bluebutter Publish time 20-7-2021 01:03 PM

Mata Wanita Melirik Menengok Wanita Lain Yang Lebih Cantik - Beautiful Creatures

Saya saja saja nak asah skill penulisan saya sempena cuti raya aji, anak anak semua ke rumah ayah mereka. Hanya saya dan husbaby dirumah. Husbaby ada dalam bilik sedang zzzz selepas makan mee curry rencah ayam saya. Saya hidangkan anak anak dan suami mee curry, ada rebus taugeh, sawi, pppishh ball, ppishh cake, cili potong bagai lah semua supaya bila makan dengan mee curry jadi sedap up up up.

Topik saya, pernah tak uols (tak kisahlah uols lelaki or puang, yang baca topik ini tak tersekat pada ladies only, hat lelaki pun ada gak suka baca topik topik kek gini, kan kan kan).

Pernah tak uols, bila berjalan-jalan, tak kisahlah mall ke, taman ke, kenduri kahwin ke, reunion ke, bila ternampak one lady tu cantik segar (ayat normal adalah : segar dari ladang), uols rasa malu sendiri. Dalam hati bermonolog, wowww cantiknya dia, gebunya dia, sinarnya mata dia, kurusnya dia, kemasnya pakaian dia, sampai rasa cemburu (padahal tak kenal pun si beauty creature tu), sampai rasa tak mahu jalan bersaing dengan dia (jalan bersaing itu adalah jalan rapat rapat or jalan berdekatan).

If uols tak pernah, I ada rasa pernah, sebab dan dan diri ini rasa tak best, rasa miskin, rasa tak lawa, rasa menua, padahal if panjang umur semua akan alami decreasing youth masing masing, jadi tua, jadi tak lawa, jadi kertu (keriput tua).

Dan dan jadi cemburu pada masa muda. Masa berumur 24 25 26.

If nak nampak muda. Jangan merokok. Minum air kosong a lot. Ekcercais. Kurangkan makan.
Dan selalu berwuduk untuk air kelembapan wajah.

kaoru44 Publish time 20-7-2021 01:46 PM

Rasanya ramai je rasa mcm tu tt..bila tgok org yg cntik2..rasa mcm langit ngn bumi plak kn..
Smpai cara pckpn diaorg tu rasa mcm kagum je.
Soft je nmpk..sndri rasa mcm selekeh..mcm acik2 pun ada..;P
Tp i slalu akn pkr apa lg yg i boleh buat utk nmpk cntik..ye la muka xleh ubah..at least pnampilan tu boleh ubah supaya nmpk kemas n sedap mata org tgok..
Still mjaga adab pakaian dlm islam la..tp boleh la stkt nk try mcm2 wrna tu..
Ada kenalan i suka pakai hitam je dr ats smpai ke bwh..dh org kata mcm berkabung suami mati..;P
Tp mcmana pun cntik/hnsem seseorg tu..i tetap rasa aura n pwatakan tu yg pntg..luaran ni sementara je..hati dia tu yg kekal..so..stiap org ada daya tarikan masing2 xsemestinya luaran semata2 yg utama..:loveliness:

salmon-suki Publish time 20-7-2021 02:33 PM

Urmm..ai xsure laa..maybe once in a while kot..hahahaah.. selalunya ai jalan menonong jah,fokus ke tmpt ai nk pegi .kalau jln2 ngn kawan2 xde nak tgk sekeliling daa...duk pndg muka kawan2 jelaa...:lol::lol::lol:

Tp ai akan lg nampak benda2 pelik,cth org tu korek hidung ke,org tu pakai senteng ke..y lawa2..ntah laa .sbb sepesen jah semua, style sepesen..benda2 y lain drpd lain baru menarik minat ai utk tgk..;P;P;P

kaoru44 Publish time 20-7-2021 02:36 PM

salmon-suki replied at 20-7-2021 02:33 PM
Urmm..ai xsure laa..maybe once in a while kot..hahahaah.. selalunya ai jalan menonong jah,fokus ke t ...

