Vokuro Publish time 15-8-2010 01:20 AM

Hehehe ... pas jadik kejadian tu aku cepat2 gi carik tempat yg ramai org sket ... tp cuak gak ... ta ...
digitalgunner Post at 11-12-2008 14:24 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

LCCT juga berhantu ka?di situ kan sentiasa penuh orang even around 4AM. saya pernah drive seorang diri ke LCCT and parked my car area parking GME outlet yg gelap situ. that time around 4am rasannya dan saya jalan ke LCCT. time tu quarter final WC, lot's of people there macam meriah sahaja even at that hour.

ischae Publish time 15-8-2010 05:48 AM

KLIA memang seram time pagi2. Dah la flights aku arrived n departed around kol 2-3 am n 7-8 am. Ada sekali masa naik aerotrain nak gi satellite, rasa macam before tu punye la ramai passengers lain keluar sama, then bila masuk aerotrain je boleh pulak aku sorg je dalam tu. Time tu memang macam2 ayat pendinding keluar, especially bila aerotrain tu jadi slow tetiba. Yang peliknya, aerotrain tu stop between gates, xde sorg pun naik :funk: Dah sampai satellite ramai pulak aku nampak turun dari train tu...duhh.

Area yang ala2 hutan kat tengah2 tu pun aku xpenah nak singgah after anak buah aku penah melambai2 kat 'nobody' masa aku bawak dia gi situ. Lepas tu dia nangis sekuat2 alam :funk: xtau pulak angker kat situ.

Tapi sekarang ni KLIA dah ramai sikit org than before. Kira xtakut sangat la nak tidur kat situ bila travel sorg2

(posted by mobile)

CariKnow Publish time 18-8-2010 05:16 PM

EEee.. bnyk gak kisah kat c2 ek..
Aku pon on-call g klia kat lcct, kat ngn depot minyak blkg tuh memalam bute.
Wat troubleshoot mlm2 sorang2... nk sdapkn ati tgk belon/kpl tobang turun.. tgk tayo dia berasap masa cecah darat...

Ape pon kene ingat Allah selalu.

iszaura Publish time 20-8-2010 03:08 PM

ishh takut aku...aku penah sekali je smpi klia nie.taun2000..mase tu klia baru bukak. kalau x silap aku ler...aku ngan member g kk..time tu xde air asia lg

tabasco Publish time 20-8-2010 05:15 PM

aku slalu ulang alik kat klia alhamdulillah xpenah kena...aku pun xmintak utk tengok benda macam ni.

daiman Publish time 20-8-2010 06:43 PM

uiks.seram jugak ke kat KLIA tu .. sib baik xde ghost plane kan ?.. eh , mana le tau kot2 ader ..: ...
fazamania Post at 29-6-2008 11:37 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

sape kata tak de ghost plane..???
nanti aku citer mcm2 kesah pasal dlm flight ni
sbb akak aku die steawardess n selalu citer mcm2 pasal ni..
:funk:

bronches Publish time 20-8-2010 06:52 PM

Reply 326# daiman

Menarik nih, cite jangan tak cite

rurouni_khairul Publish time 25-8-2010 05:51 PM

just curious, malam2 ada binatang liar x kat kawasan KLIA?

baru2 ni, bile aku balik kg kat Perak...
bulalof Post at 2-7-2008 22:48 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Aku balik dr KLIA ikut jalan Dengkil ke Bangi amik mak pak mertua aku penah encounter sekor ular warna merah menyala melintas jalan...aku slowkan sket keta bagi ular tuh lintas...nampak ular tuh panjang gak dan warna merah menyala!

TenangJeeer Publish time 26-8-2010 12:38 AM

tak ada apa laa...perasaan je tu...sebelum ni ramai yang tak rasa apa apa bila pi kat klia tu..tp bila baca kat forum ni..rasa takut lak..jadi sebenarnya perasaan je...saya pernah kerja kat KLIA nimasa mula mula dibuat..masa construction..tak ada apa pun..dan memang sebenarnya situ tempat perkuburan org asli...tapi apa masalahnya..kubur tu juga telah dipindahkan oleh tok batinnya......perasaan je tu...( Jika tak tahu cerita tak takut bila dah tahu..meremang je bulu roma....itu tandanya mainan perasaan je )

KingNepTune Publish time 8-9-2010 03:02 AM

sape kata tak de ghost plane..???
nanti aku citer mcm2 kesah pasal dlm flight ni
sbb akak aku die steawardess n selalu citer mcm2 pasal ni..

