willow12 Publish time 23-11-2018 09:46 PM

Nah astro belanja 20 menet

bDXQd8mN4Ao

chippotato Publish time 23-11-2018 10:42 PM

Baru jer pas tgk citer ni... 2 jam full sikit pun tkda part yg bosan.. Sejujurnya.. Aku lebih suka siri ke 2 ni.. Action packed.. Raline sangat bagus dlm movie ni.. Tak sure siapa actor malaysia boleh ganti watak raline.. She is so beautiful and yet charismatic.. (thankful no nora danish in this movie).. Watak erra? Mcm tk perlu je penerbit bayar mahal utk pelakon yg tkda impact utk movie.. Hasnul?? Tak yah review psl lakonan dia.. Mmg terbaik.. Dan iol suka watak2 pembantu sidekick si hafsyam.. Takda satu watak pon yg kayu.. Cuma.. Kalau diperincikan sikit lgi psl kump militan alminas dan kaitan rifki - mehdi.. Lagi umph.. Kalau tambah lagi dialog Bini Keknis pon lg bagus dri scene erra.. Sbb audience dlm panggung semua excited tgk muka kekrul tetiba muncul mungkin demam paskal belum kebah.. Hihi

melnanzz Publish time 24-11-2018 02:02 AM

Disebalik tabir

xJL39HdOxcI

makbedah Publish time 24-11-2018 01:10 PM

Best kot cerita ni

r_innalif Publish time 25-11-2018 05:20 PM

Drag ckit. Byk sembang. Action dr awl smpai akhir. Kekrul sesuai dh jd actor action mvie di Malaysia. Even x mnat kekrul, tp basic dia elok je dlm action mvie.Sam sama je.. blakon bsungguh. Zizang pn x de improve sgt lakonan. Raline.. . Bgus banget

BoongaKertas Publish time 26-11-2018 09:31 AM

Edited by BoongaKertas at 26-11-2018 09:34 AM

review meols:-

1) iols natural jer kat sam memula dulu tp dlm PE2 ni meols rasa dia poyo sgt plak lakonan nya.

2) zizan..hmm..entah, rasa mcm kurang sikit lakonan heols. oh and bukan ke before movie shoot, dia ada masuk gym bina badan?

3) sedikit offended sbnrnye tgk jalan cerita ni tp sbb anak buah meols beria2 nak tgk, meols gagahkan gak diri beli tix.

4) raline shah, bagus betul lakonan sheols. dah lah lawo giler on screen. Kalau ada wonder woman versi asian, sheols lah paling layak pgg watak tu iols rasa

5) jalan cerita PE2 ni mcm ada kurang, lg best yg first movie for me.

ok, u may agree to disagree. hehehe. ulasan jujur meols.

rolypoly Publish time 26-11-2018 10:12 AM

iols dah tgk and basically iols enjoy je tgk PE2. Cuma kalau la dorang lebihkan sikit tunjuk aset2 PDRM lagi fun iols rasa. Mcm Paskal mmg belanja hbs aset TLDM dalam movie dorang tu.

Cuma cerita ni ada sikit geram tgk sani tu. last part tu boleh plak iols bayangkan heols letupkan bom tu and semua orang mati termasuk la orang2 kampung biar dia sorang je terselamat and menyesal seumur hidup ;P

Rhyno Publish time 26-11-2018 12:27 PM

iols lbh suka PE1.

yg kedua ni mcm over plak jln cita dia. pastu iols tak suka Erra Fazira berlakon. tak natural.

and watak Zizan dlm filem ni skala bengap 90. camna la bleh tgk je kwn dia kena tembak. ;P

azl1561 Publish time 27-11-2018 10:28 AM

Mcm best jer, kena layan jugak PE2 nih...

