CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4293|Reply: 11

Larangan Ketika Raya : Jangan Cium Dan Gomol Anak Kecil

Oleh Izzah Abbasy

Balik beraya nanti, pasti tidak sabar nak jumpa sanak saudara. Dah berkira-kira nak jumpa siapa dulu kan?

Yang pasti, anak kecil pasti akan jadi tumpuan ramai untuk didukung, cium dan digomol.

Siapa yang tak geram tengok pipi gebu dan badan montel si kecil itu. Anak-anak kecil ini pula bukan tahu apa, hanya mampu tersenyum atau menangis jika mereka rasa tak selesa.

Tindakan cium dan gomol ini sebenarnya mendedahkan si kecil dengan jangkitan kuman dan penyakit tau.

Jadi, kalau ada ibu bapa yang tak bagi anda cium anak-anak mereka, jangan terasa. Hormati  pilihan dan cara mereka. Bukankah mencegah itu lebih baik dari mengubati.

Seperti yang terjadi pada Lara Alana, anak selbriti Scha dan Awal, habis muka Lara ekzema sebab kena cium peminat.

Oleh itu, penulis nak kongsikan tips oleh Puan Puteri Zahararina Zulan yang telah berkongsi panduan mengenai isu ini di Facebook miliknya. Jom, baca. - CARI Infonet

aku x heran...aku gomol jer...gomol anak sedara sndr & cucu la...anak org lain aku x gomol pun..

Kalau dah ramai2 berlonggok time raya bukan senang nak larang itu ini kang ada lak geng senior bagi tazkirah lak

aku sendiri sebenarnya tak pernah nak cium anak org.. comel ke tak ke memang tak teringin dan taknak... anak sedara sendiri pun tak pernah.. anak sendiri je aku cium gomol bagai...
aku heran jugak org yang suka cium cium anak org lain ni...

aku paling x suka bila dia dah tahu x sihat selsema ker batuk ker..nak juga cium/gomol. lepas tu dah demam anak kita ade dia yg bawa gi klinik.

tolonglah guna akai tu sikit. karang nak kata  bodoh ado ijazah.

Aku gomol ank sedara ja...anak orang aku tak gomol...

Follow Us
anak org aku tak gomol.anak sedara laki aku pun aku xcium entah sbb tak suka
nak gomol anak org lain.
aku gomol anak sendiri dan anak akak aku je.

Aku tak pernah terasa nak gomol anak orang lain, aku memang dari dulu tak suka budak2.

Tapi sayang aku pada anak aku sorang nih, mengalahkan syg aku kepada mana2 orang lain combined! Walaupon camtuh, anak org lain mmg aku x hadap langsung, walaupun anak sedara sendiri.

sepanjang hidup aku aku hanya gomol dan cium anak2 kepada abg2 dan kakak aku saja.since diorg pun dah besar akil baligh takdela aku kebulor nak mengomol lagidah.anak2 sedara mara sepupu sepapat kirim salaamm ler.walau lantakla secomel mana pun.....

tu la, nnti ade senior citizen cakap sorok anak la, kedekut la dan etc..

kalau bleh baby i nnti pun letak je dlm bilik tidur nnti..no one is allowed to kiss her

setuju... kalo anak sedara ke ada bau2 bacang pelam ke, kalo dah xsihat paham2 ler jauhkan diri.. ini dah xsihat batuk2 lagi dicium nya baby..dah baby tu batuk berhari2.. kesian... kalo anak org lain lagilah..jgn gatal nak cium2..just say hello, hai2 sudeyy.. nak gomol, g gomol anak sendiri..xde sapa nak marah..

UmbrellaCorps replied at 28-6-2016 11:00 PM
aku sendiri sebenarnya tak pernah nak cium anak org.. comel ke tak ke memang tak teringin dan taknak ...

Sama lah dgn aku....

Tak terngin pun...klu comel sgt, aku cuit pipi je....
Kekdg mak /pak dia yg beriya suruh aku okong....