tri-max Publish time 8-4-2019 08:07 AM

eeewwwww, aku scroll laju gila mcm tgk gmbr org excident plak ;P
takut terkeluar plak bekfast yg baru lalu tekak
aku rasa mana2 pompuan yg tak lepas ujian kebersihan, tak layak kawen
pandai masak ke tak blkg kira, yg penting dia seorang pembersih
so utk semua bakal pak mak mertua sila buat ujian kebersihanlevel 1 - 5 utk bakal menantu, tak kira laki ke pompuan
kalu fail each level, sila pulangkan balik pd parents depa
sbb da bangka @ bukan rebung nak dilentur, nak ajar pon payah

azimodin Publish time 8-4-2019 11:42 AM

teringat housemate from hell dulu. sheouls model butik hijab yang sendu. muka ala2 syasya selero. masa sheouls menyewa tu i baru kawen so i jarang balik rumah sewa. antara benda2 belik yang sheouls buat
1. iouls pernah jumpa batu kecik yang berbentuk seperti tutt lelaki. tongkat madura ke hapa ntah &gel perapat kat tandas
2. dia curi masuk bilik meouls untuk pinjam megi. bilik i xde barang berharga. ada tilam & baju kerja sebab tu i x kunci.
3. Bawak keluar tilam iouls pastu guna untuk baring kat ruang tamu
4. bawak geng2 hijabis sheouls berpesta di rumah - ni ketua block bgtau
5. ada sekali tu balik2 je dah bau macam mayat & ada maggot kat pintu. rupanya dia mentedarah durian probably seminggu yang lalu pastu tinggalkan segala sampah kat dapur. i dengan sorang lagi housemate (jarang balik jugak) kemas. masa si malaun tu sampai rumah, dia jst cakap "laaa... kenapa akak kemas. saya baru ingat nak kemas malam ni"
6.guna rice cooker tefal mahal iouls untuk masak pastu tinggalkan sampai berkulat
7. lekatkan dispoable contact lens kat dinding tandas
8. rasanya pernah bawak lelaki masuk rumah sebab ada jiran2 tanya i pernah bermalam dengan laki i ke sebab dorang nampak ada lelaki masuk pukul 3-4 pagi

leon_mclaren78 Publish time 10-6-2019 07:44 PM

Salam.. tumpang iklan sat TT...

URGENT! Mencari osmet muslimah (bujang) utk bilik sewa medium (kemasukan Julai 2019) di area Bandar Sunway Petaling Jaya (Mentari Court Apt. tingkat 8), tak jauh dari Sunway Pyramid.. boleh PM ai utk keterangan lanjut.. nk duk solo boleh.. sharing pun boleh... max 2 org jah... Syarat paling penting.. boleh jaga kebersihan umah sama2. Budak umah ai yg pemalas ni dh nk pindah kuar..

krustykrab Publish time 12-6-2019 03:26 PM

azimodin replied at 8-4-2019 11:42 AM
teringat housemate from hell dulu. sheouls model butik hijab yang sendu. muka ala2 syasya selero. ma ...

Aiyooo teruknya ....chuols tak tegurke

annehuda Publish time 12-6-2019 05:28 PM

sepanjang aku menyewa, mmg aku ni la kene cop tukang buang sampah kt dapur, walaupun aku tak penah masak. tp sbb aku ni pembersih dan geli ngan sampah ni, aku buang jugakla sbb rimas

cuma ada satu kali tu, selalunye aku dan hosmet ni share la bayar astro. masa tu astro tak mahal pun, below rm50. tup tup satu hari tu hosmet aku ckp, die taknak share dah. sbb die keje shift. tak penah tgk tv pun. ok fine aku pun sbnrnye mampu je bayar sorg

nak dijadikan citer, satu hari tu aku mc. so senyap jelah dlm bilik. tup tup terdengar plak ada org bukak tv. aku kuar bilik tu dia hosmet aku baik punye landing dpn tv. menggelabah gak la dia ingatkan aku takde kt rumah khen. hari tu jugak aku terminate astro aku, walaupun terlebih bayar.kitorg pakai ariel yg cucuk kt tv tu je. kalau nk bukak channel lain ko kene pusing2 ariel tu. lantak

