Adeakukesah11 Publish time 9-9-2021 01:39 PM

Pfizer sbb tgh pregnant. 1st dose ok je cuma lenguh tgn tmpat cucuk. 2nd dose tudiaaaaa hari pertama ok, masuk hari kedua sendi2 aku semua sakit especially tang kepala ngn urat leher. Dada pun mcm sempit. Ade gak monitor heart rate still normal.Satu mlm tklena tdo oi.
Msuk hari ketiga dah ok skit. Alhamdulillah harini hari ke4 back to normal dah.

F685 Publish time 9-9-2021 02:05 PM

Sorry maybe tak sesuai di sini

https://pbs.twimg.com/media/E-vpXyqVgAMJngQ?format=jpg&name=900x900

ciksom Publish time 9-9-2021 09:49 PM

Akak cocok yg kedua tangan belah kanan waktu pagi .tapi petang sampai malam tangan belah kiri rasa macam ngilu. Lps tu akak minum banyak air masak. Senaman genggam tangan sikit sblm tido. Esok pagi dah ok.

Satu la nak tanya kalaula krjaan wajibkan dos ke 3. Akak taknak adakah akak antivak?

CiliPadiSedap Publish time 9-9-2021 10:13 PM

ciksom replied at 9-9-2021 09:49 PM
Akak cocok yg kedua tangan belah kanan waktu pagi .tapi petang sampai malam tangan belah kiri rasa m ...

Takpun.

U ada hak ke atas body u. Anti vaksin just word for cyber bully or discriminate people yang perlukan masa untuk yakin dan percaya kepada vaksin

Ramai buli cakap org anti vaksin punca wabak tersebar?Ramai cakap vaksin bagus boleh cegah covid?

Realiti frontliner pun ada kena covid walaupun dah vaksin.realiti hidung pada orang dah vaksin boleh ada delta variant.

Banyak salah faham berlaku antara vaksin dan orang tolak vaksin.

Kaka suka sgt orang tolak vaksin dan orang vaksin dilepaskan diberi kebebasan mutlak..sebab nak raw data nak raw evidence adakah vaksin betul2 membantu kesihatan tubuh badan melawan covid?

hani_rose85 Publish time 10-9-2021 12:00 PM

CiliPadiSedap replied at 8-9-2021 03:43 PM
baru dapat baby ye? jaga elok2 elakkan terdedah tempat awam.

tahniah dah cucuk . jaga sop sebab ...

baby beso dah...hahahah..
gambaq lama thn 2014...maleh nk tukar...kih kih kih...

tq tq...
sama2 la kita jaga..mudah2an thindar dari wabak covid ni..

hani_rose85 Publish time 10-9-2021 12:01 PM

CiliPadiSedap replied at 9-9-2021 10:13 PM
Takpun.

U ada hak ke atas body u. Anti vaksin just word for cyber bully or discriminate people...

kita pun xmo la cucuk booster ka, 3rd dose ka...
ayoooo...

harap2 x tjadi la nk cucuk byk kali nihhhh

MISZZZ Publish time 13-9-2021 02:41 PM

nak sharing jugak pengalaman aku sebelum vaksin dan selepas vaksin

04/01/2021 - anak no 3 positif covid (baby 17m) dapat tau sebab buat saringan di hospital selayang untuk prosedur MRI, masa ni tak tau dapat jangkitan dari mana, tak ada close contact, xada jalan2 sebab memang doctor dah pesan baby kena sihat at least 2w before MRI, tiba2 dapat tau positif, jadi aku dengan anak kena transfer Hosp Sg buloh dan berkurung la kami 10 hari, sepanjang dduk 1 wad ni memang aku x pakai la mask dlm wad, memang jaga anak, tak kan nak jarak2 sebab BF lagi, alhamdulillah anak aku sangat2 aktif mcm tak kena infected pon masa ni dan sampai sekarang tak nampak apa2 effect covid pada baby.

Malangnya aku pon berjangkit dengan anak, lepas anak discaj, aku tmbah lg warded lg 7 hari kat pusat kusta sg buloh dgn wad hosp lama tu, masa ni aku tahap 2 ja, just mild sore throat, yg lain2 semua ok tak ada demam,

12/6/2021 - 1st dose - tak ada la side effect teruk2 cuma pola tido berubah, jadi tak mengantuk lgsg mlm tu, jadi ak layan netflix ja 1 mlm

3/7/2021 - 2nd dose pon sama jgak effect cuma kali ni, aku jd lemau gila badan, bukan sakit tau, jadi pnykit malas gila buat apa2 kerja, dekat seminggu jgak effect tu baru ok.

18/7/2021 - 2 org kawan seofis kiri kanan meja aku, positif covid, dan kami memang terdedah 1 ofis jarak yg kurg 1m, bukak mask mkn time lunch sma2 , tapi alhamdulillah aku tak berjangkit, myb sebab badan dah pernah kenal covid so x infected

tu sahaja perkongsian aku, aku amik SINOVAC,

Zeatyisaac Publish time 14-9-2021 12:04 AM

Ambik first dose, takde kesian apa2, boleh buat kerja macam biasa, cuma kesian sakit kena suntik je.
Second dose, sakit teruk. Demam, sakit badan dan kepala selama tiga hari. Nak bergerak pun sakit. Ingat pesan Doktor sebelum ambik second dose. Kalau sakit sangat, ambik paracetamol. So, ambik paracetamol setiap 6 jam. Alhamdulillah, setelah ambik enam biji paracetamol, then okay macam biasa.

Mine is Pfizer.

Missjemuh Publish time 30-10-2021 09:03 AM

Dah fully vaccine dgn jayanya tangan kiri rasa macam nak tercabut

Meiizu Publish time 3-11-2021 02:50 PM

Lambat jugak ehh korang vaksin dah masuk nov ni.

CiliPadiSedap Publish time 3-11-2021 05:06 PM

Meiizu replied at 3-11-2021 02:50 PM
Lambat jugak ehh korang vaksin dah masuk nov ni.

kami golongan atas pagar last minute always berkesan:lol:

bedahmulutpuaka Publish time 3-11-2021 05:36 PM

Aku pregnant. Dapat pfizer.. Ok je dua dos takde kesian sampingan demam ke apa.. Lenguh tgn jela.. Yg takot nak cucuk g jela cucuk kalau xde sakit kronik ke apa..

Org ngandung pun cucuk elok sihat je.. Aku ni kalau ikot xnak cucuk, tapi dah terpaksa nak ke mana pun susah cucuk jela

CiliPadiSedap Publish time 4-11-2021 04:44 PM

bedahmulutpuaka replied at 3-11-2021 05:36 PM
Aku pregnant. Dapat pfizer.. Ok je dua dos takde kesian sampingan demam ke apa.. Lenguh tgn jela.. Y ...

moga kaka dapat baby twins boleh golek2 peluk2 main lari2.{:1_152:} tahniah dah vaksin
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]
View full version: tq doctor norshinah kamarudin for outspoken our curiosity