princebrunei Publish time 10-12-2008 07:18 PM

Arini outstation gi Miri x gi KLIA, tapi LCCT.. :$selamat.. x tau lagi balik nanti.. :mad:arap2 LCCT lah..

digitalgunner Publish time 11-12-2008 11:14 AM

Cite ni experience aku mase skolah dulu2 ... aku kalo cuti pendek2 balik umah naik flight je ... skolah jauh kt kelantan nun ... so ade skali tu ... aku nye flight pagi ... kul 7 lebey kalo x silap ... so awal2 lagi kena check in la ... ari tu aku balik sorg2 sbb aku x balik time cuti balik bermalam (dak2 mrsm bese nye x ley balik ujung minggu kecuali cuti balik bermalam) ... ada family emergency time tu ...

Sebelum subuh parents aku da anta aku gi KLIA ... aku ni dulu2 kalo time nk balik asrama ... aku nk cepat2 check in sbb kalo lame2 tunggu ngn family aku rase sedey2 ... hehehe ... bese la x biase dok berjauh ngn family sblm ni ... kalo KLIA tu da check in ... pagi2 sunyi ... walopn time tu da lebey kurang time subuh ... still x de org ... pas da check in ... aku lepak kt surau yg kt dlm tu ... tp mase aku solat subuh ... something yg aneh ar berlaku ... aku cm dengar bunyi paip terbuka cm oprg berwudhu' ... pastu mase aku rakaat kedua ... aku dengar org takbir "Allahu-Akbar" nk start solat n sentuh bahu aku cm masuk masbu' nk solat berjemaah la ... aku pun cm lek2 je la ... smayang cm bese ... imamkn la 'org' tu ... tp bile aku bagi salam ... aku tgk x de sape sebelah or belakang aku :funk: :funk: :funk: :funk: ...

Aku ni ape lagi ... cepat2 baca doa ... terus kuar surau tu ... cm kelam2 kabut ar ... pastu mase aku kuar ... ade org masuk surau tu ... staff klia kot sbb pakai uniform ... dia tanye nape aku kelam kabut ... aku x sempat nk ckp ape2 ... dia terus senyum ... ckp "pagi2 ni bkn manusia je yg bersolat ... jin Islam pun ada dik" ... aku senyum kambing je la ... pas da siap2 pakai kasut ... aku terperasan aku tertinggal 1 beg dlm surau tu ... aku masuk balik nk amek ... tp surau tu da kosong ... brader yg tegur aku td tu pn da x de ... so sape yg ckp ngn aku td :funk: :funk: :funk: :funk:

selipar_hijau Publish time 11-12-2008 11:57 AM

Reply #202 digitalgunner's post

kalu aku dh lama cabutt:kant: :kant: :kant:

ath1288 Publish time 11-12-2008 02:23 PM

x prnh alami misteri kat KLIA, p klau bab sesat tu selalu gak....:)

digitalgunner Publish time 11-12-2008 02:24 PM

Reply #203 selipar_hijau's post

Hehehe ... pas jadik kejadian tu aku cepat2 gi carik tempat yg ramai org sket ... tp cuak gak ... takut org2 ramai yg aku nmpk bkn org kn ... nasib baik x de ape2 ... x pernah balik flight pagi ... kalo nk solat mesti sblm check in ... surau yg ramai2 org sket ... langkah berjaga2 ... tp ade gak cite2 lain kt klia ni ... cume aku rase lagi horror experience kt LCCT rase nye ... :L :L :L :L :L

princebrunei Publish time 11-12-2008 02:34 PM

Originally posted by digitalgunner at 11-12-2008 11:14 AM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Cite ni experience aku mase skolah dulu2 ... aku kalo cuti pendek2 balik umah naik flight je ... skolah jauh kt kelantan nun ... so ade skali tu ... aku nye flight pagi ... kul 7 lebey kalo x sil ...

Aduh.. :funk:sape lah ekk.. surau dekat ngan Mc D tu kan.. taun bila kisah ni, skng kat KLIA surau dah tukar kot..

digitalgunner Publish time 11-12-2008 02:56 PM

Reply #206 princebrunei's post

Bkn surau kt mcd tu ... pas da check in ... ada surau kt dalam ... tp aku x ingat sgt kt mane ... sbb da lame ... thn 2000 dulu ...

cupcakes Publish time 11-12-2008 02:59 PM

Reply #205 digitalgunner's post

kenapa dgn lcct ceritalah..lcct kan asyik ramai je org ..tapi toliet kat belah foodcourt baru tu seram semacam..sunyi jerr...

digitalgunner Publish time 11-12-2008 06:11 PM

Ni topic klia ... tp x pe ar ... aku cite gak ar ... kejadian ni jadi tahun lepas ... aku gi amek adek aku dari Kuching ... sbb dia nye barang byk nk cuti sem ... so parents aku suh aku gi Sarawak la amek dia ... sian sbb dia sorg pompuan dlm adek beradek aku ...