Haha..lawak la..knp u tnmpk mnda pelik2 je..;P

awanearisu Publish time 20-7-2021 02:40 PM

Pernah, sekali. Masa remaja dahulu. Model. Beliau amat tinggi, cantik pula tu. Kita terkagum melihat beliau sehingga tak sengaja terpandang lama-lama.
Mujur kakak model tersebut tak merasa rimas. Sebaliknya beliau membalas pandangan kita dengan senyuman.
Kita malu sendiri lantas memberi senyuman kembali kepada kakak model tersebut.

salmon-suki Publish time 20-7-2021 02:40 PM

kaoru44 replied at 20-7-2021 02:36 PM
Haha..lawak la..knp u tnmpk mnda pelik2 je..

Yeeee..ai pn xtawwwww..kalau keluar dgn kawan2 or even dlm kereta or any transports,mmg tu je y ai nampak dgn lajunyaaa... walaupun ada retis dpn ai,tp dia x menarik enuf utk ai,mmg ai xnampak..tu kalau lepak mana2 bila kwn tny "ada nampak x retis tu lalu td" .ai was like,"hmmm...xde"..hahahaha

Tang org bt benda pelik,laju je ai nampak .salu laa kne sakat dgn kawan2 bab ni..hahaha

chenta_dewi Publish time 20-7-2021 02:42 PM

Perempuan suka je tgk perempuan cantik..bezanya ada yg dengki ada yg enjoy the view..

Lg satu pempuan nak kurus tp laki suka perempuan chubby bukti perempuan nak cantik utk perempuan lain bukan utk laki

Lg satu rasanya insecure ni ada walau pempuan tu cantik dr kita..buktinya kalau video call tanpa makeup dgn pakwe nak belipstik bagai kalau x muka nampak separuh je haha

G satu laki x suka pempuan tu bukan sbb pempuan tu x cantik tp sbb pempuan tu bukan taste dia..

Itulah berlaku dlm hidupku..aku xla cantik xla buruk ..kena reject dgn suami 3x ..last2 aku kawen dgn dia jgk..tak becinta pon..selalunya n nampak kebanyakannya dia syg aku bila dah kawen ni tp aku kadang2 kalau merajuk insecure rasa inilah akibatnya suka lelaki yg bukan taste dia pd awalnya..pempuan kat emosi..jd dok ulang2 tertanya kenapa dulu xsuka

chenta_dewi Publish time 20-7-2021 02:45 PM

Dan sebab aku tak bedengki dgn pempuan cantik adalah ..mcm mana ko cantik jd idola lelaki sekali pon last kau hanya akn dimiliki seorang lelaki sajorkkk..rasa seronok dipuja tu sekejap saja dan akan rasa sentiasa xpuas hati sbb yg cantik akn kalah pula dgn pendatang baru yg cantik dan seterusnya..

Jd rasa bersyukur n yakin diri dgn suami itulah kecantikan yg memenangkan acewwwah

kaedahnya Publish time 20-7-2021 02:49 PM

laa kertu tu kerepot+tua ke hahahhha

kaoru44 Publish time 20-7-2021 02:53 PM

salmon-suki replied at 20-7-2021 02:40 PM
Yeeee..ai pn xtawwwww..kalau keluar dgn kawan2 or even dlm kereta or any transports,mmg tu je y ai ...

Haha..kan..artis pun kdg xcukup aura nk tarik phatian kte..
Mtk2 ttutup la mata i dr nmpk bnda2 kotor2 ni..hahaha

TomyamPuteh Publish time 20-7-2021 02:59 PM

Aku suka tgk org2 tua yg ada Nur kt wajah diorg. Sejuk mata memandang.

salmon-suki Publish time 20-7-2021 03:00 PM

kaoru44 replied at 20-7-2021 02:53 PM
Haha..kan..artis pun kdg xcukup aura nk tarik phatian kte..
Mtk2 ttutup la mata i dr nmpk bnda2 k ...

