norsha Publish time 6-6-2008 11:16 AM

Reply #44 jihah's post

betul tu jihah..norsha pun terpikir jugak camne la org kampung yg takde moto langsung..mana ada depa leh claim rebet...tapi depa kena beli harga makanan yg sudah pastinya melambung naik...:mad:

SANKURIANG Publish time 6-6-2008 11:19 AM

kalau dah terbiasa Mewah, susah la. Tapi like me, I opted for early retirement, anak2 aku jaga htr & ambik dari/to sekolah. Makanan tetiap pagi aku sediakan...tak langsong anak2 aku merasa nasik lemak kedai. Roti canai aku beli yg frozen, kalau teringin nk makan roti canai, aku buat kari daging mlm ni, esok dah ada utk makan cicah roti canai ngan kari. Memang jimat, anak2 pun menanti aja apa la sarapan, makan t/hari/malam yg mak nak sediakan. Laki aku pulak, aku bekalkan makanan ke opis, jarang sgt dia kuar ngombeh ngan kawan2, tapi dia amat sosiol ngna kenkawan dia kalau kat pantry opis.
Hujung minggu aktivit mingguan kami ialah pergi ke TESCO, beli barang2 kering. Beli aaym dan balik rumah goreng ala2 McD atau KFC... anak2 pun tak komplen. Kami tak berbelanja mewah membeli baju atau lain2 benda yg tak penting, mmg rumah kali ada 3 bilik, semua ber a/c, ada 2 peti sejuk, 1 freezer besar (simpan lauk pauk dan beras), komputer ada 3, laptop ada 1...TV ada 2... aku rasa aku msh blh berjimat, sebab aku ajar anak2 aku kalau nak tidur dlm a/c, jgn pasang temperature paling rendah, letak medium, asal kita tak berpeluh dlm a/c. Tutup air cond tu menggunakan timer pd pukul 4.30 am. Insyaallah blh jimat.
Kalau gaji (take home rm2k) tapi belanja kat entertainment, petrol and gadjets aje dah melebehi rm1k, amna la nak cukupkan... so belajar2 la berjimat cermat...

putubambu Publish time 6-6-2008 11:21 AM

Reply #43 norsha's post

damai beach resort ? swiss garden damai laut tu ke?
tu mmg dekat sangat le ngan kg teman..

kikilalat Publish time 6-6-2008 11:26 AM

Reply #43 norsha's post

ko bawak rice cooker, deep fryer... pastuh ko bawak beras, brahim, nuggets, drummets, chips etc... takkan ari2 makan maggie jer... :L

kikilalat Publish time 6-6-2008 11:27 AM

oh ye... bawak tuna sandwich spread and roti too... plus canned fruits + can opener for dessert ;)

putubambu Publish time 6-6-2008 11:31 AM

bawak first aid sama yek..
karang takut budak2 terlebih seronok pulak..

jihah Publish time 6-6-2008 11:40 AM

Originally posted by norsha at 6-6-2008 11:16 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
betul tu jihah..norsha pun terpikir jugak camne la org kampung yg takde moto langsung..mana ada depa leh claim rebet...tapi depa kena beli harga makanan yg sudah pastinya melambung naik...:mad:

baru 3-4minggu lepas, murid kelas jihah xdtg sek 2-3 hari. pastu bila dtg sek, dia bagi surat. mak dia tulis, maaf xdtg sek sebab xde duit wat tambang bas... :L:L
jihah ngajar kt setapak tau, sebelah tmn tasik titiwangsa je. brape minit je n gi klcc. tp ada gak yg duk susah kt kl nih. camne hidup dia pasni??? :'(:'(
jihah paling takut kalu yg terdesak sgt tuh, ada yg sanggup bunuh diri.. merompak, menyamun.. pasni baik la u all berjaga2 n berhati2 kalu kuar. duk umah pun jaga2 gak, kunci umah wpun ada org kt umah.. :D :D

jihah Publish time 6-6-2008 11:40 AM

Originally posted by norsha at 6-6-2008 11:16 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gifbetul tu jihah..norsha pun terpikir jugak camne la org kampung yg takde moto langsung..mana ada depa leh claim rebet...tapi depa kena beli harga makanan yg sudah pastinya melambung naik...:mad: baru 3-4minggu lepas, murid kelas jihah xdtg sek 2-3 hari. pastu bila dtg sek, dia bagi surat. mak dia tulis, maaf xdtg sek sebab xde duit wat tambang bas... :L:Ljihah ngajar kt setapak tau, sebelah tmn tasik titiwangsa je. brape minit je n gi klcc. tp ada gak yg duk susah kt kl nih. camne hidup dia pasni??? :'(:'(jihah paling takut kalu yg terdesak sgt tuh, ada yg sanggup bunuh diri.. merompak, menyamun.. pasni baik la u all berjaga2 n berhati2 kalu kuar. duk umah pun jaga2 gak, kunci umah wpun ada org kt umah.. :D :D

jihah Publish time 6-6-2008 11:43 AM

Originally posted by SANKURIANG at 6-6-2008 11:19 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
kalau dah terbiasa Mewah, susah la. Tapi like me, I opted for early retirement, anak2 aku jaga htr & ambik dari/to sekolah. Makanan tetiap pagi aku sediakan...tak langsong anak2 aku merasa nasik...

