sismarkonah Publish time 24-1-2018 04:10 PM

mesage pagi td awak dah simpan? itu pun boleh dijadikan bukti, log call dia ke hp suami awak itu juga bukti.

kalau dia berkeras nak kahwin 2 juga & awak nk teruskan berpisah, awak listkan nafkah & hutang setakat bersama selama ini. Nnti boleh stanby kalau ustaz/hakim tanya.

macam saya cakap, dia main game sekarang, its ok. awak mainkan dia balik, jangan marah2 + emosi sebab dia akan lagi licik. Terpaksa bersabar. Bila awak dah ke sekolah dia, confront. Believe me, benda ni akan jadi cepat merebak + susah nak baik semula. Awak kena bersedia awal.

sismarkonah Publish time 24-1-2018 04:14 PM

mungkin forumer tu boleh tolong tetapi kalau pendapat saya mulakan dengan kedua mertua awak dulu, tgk hasilnya, kalau tak berjaya baru next step ke pengetua lepas tu baru go on tu report polis + aduan kesalahan tatatertib kepada sekolah & PPD.

nad014 Publish time 24-1-2018 04:15 PM

saya kalau dah tahu somi pernah kantoimain kayu tigakali pertama , jgn harap aku nk beranak byk utk kau...tak koser silap hari bulan kita stress anak pun akan stress

maannaakautahu Publish time 24-1-2018 04:15 PM

sismarkonah replied at 24-1-2018 04:10 PM
mesage pagi td awak dah simpan? itu pun boleh dijadikan bukti, log call dia ke hp suami awak itu jug ...

Kalau mengikut statistik kes macam Gini Berapa lama TT dah boleh dapat title janda dgn jayanya makkorner???

{:1_563:} {:1_563:}

sismarkonah Publish time 24-1-2018 04:16 PM

dan main point dalam awak selesaikan kes ni, awak JANGAN marah atau mengamuk. Be cool walau awak tgh mengandung + emo + rasa nak pelangkung kedua makhluk tu. BE COOL. Step by step.

maannaakautahu Publish time 24-1-2018 04:17 PM

nad014 replied at 24-1-2018 04:15 PM
saya kalau dah tahu somi pernah kantoimain kayu tigakali pertama , jgn harap aku nk beranak byk...

sejauhini hang belum tahu kan???
Licik betul laki hang....

edoraixora Publish time 24-1-2018 04:25 PM

Ladymaa replied at 24-1-2018 01:02 PM
Tulah. Saya nk report tapi suami marah betol td.. Cakap sy tabur periuk nasi dia dan malukan dia p ...

sejenis lelaki yg tak sedar diri & pentingkan diri sendiri
kalo tekad nk bercerai, sila report pihak atasan dia dulu sebelum bercerai
jahat cadangan aku....maaf lar

edoraixora Publish time 24-1-2018 04:26 PM

chipsmoremore replied at 24-1-2018 01:39 PM
ye kalo keje gomen hang ade skandal kat jabatan yg sama konpem kena tukar....

x susah pun p je...

ex-husband makcik & sepupu aku tu sejenis tak insaf
sebab tu end up bercerai juga

myakayina Publish time 24-1-2018 04:30 PM

mmg akan ada risikonya lepas ni..tapi step yg sismarkonah bagi tu rasanya so far yg boleh TT buat.. klu main emosi mmg akan hancur dan takkan dpt berbaik..lebih2 lagi klu salah satu pihak dah diaibkan..campur ego etc.. lagi satu klu pihak ketiga yg nak bantu perbetulkan tu berat sebelah pun mmg takkan menjadi..so TT i wish you goodluck dan fikirkan masak2 tindakan yg TT nak buat.. mental mmg kena kuat dan jgn lupa terus berdoa minta petunjuk dan lembutkan hati suami tu klu TT masih nak kan dia lagi lah..klu sebaliknya ikutlah prosedur yg betul..

maannaakautahu Publish time 24-1-2018 04:33 PM

edoraixora replied at 24-1-2018 04:25 PM
sejenis lelaki yg tak sedar diri & pentingkan diri sendiri
kalo tekad nk bercerai, sila report pi ...

If for any reason he loses his job....Mahkamah nak suruh dia kasi nafkah Anak Anak pakai bulu buah Ladom Dia kah?Jika ter jadi perceraian???

In the end...bini Yang kena tempelak balik...kena kuar bekerja Sara Anak Anak...laki boleh take his own sweet time...kawen baru dgn skandal...

Kan???

{:1_563:}.

maannaakautahu Publish time 24-1-2018 04:36 PM

myakayina replied at 24-1-2018 04:30 PM
mmg akan ada risikonya lepas ni..tapi step yg sismarkonah bagi tu rasanya so far yg boleh TT buat.....

Sekarang setiapkali laki si ladymoo mintak main...siladymoo tunjuk lidah menjelir jerk mya..sebab geli katanya..with the tots laki dah celup pompuan lain sebelumnya...

Hang dulu takda rasa macam Nee Kan mya??? Sebab hang jenis Yang selalu bersangka baik pada suami..tiada musuh???

