aku x leh nk rep/quote ler...

putu..aku x tau kesah korang ....:sweat3:

minahsaudi Publish time 16-7-2010 11:24 AM

heheheh.. aku nk share jugak..

pernah...

masa anak satu, pernah aku tk makan takat minum air ...
tehlaut Post at 16-7-2010 10:55 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

mengalir air mata bacer nie.:'(

hereana Publish time 16-7-2010 11:24 AM

Post Last Edit by hereana at 16-7-2010 11:25

tenet mengonglah..ms kecik mmg susahlah..byk 'scene'yg sama dgn kwn2 kat sinik..:)

i still susah ms baru2 kahwin..wpun bdua..agaknya tu baby lmbat dpt..mmg susah..:$
kami berdua sama2 anak sulung..
jap kang..mak,adik tipon..nak byr tuh,nak byr nih..jaraaaaaaaaang sgt cakap tak de..
kalu tak de pung..sedaya upaya kena adakan gak..sbb tau,kt mana lg diaorg nak mgadu nasib kalau bukan pd kitaorg..
setiap bln,kami tinggal duit makan jer..tu pung selalu deficit sbb terrrrguna wat nengok wayang..he..he..
hubi baru kije..eksekutip muda..gaji kecik tak de elaun apa2..pastu bila putus belanja..hubi selamba pinjam duit member dia yg level2 technician bujang.. ot,elaun dorang masyukkk.. berganda drp gaji pokok..dgn geng2 nilah..kitaorg selalu mgadu nasib..:'(

menu akhir bulan..sardin tin kecik..buat smbal..telur dadar/mata lembu..tp makan bdua mmg senang lah..susah mcm mana pung..still boleh mkn luar bdua,order sepinggan makan bdua..air pung kongsi2..
so far,sejak ada anak..syukur sgt..tak penah susah makan..berkat rezeki dr Allah,kelahiran Maisarah (kekayaanku..)..mmg kami 'kaya' lah..wpun stakat kaya tang makan,minum & kasih sayang jer..sejak ada anak2..at least mesti ada ayam or ikan or telur..cuma tak leh dine out lah..tu ajer..:$..even kalu ada makanan mewah yg anak2 teringin..wpun tak dpt ms tu gak..still dpt..wpun pending beberapa hari jer..:$

putubambu Publish time 16-7-2010 11:24 AM

Reply 57# dealova04

hehehe...takpe...
just kiv myself..

kengkdang ada gak terfikir bodoh yg masaalah kemiskinan gini..cam warisan ke..padahal bukan..
rezeki masing2 kan..
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12
View full version: Menu korang bila hujung bulan