buahcinta Publish time 20-2-2008 08:00 AM

Reply #78 kubong's post

harap hanya kebetulan, jika percaya takut jatuh syirik pulak, kan?
apapun....Tun M takde tandingannya, pemimpin2 baru cam dah tak hargai apa dia dah sumbangkan tuk pembangunan negara, especially bila Tun komen pasal pentadibran sekarang, macamlah TUn dah nyanyuk. Zaman Tun dulu dia bnyk pertahankan negara dgn pemimpin luar yg pandang rendah keupayaan negara kita. If Pak Lah berada di tempat Tun masa tu, agak2 apa akan jadi pada negara kita? Pak Lah bertuah diberikan negara selepas distabilkan oleh Tun. Tolonglah jaga bebaik.............

kukulangau Publish time 20-2-2008 09:23 AM

Originally posted by mamapip at 6-2-2008 01:35 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
org luar jugak yg nampak....

he's my hero too

aku selalu pegi belah belah europe and asia barat depa ni memang sanjung tinggi tun det
dari orang2 office, peniaga2 kedai, budak2 hotel sampailah ke drebar teksi kalau tau aku malaysian
depa mulalah borak pasal tun det
yang heran nye depa kagum and puji sesangat macam lah tun det tu pm depa

kukulangau Publish time 20-2-2008 09:25 AM

sebenarnya aku kagum dengan style 'my way' tun det nih
dia punya my way is the vision for malaysian

applemy Publish time 20-2-2008 10:24 AM

Adoi! cara korang cakap ni nak buatkan aku tak sabak2 smayang jumaat kat putrajaya, nak slam, peluk cium cup cup Tuk Det ni.. tak pasal2 kena pelangkung dek:Lguard die!!:L

zeetacunn Publish time 20-2-2008 03:30 PM

tun memang best.... at least tun, tak pernah dapat hadiah bantal.....he..he..he.. cam orang tu....

tikar_mengkuang Publish time 20-2-2008 04:14 PM

bape ramai kat sini time pemerintahan TUN dier tak suka TUN memerintah.....
aku rasa dulu cukup ramai tak suka cara TUN.....
Diktator.......keras kepala......pecat bila tak suka.....

Betul kata TUN...bila dia meninggal.....akan ader org sayangi dier...dan ader kutuk dier....

respect TUN.........seorang pemimpin seharusnya mempunyai sifat diktator.....bukan sifat OKLAH...CUKUPLAH.....PAKLAH...BLAHLAH.......

buahcinta Publish time 21-2-2008 08:12 AM

Reply #86 tikar_mengkuang's post

your last 2 words tu....he..he..he.. lawak betoi. :lol: :lol: :lol:

jin_lampu Publish time 21-2-2008 09:55 AM

MASA TUN MEMERINTAH...TAK BERANI HINDRAFF2 NI...TAPI LA NI...DIORG NAK BIKIN PARTI PELBAGAI, DAH ADA 3 NAK LAGI.......FOR SURE PAKLAH BAGINYER....
KADANG2 WA SERAM NAK MEMBAYANGKAN MALAYSIA 10 TAHUN KEHADAPAN NANTI....KALAU BEGINI CARA PIMPINAN POKLAH:( :(

laila_zi Publish time 21-2-2008 10:04 AM

Originally posted by deena7 at 6-2-2008 05:02 PM http://forum3.cari.com.my/images/common/back.gif
aku rasa nak je tanya tun sape yg patut aku undi sebab aku betul tak nak pak lah menang tapi aku nak BN menang....so macam maner???

Salam deena.

You samalah macam myself, nak BN tapi tak nak pemimpin yang ada sekarang (SAY NO TO PAK LAH HE HE HE). Tun yang I masih ingat is the best in person. I still remember masa tengah buat praktikal kat JPM masa tu still kat belakang Bank Negara. He always buat round jenguk2 staff kat every department, ask about work and family. If people ask me especially kalau I pergi mana2 intervie, diaorang tanya my exp & where is the best place I pernah kerja of cource under him. Memang the memory work under him is always in my heart forever and the most sweet memories. Love you Tun and semuga dalam lindungan Allah SWT and dipelihara keimanan, amin.

TimahMulia Publish time 21-2-2008 10:21 AM

Reply #83 kukulangau's post

:'( :'(sedeyyyy...

TimahMulia Publish time 21-2-2008 10:27 AM

kak tim penyokong PAS, tapi sayang Tun sebagai pemimpin Malaysia..camne tu:loveliness:
kesal sebab Tun letak jawatan sedangkan dia masih sihat..yang Pak boleh Blah tu pulak sihat dan kuat pulak tido..:@

takato Publish time 21-2-2008 11:42 AM

Imran Khan... sebagai pemimpin luar boleh menjadikan Tun sebagai role-model... apatah lagi orang-orang luar dari golongon kebanyakan kan... :loveliness: diaorang bila cakap Malaysia, mesti cakap pasal Tun gak... memang takleh dipisahkan kot... :$ besar gak ... impak Tun masa beliau menjadi PM... :loveliness:

mamapip Publish time 21-2-2008 12:27 PM

Reply #86 tikar_mengkuang's post

saya dari dulu mmg sanjung Tun Det ni, tu la sedih ble macam2 org kutuk dia, mmg respek cara dia memerintah dulu, mmg M'sia terkenal seluruh dunia.....ramai pemimpin2 dunia lain kagum & takot nak wat tak tentu arah kat M'sia time tu

ble Tun Det mengundurkan diri mmg sedih tapi itu dah keputusan dia....lepas tu ble dia cuba mengeluarkan pendapat dia & dihentam, mmg sedih sbb dia dah dilupakan & dianggap cam 'quran buruk' aje...

rosewhite Publish time 27-12-2011 09:13 AM

http://www.utusan.com.my/pix/2011/1227/Utusan_Malaysia/Luar_Negara/lu_06.1.jpg
Imran Khan melambai tangan ke arah penyokongnya semasa mengadakan perjumpaan umum di Karachi, kelmarin

smarties12 Publish time 6-1-2012 09:50 AM

Betul.... Cuba korang cari... GOMEZ INCIDENT... Hahaha

mrsT Publish time 6-1-2012 10:24 AM

iadmire him very much..
Uniten selalu jemput dia bagi talk. pernah attand dia punye lounch talk.. memang best lahh..{:1_132:} {:1_132:} the way dia jawab soalan perrgg..

susah nak cari ganti dia nie...

kakzie Publish time 6-1-2012 02:35 PM

bape ramai kat sini time pemerintahan TUN dier tak suka TUN memerintah.....
aku rasa dulu cukup ram ...
tikar_mengkuang Post at 20-2-2008 16:14 http://forum.cari.com.my/images/common/back.gif

heheheh......
Pages: 1 2 3 4 [5]
View full version: Imran Khan-Mahathir is My Role Model in Politic