BingkaUbi Publish time 7-6-2008 02:42 PM

biasa2kan diri bwk bekal pi keje cam aku.....................bekpes, lunch, tea cukup sumerrr...........jimat weiiii.....

edaladiva Publish time 7-6-2008 03:11 PM

..minta nasi 1, pinggan 2 ,share ngan huby
                                          ...sate minta sepuluh tapi lidi lebih...
                                          ...soup kuah ja ..no isi

...Ada banyak lagi malas nak taip...Dannnn...

.............Yang paling penting tahan berak..supaya tak
                                                cepat lapar..

eastrun Publish time 7-6-2008 03:41 PM

Reply #1 lonely_surina's post

nasib baik la aku pakai kancil...kalau tak..habis....lagi satu yang aku nyesal...aku tak ambil lesen motor...:'(

eastrun Publish time 7-6-2008 03:42 PM

Reply #86 edaladiva's post

tahan berak...jangan weh...nnati sakit..lagi susah...

edaladiva Publish time 7-6-2008 09:17 PM

Reply #88 eastrun's post

Hehehehehe...Sakit lagik ok..masuk ja sepital kerajaan..bley makan free...;P ;P ;P

faraway Publish time 7-6-2008 10:51 PM

Originally posted by BingkaUbi at 7-6-2008 01:42 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif
biasa2kan diri bwk bekal pi keje cam aku.....................bekpes, lunch, tea cukup sumerrr...........jimat weiiii.....
:$ :$nikan, masa me baru kahwin..
buatkan bekal utk laki me...
me kata 'wow dude, tak malunya bawak bekal...
kalau kat msiani sesetengah orang sanggup lapar dr bawak bawak bekalni tau:P :P

sepit-ketam Publish time 7-6-2008 11:14 PM

tadi ptg gie tesco beli susu anak. ingat nak budget sb ala2 nak ubah cara idup.
tp anak yg umur 4 th main rembat je segala jajan yg ada mcm biasa.
x bg dia kata mama kedekut, belilah semua.:o
x bwk nnt dia mengamuk tinggal kat umah.(sb nie je dia dpt jln2)
br plan petama dah fail....jwp pok loh.:mad: :mad: :mad:

IDB Publish time 7-6-2008 11:55 PM

Reply #60 misy's post

di pasaran hanya syarikat Honda yang jual...itupun cc medium saje...syarikat Toyota dalam proses nak jual...

hanna1905 Publish time 8-6-2008 11:30 AM

Reply #90 faraway's post

masa kerja dulu respect sungguh dgn mamat sorang ni bujang lagi, tapi sanggup bawak bekal pi keje dan selalunya dgn dia la me lunch..

selalu usik dia kedekut..sbb org lain mana ada nak bawak bekal ni..dia sengih jer..mana taknya asik bawak lauk telur, ikan sekali sekala..asik rembat wa punya lauk jer..:mad:

dia kata tu jer yg sempat dia masak...cit..:mad:

my-alja Publish time 8-6-2008 11:58 AM

mahal gaklah hybrid car nie.....so far cuma honda sajalah, tu pun civic...

hanna...i lepas nie balik dgn life style masa duk luar dulu, semua makan kat rumah...bekal bekfast n lunch anak n hubby pun dr rumah

old town, 1 kali sebulan...fast food pun 1 kali sebulan:$

eastrun Publish time 8-6-2008 12:49 PM

Reply #91 sepit-ketam's post

lagi satu kalau nak jimat ialah dengan menyibukkan diri dengan kerja...sambil buat kerja,jangan tengok jam....biar terlepas lunch hour....atau lagi elok, niat je Puasa Sunat...dapat pahala.InsyaAllah

eastrun Publish time 8-6-2008 12:50 PM

Reply #93 hanna1905's post

sukati dia la nak bawa bekal...asal makan sudahlah...makanan luar belum tentu bersih...

hanna1905 Publish time 8-6-2008 01:18 PM

Reply #94 my-alja's post

hahaha...me too..;P

weekend dok kat rumah jer la...pk every weekend aktiviti apa nak buat..:L

outing..? sebulan sekali pun lepas ke idak nih..adeiih..:L , :'(

psss...volvo mcmana? jadik ke idak..?:$ ;P

hanna1905 Publish time 8-6-2008 01:29 PM

Reply #96 eastrun's post

aku tak kisah dia bawak bekal tu tapi selalu amik lauk aku jer...mana boleh..aku pun nak jimat gak masa tu..:P

kumpul duit nak kawen..:$;P dan aku bersyukur masa aku kawen minyak tak naik mcm skg nih...:L

eastrun Publish time 8-6-2008 01:32 PM

Reply #98 hanna1905's post

itu siot namanya...mmg patut ko marah...nak isi tembolok sendiripun, jangan la sampai orang punya pun nak ambil...