Atau macamana???

{:1_539:}

edoraixora Publish time 24-1-2018 04:39 PM

maannaakautahu replied at 24-1-2018 04:33 PM
If for any reason he loses his job....Mahkamah nak suruh dia kasi nafkah Anak Anak pakai bulu buah ...

dah mention kan keje gomen
so sama ada kena tukar jabatan atau turun pangkat jer hukumannya
lelaki ni kan kalo dah sejenis ego, kaya raya sekalipun tetap culas bayar nafkah
beza pulak dengan lelaki yg tau tanggungjawab, miskin cemane pun, tetap lunaskan nafkah anak

reti?????

maannaakautahu Publish time 24-1-2018 04:48 PM

edoraixora replied at 24-1-2018 04:39 PM
dah mention kan keje gomen
so sama ada kena tukar jabatan atau turun pangkat jer hukumannya
lela ...

Kalau laki dia bijak..the minute bini bodoh nya Nee buat report...Dia sendirik quit his job...ajarkan bini Yang mulut cheebyebye suka jejeh aib laki...nee kendian kalau betul bini mintak cerai..bagi jerk..kendian laki stay Low...sehingga Mahkamah buat keputusan Hak penjagaan and what have you.....baru bini bebal nee tahu langit tuh Tinggi ke rendah...nak ajarkan laki..ini the end Dia Yang kena main balik.....
Dari Tak pernah kuar bekerja..Dah sekarang kena kuar bekerja...laki pulak Mahkamah nak suruh Dia beri nafkah anak anak macam mana kalau Dia masih Tak bekerja??? Kan???

Sebab itu manak cakap pompuan Nee emosi lebih akal takdok...buat main lagau..

Last last nak sebut geli Takmo kongsi celup walau mode halal( bermadu)..instead rather go through all this....

All I can say is..padan muka

duricinta Publish time 24-1-2018 04:56 PM

Semak btl la dgn sekor ni.. Org nk baca luahan hati tt n cuba bg dia semangat, ni terlepas dr zoo mna ni..

Pg jauh2 bole x...

edoraixora Publish time 24-1-2018 05:04 PM

maannaakautahu replied at 24-1-2018 04:48 PM
Kalau laki dia bijak..the minute bini bodoh nya Nee buat report...Dia sendirik quit his job...ajar ...

kalo laki dia yg sukarela quit job, laki dia lah yg bodoh
dah xde keje, sape jer yg nak berskandal dengan dia??
menduda lah sampai mamposss dah semiskin kan, xde org nk buat laki

utk tt, mintak maaf kalo terasa dengan komen aku
aku cuma menjawab persoalan yg diberi dek manak tu jer

NurAlia14 Publish time 24-1-2018 05:24 PM

duricinta replied at 24-1-2018 04:56 PM
Semak btl la dgn sekor ni.. Org nk baca luahan hati tt n cuba bg dia semangat, ni terlepas dr zoo mn ...

hrp mod blh banned die mengacau xde life..xtau in real life jenis cm ner

Ladymaa Publish time 24-1-2018 05:31 PM

sismarkonah replied at 24-1-2018 04:10 PM
mesage pagi td awak dah simpan? itu pun boleh dijadikan bukti, log call dia ke hp suami awak itu jug ...

Yer yg sempat snap pagi tadi jam 1.27 pagi ada 3 misscalled from that betina dan siap mesej2 cinta mmmnnuahh. Dan siap gmbr profile betina tu jugak. Tu jer bukti paling kuat selain surat isi lucah perbincangan dorg pasal apa tah. Yg mmg jelas tulisan suami sy. Boleh tak dakwa perempuan tu dgn mesej dan call log yg satu tu je. Oh ya dan wasap2 betina tu pada sy juga yg provoke2 sy..

Ladymaa Publish time 24-1-2018 05:35 PM

haryatie replied at 24-1-2018 03:58 PM
bersabar dn bertabah la tempuh dugaan
suami klau da jatuh hati kat org lain mmg susah nk dipujuk b ...

Yer.. Walau saya takut jugak terpujuk dan masih sayang.. Sy doa smg Allah buang segala perasaan sayang saya ni pada dia. Sungguh menyiksakan klu sayang tapi dikecewakan.

Ladymaa Publish time 24-1-2018 05:36 PM

sismarkonah replied at 24-1-2018 04:16 PM
dan main point dalam awak selesaikan kes ni, awak JANGAN marah atau mengamuk. Be cool walau awak tgh ...

Aah. Saya tak mengamuk langsung kali ni. Cume takleh tdo pikirkan tindakan seterusnya..

onexox97 Publish time 24-1-2018 05:41 PM

Victorioussss replied at 24-1-2018 12:22 PM
Kawan i slalu gaduh dgn bini dia. Dia pilot company M bini pramugari company A. Mostly cemburu ckp l ...

erm scary nya kisah ini
sampai memancut darah
nak cerai cerai je lah
wat pe main tuduh2
main pisau2
tak faham le
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19
View full version: Suami kantoi