tiara Publish time 30-7-2010 02:55 AM

aku gemok bahagian peha...sdih tol:'(:'(:'(

cruisekeanu Publish time 30-7-2010 08:06 PM

Bagi aku perempuan gemuk tidak hina. Aku pandang perempuan dari penampilan dan cara dia membawa diri di khalayak ramai. Cara dia berpakaian, makan, berbual-bual dan sebagainya. Sebilangan perempuan gemuk yang aku lihat, kalau bab makan memang meluata juga nak tengok, sampai ada yang jilat-jilat jari, ambil makanan penuh pinggan. Penampilan pulak memang hazab. Bau badan memang dah macam bau kari pulak kalau kita dekat dia. Ada sesetengah tu pulak kalau kita tegur pandai pula terasa dan ambil hati. Mudah marah tak tentu pasal dan sentiasa negatif. Walau bagaimanapun, ada juga perempuan gemuk yang anggun dan pandai membawa diri. Kita rasa seronok nak berkawan dengan dia.

voizze Publish time 30-7-2010 09:53 PM

ade perempuan berisi.. SEXY wooo.

voizze Publish time 30-7-2010 09:55 PM

aku gemok bahagian peha...sdih tol
tiara Post at 30-7-2010 02:55 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

turun naik tangga lar.. cam me naik tangga 10 tingkat..

dragger Publish time 31-7-2010 12:26 PM

kena pandai seswaikan pakaian gak la, penampilan tu penting.. igt badan chubby ni tak cekci ke? bhg dalaman mne tau, lagi cekci... :$

cik_kiah Publish time 1-8-2010 01:22 PM

iols pon gumuk jugok:funk:

isna8627 Publish time 1-8-2010 04:37 PM

Gemuk atau kurus bukan ukuran sangat bagi saya ... yang penting sihat, bersih diri dan penampilan ... manusia berubah dan boleh berubah ....

Kalau dulunya gemuk ... kita boleh kurus bila kita nak ... kalau kurus pun kalau tak jaga gemuk jugak ...

Kadang2 sesetengah lelaki yang memilih yang kurus nih ... diorang nak yang ready made dah ... malas nak fikir dah nak train pasangan .. dan terus ke bottom line.

Tapi yanggemuk nih jika di beri perhatian, penjagaan dan kasih sayang secukupnya ... satu hari tu akan lebih cun dari yang kurus pa....

HAHA93 Publish time 1-8-2010 06:37 PM

cube TT x yah makan nasik 5-8 bulan,pastu senaman....
:P

ayieneo Publish time 25-8-2015 09:08 AM

Aku tak suka pempuan gemuk sbb kbnyakknnye mulut mcm celaka.ckp nk tggi aje..mcmla awk tu hebat sgt.kot aku maki kau tu gemuk mcm babi memg bunuh diri aku rs

ayieneo Publish time 25-8-2015 09:15 AM

Dlm aspek pemakaian rsnye baju loggr la baju yg sesuai utk pempuan berbadan besar ni mcm bj kurung.nk pkai sendat mendat lg la kau kene kutuk mcm sarung nangka je.kot indah xpela jgk..uwekkkk

ayieneo Publish time 25-8-2015 09:20 AM

Gemok is mcm buah nangka...hahahahaah

kotakbaju Publish time 25-8-2015 11:41 AM

Gemok tapi sihat takpa. Jangan kuruih tapi sakit, nak buat apa.

solstice Publish time 25-8-2015 11:51 AM

Sebab gemuk nampak pemalas
Dan tak cantik
Kdg2 ada bau yg kurang menyenangkan

Actually cantik @ x cantik fizikal melambangkan sifat org tu jugak
Ingat semua yg cantik body tough/bergetah @ slim tu hari2 dok goyang kaki saja ke
Semua tu hasil disiplin bab makan/senaman/rutin harian/kecergasan

Kalau makan pon malas nak jaga... bersenam malas... etc etc... it shows pada fizikal lah
Tp ini kes obese yg teruk lah
Kalau berisi tp fit sihat ok.. tak perlu nak slim melampau macam model pon
Setengah org memang rangka besar

kotakbaju Publish time 25-8-2015 11:53 AM

ayieneo replied at 25-8-2015 09:08 AM
Aku tak suka pempuan gemuk sbb kbnyakknnye mulut mcm celaka.ckp nk tggi aje..mcmla awk tu hebat sgt. ...

haha betoi apa hang cakap ni. aku setujuk.

kebanyakan pompuan gemok mmg mulut cam longkang (tak semua, ada ja yg baguih). Contohnya kat tempat keja aku nih, ada dua insan gemok, dok cakap nak kuruih, nak diet, nak kurang makan bla bla bla. Yang aku sangat tak suka adalah bila cakap bukan reti nak cakap elok2, jenis suka jerkah, cakap besaq, cakap tinggi, suka dok sindir2. Aku memang sangat tak suka bila nak berurusan dgn depa2 ni. Malangnya dua insan gemok ni adik bradik, adik2 boss pulak. Nak taknak kena laa jugak hadap muka depa2 ni hari2. :'(

penduduk_bumi Publish time 25-8-2015 04:04 PM

aku xpernah lak hina ppuan gemuk, tp aku xnk bini aku gemuk sebab klu dia gemuk dia cepat letih, cepat mengah..dia lak keje naik turun tangga..kesian lak aku tgk..jadi aku xnk dia gemuk..

tp aku xde la menghina org gemuk.. :)

elmen Publish time 25-8-2015 07:34 PM

laki i pun x suke kalo i gemuk.. :$

gemuk ni ade 2category.. 1 gemuk yg nampak busuk, kepam.. 1 lagi gemuk yg nampak cute, wangi, bersih..

u choose..

