iza_yuss Publish time 16-3-2008 07:21 AM

Originally posted by nazijo at 9-3-2008 09:29 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
kesukaran nak bertutur dalam bahasa kuar selain drpd kecek kelate only...;P ingat aku mase study dulu,bile time presentation sure lecturer bising punyer...die bole kecek kelate pulok..:lol:but yg pempuan ...mek2 ni x pulak..dorang automatik bole convert kelatetu...x de masalah nak bertutur luar..bunyi tu biasela...ade org dahbertahun duk kat US pun still bunyi kelate lg...:lol: just respect lah coz dorang still ade identiti...

one of my ex male lectrer aku ms kat ukm mmg camni la....degree n master kat US x silap....pastu phd kat germany........tp dia punya kelate x hilang........

denge aku2 kecek kelate nge dio kalu nok tanyo soale.....baguh sungguh...i like....

iza_yuss Publish time 16-3-2008 07:22 AM

Originally posted by southern_wheel at 16-3-2008 02:46 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

laki johor lagi islamik taw...cuma maleh jee nk tunjok2..

gi aarr bagi surat kabo jawi kat mamat rock ke mamat hip hop ke atawmamat kutu ke yg asal dari johor,derang mesti leh baca...sure korgterharu ponye..

member aku dak perak pon ckp ngn aku, dia terharu ngn dak jb walaupon kutu2 tapi bab jawi boleh bace taw

ya ampun.....ala kassim.........aku duk sini xde nye aku pasan camtu

islamik ke x....depends pada orgnya bukan pd asal negeri mana.......

indah1285 Publish time 16-3-2008 08:44 AM

Reply #162 iza_yuss's post

posting kak iza neh... mana2 jek wat In gelak.... ;P ;P ;P ;P ;P

adeehh.... pasal lelaki johor ek... bes lak rasa nk ckp... bukan lelaki johor jek, pompuan johor gak...

pasai tulis jawi tu mmg tak nafi ar.... bukan takat tulis jawi jerk, pandai baca kitab jawi gak... pandai gak bab2 faqah neh sbb depa ni mmg kelas agama dari sekolah rendah sampai ar sekolah menengah... baguiskan...

habis sekolah tgh, ptg bsiap2 lak pakai seragam pi kelas fardhu ain ptg lak.... mmg puji sgt2 bab neh...

kemusykilan... (ini adalah pukul rata, maksudnya majoriti, bukan mnoriti ek)

negeri yg paling teruk tahap kejatuhan moral anak2 muda ialah johor, maksiat, jenayah... johor...

mana depa letak agama yg depa belajar dari kecik tuh? kerana depa cuma belajar bukan MENGHAYATI...

~ In nak mintak maaf kt org johor... sbb In sendiri ada kwn johor yg baik2... dan kwn In ni jugak bcerita benda yg sama...

tanya kak iza... kt kelantan dan trg, masih bebas permpuan pakai gelang, rantai sampai nk terbongkok sekali pun.... cuba pakai semua ni kat johor, mau kena sembelih.....

iza_yuss Publish time 16-3-2008 09:03 AM

Originally posted by indah1285 at 16-3-2008 08:44 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif
posting kak iza neh... mana2 jek wat In gelak.... ;P ;P ;P ;P ;P
ada plak gelak...org bukan wat lawak pon....jap nak baca balik...................................................................

mmg x lawak pon.....ni mesti kes x cukup slumber di atas slumberland....:shakehead3:

adeehh.... pasal lelaki johor ek... bes lak rasa nk ckp... bukan lelaki johor jek, pompuan johor gak..

pasai tulis jawi tu mmg tak nafi ar.... bukan takat tulis jawi jerk,pandai baca kitab jawi gak... pandai gak bab2 faqah neh sbb depa ni mmgkelas agama dari sekolah rendah sampai ar sekolah menengah...baguiskan...

habis sekolah tgh, ptg bsiap2 lak pakai seragam pi kelas fardhu ain ptg lak.... mmg puji sgt2 bab neh...

kemusykilan... (ini adalah pukul rata, maksudnya majoriti, bukan mnoriti ek)

negeri yg paling teruk tahap kejatuhan moral anak2 muda ialah johor, maksiat, jenayah... johor...

mana depa letak agama yg depa belajar dari kecik tuh? kerana depa cuma belajar bukan MENGHAYATI...

mawi is jawi..........mmg dekat la tuh...:lol::lol:

