Fast-N-Furious Publish time 5-8-2009 08:07 AM

19# jishin

fuh.. sampai camtu sekali.. rasa tak patot tul la.. :sweat3:

JPJ memang patut tambahkan persen kegelapan tinted ni..
cloudy_83 Post at 4-8-2009 16:57 http://mforum6.cari.com.my/images/common/back.gif
JPJ nie mangkuk hayun sket, ketinggalan zaman..

cloudy_83 Publish time 6-8-2009 11:52 AM

takde ke polis atau jpj yang berporem kat dalam nih.. :re:

ka_one2000 Publish time 6-8-2009 12:04 PM

kalau tak nak bahang dalam keter bukannya tahap kegelapan cermin tapi Heat rejection yg penting. Vcool ada yg tak gelap tapi sejuk jee kat dalam keter pasal heat rejection tinggi.... ada plak yg gelap tapi bahang nak mampos..... pasal tint yg murah takde heat rejection cumer dicolorkan gelap je filem tuee.....

tuah_r Publish time 6-8-2009 12:07 PM

kalau roadblock bukan operasi tinted..bleh lah korang turunkan cermin ke ,apa ker...

kalau dah mmg operasi tinted..hehehe....siap arr kene koyakkan...onthespot...

shidaaziz Publish time 6-8-2009 12:09 PM

23# ka_one2000

betul tu. kalau tuan rumah tak mo rasa bahang, pakai jenis heat reflection tu le.

btw, pakai sunglass sebenarnya elok untuk mata. bukan setakat muka & badan je kita kena jaga. mata pun kena jaga jugak. cari le sunglass yang ada UV protected. aku menyampaikan pesan daripada prof dr muhaya (doktor mata yang selalu kuar MHI tu).

cloudy_83 Publish time 6-8-2009 12:09 PM

aku pasang yang rm200.. tapi ada warranty 3 tahun..

hmm.. nak pasang vkool orang kata kurang2 mau Rm1k.. ye ke?
x mampu le.. kete pun takat2 iswara je..

220796 Publish time 7-8-2009 11:56 AM

22# cloudy_83

polis & jpj sebok buat roadblock tu....hehehe!

cloudy_83 Publish time 7-8-2009 05:42 PM

23# ka_one2000
betul tu. kalau tuan rumah tak mo rasa bahang, pakai jenis heat reflection tu le.

btw, pakai sunglass sebenarnya elok untuk mata. bukan setakat muka& badan je kita kena jaga. mata pun kena jaga jugak. cari lesunglass yang ada UV protected. aku menyampaikan pesan daripada prof drmuhaya (doktor mata yang selalu kuar MHI tu).
shidaaziz Post at 6-8-2009 12:09 http://malay.cari.com.my/images/common/back.gif

ermm..sunglass yang ada uv protection ni besenye mahal kan.. :cry:
kalau siang ok la pakai sunglass.. kalau malam2? lebih2 lagi bila kena keta lampu xenon neh.. adusss!! :mad:

danedzya Publish time 7-8-2009 06:28 PM

26# cloudy_83

Mana dapat 1K lagi bang pasang V-Kool..kot depan jer tak tau ler..kurang2 1.8K skang nie keta tahap2 cipan jer..
Kalo SUV atau MPV siapler dalam 2.5k...

Alt-F4 Publish time 8-8-2009 11:25 AM

la ni ada memacam jenama tinted... semua okey..

cuma time nak pasang tu.. jgn tgk kaler ngan gelap aja.. tanya mesin utk heat tester tu ada tak?? kalo ada suh depa test mana tinted tuan tanah berkenan.. then suruh depa tempek kat cermin keta serba sikit.. pastu test la..mcm aku baru2 ni pegi tinted keta bapak aku.. heat rejection 75%..kaler tak gelap.. still nampak clear time mlm.. harga rm380 aje seluruh cermin ( except cermin depan )

ada smpai 80%-85% pun ada.. tp siap duit la..

cloudy_83 Publish time 8-8-2009 11:38 AM

30# Alt-F4

camtu ke.. aku tak tau lak..
kalau tau aritu dah tanya.. bis tu aku dh pasang..
leh pasang lagi sekali ke? :dizzy:

cloudy_83 Publish time 8-8-2009 11:39 AM

29# danedzya

kalau pasang vkool depan je dah takleh dapat RM1 k lagi ek?

