beruangcomel Publish time 31-3-2021 11:48 PM

Check In Hotel : Di musim PKPP & PKPB

Salam semua....

nak tumpang selit citer/pengalaman aku check in, dlm tempoh PKPP & PKPB ni...
kita semuakan dah sedia maklum, spjg tempoh segala jenis PKP ni, hotel2 ni, tak sepanjang masa boleh beroperasi.
so, faham2 je lah kan... kalau bukan dlm musim PKP pun, ada je makhluk yg tak kelihatan, tp wujud, sentiasa je menganggu..., inikan pulak, bila dah lama hotel ditutup operasi utk satu2 jangkamasa....

ok.. 1st experience aku... bulan Dec tahun lepas. Setelah sekian lama terpengap di KL / Sgor ni, tak kuar bercuti ke mana2....
suatu hari tu, abg aku ajak aku dan akak aku pegi Penang, sebab kakak ipar aku ada tugasan di sana....
pegi Penang pun, aku serah pada abg akuje utk book kan hotel... mana2 hotel dia duduk, kitaorang ikut je...
so, abg aku pun pilih hotel ala-ala bajet je.. kat Jln Kelawei tu....
sampai kat hotel... takde apa2 keraguan pun.... ptg tu, dah settle solat Asar, kitaorang kuar .. ikut abg aku gi ambik kakak ipar kat tempat kerja dia (branch Penang). Masa baru sampai Penang, abg aku terus hantar kakak ipar aku ke tempat kerja tu.
Petang tu, lepas dah ambil kakak ipar, kitaorang ronda2 kat shopping mall, (shopping), then, gi makan... settle semuaurusan, dlm pukul 9, kitaorg balik ke hotel.

sampai hotel, lepas semua org dah mandi, solat... aku , kakak aku dan anak dia, tgk tv... (kitaorang ambil family room). abg aku & wife dia kat bilik lain.
yg aku pulak, line hp bz memanjang.. sebab dok berwhatsapp dgn member aku... sementara kakak & anak dia layan tv...
dlm pada kitaorang dgn hal masing2, pd malam tu, tiba2 lampu bilik terpadam... mmg bergelap habis.. tv, ekon, kipas, lampu semua padam...!! adalah dlm 3 saat... pas tu hidup balik semuanya... as usual, aku dgn kakak aku, kalau dah terkejut, sure lah menjerit....(tapi tak laa kuat sgt)

then, bila lampu dah hidup... lebih kurang 1/2 jam lepas tu, padam lagi.. dlm 3-5 saat.. pas tu hidup balik..... tension betul kitaorng...
waktu ni, jam dah pukul 11 lebih.. time ni, aku dapat call dari member aku, dan kitaorang ralit bersembang sampai jam 2 pg... sepanjang aku bersembang tu, macam tu lah keadaan bilik aku... asik on off je elektrik kat bilik tu, mau lebih dari 10x gelap, terang, gelap, terang... kakak aku & anak dia dah tido, masa aku borak dgn member aku tu, aku lepak kat balcony bilik hotel tu je.. sbb tak nak lah ganggu diorg nak tido... sampailah aku dah habis sembang... sebelum nak masuk tido, aku sempat lah ke toilet... nasib baik masa aku dlm toilet, lampu tak terpadam sendiri... kalau tak, kompom aku menjerit sekuat hati....

bila nak tido, lampu toilet, aku tak padam... lain2 lampu, semua aku padam... hurmmm... ingatkan.. bila dah padam lampu, "dia' tu tak ler mengacau.... rupanya.. dia tak berputus asa.. dok kacau jugak... on off elektrik.... wlaupun tak effect ke lampu, sbb secara fizikal mmg suis lampu dah off, tapi ekon laaa.... sekali dia padam kan letrik, ekon terpadam... perrrhhh.... berlecak satu badan.. mandi peluh.... menate sungguh!! tapi waktu ni, mmg aku dah tak sedar dunia dah.... kakak aku lah yg sedar.. ye lah, sebab tiba2 panas....
aku mmg ada terperasan, badan berpeluh, bilik senyap semacam sebab kipas siling x berpusing....(kipas siling kalau berpusingkan, berbunyi ) ni, tetiba senyap len macam...tapi mmg mata dah ngantuk giler...so, aku abaikan je....
kakak aku ckp, sampai ke subuh "menate" tu dok main letrik dlm bilik tu.... lepas kakak aku dah abis solat subuh.. barulah hilang gangguan tu...

