iznanaziz Publish time 8-4-2021 12:32 PM

Korang check in kat GoodHope Hotel ke?

iznanaziz Publish time 8-4-2021 12:47 PM

bellawonka replied at 2-4-2021 01:32 PM
Aku stay kat salah satuhotel *y* di daerah satu negeri ni. Mnegejut je pun, sempat book jap sebelum...

lepas tu 'dia' stay kat umah kau ke?

iznanaziz Publish time 8-4-2021 12:49 PM

Lentera replied at 2-4-2021 10:52 PM
Tu laa. Aku pun pnh dgr dia tarik2 kerusi. Siang buta lak tu. Sbb kt sek & siang so tak seram sgt. ...

dia pun masuk kelas, tunggu cikgu dtg.

iznanaziz Publish time 8-4-2021 12:52 PM

kucim replied at 6-4-2021 07:40 AM
Ada check in hotel biasa di wangsa maju..rm 125 tapi buang duit je..bilik kecik bau pengap..tak pada ...

:lol:
tak menahan aku baca cerita ko ni...ayat terakhir..sakit2 badan..bilik berpuaka...
cer bagitau apa nama hotelnya?

isseliparjepun Publish time 8-4-2021 11:57 PM

I kalau check in hotel, nak nak selepas PKP last year, I akan tanya bilik kiri kanan ada orang check in tak. If tak ada, I sanggup tukar floor and tambah bayaran asalkan ada jiran. Nak nak waktu pergi meeting atau kursus. Before I bertolak balik tempat I mencari nafkah, I stay dekat Movenpick. By time I menginap, ada 3 bilik lain je berpenghuni. Masjid kat sebelah hotel tu pun turut sama sunyi. Aduhhh. Mujur tak nangis sebab tv dia flatscreen saiz 60inci. #tiberr

Weols suka Janda Baik. Few times pergi sana and menginap di beberapa chalet/resort. Ada 1 resort yang agak famous, interior cantik tapi kawasan dia hujung betul, *D* nama dia. Kalau I taip lagi 1 huruf mesti uols boleh agak dah. Tapi malam malam ya ampun seramnya. Sejels-jelas bunyi boleh dengar. Weols insaf nak stay situ lagi. If ada babies bawah 3 tahun, tak payah pergi dululah check in dekat dabelD ni.

bellaa Publish time 9-4-2021 09:24 AM

sept lepas meols p Pulau Kapas 3d 2n

sambil santai2 kat pulau tu,
sekali beachboy tu tanya u stay chalet mana?

meols tak nak la share location, sebab p berdua je dgn kawan gurl
bahaya kan bagitau stay mana.

tapi entah camna, dia riki2 satu pulau tu, tahu meols stay chalet mana.
mentang2 la pulau kapas tu kecik.. ada berapa ketui chalet je.
naseb tak tahu no bilik yg mana. saiko betoi.

pastu, dia takotkan meols. "u tak tahu ke sebelah chalet u tu ada kubur lama?"
meols tak pecaya tau. meols cakap, cepat la tunjukkan.
pastu sambil santai2 beach-walking, mmg betoi la sebelah tu je kubur lama.
batu nisan tinggi2 pulak tu. :funk:

malam tu meols tak leh tido. dlm 3am camtu, ada org suluh2 bilik tau
pastu mcm ada bising2. tapi meols ignore la sambil terlelap.

next day, meols bekpes dgn beachboy tu.
tanya la. apahal smlm ada riuh2 sambil suluh chalet?
dia kata, rupanya ada pengunjung semput.. tu emergency panggil org boat dtg pulau.

uols bayangkan, 20mins kot dari jeti ke pulau kapas.
tak da klinik. xda hospital. bebetoi isolated island. :mad:

sori tak da citer seram. cuma tula terpencil jauh dari orang awam.
macam2 terpikir. huhu

kucim Publish time 9-4-2021 07:13 PM

iznanaziz replied at 8-4-2021 12:52 PM
tak menahan aku baca cerita ko ni...ayat terakhir..sakit2 badan..bilik berpuaka...
cer bag ...

Sakit2 badan tu bukan pergi ber ehem2...aku cek in sorg je sebab suspek cobid..haha..nama hotel puaka ni westlink hotel..cadar bantal bau kepam mak hayam..ada rambut lagi..aku suruh staf dia mai tuka..bilik bau pengap serius banyak energy negatif kat sini....malam2 bunyi tik tok tok tok...ketuk dinding...ak sound je woi diam la jgn bising

havovasta Publish time 12-4-2021 03:39 PM

last yer lps raya aji fmily in law ade la buat famili gathering kt satu hotel baru kt kuantan ni..dkt tjg lumpur..amek la 3 unit (die apartment)..mmg cntik luas, tp laut..time tu plk mmg musim cuti peh ramai gler..tp aku ngn anak sedar aku kne main ngn lif..xthula antu lif ke or lif die mmg ade tech prob

iznanaziz Publish time 13-4-2021 10:23 AM

kucim replied at 9-4-2021 07:13 PM
Sakit2 badan tu bukan pergi ber ehem2...aku cek in sorg je sebab suspek cobid..haha..nama hotel pu ...

ni ke hotelnya? nampak cantik je.

kucim Publish time 13-4-2021 10:27 PM

iznanaziz replied at 13-4-2021 10:23 AM
ni ke hotelnya? nampak cantik je.

Indah kbar dari rupa...dlm nya kepam dan busuk..bilik juga sempit ...nk nafas pun tak lega..bazir duit ak rm125 dpt hotel haprak mcm ni...elok duk 5 star je klu cmni

Perawankota Publish time 14-4-2021 03:54 AM

kucim replied at 13-4-2021 10:27 PM
Indah kbar dari rupa...dlm nya kepam dan busuk..bilik juga sempit ...nk nafas pun tak lega..bazir...