Aku gi Sarawak tu ari ahad pagi ... amek 1st flight ... dlm kul 7 nye berlepas ... kalo naik air asia kt lcct kn kita gi sendiri jalan kt kapal terbang tu ... so mase aku jalan nk gi flight tu ... aku cm perasan ada 1 anak patung ni ... aku ckp dlm ati ... sape la yg tercicir menda ni ... tp aku wat bodo je la ... sbb x de kaitan ngn aku ...

Bile aku da sampai Sarawak ... kat mase kat terminal tu ... aku tunggu la kawan aku jemput aku ... sbb aku pinjam kete dia ari tu ... mase aku tgh tunggu kt tpt org pickup passenger tu ... aku terperasan kt tepi jalan tu ... anak patung yg sama ngn aku tgk kt LCCT tu ... aku da mula rase pelik ... caner patung tu bley ada kt sane ... sedangkn mase aku mula2 kuar tunggu kwn aku x de sape2 pn kt situ n x de pn patung tu ... bile kawan aku sampai ... aku masuk kete sume ... aku tgk kt luar patung tu da x de ... so dlm ati aku ... aku rase maybe ade la tu sape2 tercicir ... aku wat bodo je la sbb anggap misteri da selesai ... aku pun gi amek adek aku kt UiTM Samarahan ... aku jalan2 ngn adek aku beli2 barang kt Bandar Kuching ...

Malam tu aku nye flight lewat kul 11 lebey ... n seperti biase ... air asia nye flight mmg slalu delay ... last2 kul 12:30 baru kitorg nye flight berlepas ... aku tension pn ade gak time tu ... kul bape nk sampai ... esok tu aku keje ... nk jadi malang lagi ... mase da nk sampai tu ... kapal terbang x ley landing sbb cuaca buruk ... last2 dlm kul 2 lebey baru landing ... aku punye la ngantuk time tu ... da la sehari suntuk jalan ... air asia tau2 je la seat dia x bape selesa ... dgn bau muntah lg ... tp tu sume tolak tepi ar ... aku da sampai ... yeay!! bley tido ... bisik hati ku sendiri ...

Aku ni jenis malas nk rebut2 ... so aku bile da nk abes sume passenger turun ... baru la aku turun ... kire nye aku ni kuar last2 gak ar ... bley kata da x de org lagi turun pas aku turun ... mase da turun dr kapal terbang tu ... aku teringat ar pasal anak patung td tu ... pastu aku nk ckp la kt adek aku ... n mase tu aku terperasan ade budak depan aku bawak beg galas ... beg dia x tutup n terkeluar kepala anak patung yang aku nmpk pagi td ... x sempat nk ckp ape ... patung tu jatuh ... aku tgk org lain sume cm x perasan je ... termasuk la budak tu ... so aku dengan niat baik ... panggil budak tu "dik ... patung adik jatuh" ... aku tolong la pick up kn ... n bile aku tunduk nk amek ... mmg aku nyesal gile ... bile aku tgk kaki budak tu x jejak tanah ... adoi ... dlm ati aku dok ckp nape la nasib aku ni malang sgt ... n sambil aku nk angkat pale aku balik ... budak tu jawab ... "Terima Kasih ... ade gak org nampak saye rupanye" ... budak tu pusing belakang n aku tgk muka budak tu kosong je ... dia amek patung tu n terus ilang ...

Aku mase tu cm dok terkaku je ... mmg aku cm kaku tatau ape jadi ... tiba2 aku sedar ade org tarik tangan aku ... aku dengar suara ckp "Along ... xkn ngantuk sampai tertido kt sini" ... pastu dia tarik2 tangan aku ... bile aku tersedar ... adek aku tanye nape aku dok berdiri sorg2 terkaku kt blakang dia gaya tangan cm tgh hulur something ... aku tanye dia x nmpk ape2 ke ... dia ckp td sambil sembang2 ngn aku tiba2 aku berenti ... dia ingatkn aku nk amek barang tercicir sbb nampak aku terbongkok2 nk amek barang ... so dia jalan dulu ... aku diam je pastu x ckp ape2 sbb x nk dia plak takut ... padahal dlm ati ni Tuhan je tau rase resah caner ...