malam keduanya... Alhamdulillah.. tiada gangguan...

beruangcomel Publish time 1-4-2021 12:28 AM

Terbaru : Penghujung Mac di hotel yg ada menyediakan penginapan chalet sekali

dalam bulan Mac baru ni... aku saja2 laa surf kat tenet tentang hotel2 yg boleh nak lepak2... sebab , spjg aku wfh ni, mmg aku stress keje... maklumlah.. jaga bos yg saling tak ubah seperti lembu... semua benda tak nak buat... dah lah tak nak buat, pas tu, dok membebel2 kat aku.. nak mintak tolong dgn aku, tapi bahasa mcm lahanat... kalau korang ada jumpa thread aku yg pasal aku nak cari bomoh, nak "hantar" sesuatu.. haaa ni lahh. kat si lembu ni... pemalas, bangang, nyanyuk & tahu nak "bahasa"kan orang je....

ok.. itu lah salah satu sebab.. tetiba terbit mentol kuar dari kepala aku... supaya gi check in utk tenangkan fikiran... since dah nak dekat cuti sekolah, aku plan check in pada hari jumaat dan check out pada hari sabtu....

hotel tu tak ler jauh dari rumah... tapi disebabkan nak cari mood dan ketenangan laa kononnya, by right, hotel tu mengadap tasik.. so, tu yg aku pilih hotel tu.... bila surf harga.. wow... menarik.. bwh RM200 dan harga fix... takde servis charge dan tax 6% tu... ok sgt la tu kan....

so, sampai harinya.. aku , kakak aku& anak dia gi la check in....
sebelum tu, mesti uols tertanya2 kan.. aku ni , sokmo ber 3... ye lahh.. aku dan kakak aku dah tak berlaki.... so now, aku ni bonding dgn adik beradik je.. parents pun dah lama takde....

well, masa check in, aku pilih utk stay kat chalet.. sbb bagi aku chalet ni ala2 studio... besar sket laa berbanding bilik hotel.sampai2 kat bilik... nampak mcm usang je bilik dia.. berhabuk dan tak well maintained.anak buah aku ni... mulut puaka, mengutuk, komplen itu ini... ckp tv buruk, takde wifi, bilik busuk dan mcm2 lah... aku ni.. sabar je lahh... dah lah aku sponsor .. byk komplen plak.. tampor mulut tu baru tahu...

cam biasa, lepas asar, kitaorg kuar.. gi coffee2 kat mamak area2 situ jugak... nak gelak pun ada.. ye lah.. sbb area kitorang selalu lepak....
masa ngopi tu.. aku dan kakak aku plan nak tapau je makanan utk mkn malam.. in case kalau lapar.... lepas dah settel semua... kitaorg balik hotel...
sampai bilik, aku scan pintu... tak function pulak scanning tu... hadoiii.. stress aku.... dahlah reception kaunter kat bangunan sebelah...satu hal nak menapak.... lepas dah cuba byk2 kali.. still gagal dan aku pun terus bwak kad tu, pegi reception kaunter.. komplen... then diaorang tukarkan kad lain.... berpeluh jugak aku menapak, balik semula ke chalet... cuba2 lagi... still tak boleh.... anak sedara aku dah panik... mula lah nak menangis... dia pulak yg takut... org semua tgh bengang, dia pulak nak nangis2.... geram pulak aku..

aku dah tak larat, terus capai hp, call aje ke kaunter, mintak dia hantar maintenance utk repair kot ada yg tak kena dgn pintu bilik tu....
lebih kurang 1/2 jam, baru sampai mamat maintenance tu... dia godam2 nya pintu.. baru lah terbukak... then, lepas kitaorg masuk, dia still repair lagi pintu tu... & finally... siap...

