wanawina Publish time 16-4-2021 09:02 AM

Edisi Ramadhan : Kalau wanita tengah \'bendera merah\', korang curi-curi makan ta ...

Alkisahnya meols di ofis ni ada sorg lelaki tegur sorang kolig meols yang makan nasi briyani waktu lunch semalam. so apa kata surveyyyy.

*momod, kalau tak sesuai chuols letak la memana.

SalenaGomez Publish time 16-4-2021 09:19 AM

Alhamdullillah ofis SG, guys nya ok je kami makan ...maybe sebab diorg biasa puasa sunat isnin khamis, so memang xde hal

Kitorg pulak walaupon tau diorg ok2 je, tp kami makan cover2 laaa...xde la buat sesuka hati...sesama menghormati ramadhan kan

petpom Publish time 16-4-2021 09:39 AM

pompuan kalau time tak pose, boleh ke g mkn d restoran/tempat awam? ada tak mana2 peraturan ckp x leh mkn? mohon pencerahan..hihihi

wanawina Publish time 16-4-2021 09:44 AM

petpom replied at 16-4-2021 09:39 AM
pompuan kalau time tak pose, boleh ke g mkn d restoran/tempat awam? ada tak mana2 peraturan ckp x le ...

masa meols memuda dolu, meols penah ikut bos meols (wanita juga) ikut pegi mcd menapau makanan pukul 11 pagi. hahahaha. meols tak pasti boleh ke idok, tapi agaknya segan kot makan dekat restoran.

matseh Publish time 16-4-2021 09:52 AM

Aku sbg jantan beriman. Aku OK. Setakat bau kari semalam. bau satu opis aku kisah. Bau KFC, ikan goreng dll.
Yang aku hangin, bawak tempoyak lps tu siap panas dlm microwave. Mangkuk ayun betul.
itu aku mmg pantang. Tak kira la bulan puasa ke tidak bau tempoyak.

Cyempaka Publish time 16-4-2021 10:04 AM

Ofis aku semua cina. Aku sorang melayu. Tapi aku tak makan. Aku maluuuu :$:$

hareeeesah Publish time 16-4-2021 10:21 AM

Aku dulu tak puasa pun tak makan. To me dah alang-alang tu ko boleh jaga kesihatan jugak. Sebulan je pun bukan lama sangat. Balik rumah nanti makan la sangat

bakingsoda Publish time 16-4-2021 10:28 AM

celakanye jantan yg option last tu. aku tak kisah pon org tak puasa makan depan aku, takde la lembik sangat sampai nak terbukak puasa, terliur makanan tu mungkin la. amboi tak beragak siap makan nasi briyani lagi ;P kalau aku sendiri mungkin roti atau biskut je kot. malu la sampai nak melantak sebungkus nasi tempat org lain puasa

prettyuglybabe Publish time 16-4-2021 10:29 AM

ofis i staff pompuan semua..
bos laki tapi takde kat ofis..
so boleh je nak makan sesuka hati..
tapi pernah sekali tu tengah makan tetiba bos masuk..
malu gak la sebab dorang sengaja je nak kantoikan :lol:

JibboTheCat Publish time 16-4-2021 10:33 AM

ofis dekat je dr rumah. kalau xpuasa lunch hour balik umah mkn megi:lol:

awanysss Publish time 16-4-2021 10:40 AM

aku pernah makan kat restoran masa bulan puasa.
restoran india yg femes kat jb.. sbb hasutan kawan2 india aku masa intern sama2..
pastu ngam ngam dpt seat depan cashier.. ramai je yg lalu nak bayar kacau2 tny tak puasa ke sbb iols bertudung haa siang hari masuk kedai tu.. tp dorang faham la kot kan ppuan period takyah puasa..
kawan2 iols yg india ckp dorang tahu je ppuan period takyah puasa, so iols husnuzon semua kat kedai tu tahu yg i takleh puasa;P

miszclassique Publish time 16-4-2021 10:57 AM

Okay je makan tapi tunggu lah balik or sorok2 dalam kete tinted ha gitew

krustykrab Publish time 16-4-2021 11:20 AM

wanawina replied at 16-4-2021 09:44 AM
masa meols memuda dolu, meols penah ikut bos meols (wanita juga) ikut pegi mcd menapau makanan puk ...

Tapau boleh je...aku pun slalu tapau tp mkn kt ofis la...takkn nk bior perut berdendang pulak walhal mmg x leh posa

manehnya Publish time 16-4-2021 11:35 AM

yg letih nya emak...

kena berlakon puasa walu pun x boleh pusasa sbb menghormati org berpuasa dalam rumah dan takut moral puasa kanak-kanak tergugat

curi2 minum air jeah klu ada peluang, nk sumban nasi kang kantoi

Annaquinn009 Publish time 16-4-2021 11:39 AM

i ada bilik sendiri dekat tempat kerja ni...so kalau x puasa, bilik i akan jadi kenduri kendara :P

little_sis Publish time 16-4-2021 12:19 PM

Aku salu mkn kt dllm keta je time lunch.. time jumaat yg confirm xde org kat opis pun aku x berani nak makan yg berat.. setakat coklat je nak dpt tenaga sikit.. bg aku x berapa sopan la nak makan nasi beriani dlm opis waktu bulan puasa.. wpun ada staff non muslim, boleh beri tanggapan kurang baik utk dorang gak.. dah le nasi beriani punya bau semacam harumnya..

misc Publish time 16-4-2021 01:42 PM

Makan je lah kat pantry ofis kalau lapar sgt. Ada jugak yg makan kat surau.

wanawina Publish time 16-4-2021 01:53 PM

manehnya replied at 16-4-2021 11:35 AM
yg letih nya emak...

kena berlakon puasa walu pun x boleh pusasa sbb menghormati org berpuasa da ...

kakak sis selamba dek makan nasi depan anak2 sekolah rendah. jenuh menjawab ha bila budak2 bertanya. lps tu kemain menjerit serumah mama tak posa. ha tahu malu dek jiran. :lol:

gummiebear Publish time 16-4-2021 02:00 PM

Selalu makan kat surau bila lain clear.. takde la makan depan orang pastu makan biasa2 je lah.. ini siap beriani heii mencabar keimanan sis :lol:

mariane Publish time 16-4-2021 02:26 PM

aku makan je dkt cubicle aku. Order la dkt grabfood, foodpanda, mcdelivery.Semua dh besar panjang, nk tergugat iman apenyer.
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Edisi Ramadhan : Kalau wanita tengah \'bendera merah\', korang curi-curi makan ta ...