RedDevils Publish time 8-8-2009 12:09 PM

Majisteret dan Hakim memang ada keistimewaan utk tinted gelap kereta mereka, utk tujuan keselamatan.

Manakala anggota lain mahkamah seperti lawyer, kerani cabuk, translator, despatch TIDAK diberi keistimewaan ini.

Itu yg dibenci kpd sistem penguatkuasaan di Malaysia ni(Polis/JPJ/Kastam) yg buta buta kena con/sengaja menge-con kan diri dgn melihat pada sticker di windscreen...

Nampak ada sticker mahkamah, padahal si pemandu cuma kerani mahkamah.;P

Begitu jugak bila tengok di kereta ada sticker PDRM, padahal si driver ialah Kepala Segala Gagster Jinjang Utara...:funk:

Golongan kedua yg diberi keistimewaan bercermin gelap ialah mereka yg ada health problem, ie yg tak boleh kena pancaran silauan UV melampau..contohnya mereka yg ada skin manisfestation of SLE disease..kena ada pengesahan dari Pakar Perubatan dari hospital Kerajaan, dan perlu di bawa ke mana mana bila memandu..

Majoriti yg selamat(tak disaman) ialah kerana NASIB.

Belum sampai nasib di saman, maka senyum sampai ke telinga la....
Kalau dah sampai nasib....

Ada juga yg sebab memiliki broad band cable yg memastikan saman yg dikeluarkan adalah Void.

danedzya Publish time 8-8-2009 12:12 PM

32# cloudy_83 [/]

Latest price aku tak pasti skang nie..jarang plak aku nengok org pasang V-kool kat depan tapi side ngan belakang brand lain...:$

cloudy_83 Publish time 8-8-2009 01:33 PM

34# danedzya

hmm.. kalau ikutkan masalah utama aku adalah kesilauan.. :L
kalau panas tu bukak aircon dah ok..
tak leh ke kalau mintak pasang depan je.. :laugh3:

apex Publish time 8-8-2009 10:36 PM

senang jek..kalau jumpa roadblock turunkan semua cermin tingkap..
kalau malam bukak lampu dalam..bagi salam kat polis tu...senyum skit..
comfirm lepas...

courtney_xo Publish time 9-8-2009 08:36 PM

kete aku tinted... cam susah nak tgk sape kat dalam...tak panas lagi..dan tiada masalah silau

cine kat kedai yg aku tinted tu kata kalau kena saman ngan jpj, dia suruh aku bwk saman tu g kedai dia balik...

katanya, biar dia settle...

so walau gelap camana pon aku tak takut kalau kena saman:$

220796 Publish time 9-8-2009 08:50 PM

37# courtney_xo

pergghhh..dasat tokeh kedai tinted ko tu ek.....

220796 Publish time 9-8-2009 08:53 PM

tingat ferio dulu...mmg tinted gelap...klu ada roadblock mmg hb turunkan smua cermin tingkap....mmg x nmpk org kat dlm...siap ada reflection...org luar tgk nmpk muka sndiri jek....last2 hb bukak buang bila nak hantar kete ke puspakom sbb tukor enjin....

cloudy_83 Publish time 9-8-2009 10:04 PM

37# courtney_xo
a'ah.. memang dasat tokei kedai tuh.. ko wat katne tu?
syok lak dengar jaminan sebegitew...;P
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7
View full version: Cara elakkan tinted cermin kereta dari disaman??