dgn siaran tv yg menyedihkan (bersemut2... tak up to date).. kitaorg layan je lah citer yg ada.... anak sedara aku dok ralit main game kat hp... dan tak lama tu terus msuk tido...
tinggal lah aku dgn kakak aku layan citer kat tv

kira2 jam 11.45 mlm..... bermulalah aktiviti yg menyesakkan telinga.....
iaitu... aktiviti heret2 perabot di lantai tingkat atas.. jelas sgt dengar bunyi perabot yg berat sgt diheret... amboi aiii.. gigih si makluk ni mengheret perabot...
walaupun aku cuba ignore...tapi still gak meremang roma aku ni... kakak aku pun perasan dan dgr bunyi yg sama....
dalam pada tu, aku masuk toilet... lepas aku settle dgn "urusan" di toilet, aku dgr bunyi mcm besi kecil.. (skru ) jatuh atas lantai.. bunyi mcm dpn pintu toilet (tp sebelah luar pintu)...

lepas aku kuar toilet, kaka aku tanya...dengar tak bunyi besi jatuh atas lantai?... aku ckp dengar...
tp bunyi mcm kat area toilet ni je....
then, kakak aku ckp... dia dgr bunyi tu betul2 sebelah kabinet tv tu...
malas nak pk... aku terus naik ke katil... sambil2 cari quran online kat hp...
then, terus on bacaan quran tu... surah al baqarah.. then, terus baring (nak tido). hadoiiii.... mata pulak segar bugar.. tak mo tido... sementara bunyi perabot di heret tu, tetap rancak...

aku ckp kat kakak aku... aku check in ni, tujuan nak release stress... apa yg aku dpt, menjadi2 stress ni.. hadoiii aiii....
kakak aku gelak je.... sementara nak lelap tu, mcm2 yg aku zikir dlm hati.... selawat tak putus2, sambil tekup bantal kat telinga... bingit oii telinga dek bunyi heret perabot tu....
akhirnya, berjaya roh aku kuar dari jasad... so... lena lah aku sampai ke pagi....
sementara kakak aku.. yg dari awalnya dah lena.... tetiba terjaga...
masa terjaga tu, dia dengar bunyi kayu jatuh ke lantai... betul2 tepi katil kitaorg..... kecut perut dibuatnya..... kakak aku pun dok paksa mata utk lelap... Alhamdulillah.. berjaya....

perhhh... serik aku bila fikir2 nak check in hotel ni... mmg masa register online nak check in hotel, langsung tak terfikir pasal gangguan2 makhluk halus ni....

satu situasi yg aku baru perasan... masa ptg aku nak kuar, aku terserempak dgn sorang brader ni.. masa tu, dia nak masuk bilik...sebelah bililk aku.....

pada esoknya, masa aku check out... brader yg sama pun check out... tapi dia mention yg dia dah tukar bilik... sblum ni dia dok bilik sebelah aku... dan dia ckp, dia request tuka bilik lain....
aku & kakak aku, mati2 ingat, sebelah bilik kami ada org...so, takde lah nak rasa seram sgt.... last2 jiran sebelah bilik, dah tukar bilik lain!!

setakat ni Alhamdulillah... makluk2 ni tak tunjuk rupa... tak main lampu.... tapi , bunyi heret2 perabot tu mmg sgt2 membingitkan telinga....

lps ni kalau nak check in... kena tunggu semua hotel dah 100% beroperasi... dan dah ramai pengunjung menginap, baru lah boleh gi holiday.....

sekian..

sorry eh kalau story ni tak seseram mana pun... hanya berkongsi pengalaman diganggu je....

Lentera Publish time 1-4-2021 12:46 AM

Adoiiii meremang baca mlm2 camni. Tetiba aku baring sambil bersila sbb takut klu2 kaki kena pegang dek...
:lol: ;P :sweat3:

