MissyMolly Publish time 6-9-2021 09:45 AM

Suchi replied at 6-9-2021 09:11 AM
Yup betul tu, takleh harapkan org lain tp korang sendiri patut tahu apa yg perlu dibuat. Masa iols ...

Bagosnya chuols mjaga kemaslahatan jenjiran.. terbaik yach!! Jiran plak yg kurang awareness adeiii

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 09:48 AM

mrsamz replied at 6-9-2021 08:00 AM
Aku pfizer..special case. Sbb 1st dose tak tau dah preggy..tunggu masuk 15week preggy baru g amek 2n ...

vaksin kaka ada vitamin kut? vaksin kita org entahlah dalam tu ada apa:'(

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 09:52 AM

hareeeesah replied at 6-9-2021 09:30 AM
Iolls memang jenis control makan, seminggu tak makan nasi pun ok, tapi skarang ya ampun kaka kalau ...

:lol: nampak nya dalam vexsin ada saka jin lapar;P dia punya selera tu nak mengunyah lg mengunyah lg badan rasa segar.

pernah baca artikel kt google, rasanya side effect lapar carving food ni sebab vaksin tgh bekerja untuk hasilkan antibodi. jadi dia nak energy dia buat badan kita lapar:lol: masalah dia punya craving melampau lampau.

Suchi Publish time 6-9-2021 10:11 AM

sarah82 replied at 6-9-2021 09:33 AM
Betul.. Sebab tu iols mmg gigih top up disinfection wipes la.. Mask la.. Ni tgh tgg nano spray sam ...

Masalahnya tak semua org peduli sgt, ramai je wat taktau herannya depa2 ni tak kena pun covid lagi.
So dh malas nak cakap apa mcm pi dine in ke apa tu just nak cakap bila korang bukak mask korang dh dedahkan diri korang dgn bahaya.
Kalau korang rasa kena side effect vaksin tu dah teruk sgt sampai demam lembik bagai tu baru kena virus yg dh dilemahkan tau belum kena hat virus tgh aktif nih.
Simptom setiap org tak sama tau ada yg rasa mcm kena panggang bila malam menjelma.
Badan sakit toksah nk cakapla iols rasa mcm kena langgar ngn lori.
Mata terpejam macam tidur tapi tak tidur pun sebenarnya, setiap saat menderita menunggu hari baru.
Entah apa kerosakkan yg dia duk buat kat badan ni Tuhan je tau.
Kalau boleh elak, elakkan lah semampu boleh dari terkena.

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 10:14 AM

nipskacang replied at 6-9-2021 09:43 AM
I bru settle 2 dose pfizer, 1st dose hritu sakit kat tempat injection site tu je. 2nd dose i demam o ...

:lol: satu benda ye pasti berlaku kt eropah kanak2 pula kes meningkat.

ni kaka paling takut. kat malaysia kan dewasa dh ramai cucuk, so ada ura2 kanak2 ( tak pasti umur brape) akan di vaksin. sebab tu ada budak2 mak ayah dah report polis elak cucuk.

serius bagi kaka bodoh betul, pertama orang dewasa pun effect teruk. kena budak2 apa effect?orang dewasa tiada jaminan tak kena covid dan jadi agent penyebar walaupun dah di vaksin?

vaksin ni untuk apa sebenarnya? sbb ada komen kt youtube yang kena stage 1 2 3 4 still vaksin yang lebih, yang kena stage 5 vaksin kurang daripada yang tak dapat vaksin? jadi kt mana kelebihan vaksin selain daripada digital health certificate?

