hizzahzu Publish time 17-1-2010 11:36 PM

Aku tak tahu membaca ke sampai teruk sngt bahasa ni??

awatsemakin hari semakin aku tak pandai baca apa orang tulis kat tenetni..nak kata aku tak pandai baca kalau buka surat khabar ok ja...mautak nya..bahasa tenet makin teruk gila...kalau setakat gila tu tulisgiler tu ok la...ni tah apa2 tah..kalau tulis singkat2 tu xdak halla...ni sampai la "je" tu tulis "jew".depa ...ninak masuk yahudi kot..tu blum lain2 lagi...dia jadi dea,itu jadiiteuw..teruk gila...kalau setakat sihat tu sehat tu xpa la...aku tulisni psl aku baca blog seseorang..penat gila aku nak baca...
kalau hampa semua nak join penat meh la sama2 baca blog dia dan mari kita share ayat2 pelik dia....ni link dia...

http://feenalittlediary.blogspot.com/

antara ayat y aku dapat cari maknanya setelah penat membaca:
ayat pertama aku jumpa:"dea" makna sebenar "dia"
"xd" maksud "tadi"
my maksud mai..<---mati2 aku ingt dia tulis orang putih...cehhh
" asa na p peluk n mnx maaf la2 to " maksud sebenar... "rasa nak p peluk dan mintak maaf la2 tu..."
(aku xsangka sekali aku leh takfsir ayat ni...)

tu ja aku leh takfsir setelah penat gila membaca...
gedik gila ayat minah ni....

tapi apapun memang rosak bahasa budak ni...

kmkd Publish time 17-1-2010 11:57 PM

bagi aku, bahasa macam tu untuk satu kumpulan yang dah biasa dengan korang boleh la guna. tapi kalau bukan please la guna dictionary melayu tulen ;P
kalau tak payah nak faham message.

p/s: lagi2 kat bod komputer. jangan guna bahasa singkat. :$

cozack Publish time 18-1-2010 12:16 AM

bhs singkat kkdg best gak..ley buat kan otak aq nie bergerak skit gan mneka mksd2 yg nak d sampai kan tu...wat mase nie xsakit pale agi la...ehehehehehe

hepycutey Publish time 18-1-2010 12:29 AM

Hepy yang mude belia ni pning sampai mabok bace tlisan die:'(

pawangBuaya Publish time 18-1-2010 12:38 AM

perkataan tu tak sepatutnye wujud apabila menggunakan pc... perkataan tu patut hanya wajud pada penggunaan henset,.. sebab key henset tak banyak huruf yang boleh buat kite taip cepat.. kalau yang henset skang ni pun kalau ade full keybod tu, ia masih lagi kecik dan masih tak selesa untuk taip panjang..

kalau macam penggunaan pc, perkataan tu tak patut wujud la.. bukannye gune keypad... bukannye huruf 'm' ngan huruf 'n' pada 1 key saje.. budak budak skang ni memang menyakitkan ati.. tapi aku dulu camtu gak..:lol:

pawangBuaya Publish time 18-1-2010 12:40 AM

sumpah aku tak paham blog budak tu... banyak giler lari..:L aku langsung tak paham... ilmu firasat aku pun tak leh tafsir... aku dah kumpul jin wat meeting ramai ramai buat tafsir tapi mereka semua pun surender...;P

Pygmalion Publish time 18-1-2010 12:46 AM

aku rasa mcm bodoh plak duk baca block gampang mcm tu..merosakan bahasa..budak2baru habis SPM kot..? ye la, sekolah pun tak tinggi lagi kan...otak pun still 0.

kroit92 Publish time 18-1-2010 12:50 AM

argghhhhh! apa dia tulis ni?!! :mad:

menangis semua cikgu BM dia yang ngajor dari darjah 1 tengok.. :'(

hepycutey Publish time 18-1-2010 01:04 AM

Mrujuk kat profile, die berumur 23 thun:lol:

nurul_akmar Publish time 18-1-2010 01:10 AM

pening kepala ak

LueLackX Publish time 18-1-2010 01:46 AM

haku pon dah try bace blog tuh...
memang susah... sebab tuan blog tu tulih dalam loghat kedah yang telah disingkatkan plak
adus....
dah le loghat kedah.. disingkatkan plak tuh...
makin susah nak bace woo:mad:

kmkd Publish time 18-1-2010 08:37 AM

nasib aku pnah duk kdah :lol:
kalau nak buat diari, alang2 baik encrypt je terus. hanya orang tertenttu je leh baca

;P

paling kurang ROT13 ke :lol:

hizzahzu Publish time 18-1-2010 09:44 AM

sumpah aku tak paham blog budak tu... banyak giler lari..:L aku langsung tak paham... ilmu firasat aku pun tak leh tafsir... aku dah kumpul jin wat meeting ramai ramai buat tafsir tapi mereka semua pu ...
pawangBuaya Post at 18-1-2010 00:40 http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif

hahaha,geng2 aku maki aku psl bagi semua yang baca rasa penatt...hahahah

hizzahzu Publish time 18-1-2010 09:47 AM

sai aku xpggei dea my knuwy = pasai aku tak panggei dia mai 'kenduri' = wahahaha.. aku penat gak nak takfsir ayat ni...hahahha

kmkd Publish time 18-1-2010 10:47 AM

dan macam kitab bahasa sanskit dah :lol:

redsinner Publish time 18-1-2010 04:09 PM

BM aku hampeh pun aku lagi xpaham bahasa budak ni. umur 23...hmm...tapi dah bertunang..

tension lak aku..rasa tua giler:L

hizzahzu Publish time 18-1-2010 04:42 PM

cuba baca topik ada dia kutuk sorang minah tu....dia ayat pening aku baca2 gak ada gak terselit kt situ yang dia ni pandai berfesyon sampai kata kt minah tu tiru cara dia..whahaha...tergelak gila aku baca dia dok perasan ...

hizzahzu Publish time 18-1-2010 04:43 PM

BM aku hampeh pun aku lagi xpaham bahasa budak ni. umur 23...hmm...tapi dah bertunang..

tension lak aku..rasa tua giler:L
redsinner Post at 18-1-2010 16:09 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

ni tension bukan bab tak paham bahasa ni...ni bab lain dah ni...hahaha

pawangBuaya Publish time 20-1-2010 12:57 PM

aloh.. bace blog ni punye pasal abis jin aku pengsan...:lol::lol:

baru aku tau ade ejaan dan huruf baru dalam bm..:lol:

hizzahzu Publish time 21-1-2010 05:57 PM

aloh.. bace blog ni punye pasal abis jin aku pengsan...:lol::lol:

baru aku tau ade ejaan dan huruf baru dalam bm..:lol:
pawangBuaya Post at 20-1-2010 12:57 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

coba simpan jin tu dan panggil boya plak.hahahaha
Pages: [1] 2 3
View full version: Aku tak tahu membaca ke sampai teruk sngt bahasa ni??