~ In nak mintak maaf kt org johor... sbb In sendiri ada kwn johor yg baik2... dan kwn In ni jugak bcerita benda yg sama...

tanya kak iza... kt kelantan dan trg, masih bebas permpuan pakaigelang, rantai sampai nk terbongkok sekali pun.... cuba pakai semua nikat johor, mau kena sembelih.....

in.....kak iza maafkan;P;P.....ni nak jd org johor neh.....kang akak kansel plak....huhuhu....

kat kelate n ganu mas murah......kak iza pon musykil......dlm tv duk kata kelate miskin....miskin apa kalo pakai mas banyak.....sbb tu nak g jalan2 kat tempat ramai org....jgn pakai yellow gold tu.......pakai white gold....org tatau....mesti org igt silver....hehehe

indah1285 Publish time 16-3-2008 09:09 AM

Originally posted by iza_yuss at 16-3-2008 09:03 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

in.....kak iza maafkan;P;P.....ni nak jd org johor neh.....kang akak kansel plak....huhuhu....

kat kelate n ganu mas murah......kak iza pon musykil......dlm tv dukkata kelate miskin....miskin apa kalo pakai mas banyak.....sbb tu nak gjalan2 kat tempat ramai org....jgn pakai yellow gold tu.......pakaiwhite gold....org tatau....mesti org igt silver....hehehe...

weih, weeiihh..... awat lak nk kansel... bukan semuanya cmtuh... (jgn lupa habaq kt In no, tarikhnya tuh:$)

sib bek In tak suka pakai brg kemas...... xdelah duk perabih duit duk beli mende neh... xcam kwn In sorang tuh, leh gaji jek pi silau kedai emas.... adeehh..

emas dan pompuan kelate mmg xleh dipisahkan....

iza_yuss Publish time 16-3-2008 09:12 AM

Originally posted by indah1285 at 16-3-2008 09:09 AM http://forum4.cari.com.my/images/common/back.gif

weih, weeiihh..... awat lak nk kansel... bukan semuanya cmtuh... (jgn lupa habaq kt In no, tarikhnya tuh:$)

sib bek In tak suka pakai brg kemas...... xdelah duk perabih duit duk beli mende ...

loh.....tarikh apa plak neh...muahaha.....bukan kawen la...keje sini....apa daa....

thedude Publish time 16-3-2008 09:52 AM

Originally posted by southern_wheel at 16-3-2008 02:46 AM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif

laki johor lagi islamik taw...cuma maleh jee nk tunjok2..

gi aarr bagi surat kabo jawi kat mamat rock ke mamat hip hop ke ataw mamat kutu ke yg asal dari johor,derang mesti leh baca...sure k ...

Wuiyo ... tak sangka skil membaca jawi ni pon boleh digunakan untuk mengorat ek ? ;P;P;P;P;P;P;P

thedude Publish time 16-3-2008 09:56 AM

Reply #163 indah1285's post

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :'(

P/S : abgskolah agama kt Johor dulu ...

indah1285 Publish time 16-3-2008 10:12 AM

Reply #168 thedude's post

taauu...tp abg duk belah lain.....

In duk fokus kat muda mudi yg ramai sesat akhlak, ramai dr johor...

kaka ipa In pun org johor... dia lulusan azhar, mesir... ok agama dan tingkahnya...

tp, dia pun ckp... kt kg dia mak2risau dgn anak2 pompuan mlebihi anak laki2.... kuar mlm n jd rempit....

depa semua ni ada asas pengajian agama belaka...

southern_wheel Publish time 16-3-2008 10:17 AM

minah klate mami jarum...
derang ponye emas mangaiii sampai belapis2...
bini aku pon cmtu gak..ade main slamber je nk pakai brg kemas pi cari brg dapor kat pasar larkin,ingat jln kat pasar siti katijah ke?

aku ckp ni johor laa bkan klantan...kang tak pepasal kene kerat tangan...:L

tp mmg tul kat klantan derang tak kesah pon,heran aku jual mas slamber je jaja2 kat kedai2 makan...

iza_yuss Publish time 16-3-2008 10:21 AM

Reply #170 southern_wheel's post

weh wheel....mmg camtu ke kat johor?

sib baik aku x pakai brg kemas beso2......aku pakai yg halus jek....

southern_wheel Publish time 16-3-2008 10:23 AM

Originally posted by indah1285 at 16-3-2008 10:12 AM http://forum6.cari.com.my/images/common/back.gif
taauu...tp abg duk belah lain.....