Kenapa x stay kt garden Inn by Hilton Chow Kit tu. Harga pon lebih kurang.. 3star hotel under hilton chain.. Sbb situ pon pusat kuarantin covid.. Member2 yg balik Dr Singapore mmg kuarantin situ or Garden Inn puchong..

kucim Publish time 14-4-2021 05:04 AM

Perawankota replied at 14-4-2021 03:54 AM
Kenapa x stay kt garden Inn by Hilton Chow Kit tu. Harga pon lebih kurang.. 3star hotel under hilt ...

Tak terfikir pulak nak ke chowkit sana adehhh....sebab yg westling ni dkt kwsn rumah...ishh fikir2 balik rugi ja...serbis pun hancur...nasib i sehari je kat sana ...aura negatif banyak la dlm tu

Perawankota Publish time 14-4-2021 01:56 PM

kucim replied at 14-4-2021 05:04 AM
Tak terfikir pulak nak ke chowkit sana adehhh....sebab yg westling ni dkt kwsn rumah...ishh fikir2 ...

Seram oi klu tau Hotel tu byk aura negative.. Aku dulu pernah kena kacau kt langkawi, nampak kain putih je terbang atas kepala dpn toilet.. Dia tunjuk sipi2 jer.. Dekat Hotel kat melaka, member kena tarik kaki pastu ada sorg tu mmg nmpk dia lalu.. Kat tioman, member dgr suara kak pon mengilai tgh mlm..
Kt KL kt hotel Jln Tun Razak, Tgh2 borak2 dgn member smbil layan TV pukul 2am, tiba2 dgr bunyi paip terbukak kuat gila dlm bilik air. Sebab member jenis berani, dia masuk toilet tgk, rupanya kepala paip tu ditolak ke atas, terus rosak.. Klu tgk mmg mcm org yg buat.. Panggil maintenance, dia ckp first time jadi ni, mcm org yg tolak kepala paip tu..
Pastu smpi ke pagi tak tido..
Dekat JB pon pernah kena tapi lupa pasal apa, smpi mintak pindah bilik..

BicaraHatiku Publish time 16-4-2021 03:18 PM

Perawankota replied at 14-4-2021 01:56 PM
Seram oi klu tau Hotel tu byk aura negative.. Aku dulu pernah kena kacau kt langkawi, nampak kain...

KL ni byk berhan.... cuma tahu ngan x tahu jer. :mad:

Baladna804 Publish time 18-4-2021 01:39 AM

Beritau la mana berhan mana bersih

achinto Publish time 20-4-2021 12:26 PM

beruangcomel replied at 1-4-2021 12:28 AM
Terbaru : Penghujung Mac di hotel yg ada menyediakan penginapan chalet sekali

dalam bulan Mac bar ...

TT @beruangcomel , hotel ni dalam selangor ke? Adakah menghadap tasik/ bekas lombong, dekat dengan mall & padang golf? hehe

achinto Publish time 20-4-2021 12:53 PM

Meols ni kaki staycation jugak la, suka check in hotel-hotel sebab suka suasana bilik hotel tu. Selepas PKP 1.0 tahun lepas, paling best nak staycation sebab masa tu rate hotel murah-murah. Sempatlah jugak check in beberapa hotel dalam Lembah Klang.

Sejak baca thread-thread hotel berhantu di Malaysia ni, macam saiko diri sendiri takut nak check in pulak. hihi. tapi okay je la, syukur takde kejadian pelik or kena kacau ke apa kan.

Cuma ada sekali tu, kawan meols la yang kena kacau.

Kitorang 4 orang check in kat satu apartment Airbnb di Ipoh (boleh kategorikan sebagai hotel tak? hihi). Kitorang baru lepas bereksplorasi gua & sampai di apartment tu petang.

Masa masuk unit tu, macam okay je takde energy negatif etc. Nampak bersih & luas cuma meols pelik kenapa lantai rumah tu sejuk. Sejuk seolah-olah ada orang baru off aircond & keluar unit.

Masa tu fikir mungkin unit tu tak menghadap matahari ke ataupun ada orang baru tak lama checkout dari unit ke apa kan.

Malam tu keluar makan kemudian layan netflix sampai 11pm. Meols masuk tido dulu sebab kepenatan siang hari tu. Bila meols keluar pegi toilet dalam pukul 1am, ruang tamu dah takde orang, lampu hallway terpasang tak nak rumah gelap sangat kan.

Meols pun sambung tido mati gempa bumi pun tak sedar. Bangun-bangun je dah 8.30am & kawan-kawan meols yang lain dah bangun & borak kat ruang tamu.

Barulah kawan sorang ni cerita yang dia kena ganggu semalam. Dalam pukul 1-2am macam tu, dia terdengar bunyi perabot berat kena seret kat tingkat atas. Seret dari ruang makan, sampai koridor luar bilik diaand then perabot tu dihentak. Bila kawan meols ni baca surah-surah, makin galak "si dia" menyakat. Dia berdehem pulak. Lepas tu kedengaran suara perempuan.

Sampai ke subuh barulah "dia" berhenti menyakat. Kesian kawan meols tu tak cukup tido kena ganggu. Masalahnya dia sorang je yang kena, yang lagi 3 orang tu terbongkang tak sedar dunia. hihi.

Pagi tu, matahari elok je terik terpancar masuk dalam unit tu jadi kenapa lantai unit tu sejuk bila kitorang check in semalam?
Pages: 1 [2]
View full version: Check In Hotel : Di musim PKPP & PKPB