Waaaaaaaalauuuwei!!! teringat aku babak terakhir Citer Thailand FOBIA 1 tajuknya 'Last Fright'{:3_83:}

veeos Publish time 14-4-2011 09:15 AM

Reply 326# daiman
tryla naik naik 9M-MMH bila dia paking kat A3 waktu malam.....

FARISZONE Publish time 14-4-2011 10:34 AM

Misteri KLIA 1999

Cerita pasal KLIA ni, dulu sekitar 1999-2000 aku selalu tidur kat sana.. time z ...
princebrunei Post at 21-11-2008 08:39 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

Pernah dngr la,jin mkn tulang.....:funk: :funk: ...:L ..

poloy Publish time 15-4-2011 05:32 PM

there are few areas that are particularly "haunted" & cant be removed.. site office KLIA2 mmg tempat cik pon menyinggah & the office is really horror if u stay back after 8.. bukit where the satellite is located (on the way to charterfield) was the graveyard for org2 asli those days.. tempat tuh mmg sll org accident pon.. back in 2008, ade sorang stewardess air asia mati on the spot when she hit the divider & it cut her throat..

ashes2ashes Publish time 18-4-2011 09:29 AM

wow, ash baru tau seram jugak KLIA nih ekk.. apa yang ash dengar dari kawan2 sekerja ialah kat jungle board walk tu skang tgh tutup sebab situ tengah banyak 'gangguan'. yela, kononnya ada yg langgar pantang so 'penjaga' kat situ dah marah. sesapa yang masuk haa... siapla dia kacau.. sejauh mana kebenarannya taktau la..

tapi personal experience ash.. penah sekali stocktake kat MTB.. lam kul 3, 4 pagi abis kitorang pegi lepak kat mcD. waktu tu nak kata KLIA ni sunyi tak la jugak.. boleh tahan gak ramainya.. dan ash takder la rasa apa2 yg pelik. even masa jalan kat parking sorang2 masa nak balik ash takder rasa apa2.. kalau dengar story dr stewardess2 pun, bukan antu kat klia tapi kat tmpat2 yg diorang pegi..

cuma.. skang ni kan klia2 tengah under construction.. dengarnya, xleh sempat siap tahun 2012.. macam2 masalah kat site. air naik la, apa la.. ada jugak la yg cakap ada gangguan dari segi mistik tapi takder sapa tau lebih spesifik.. rumours jer lebih rasanya.. ;P

dang_anom Publish time 18-4-2011 02:19 PM

kawan bapak anom pernah bawak kami jenjalan area klia -lcct..
pakcik tu polis kt situ..
dia tunjok kawasan yang kerap berlaku kemalangan..
ada satu tempat tu..
jalan sempit..
die kate ade sorang polis meninggal kat situ sebab terbabas kat semak..
semak tu memang betul betul rumput jek,tade pape..
and pakcik tu kate..
kawasan tu ramai orang meninggal..

vogue2704 Publish time 19-4-2011 07:32 AM

takut plak nak gi KLIA bila dah baca citer ni...kita ni selalu ke situ sebab dah asyik outstation..kadang2 tunggu flight siap tido dalam surau..mujur tak de apa2..ehhe

kenesep Publish time 19-4-2011 10:02 AM

wow... anak buah baca porem nih tadi, dia cakap bertahun dia keje epot kargo balik tak tentu masa...elok je takde gangguan , org luar lak yg sibok kene ganggu...

ieyla1979 Publish time 19-4-2011 11:48 AM

adik ipar aku nak masuk keje mechanic kapal terobang next month... aku dah pesan kat dia baik2 jumpa hantu.... ;P;P;P;P

Santeira Publish time 19-4-2011 12:06 PM

San gi KLIA tak terasa apa2 pun walaupun baca thread ni. Sebabnya orang ramai kot. :lol:

coldbllood Publish time 19-4-2011 12:17 PM

Aku dah bekerja bertahun-tahun kat KLIA....kerja shift ...tak nampak pun hantu pun....
Pages: 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26
View full version: Misteri Kuala Lumpur International Airport (KLIA)