tp aku bertahan gak ngan die ni. dpt plak hosmet lg sorg. hosmet lg sorg ni berjenis skit. so selalunye bil api n air mmg aku letak kt tv, hosmet berjenis tu die dah kire bahagi siap2 dah kasi duit kt aku. yg hosmet lama tu, camharam. buat bodo je. aku plak jarang jumpe die sbb aku keje normal die shift. so duit yg ade tu aku bayar letrik je dulu sbb tak cukup nak bayar dua-dua. time aku n hosmet berjenis tu pegi keje, skali tu ayaq takdak wei. kene potong ;P;P;P sbnrnye rumah tu bile kitorg masuk mmg ade tunggakan dr penyewa lama, so kitorg bayar yg semasa jelah. bile skip tu yg kene ptg tu. kebetulan masa kene potong tu hosmet lama tu tgh mandi. mmg menggelabah la dia. baru die perasan kewujudan bil letrik air kat kabinet tv tu, padahal hari2 ngadap tv kot. padan muka hahaha

dhiakandar Publish time 13-6-2019 10:08 AM

osmet dia ni mesti kalau keluar bau sewangi2 alam tp kt rumah pemalas nak mampos

Ed_Lyn Publish time 13-6-2019 09:39 PM

Baca cerita ni, risau pula pada budak pompuan yg menyewa rumah aku... Dari luaran tu nampak macam ok lah..:sweat3:

Zeatyisaac Publish time 13-6-2019 10:48 PM

I dulu2 buat jadual. Ada gak orang cakap, dah besar pun buat jadual jugak. Terpaksa, so memang kena buat.
Bila dah kerja, I duk serumah ngan unimates. Walaupun kerja berbeza, we'ols akrab so kami tinggal serumah dan takde masalah. Kalau I tengok dapur bersepah, I kemaskan. Kekadang kalau my housemate tengok sampah dah penuh, dia akan keluarkan ke tong sampah luar rumah. We'ols duk rumah double storey yang Alam Flora datang angkut sampah depan rumah. Once in a month, kami buat gotong royong, cleaning spree. Bilik air memang dalam bilik masing2, kecuali yang kat dapur. Yang tu sesiapa sempat, dia cuci. We do it because we love each other. We have known each other for years. Takde dengki2.

ctsueraya Publish time 14-6-2019 09:40 AM

matchstick replied at 5-4-2019 08:05 PM
Ini lah sbb nya aku x mau ada hausmate... Org2 di ofis duk tya kenapa duk sorang, x sewa kan bilik2...
hahahaha kita geng weh sep{:1_152:}
bukan nak kata pembersih tahap takleh nampak habuk atau OCD terlampau,
tapi takut dapat spesies pemalas nak mati macam ni
skang iols dah ada housemate tapi yang matang mcm iols, masak tau basuh
sampah penuh terus buang
takde isu kulat/takde isu biar sampah menggunung
tapi macam duk sorang gak sebab housemate ni, umah dia dekat
seminggu duk 3 hari je kat umah iols dan hujung minggu memang takde
dahle iols spesies mak2:$, umah sewa pun nak lengkap bagai:curse: pastu bila nak pindah pening;P

palmolive Publish time 14-6-2019 12:09 PM

yg share pengalaman kat sini kebanyakan pompuan kan?

CinnamonR Publish time 24-2-2022 10:13 AM

Ye..pompoan byk pemalas

papadomku Publish time 25-2-2022 06:28 PM

Jijiksss.. Awat pemalas sgt wehh

SalenaGomez Publish time 27-2-2022 09:08 AM

Edited by SalenaGomez at 27-2-2022 09:09 AM

mizzmimi replied at 5-4-2019 03:46 PM
Guna sendiri je lah cik jah oi tak payah baik ati sangat share barang ngan hsemate pesen hanat gini. ...

Blender lepas pakai kena cuci cpt …nak avoid dari beekarat dan supaya blade menten tajam

SG pon mmg pantangx cuci blender lepas guna :dizzy:
Pages: 1 2 [3]
View full version: 'Boleh Bau Dari Phone!' - Gadis Tak Tahan Dapat Housemate Bingai, Pemalas