ammar_7e Publish time 8-6-2008 04:42 PM

Reply #95 eastrun's post

betul tu.. aku mmg sebelom2 ni masuk kje kul 9.. kul 12 aku lunch.. bekpes + lunch + tea time..
tapi kat sini tea time mmg selalu ada je customer n kawan sekerja yg chinese yg tokey2 tu bawak masuk rezeki..
(tapi aku dah cakap awal2 kalau ko menang loteri aku xnak mkn duit korg):lol: :lol:

True-X Publish time 8-6-2008 05:03 PM

simple tips..

bile malam tutup suis utama peralatan letrik... tv jgn biar tutup guna remote je.. same gak ngan komputer mesin basuh.. dan alat elektronik yg lain....

aircond guna ke tahap optimun which is 23-25 celcius... tak perlulah sampai bawah 20.. sbb banyak CO akan dikeluarkan.. dan memanaskan bumi dan makan lagi banyak letrik..

left over makanan macam roti yg dah hampir tarikh luput.. jgn dibiarkan terus sampai tarikh luput.. belajarlah resepi2 leftovers yg boleh dijadikan hidangan sekeluarga. ( tp jgnlah makanan dah basi pon g recycle k..)

kurangkan guna water heater.... waktu tengahhari tak perlulah guna water heater gak....

rancang waktu memasak.. jgn asik tutp buka dapur gas.... wat bazir gas je..

rancang perjalanan.. kurang ulang alik ke tempat yg same... satukan ari utk membuat urusan pembayaran bil dan sebagainyer.... jimatkan petrol..

g pasar beli stok makanan utk seminngu... jimat duit parking dan petrol

utk barang basic cam sabun cuci baju dan sebagainyer... pakai yg brand yg murah tp berkesan....

BingkaUbi Publish time 8-6-2008 05:15 PM

Originally posted by faraway at 7-6-2008 10:51 PM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

:$ :$nikan, masa me baru kahwin..
buatkan bekal utk laki me...
me kata 'wow dude, tak malunya bawak bekal...
kalau kat msiani sesetengah orang sanggup lapar dr bawak bawak bekalni tau:P :P

tu lerr kannnn......tpt aku ni taraf GM punnn bwk bekal pi kerja....takde pung malu.....nak makan luar hari2 tak lalu dahhh.......kang asyik makan western food jekkk tuko kaler biru plakk mata aku....nak makan restoren arab punndah tak larat aku nak telan daging manjang....restoren pakistan/india??? nahi..nahi...nahi.........demam seminggu aku kalu telan makanan dorang......hahahahhahahaha.....ngan aku skalik busyuk cam dorang nnt......senang citer, bwk bekal dr umahhh....selagik ada org masakkannn...................:lol:

sherryna Publish time 8-6-2008 05:30 PM

hari minyak naik tuh,husben outstation...so pi lah sendirik kat petrol station nak isi minyak,
ms tuh minyak dah cinonet jerr...:o tapi dia punya queue...ya allah...:mad: terus pusing balik...tak pasal mati kereta..

next day pi isi minyak...selalu kalau full tank..dalam 30++...skrg dah 50 hengget....warrgggggggghhhh...:@ :mad:

cuba kurangkan makan luar kot pasnihh...especially up town...cakap kat husben malam tadik...bulan depan pulak kita
mai cni....

faraway Publish time 8-6-2008 10:11 PM

Originally posted by BingkaUbi at 8-6-2008 04:15 AM http://eforum.cari.com.my/images/common/back.gif

tu lerr kannnn......tpt aku ni taraf GM punnn bwk bekal pi kerja....takde pung malu.....nak makan luar hari2 tak lalu dahhh.......kang asyik makan western food jekkk tuko kaler biru pla ...

laki me bangga gila bawak bekal, lagi extra bangga bila kekawan dia tegur
baiknya bini, masakka itu buat ini.. sapa bangga, me jugak :loveliness: :loveliness: :loveliness:

sini naik 38 cent jugak harga minyak..
bebarang pun naik harga.. sama aje memana dalam dunia ni pada
masa ini....

mungkin kami berdua ajekan..
jadi tak terasa effect kenaikan minyak ni sangat...
bonus, kami memang berjimat sejak dulu :$ :$ :$
terutama laki me yg ada habit suka tenguk akaun bank dia membukit :lol: :lol:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17
View full version: Mari Berjimat Cermat