ipanimanz1 Publish time 1-4-2021 06:27 AM

meols 1family ada pnlgalaman gangguan kt hotel jgk...kisahnya p bcuti kat ch masa pkpp taun lpas...hotel baru...siang malam gigih la duk heret perabot non stop...2hri pertama meols xnak ckp pape kat husband...dia pun dengar jugek...tp buat dek je...aje giler nk lari p mna..hotel smua full booked time tu,pastu meols dah bayar seribu lebih tuk 2 malam...malam kedua meols wasap husband wpun duk sbelah2 je...lpas meols 'sebut' tu lg sakan org atas buat keje...siap baby meols nangis lg tertengok siling dlm blik...pasang al baqarah bru berenti...mse checkout husband ty kat kaunter ada org ke kat atas blik kami,sakan duk tarik perabot..receptionist tu tkejut pulak...dia gitau pkul 2 pgi td baru ade org masuk blik atas...sblum tu mmg ksong...husband meols n dia sma2 sengih je la...tp bagusla,dia mintak maaf,pdahal bukn salah dia pun...lpas dri tu weols xmau dah stay hotel tu...ngeri

sarah82 Publish time 1-4-2021 07:57 AM

Do far Alhamdulillah.. Aku staycation bulan 1..tido mampos.. Tak kena ganggu..

uori Publish time 1-4-2021 08:39 AM

takutnya, dahla aku baru tengah scrolling nak book hard rock bulan lapan nanti. jangan ada hantu bergentayangan udahler :lol:

sambunglah lagi kalau ada sape2 ada cite hantu

meah_kelabu Publish time 1-4-2021 08:44 AM

iols cek in hutel mase pkpb ni sokmo penuh dgn org je
naik rimas plak

nagaijau Publish time 1-4-2021 10:13 AM

keje aku mmg kalo outstation satu2 tempat mmg seminggu dua..
kadang2 aku dok hotel murah ok je feeling..
bila hotel mahal.. yea ada rasa lain mcm..
aku boleh kata kalo outstation dalam 2bln tu akan all out bersambung2 byk tempat satu msia..
dah la patner in crime semua lain jantina.. xleh nak share bilik...

beruangcomel Publish time 1-4-2021 11:12 AM

ipanimanz1 replied at 1-4-2021 06:27 AM
meols 1family ada pnlgalaman gangguan kt hotel jgk...kisahnya p bcuti kat ch masa pkpp taun lpas...h ...

biasa laa.. hotel dah lama kosong... tu yg mcm2 gangguan bila kita stay kat situ...

beruangcomel Publish time 1-4-2021 11:13 AM

sarah82 replied at 1-4-2021 07:57 AM
Do far Alhamdulillah.. Aku staycation bulan 1..tido mampos.. Tak kena ganggu..

ini lah yg aku harap2 kan setiap kali check in... hurmmm... jgn harap laaa... kalau tak mlm pertama, mlm kedua sure kena ganggu...

beruangcomel Publish time 1-4-2021 11:14 AM

uori replied at 1-4-2021 08:39 AM
takutnya, dahla aku baru tengah scrolling nak book hard rock bulan lapan nanti. jangan ada hantu ber ...

ya betul..
sapa2 ada pengalaman... terutama time2 pkpp/pkpb ni... sila2 lah sharing kat sini...

sarah82 Publish time 1-4-2021 11:23 AM

beruangcomel replied at 1-4-2021 11:13 AM
ini lah yg aku harap2 kan setiap kali check in... hurmmm... jgn harap laaa... kalau tak mlm pertam ...

So far aku masuk ja bilik.. Aku on surah al baqarah... Alhamdulillah.. X ada gangguan.

Lentera Publish time 2-4-2021 01:56 AM

Jan sebelum pkp 2.0 sempat la check in kt langkawi. Alhamdulillah tak ada gangguan. Mgkin bnda tu serabut dgn ank2 aku yg lg havoc :lol:
Nape bnda2 tu suka sgt tarik2 perabot ye :sweat3:

bellawonka Publish time 2-4-2021 01:32 PM

Aku stay kat salah satuhotel *y* di daerah satu negeri ni. Mnegejut je pun, sempat book jap sebelum check in.
tapi nak masuk tu cam lama skit, mayb tak clear kan rrom lagi kot.
Sesampai je kat pintu bilik, aku macam tak sedap hati, satu sebab bawak anak kecik1yo.
Pulak dah datang time lepas PKP 1.0, ermm mesti kosong je hotel tu.
Masuk2 tu ok la, bukak tingkap, pastu kami gi pantai jap.
Pas pantai, makan malam, balik hotel, anak aku nangis2, tunjuk2 pintu nak kuar, xnak duduk dalam bilik. Lain maciam. Laki aku dok kuar masuk bilik la sebab kejap nak kuar, kejap nak kat aku.
Dudukkan dia atas katil, nangis2 lagi, kami berpandangan, jom lah check out.
Kul 11 pm kami chekout.
Dalam kete, tak sampai 5 minit aku bf anak dia pun tido.
Sepanjang jalan ok jela cuma bila dah balik umah, masa laki aku nak minum air, dia nampak kelibat itam kat dapo. Aimakkkkkk, ngikut balik ke punnnnn