Tapi x abes kt situ je ... bile da masuk LCCT nye bangunan tu ... aku tunggu la bagasi adek aku ... semua beg da dpt ... tinggal satu je ... beg aku x kuar2 lg ... org makin sket ... aku cm pelik nape la beg x kuar2 ... aku da la ngantuk + rase seram2 ... adek aku dok tanye2 nape aku senyap je ... aku ckp aku ngantuk ... dia nk kuar dulu tp aku saje pack kn trolley dia biar dia x larat nk tolak ... padahal aku takut sorg2 ... hehehe ... last skali ... bile beg aku kuar ... dekat sebelah beg aku ... ada anak patung yg aku amek td tu ... time tu aku da cuak gile ... aku tarik beg aku ... aku taruk atas trolley n tolak trolley tu laju2 ... aku lari ... adek aku terpinga2 tgk aku cm tu ... bile aku da kuar ... parents aku da tunggu ... diorg tanye nape lame sgt ... aku diam je ... esok tu aku demam ...

princebrunei Publish time 11-12-2008 06:22 PM

Originally posted by digitalgunner at 11-12-2008 06:11 PM http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif
Ni topic klia ... tp x pe ar ... aku cite gak ar ... kejadian ni jadi tahun lepas ... aku gi amek adek aku dari Kuching ... sbb dia nye barang byk nk cuti sem ... so parents aku suh aku gi Sarawa ...

Copy citer nih buka thread baru pasal LCCT.. :funk:mesti ramai yang nak tau gak.. nanti dah buka thread baru, barulah delete citer kat sini.. :funk: seram nak mampos.. jap ek, nak ambik masa nak feel citer nih.. aku dah la selalu gi LCCT tuh skng.. :mad:

iey_iyda Publish time 11-12-2008 09:00 PM

Reply #209 digitalgunner's post

fuhh.. bukan semua orang terpilih untuk nampak semua tu.. :o

tapi kalau saya pun, sure demam gaks.. :$

are_keem Publish time 11-12-2008 09:08 PM

Reply #209 digitalgunner's post

tuh la, bukan senang nk jumpa benda2 ghaib ni. seram siott.. mujur tak baca kul 3 pagi :L

ath1288 Publish time 11-12-2008 09:31 PM

Balas #209 digitalgunner\ catat

seramnye. :funk: biasa yg sya bca lh,knpa ah selepas someone tengok benda2 pelik,esoknya sure bole demam....Hm.....:funk:

princebrunei Publish time 11-12-2008 09:37 PM

Nak suh si digital nih buka thread baru pasal LCCT.. :funk:sure ramai nak share citer tu kang..

nizar2604 Publish time 11-12-2008 10:24 PM

Originally posted by ath1288 at 11-12-2008 09:31 PM http://mforum4.cari.com.my/images/common/back.gif
seramnye. :funk: biasa yg sya bca lh,knpa ah selepas someone tengok benda2 pelik,esoknya sure bole demam....Hm.....:funk:

Nizz pun terpikir bnda yg sama... Terkejut kowt?!..:o :o

are_keem Publish time 11-12-2008 10:30 PM

Reply #215 nizar2604's post

atau kena sampuk? :funk:

nizar2604 Publish time 11-12-2008 10:47 PM

Aduss...x tercapai akalku..:L

digitalgunner Publish time 12-12-2008 12:45 AM

Reply #214 princebrunei's post

Cite LCCT ni yang aku experience sendiri ... x byk ... adalah 2-3 cite lagi ... tp yg aku cite td tu ... ada gak beberapa org member aku pernah experience menda yg sama or lebey kurang same ... nnt aku bukak thread baru esok ... mlm2 ni seram plak nk tulis balik citer2 tu ... huhuhuhu ...

psl demam lepas tgk menda2 tu ... aku rase maybe sbb mental kita dlm state lemah kot time tu ... maybe gak otak kita nk tolak bayangan tu dari fikiran kita ... so function badan yg lain sub-consciously neglected menyebabkn kita jd demam ... hehehhe ... pandai2 je aku ni wat theory sendiri ...

trusnowan Publish time 26-12-2008 12:12 PM

aku cari kereta... silap parking plak....

chicmushroom Publish time 26-12-2008 02:56 PM

dasatla xprience digitalgunner...
tp kn..kira bhemahla antu budak pompuan tu kn...
pndai ucap timakasih..:)
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20
View full version: Misteri Kuala Lumpur International Airport (KLIA)