andaluceia Publish time 24-3-2008 08:21 PM

t-shirt Silkscreen Printing

hai kawan kawan....

berkaitan dengan silkscreen printing nie...aku nak tnya pada sesapa yang expert....apa jenis dye yang dipakai untuk dark tshirt tanpa memerlukan underbase putih...bagi aku teknik underbase nih lechlah...aku still tercari2 dye tu....kat mana boleh dapt yer...????

fleurzsa Publish time 25-3-2008 08:01 AM

salam

Nak emboss guna rubber dye.. area shah alam section 2/7... atau kat Venus Art, Petaling Street

andaluceia Publish time 25-3-2008 08:56 AM

guna emboss dye ker???....tapi yng tu bukan nak bagi image timbul ke guna iron....

fleurzsa Publish time 25-3-2008 01:49 PM

Reply #3 andaluceia's post

kasi image timbul...

andaluceia Publish time 25-3-2008 02:10 PM

ada tak selain emboss dye ni cik fleursza???

stripper_j Publish time 26-3-2008 07:15 PM

Reply #5 andaluceia's post

emboss dye tu name brand ker flurezsa?.

saya penah tempah silkskrin dkt Petaling street tu..bila apply dye biasa tak lekat langsung..

andaluceia Publish time 29-3-2008 11:49 PM

emboss dye adlh jenis dye yang akan timbul bila kena heat press....memng aku dah pernah try pakai ni...tapi aku still nak tahu dye yang boleh apply direct kat baju hitam.....kalau rubber dye nak kena dua lapis....mungkin sapa2 boleh tolong aku ker

Gravedigger Publish time 30-3-2008 02:16 PM

Dulu masa student pernah buat open-masking technique dan enjoy bermacam-macam design yang boleh dibuat secara bebas.

kambeng_masam Publish time 2-4-2008 09:41 AM

waa....bagus soklan nih..aku pun nak tumpang tau gak neh...cukup berminat ngan t-shirt printing. Byk design dalam kepala hotak aku. Setakat ni main hantar kat kedai member jek utk print design senirik.

lovekakashi Publish time 12-3-2010 04:35 PM

aku minat gak nk bt t-shirt sndri,,,,tp xtau nk bli dye 2 kt mana,,,dlu aku try cr kt kedai cat tp xde pon :lol::lol:

dreamer716 Publish time 29-5-2011 02:58 AM

untuk maklumat tentang heat press machine,
boleh kunjungi laman berikut..

www.DIYPrintingSupply.com
www.HeartBeat.my

kini ada promotion utk heat press machine..
http://www.diyprintingsupply.com/digital-flat-heat-press-package.asp

harga akan naik lagi kemudian.. siapa cepat, dia dapat~
Pages: [1]
View full version: t-shirt Silkscreen Printing