kuewTiau Publish time 2-4-2021 02:21 PM

kisah aku pulak

last week kitorang stay 1 banglo (total lebih kurang dalam 20 orang gitu)
2 orang baby
banglo ni kalau tengok iklan macam best, ada kolam kat bawah
area perumahan elit tapi banyak lagi rumah kosong
total ada 7 bilik, 4 atas 3 bawah.
adik adik pompuan sekali parent tido dalam master kat atas,bilik air luas, ade tub lagi
time maghrib kitorang ramai-ramai duk bawah sebab nak prepare barang bbq
so tinggal la adik pompuan aku 2 orang kat atas, diorang tengah kemas-kemas n bersiap
sorang luar toilet, sorang dalam toilet
masa keluar toilet, dia tutup pintu rapat, dia duk kat katil (katil queen 2 saling menghadap)
yang sorang lagi duk gosok baju hadap dinding
pastu yang baru keluar toilet tu berpaling nak amik barang, tengok tengok helok je pintu toilet tu terbuka luas
nak kurangkan takut, dia tak gtau sorang lagi (lagi penakut)
lepas checkout baru la dia cerita kat aku
alhamdulillah yang lain xde cite pape n baby-baby tu pon xde menangis ke ape.

beruangcomel Publish time 2-4-2021 10:42 PM

Lentera replied at 2-4-2021 01:56 AM
Jan sebelum pkp 2.0 sempat la check in kt langkawi. Alhamdulillah tak ada gangguan. Mgkin bnda tu se ...

mungkin dia tarik2 perabot... sebab, dia tau yg kami ni hijab pandangan ditutup kot... ;P
sebaliknya hijab pendengaran terbukak... :lol:

Lentera Publish time 2-4-2021 10:52 PM

beruangcomel replied at 2-4-2021 10:42 PM
mungkin dia tarik2 perabot... sebab, dia tau yg kami ni hijab pandangan ditutup kot...
sebalik ...

Tu laa. Aku pun pnh dgr dia tarik2 kerusi. Siang buta lak tu. Sbb kt sek & siang so tak seram sgt. Igt kn students kt atas tarik2 kerusi. Bila kaji balik, masa tu xde kls pun kt atas. So phm2 je la sape yg tarik

koko2 Publish time 5-4-2021 03:51 PM

aku pun nk share gak la..:lol:
tapi seyes tak serem punn..;P

1/4/2021 baru ni aku dan famili tido kat hotel milik syarikat melayu di Jawi Penang..

hotel kelam dan surammm..mmg scary amat..{:3_96:}

dengan bilik yg berhabuk..bersawang bagai..{:3_89:}

katil tak best keras dan spring tunggu nak tercabut jer lagi..

tapi.......aku dan anak2 bole tido tanpa gangguan benda halus..

adik laki aku kata..hotel yg terang benderang nampak cantik tu lebih byk gangguan drp hotel melayu yg suram bagai ni...:lol:

kucim Publish time 6-4-2021 07:40 AM

Ada check in hotel biasa di wangsa maju..rm 125 tapi buang duit je..bilik kecik bau pengap..tak padan dgn harga..lepas magrib bunyi org ketuk2 tp buka pintu takde..balik rumah hbis sakit2 bdn...bilik berpuaka

siputpepel Publish time 6-4-2021 07:45 AM

check in lexis penang bulan feb. Alhamdulillah takde pape tapi otw nak masuk bilik rasa seram juga. maybe sebab tak ramai orang and sunyi. pihak hotel pon tak bukak banyak bilik time tu, ada certain floor je dia buka.
Pages: [1] 2
View full version: Check In Hotel : Di musim PKPP & PKPB