cloudy_83 Publish time 3-8-2009 02:54 PM

Cara elakkan tinted cermin kereta dari disaman??

Post Last Edit by cloudy_83 at 3-8-2009 15:09

Aku tinted kereta ikut spec JPJ..
Masalahnya keta aku still panas dan silau lagi la.. Lebih-lebih lagi bila cahaya tu menyilau kat cermin depan..
Sampai terasa nak pakai spek gelap je selalu.. tau la cuaca skarang ni kan..
Masalahnya aku x selesa pakai spek masa drive..

Aku tengok ada je yang tinted gelap2, macam besh lak..Mesti rasa selesa betul masa drive..
Cuma aku nak tanya, kalau roadblock tak kena tahan atau saman ke??
Sebab aku tengok cam dah ramai je yang tinted gelap2 ni..
aku teringin gak nak gelapkan lagi tint cermin keta aku tu.. tensen la bawak keta silau2 ni..:geram:

Korang leh tolong tak share pengalaman atau tips tinted gelap tapi leh lepas saman nih??
Apa ilmu diorang pakai aaa... nak tau sangat3..

schumacher Publish time 3-8-2009 03:16 PM

member aku keje mejistret.. tinted hitam.. bos aku keje hakim tinted hitam.. x kena saman pon...
aku keje mahkamah pon x kena saman tinted..

Pygmalion Publish time 3-8-2009 03:18 PM

kete aku tinted gelap gak..tapi gelap yang lulus la..sebab still boleh nampak org kat dalam tu (tapi berbalam-balam la)tak kene saman la so far..memang kete ni aku bawak travel dari trg ke shah alam. selalu jugak lalu masa roadblock...biasa je...

cloudy_83 Publish time 3-8-2009 03:25 PM

betul ke tak kena tahan?
camtu aku pun nak gelapkan sikit.. aku ingatkan selama ni kalau lalu RB kena tahan..
aku siyes la tak tahan kena cahaya matahari petang yang silau tu.. tensen..:mad:

MrFed Publish time 3-8-2009 03:43 PM

konsepnya yg tak kena tahan tu mungkin bukan masanya lagi....kena tahan baru salah, selagi x kena ok laaa

ko pegi jer pasang lagi selapis yg gelap sikit....

cloudy_83 Publish time 3-8-2009 03:49 PM

biasa saman baper kena? :cf:

rienafaiz Publish time 3-8-2009 04:19 PM

tinted kete aku skrg 120% ;P
bila ada roadblock jee aku mesti trn kan cermin kete...
kdg2 x sempat... tp alhamdulillah x kena tahan...sbb aku masih nmpk org kat luar..
dan org boleh nmpk aku kat dlm tapi nmpk dr cermin dpn je laa..
cermin dpn tinted 60% je...

shidaaziz Publish time 3-8-2009 04:23 PM

kalau dia saman tak pe. buatnya dia koyakkan, niaya je :'(

saya tak selesa tinted gelap snagat. tak nampak kat luar. kalau silau pakai sunglass je. yang 2 layer ni pun rasa gelap sangat dah.

masterixs Publish time 3-8-2009 04:31 PM

JPJ punya rules dah boleh pasang tinted gelap 50% kat setiap cermin kan?{:3_99:}

Ada sapa2 boleh jawab....

cloudy_83 Publish time 3-8-2009 04:32 PM

masalahnye aku rasa tak selesa la pakai sunglass ni.. :(

iza_yuss Publish time 3-8-2009 08:04 PM

member aku keje mejistret.. tinted hitam.. bos aku keje hakim tinted hitam.. x kena saman pon...
aku keje mahkamah pon x kena saman tinted..
schumacher Post at 3-8-2009 15:16 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

hah betul tu
keta abg aku, yg kak ipar aku keje mahkamah pon tinted itam......x kena saman gak

iza_yuss Publish time 3-8-2009 08:06 PM

selalu abg aku wat.....kalo dia bawak keta yg xde sticker mahkamah, dia turunkan cermin........

kalu aku la jd jpj, aku suh je naikkan cermin.....hihihi.....tp so far x penah lak dia suh naikkan

hehehe

Fast-N-Furious Publish time 4-8-2009 12:29 AM

kete haku cermin dier memang tinted made in japan.. miahahhaha

cmf_rambutan Publish time 4-8-2009 08:22 AM

ko mesti tak kena saman fast....... selagi jpj leh nampak flip flap dri luar kompem lepas..;P

Fast-N-Furious Publish time 4-8-2009 08:26 AM

ko mesti tak kena saman fast....... selagi jpj leh nampak flip flap dri luar kompem lepas..;P
cmf_rambutan Post at 4-8-2009 08:22 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif
miahahha.. butul..butul... tapi haku takde letak flip flap lagi nieh.. tunggu anis hadiahkan utk haku dulu..

masterudeng82 Publish time 4-8-2009 11:39 AM

aku pun tinted gak ingat nak lagi gelap sb cuaca panas sgt skg ni.. tiap kali lalu roadblok ke dpn jpj ke aku turnkan kedua2 tingkap belah depan.. ;P kasi respek sket.. moga2 x kena saman.. :lol: depa tu kekadang nak kita respek je...

jishin Publish time 4-8-2009 11:45 AM

kalu kene saman.....bayo ....pastu bleh lepas tak der laa hal sgt...
yang lecehnyer siap kene pegi inspection plak tu....dah laa nak kene bukak tinted bagai...
blum kene mmg laa rasa nak buat je....
dah kene...letih ooo....dah laa buang masa....lecehlaa....tak nak buat dah...hehehe

cloudy_83 Publish time 4-8-2009 12:38 PM

14# cmf_rambutan

camtu eh.. :lol:

jishin,
teruk gak eh rupanya kalo kena saman.. sampai kena inspection lak.. :funk:
masa tu ko tinted baper persen?saman kena baper?

jishin Publish time 4-8-2009 04:45 PM

slalu diorg issue summon suh pegi inspection.....within 10days kalu aku tak silap...
then masa inspection mmg diorg check kow2 nyer......HID, muffler....etc...
dah diorg puas hati...barulaa diorg release kete tu dgn summon 300 inggit biasanyer....
so kalu kete stended...oklaa...cabut tinted je settle....
kalu kete dah modified bagai.....pening pala jgak nak pegi inspection....

jishin,
teruk gak eh rupanya kalo kena saman.. sampai kena inspection lak.. :funk:
masa tu ko tinted baper persen?saman kena baper?
cloudy_83 Post at 4-8-2009 12:38 http://mforum3.cari.com.my/images/common/back.gif

cloudy_83 Publish time 4-8-2009 04:57 PM

19# jishin

fuh.. sampai camtu sekali.. rasa tak patot tul la.. :sweat3:

JPJ memang patut tambahkan persen kegelapan tinted ni..
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: Cara elakkan tinted cermin kereta dari disaman??