isseliparjepun Publish time 17-4-2021 10:23 AM

I masih malu nak makan depan colleagues walaupun period. Tunggu balik rumah. Dapat minum air pun rasa nikmat dah. Kalau di rumah anak anak ada pun dapat minum air cukuplah. Sebab kena jaga moral budak budak setahun jagung ni. Istimewanya bila cuti puasa ni, diorang boleh request menu apa pun untuk berbuka sebab mama diorang ada superpower haaaa.

cik.secreto Publish time 17-4-2021 10:47 AM

iols ada bilik time nk makan tutup lampu n kunci pintu

umbut Publish time 17-4-2021 12:15 PM

Makan je lah... alahaiiii... dah besar dabak pun nak sentap sebab puasa.. aku kalo puasa x kisah pun org nak makan... hak dia.. ko bukan budak2 lagi.. choiiiii

Missfadh Publish time 17-4-2021 04:39 PM

Mkn curi2. Tapi lelaki faham je. Cuma Kita lah yg segan.

nolya Publish time 17-4-2021 05:28 PM

petpom replied at 16-4-2021 09:39 AM
pompuan kalau time tak pose, boleh ke g mkn d restoran/tempat awam? ada tak mana2 peraturan ckp x le ...

Wanita yg mensus tak boleh puasa boleh je makan tapi jagalah sensitiviti orang lain yg berpuasa. Nak makan carilah tempat yg terlindung atau lari drp penampakanramai. Itulah adab dlm Islam, bukan tak boleh makantapi pandai2lahjaga kemuliaan Ramadhan itu sendiri.

riena3321 Publish time 18-4-2021 12:06 AM

makan dlm store

Knowlee Publish time 18-4-2021 12:15 AM

I makan je kat office, tapi terselindung sbb cubic tinggi. Cuma bau la tersebar. Kena beli makanan yg kurang bau mcm Subway ke, burger ke.

Kakasinci Publish time 18-4-2021 10:29 AM

Kalau nk mnum air or mkn ringan2 kat bilik sendiri ok je tp iols still ttup pintu.. Nanti rehat balikla rumah mkn berat sikit. Even xpuasa segan la nk mkn dpn org. Hormat org lain yg berpuasa

NekNgah Publish time 18-4-2021 11:43 AM

Emak dah ajar tak makan.Cuma kalau tengah heavy tu minum juga air milo nak elak gelap mata.

bedahmenjuyah Publish time 18-4-2021 06:25 PM

Minum makan sorok2. Kalau tak puasa mmg lapar by lunch time. Nasibb

Nurul8001 Publish time 18-4-2021 09:22 PM

Puasa kali ni, saya takde lah lapar sangat. Tapi, haus ya ampun. Memang tak tahan. Saya minum air je. Tapi, sorok2. Setakat ni, saya yaqqinnnn takde ummah yg nampak

Meiizu Publish time 18-4-2021 09:49 PM

Aku tak makan terang2...
minum+ makan roti pun curi2.
Staff muslim kan dapat balik awal sejam.
Cukup masa aku balik

NurAlia14 Publish time 19-4-2021 12:02 AM

Nk ot jap..kalo basuh rambut mmg period tu ttbe tak keluar ke?

Kak-Leen Publish time 19-4-2021 01:49 AM

Cuku aka x makan apa pun time bekerja. Time sahur akak sahur sekali mcm biasa. So sepjg bekerja oun ok je. Bila dah quit, time x puasa pun x makan walau ulang alik uruskan anak2. Masa buat kuih utk jualan masa Ramadhan dulu dah berpeluh2 di dapur waktu siang tu, akak ambil air masak dan minum je. Then makan sebiji dua kuih raya tu. Dah dididik dari kecil walau x puasa, xde keperluan utk makan. Time org sahur, kita kena makan sekali. Time org berbuka je kita kena bagi org berpuasa berbuka dulu. Kalau sengaja x puasa, kena duduk bawah rumah. ;P;P Dulu la time rumah Atok masih rumah kampung dan tinggi. Duduk la bawah tu sambil main basikal dok pusing situ. Nak ambil air dlm kepuk pun x berani. Kang Atok kata, aku sesah kang! Eee.. :L:L:LSeram oo walau x pernah kena sesah dgn Atok..

Kak-Leen Publish time 19-4-2021 01:50 AM

NurAlia14 replied at 19-4-2021 12:02 AM
Nk ot jap..kalo basuh rambut mmg period tu ttbe tak keluar ke?

First time akak dengar ni..

lattehazelnut Publish time 19-4-2021 04:49 AM

Makan kat cubicle..
tp biasanya mcm fast food atau pastry ke..
Xde la nak makan heavy mcm nasi berlauk..

delia3003 Publish time 19-4-2021 07:50 AM

Setakat curi2 makan coklat/biskut/roti kat meja sendiri je. Takde ler nak melantak yg berat2 sbb segan. Tapi pagi sempat buat kopi secawan sblm office hour:lol:

NiaClarabel Publish time 19-4-2021 09:38 AM

Aku makan tak berapa curi2 sikit. Makan dlm mtg room. Kdg2 megi, kdg2 beli kfc ke mcd ke. hahaa

siputpepel Publish time 19-4-2021 10:27 AM

dekat ofis iols ni takde port untuk makan so terpaksa lah berpuasa sekali. just minum air or buka biskut kalau terlalu lapar.

eventho they ols tak kisah, kita kena la hormat orang yang berpuasa ye dokkkk

mawar_mustika Publish time 19-4-2021 12:54 PM

btul blh je prempuan xpuasa mkn waktu siang tp respectlh org lain yg berpuasa...non muslim pun tau hormat x mkn dpn org puasa kite yg muslim ni xkan nk selamba je mkn dpn2 org...kut ye lapar plh tempat tersorok sket...mkn simple2 dh lh...kan selalunye bln puasa company akn bg blk awl sejam sbb xde lunch hour...

i time puasa kalau xblh puasa just bwk air n biskut je...time org xnmpk i mkn n minum bwh meja...seganlh klu org nmpk lagi2 lelaki...even kt opis i semua muslim & faham perempuan ade tika xblh puasa...blk tu bantailh mkn berat2 kt rmh...
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: Edisi Ramadhan : Kalau wanita tengah \'bendera merah\', korang curi-curi makan ta ...