niena90 Publish time 27-11-2018 12:15 PM

Stress I tgk camne 6 org nak lawan pengganas kat pulau tu. Nasib baik la tak beli popcorn sbb start2 je terus action non stop, sakit jantung I haha.. Punyalah I mengharap polis/tentera dari luar akan bantu :lol:.. Overall, best la jgk. Cuma I suka yg PE1 ade part santai n lawak2 sikit

buragazz Publish time 27-11-2018 01:45 PM

Aku cuba rangkum kan apa yang aku tonton

Utk action memang superb la cuma hampir nak ke ketegori over the top.. ingat ye hampir maybe sebab cerita lepas setengah jam berkisar hanya di pulau tu saja

Scene gaduh macam kurang kali ni compare to PE1 dan aku mengharap watak Raline ada scene fighting maybe dengan geng2 militant tu..

Watak Hasnul di garap dengan baik sebab psiko tu aku dapat rasa and how dia manipulate si Zizan..

All in all memang kali ni agak berat jalan ceritanya cuma pada aku sedikit potong sebab aku lebih suka klu filem ni berkisar ni bandar...

Aku bagi 8.5/10

cicicumel Publish time 29-11-2018 12:38 AM

I rasa film ni x mmpu lawan kutipan Munapik 2.

jackreacher Publish time 29-11-2018 01:13 PM

Story line dan plot kemas. Kalau duduk 2 jam dalam wayang tak sedar masa berlalu aku kira cemerlang sangat dah hasil filem ni. Pelakon watak Hafsyam/Saif tu paling terbaik. Cuma nak tau polis memang takkan nego dengan terrorist langsung ke? Kalau ada hostage sekalipun memang akan biar macam tu je la? Lepas tu sampai sudah takde follow up dari HQ. Hero 6 orang tu yang buat kerja sampai habis.

amyainsamad Publish time 29-11-2018 04:37 PM

np ada pelakon paskal dlm PE 2 ni??

tapi mcm xbest...ada part slow,slow sgt
i like najr...mcm terminator

hihi

syadail Publish time 30-11-2018 08:40 PM

director Chinese ya.

Mcm Paskal jugak.

Bukan nk racist tp agaknya kena diarah oleh Chinese baru criter melayu kebabom kut.

Harap director Melayu bleh direct hebat camni jgk masa dpn.

nasbab86 Publish time 1-12-2018 03:46 PM

bru habis tgk polis evo 2. best. cuma xfhm ape plan datuk azizat lpas htr patung yg ada bom tu... ape plan die nk selamatkan 200 org tebusan tu? xkn dorg brharap dgn 6org tu je.

nasbab86 Publish time 1-12-2018 04:39 PM

aku pn dh tgk paskal. dua2x bg aku, sama2x best n dua2x ade kelemahan... polis evo 2 ending mcm xkemas. bom yg meletup last skali tu rsenye mcm sgt2x kuat tp xberi effect pn kt tebusan. pdhal dorg dkat sgt.

ena80 Publish time 3-12-2018 11:04 AM

syadail replied at 30-11-2018 08:40 PM
director Chinese ya.

Mcm Paskal jugak.

mak director tu ex boss iols (dah pencen mak nye) siap whatsapp iols "paksa" tengok ;P
esok2 tanya review.. jenuh iols menaici jawapan.. tak sempat nak melayan lagi kekdah nya..

melnanzz Publish time 3-12-2018 11:50 PM

syadail replied at 30-11-2018 08:40 PM
director Chinese ya.

Mcm Paskal jugak.

Pengarahnya nama Joel Soh. Dia yang tulis PE1 tapi masa tu Ghaz yang direct. Untuk PE2 dia decide untuk direct sendiri. He is also the producer.

Adrian Teh direct PASKAL, who also write the story and screenplay as well.

sara_thrash Publish time 4-12-2018 12:50 PM

aku yang minat hasnul sah2 akan suka dengan lakonan dia.. best walau hujung2 tu tetaye-taye mana team penyelamat yang azizat tu janjikan. bila tengok dorang dok menembak penjahat tak habis-habis terasa macam main game plak.. letupkan tempat tu baru settle :lol:
Pages: 1 2 [3] 4
View full version: POLIS EVO 2