world statistic pun tunjuk budak2 seluruh dunia 0.0005% sahaja yang ada fatality terhadap covid sebab kategori budak2 immune tengah membina dan kuat berbanding mereka yang ada commobirdity ( sakit 3 serangkai)

asma87 Publish time 6-9-2021 10:14 AM

Aku first dos Pfizer tanpa rela sbb aku nak beksin abam Putin. Malam lepas first dos, flu smp merah mata. Pastu kuat jugak melantak...yang lain simptom xde ape cuma bahu rasa kebas Kat bjgian suntik tu n bila terlanggar ke ape bhgm suntik tu Rasa sakit smp skrg. 23/9 ni Pfizer 2ndos. Trngokla camne side efek nanti.

sarah82 Publish time 6-9-2021 10:22 AM

Suchi replied at 6-9-2021 10:11 AM
Masalahnya tak semua org peduli sgt, ramai je wat taktau herannya depa2 ni tak kena pun covid lagi ...

Lebih baik susahkan diri jaga sop dan tahan sakit sbb vaksin 2-3 minggu dari kena covid.. Iols baca komen chuols pun iols x sanggup hadapi covid

Cumikucingku Publish time 6-9-2021 10:24 AM

Aku 2 dos pfizer.

Setakat mi lenguh2 bahu je.. xde pulak yg pelik2 sgt berlaku pd aku.

.. so nak check antibodi macam mana cilipadi? Aku sebenarnya xpaham thread ni.

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 10:48 AM

Cumikucingku replied at 6-9-2021 10:24 AM
Aku 2 dos pfizer.

Setakat mi lenguh2 bahu je.. xde pulak yg pelik2 sgt berlaku pd aku.

tgk kt video tu nanti faham fakta kenapa doctor norshinah timbulkan curiosity anti body level. vaksin tugasnya meningkatkan anti body level. jadi sebelum cucuk vaksin check amount anti body level, dan selepas.

kaka xpernah check anti body level kaka harap 4 flat lah. mungkin kt gov atau private ada cara check anti body level cuma xtahu brape kos?:lol:

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 10:52 AM

asma87 replied at 6-9-2021 10:14 AM
Aku first dos Pfizer tanpa rela sbb aku nak beksin abam Putin. Malam lepas first dos, flu smp merah...

kan betul kan? dalam vaxin tu ada saka jin lapar.

craving food is real, pintu magnet peti ais is real, bluetooth is real. adakah benda ni real bermaksudkita anti vaksin? tak pun. cuma tertanya tanya kenapa benda ni berlaku? saintis sepatutnya menjawab random side effect happens bukannya terus cop anti vaksin.

ni tubuh badan kita, wajib tahu apa kita masukkan dalam badannak2 lg benda yang tak boleh di musnahkan masuk dalam sel2 paling halus.

kaka makan rasa xkenyang, rasa craving je dia spike nafsu makan kaka macam jin saka makan:lol:

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 10:53 AM

asma87 replied at 6-9-2021 10:14 AM
Aku first dos Pfizer tanpa rela sbb aku nak beksin abam Putin. Malam lepas first dos, flu smp merah...

kenapa nak beksin putin tu kaka? ok ye.huhu.

sfrnna Publish time 6-9-2021 11:16 AM

Meols dpt AZ. 1st dose malam dah start nak demam. Esoknya Meols start muntah2. 3 hari gak la demam. Pastu tangan Meols bengkak macam ada lump lepas habis demam sampai la hari ke-7. Seksa sangat rasa. Dok bising menyesal p rebut AZ haritu. Hahahaha lagi next week dpt 2nd dose dah. Yippie

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 11:20 AM

sfrnna replied at 6-9-2021 11:16 AM
Meols dpt AZ. 1st dose malam dah start nak demam. Esoknya Meols start muntah2. 3 hari gak la demam....

kalau muntah2 tu dh boleh pg kecemasan jgn tunggu dah teruk kaka. takut tumbang je.

alhamdulillah kaka sembuh. 2nd dosage pastikan family or kawan alert kaka tgh rest effect vaksin. moga 2nd dosage tiada apa2.

kaoru44 Publish time 6-9-2021 11:21 AM

MissyMolly replied at 6-9-2021 09:39 AM
Hahaa ajuma of cos pikir yg melencong2 tuh.. lagi tara kenal meols ka? Takat jarum besaq pedehal h ...