Bhahahahaha..benda2 unik..baru ai tertarik..hihihi~

Benda2 lain y akn bt ai tertarik selain drpd benda2 pelik tu ialah makanan,style y unik,figura,cosplayer..hahahaha..y tu komfem laju je ai nampak..maybe manusia hensem/cantik x berapa menarik bg ai..unless ofkos,mcm dlm pic profile ai ni,cair jgk laa kot kalau duk depan mata..bhahahahahaha

kaedahnya Publish time 20-7-2021 03:02 PM

berdasarkan pemerhatian, pompuan kebanyakannnya paling lawa time late teens - early 20s.
tapi ada certain pompuan paling lawa time umur lolita teenagers.
ada jugak paling lawa late 20s - early 30s.
lepas mid 30s tu payah dah nak dapat macam umur sebelum sebelum.

kaoru44 Publish time 20-7-2021 03:09 PM

salmon-suki replied at 20-7-2021 03:00 PM
Bhahahahaha..benda2 unik..baru ai tertarik..hihihi~

Benda2 lain y akn bt ai tertarik selain drp ...

Kalau minat pelik2 mcm tu..moh la kte ke jepun..lama dh tringin nk prgi syurga anime tu..lpas tu ada harajuku style eh..yg pakai pelik2 tu..

salmon-suki Publish time 20-7-2021 03:14 PM

kaoru44 replied at 20-7-2021 03:09 PM
Kalau minat pelik2 mcm tu..moh la kte ke jepun..lama dh tringin nk prg ...

Yeeeeee...my beloved hero..hahahaha
Suka mata dia y tajam tu..nmpk tegas tp loving .ahaksssss~
Salah satu tmpt y ai mmg nak pergi,dlm list dah,japan tu .tp gara2 covid ni haaaa..kemain plan savings semua,tup2 tpkse guna utk tmpung belanja kes covid nih..geram rasanya..cpt2 laa balik ke normal semula,dpt gaji normal,n hidup bebas ke sana,ke sini tnpa restrictions

kaoru44 Publish time 20-7-2021 03:18 PM

salmon-suki replied at 20-7-2021 03:14 PM
Yeeeeee...my beloved hero..hahahaha
Suka mata dia y tajam tu..nmpk tegas tp loving .ahaksssss~
S ...

Sama la..i nk sgt prgi tmpt2 real yg depa guna dlm anime movie tu..
Tp duit pun hbis sbb gaji xmenentu skrg..tp hero jepun ni jrg nk jmpe yg hnsem2 mcm korea..tp hidung mancung tu ramai..haha

salmon-suki Publish time 20-7-2021 03:23 PM

kaoru44 replied at 20-7-2021 03:18 PM
Sama la..i nk sgt prgi tmpt2 real yg depa guna dlm anime movie tu..
Tp duit pun hbis sbb gaji xme ...

Hahaha..korea boleh alter..jepun salunya hero sgt jrg y alter..konfiden dgn diri sendiri haaa..pd ai lebih kpd bakat n karya dorg..muka x hensem/ cantik tp berbakat..gitu haa..

Nk g Kyoto..tgk istana putih..hihihi..tmpt2 y ada japanese elements, historical places..nature..hahahaha

kaoru44 Publish time 20-7-2021 03:34 PM

salmon-suki replied at 20-7-2021 03:23 PM
Hahaha..korea boleh alter..jepun salunya hero sgt jrg y alter..konfiden dgn diri sendiri haaa..pd...

Itu betul..walaupun kdg gg blapis nmpk manis je..cuma rmbt2 tu la kdg rimas tgok style nya..haha
Sama la nk prgi semua..hahaha..moga2 tcapai la impian dua tahun dh ttunda..

salmon-suki Publish time 20-7-2021 03:37 PM

kaoru44 replied at 20-7-2021 03:34 PM
Itu betul..walaupun kdg gg blapis nmpk manis je..cuma rmbt2 tu la kdg rimas tgok style nya..haha
...

Aminnnnnn...semoga kita dpt ke tmpt y diingini..hehehe
N semoga cpt2 laa covid ni berakhir.. sedih sgt dah dgn keadaan skrg

ambipur Publish time 20-7-2021 03:55 PM

Pompuan cantik klu xbijak cari laki lm2 akn jd huduh gak.yg xbrp cntik pndai cr laki pling untung.cth kaunter pertanyaan.rmai gak yg cantik n pndai pilih laki cth ju evans.cth lain uol pon tau khennnn...
Pages: [1] 2 3
View full version: Mata Wanita Melirik Menengok Wanita Lain Yang Lebih Cantik - Beautiful Creatures