kalu berduit tu xpe.. masalahnye kalu xmampu tp nk bermewah2 gak. jihah duk pikir skg, hubby yg duk smoking tuh. sanggup xdiorg berenting smoking???:@:@

putubambu Publish time 6-6-2008 11:52 AM

Reply #53 jihah's post

ha..hubby kita pun smoking gak jihah..
pun tak reti2 bahasa nak renti smoking lagi..
puas dah aku suruh.. puas dah aku tanya.. balik2 nanti..nanti..nanti..!:mad:

annaKarenina Publish time 6-6-2008 11:52 AM

Originally posted by linnnda at 6-6-2008 10:02 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
mesti secara otomatik kita akan pandai adjust diri kita dgn keadaan skang ni
cam linda ni kena la kurangkan clubbing unless bf banjer, tp bf pn sure bajet lari gak

huishhh.. tak sangka kakitangan klinik desa pun suka gi clubbing... ;P ;P patutla.. kekadang misi datang lambat...

matakecik Publish time 6-6-2008 12:01 PM

Reply #55 annaKarenina's post

hehe..bocor rahsia misi2

matakecik Publish time 6-6-2008 12:05 PM

1) mcm mata pulak..
mata dah bape bulan kurang g tesco & giant
masa gaji je pg sekali g tesco borong barang2 kering
pastu kalau ada apa2 brg2 kecik yg habis beli je kat kedai2 biasa
sbb bila g tesco ne barang2 yg tak sepatunya pun tercampak masuk dalam troli ;P
masa mula2 nak hentikan tabiat g tesco tiap2 hujung minggu tue mmglah payah sekarangne dah ok...:lol:
tapi bila pg the next month waaaa seronoknye..rindu kat tesco :lol:

2) jgn biasa guna CC sbb bila guna CC perasan banyak duit

pu3_krizalid Publish time 6-6-2008 12:13 PM

haku skang kena gagahkan diri masak tuk family...keje bwk bekal..bekpes no mamak..no nasi lemak...

manakautau Publish time 6-6-2008 12:19 PM

Originally posted by lonely_surina at 5-6-2008 02:42 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
Assalamualaikum,

kenaikan harga minyak yg diumumkan oleh PM yg mendapat mendat sekali lagi untuk mentadbir malaysia diTERima dengan hati yg penuh TERbuka oleh rakyat malaysia..

Korang ada t ...

;P ;P ;P ;P Eleh relax lah. Apa kecoh2 ni?????? Priotise aja lah perbelanjaan dalam keadaan camni. Manak pun baru dapat tahu pasai harga minyak naik.

Anyway, takmo ambik pot dulu hal ini. For now nak bertabligh ke milan dgn venice dulu..............bye2.:bye: :bye:

misy Publish time 6-6-2008 01:10 PM

Originally posted by IDB at 6-6-2008 09:14 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
hybrid car mahal...lebih RM100,000..hanya syarikat Honda yang jual sekarng ni.

dah ada ke hybrid car kat mesia?

ceqtom Publish time 6-6-2008 02:03 PM

Originally posted by misy at 6-6-2008 01:10 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

dah ada ke hybrid car kat mesia?

misy..
dah ada la.. HONDA CIVIC HYBRID..
Semlm ceq pi tgk price on the road with Insurance RM 162,800..

misy Publish time 6-6-2008 02:12 PM

Reply #61 ceqtom's post

dah mcm harga CRV la pulok....oil consumption jimat la ek?

ceqtom Publish time 6-6-2008 02:14 PM

Reply #62 misy's post

x tau le x tny pun salesman tu..
tp masa tgk semlm ramai chinese dok usha keta ni:D :D

misy Publish time 6-6-2008 02:17 PM

Reply #63 ceqtom's post

kalau jimat dari segi minyak pun (sbb hybrid kan) ...tak jimat gak dari segi nak kuar instalment tetiap bulan;P ...utk org berpendapatan sederhana
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Mari Berjimat Cermat