Haha..kalau ada prubahan iols update..tiberrr..
Tp iols rasa palsu je tu..ntah2 depa naik berat bdn..xsedar..mbesar skali dgn tu..;P
Itu la..rasa mcm biasa2 je stkt naik tngga lap kipas n vakum rmh je pun..tp baik slow2 je la smnggu dua ni..
Tp adk iols yg teman time ambik vaksin..dia duk dlm kete je yg over ngantok n sakit kpala..itu dia xcucuk lg..sbtu ni baru turn dia..ntah mcmana la gayanya..:sweat3:

raihaneem Publish time 6-9-2021 11:27 AM

spankee_fili replied at 6-9-2021 05:27 AM
Iya uols, originally 12 weeks tapi latest batch dah reduced to 9 weeks
Kalau tak caya tanya @deca ...

Eh..memenuhi kriteria thread ni utk kongsi jab apa dan apa kesan.

Hihi...

Cumikucingku Publish time 6-9-2021 11:27 AM

CiliPadiSedap replied at 6-9-2021 10:48 AM
tgk kt video tu nanti faham fakta kenapa doctor norshinah timbulkan curiosity anti body level. vak ...

Masalahnya dah cuvuk dah pun.. jd xleh nak banding sbb sblum cucuk xcheck antibodi pun...

CiliPadiSedap Publish time 6-9-2021 11:39 AM

Cumikucingku replied at 6-9-2021 11:27 AM
Masalahnya dah cuvuk dah pun.. jd xleh nak banding sbb sblum cucuk xcheck antibodi pun...

yelah kaka vokuru kan ada hantu kopek cariforum:lol: kita suruh dia buat lab test dulu;P

melinda_kerr Publish time 6-9-2021 11:57 AM

1st dose in May and completed 2nd dose last 45 days..
bukan niat nak takutkan org. Cuma side effects iols menguji kesabaran. Yg 1st i suffered with heart palpitations and went to seek advice with cardiologist and doc ckp temporary.
Ok mmg betul. Hanya 1-2 weeks gitu then hilang.
Second vaccine, yes belaku lagi. Kalini quite scary. Sbb palpitation tu mcm shock skit. Ibarat jantung kita mcm tekejut2 gitu. After 1 week hilang. Alhamdulillah. Yg merunsingkan skrang i suffer with sakit sendi and otot yg menyakitkan. Kalau berlaku 1-2 hari juga nk pulih. Biasanya i tampal plaster sakit otot atau mkn panadol. Sakit sendir ni belaku kerap juga sometimes 1/2 x seminggu. Tk boleh buat keje lebih skit. Angkat brg ke apa. Mesti lenguh die tu mcm angkat berat atau jog 5-6km. Satu lagi rambut keguguran teruk. Plan untuk jumpa pakar immune untuk medical check up dan tgkla mcmana…. Tpi apapun i bukan againts vaccine. Kita dah mencuba.

kiwimasam Publish time 6-9-2021 12:07 PM

Iols pregnant. Dapat pfizer.
1st dose alhamdulillah just sakit tempat dicucuk for 2 days.
2nd dose lepas 12hours lemau rasa nak demam tp lepas ambil paracetamol ok dah, tapi rasa nak golek whole day. Sama juga sakit tempat dicucuk for 2 days.

dua_chzy Publish time 6-9-2021 12:08 PM

CiliPadiSedap replied at 5-9-2021 03:11 PM
@makadek @asma87 @balan2 @chazey @sarah82

siapa2 dh cucuk vaksin or belum cucuk sharinglah benda...

Kopek boleh jadi bertambah 1 cup ka kalau cucuk beksin sister? If iya, akak nak pegi la. :lol::
Pages: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
View full version: tq doctor norshinah kamarudin for outspoken our curiosity