kluangman Publish time 13-9-2015 02:46 PM

Gemuk + Pakai Baju Ketat = Nampak Selulit. Hehehehe

chinta89 Publish time 14-9-2015 08:40 AM

seteleh rempit baca satu2.. aduhhh jenuh baca {:smileo

mostly yg ckp perempuan gemuk x pandai jaga diri so cane nk jaga laki.

ok, kpd lelaki2 sekalian ni pengalaman ak secara jujur sesama prmpuan, ..perempuan yg body cantik, slim, (means bukan obes or gemuk) kalau keluar rumah mak oiiii cantiknya kalah miss world. myk wangi mak aiiii sekilo dah boley bau. bulu mata kalah nek ta. mekap jgn ckp la lawa. TAPI... iols perasan diorg ni KEBANYAKAN (iols x ckp semua) rumah bsepah.. kat dapur tu entah pernah ke tak sental sinki jgn kata nk pandai jaga rumah basuh pinggan pun mak n bibik yg buat. so, u expect girl yg body cantik n lawa tu PANDAI JAGA DIRI sb body maintain n bukan pandai urus diri dari segi kebersihan rumah n badan? sb yg body slim2 ni ramai je cantik mse kat luar bila kat rumah ya ampun kalah jua mak lampir.

tak dinafikan yg obes pun ramai je yg x pandai jaga diri. kuat melantak, bila ajak jogging byk alasan bila ajak makan ade je masa dh tu makan x ingat dunia bila org tegur gemuk tau kecik ati,..

so, tak kira ke gemuk or slim, tak sepatutnya kata prmpuan gemuk ni x pandai jaga diri so camne nk jaga laki. benda tu depend kat diri sendiri. kawan lelaki ai ade ckp bini lawa tau nak cantik n bgaya tp masak nasik pun xreti, kemas rmh jauh sekali, so tang mana bukti org body lawa cantik bgaya ni pandai jaga diri dan laki kalau rumah dh bsepah mcm anak 10??

secara fitrah, mmg takde suka sapa obes. yg si obes pun kalau blh nk kurus. so, tak perlu asyik nk mkn hati kenapa x pandang prmpuan gemuk berbanding yg kurus. dh fitrah manusia suke kpd kecantikan. kita yag kena ubah diri kita. bukan ubah sb org lain tp ubahlah utk jadikan kita lebih confident dan berkeyakinan di khalayak. but ade org dia tetap maintain berkeyakinan di mana2 pun dia berada even dia gemuk. so kpda yg level xleh up kompidem diri, u must change urself sb xde guna nak paksa org sekeliling terima "i gemuk u xleh pandang hina i n kena terima i seadanya"..

berbalik kpd @zaza_bunny dia kata dgn mkn je yg boleh buat dia hepi n kalau dia tgal makan ape je yg dia ade? so, what u expect for?? apa guna merintih dalam diari sb bg u diari je yg nk dgr luahan hati u? u ckp   Mungkin juga aku akan diet utk kuruskan bdn utk puaskan hati semua org. Tp aku pon x tahu bila. ok, u kurus utk puaskan hati semua org?? itu yg u tanamkan dlm diri sb tu level hidup u down. kenapa kurus utk puaskan hati org lain? y not u kurus utk diri sendiri? utk merasa nikmat bagaimana jadi slim dan cantik di mata?

Mungkin korang semua akan berkata, "dh tau gemuk, diet la, kuruskan bdn" Tulx? Tp bg sy hanya makanan yg dpt buatkan hati sy gembira, klau sy tinggalkan makanan, apa yg sy ada?mungkin jwpn sy ni bodoh bg korang sume, tp inilah realiti bg SAYA. Tiap mlm sy menangis, sy ctat sume di diari kerana diari je yg sudi dgr kata hati sy. then bila sepuluh kali i baca statement u, sorry to say takde sape boleh tlg u kecuali u sendiri. keluarlah dari zon mtx simpati org ramai dgn story sedih u kalau u sendiri x nk change ur life, ur meal n ur mind.

ai ols tahu ape yg iols ckp ni mbuatkan hati u terluka.myb forumer lain pun tp kekadang kita kena jadi kejam utk ur future. take noted, fikir baik2 dan bhnti dari asik merintih without buat apa2. u trs mcm ni, u jd slim ke? so, do something! :bye:

Vellfire Publish time 15-9-2015 02:43 PM

aderke yg pandang hina pada perempuan gemuk?
dorang tak menyusahkan korang pun....

pesan aku pada yg badan berisi
kena pandai jaga badan... tak perlu diet
cukuplah jaga pemakanan dan buatlah senaman selalu

popiarangup Publish time 15-4-2017 11:49 AM

honestly aku tak suka kegemukan.. Islam melarang umatnya gemuk ( boleh rujuk hadis sahih )

Dalam sahih Bukhari dan Muslim (261H), dari 'Imran bin Hushain radhiyallahu 'anhu; Rasulullah sallallahu 'alaihi wasallam bersabda:

"Yang paling baik dari kalian adalah orang yang hidup di masaku, kemudian masa setelahnya, kemudian seetelahnya. Sesungguhnya pada masa yang akan datang ada kaum yang suka berkhianat dan tidak bisa dipercaya, mereka bersaksi sebelum diminta kesaksiaannya, bernazar tapi tidak melaksanakannya, dan nampak pada mereka ke-gemukan."
..........

wife aku tak gemuk.. aku bila dah nampak dia sikit berisi aku ajak dia pergi joging pusing taman 2 round ( dalam 50 minit ).. bawak anak sekali.

simpati pada yang badan besar... usaha la utk dapatkan berat ideal. in sha allah pasti berjaya nanti
Pages: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14
View full version: !!!HINA SGT KE PREMPUAN GEMUK D MATA LELAKI???