In duk fokus kat muda mudi yg ramai sesat akhlak, ramai dr johor...

kaka ipa In pun org johor... dia lulusan azhar, mesir... ok agama dan tingkahnya...
...
aku pon mude mudi gak taw...

tapi aku rase ok lagi laaa rempit2 pon sosiol2 pon derang masih ade pegangan lagik,sok2 da berakal nnti elok la tuu..dari mude mudi klantan kalo kat negeri org lagik la samseng,sosiol abis..tapi kalo balik kg elok jeee bertudung litop...

dari pandangan aku la eh..dak2 yg sosiol giler kat jb ni kebanyakan bukan la teruk sgt...tapi yg buat teruk tuu anak2 mude yg merantau kat sini...

kalo btul2 org johor derang rilek2 je..takde hevok mane...

[ Last edited bysouthern_wheel at 16-3-2008 10:28 AM ]

Gemukkkkkkk Publish time 16-3-2008 10:33 AM

masa zaman study (90-an) dulu, ramai bebudak kelate lepak kat bilik aku untuk squatting sambil study sama-sama.lagi pun, sorang tu kawan baik aku dari zaman matriks lagi.to be fair, masa tu aku suka pasal dalam diorang hu ha hu ha bising kecoh baju tak basuh etc. tu, solat tak tinggal.tak payah aku nak ingatkan diorang pun.diorang sendir pun kata, perkara basic camni tak boleh diabaikan.

sekarang ni, aku tengok rata-rata muda-mudi (bukan orang kelate sahaja) tak pentingkan solat.kalau ke surau di shopping complex pun, either middle-age generations atau bebudak sekolah (asrama biasanya) je yang rajin.apa la nak jadi...

southern_wheel Publish time 16-3-2008 10:37 AM

aku ade sorg member dak klantan laa...umur dia baru 21,dia ponye sosiol yarabbi tuhan je laa taw..

bole nk kate ari2 ada love bite kat leher dia...pmpuan kat opis aku da brape org da dia makan...

sampai anak bos aku pon dia sauk skali tido kat umah dia...

syok gak dgr dia stori pasal dia tuko2 pmpuan...

sampaikan ustazah pon kene ngap ngn dia...hebat tul mamat ni...

dia mmg ensem laaa...

salah 1 cara dia umpan pmpuan dengan merendah2kan diri dia,buat2 alim...tapi ropernye mosang berjanggut...

TU TAK MASUK DIA LANGGAN PMPUAN LG KAT SIAM NGN MINAH INDON KEJE KEDAI MKN...

PKIR2 BALIK nasib baik aku da kawin,kalo tak ngn aku pon skali join same....:lol:

MORAL: HATI-HATI KALO KENAL LELAki JENIS NI TAK KIRA LA MAI DARI NEGERI MANE SKALIPON..

[ Last edited bysouthern_wheel at 16-3-2008 10:39 AM ]

thedude Publish time 16-3-2008 12:01 PM

Reply #174 southern_wheel's post

Teruknya budak nih .... :L

indah1285 Publish time 16-3-2008 01:09 PM

Reply #174 southern_wheel's post

kalo kena hiv karang baru ar kesal xsudah....

nufa_abwa Publish time 16-3-2008 03:39 PM

:lol: :lol:

nufa_abwa Publish time 16-3-2008 03:41 PM

aku dok kelantan 3 tahun dulu..
aku rase ok jer...
cume tang pompuan yang aku tak bape berkenan...
peramah bukan main...

"ABE.......":shakehead3:

indah1285 Publish time 16-3-2008 04:04 PM

Reply #178 nufa_abwa's post

abe nufa....:$

gto_girlz83 Publish time 16-3-2008 04:05 PM

aku ada gak kwn2 org kltn.. even ms blaja dulu pun, mmg aku rapat ngan kwn kltn..tp yg x bestnya..bl diaorg jumpa geng senegeri diaorg, sokmo ckp bhs dia samp lupa kwn lain yg tak sgt apa benda diaorg ckp nie..:$ :shakehead3: :shakehead3: :shakehead3:

n ada jugak kwn aku yg mmg org asal, dia kutok jgn cari laki kltn sbb pemalas nk ke dapo..cth dia bg, bapak dia n abg2 dia..:$ ;P ;P ;P

kwn aku ckp, klu laki2 negeri lain mudah je nk srh anta pinggan ke dapo..huhu...tu kwn aku yg org kelantan sndr yg cakap la..;P ;P ;P
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18
View full version: POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN