CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: dawie_pizza

susah nak jumpa jodoh n jodoh tak kekal

kalo kita tanya seseorang tu siapa kita bagi dia..dan dia tak nak jawab..

knape ye..maksudnya??

xsemestinya dah ada bf itu jodoh kita tt....tuhan hadirkan org yg xbtui sbb tu jd jdoh xkekal...percyala Allah adalah sebaik baik perancang

xsemestinya dah ada bf itu jodoh kita tt....tuhan hadirkan org yg xbtui sbb tu jd jdoh xkekal...percyala Allah adalah sebaik baik perancang

Ak just nak share jek lah… Semua org nak ada kehidupan yg bahagia nak kahwin nak ada anak. Umo ak sama ngan TT.. ak pernah nangis sbb nak anak n ada kuarga bahagia.. tp ak tersedar yg mungkin bukan timing ak lagik nak dapat semua tu, ak terkadang tanya ape masalah ak eh ngapa ak yg kena hadapi bukan org len eh .. ak ni tak lawa kea p.. tp ak tau Allah maha mengetahui dari segala-galanya.

So apa yg ak buat ak persiapkan diri ak. Ak berubah change pemikiran ak dri yg slalu salah sangka n negetip ke yg positip yg selalu senyumm. Ak ada air muka yg masam n sombong.. hari2 pektis depan cermin  buat muka ada senyum n mesra uols.. ak gemuk n cuba kuruskan badan.. Bina kerjaya (ak naik pangkat lam masa 2 tahun).. tapi semua yang ak buat just nak puas kan kehendak ak jek.. bukan nak puaskan org lain.. sbb nak puas ati org mmg susah ah kan. Yg penting ak carik redha Allah

Sbb bila-bila pk balik…perkahwinan/jodoh nie rezeki.. kalu dapat mmg rezeki ak lah kan. Kalu takde takkan ak nak nangis lak kan duk meraung.. meratap tak guna. So y not ak bende lain tuk happy kan idup ak.. sebb we create own happiness and its not how much u have but how much u enjoy – that the happiness.. byk bende yg boleh buat kt happy bukan perkahwinan tu jek.

Tp tulah bila pk2 balik.. kt nak disayangi dicintaikan.. tp betulke disayangi n dicintai sahaja bende yg boleh bg ak happy.. bende lain byk kot leh bg ak happy.

So Y not kt carik bende apa yg selain tu yg nak bg happy.. cam ak sekarang ak paling happy kalu boss say thanks (Nampak sgt workaholic ak tukan) and ak paling happy kalu dpt p travel memana (ak takde rete lain selain kete.. duit ak abis p travel jek).. ak paling happy kalu ak dpt ajar opismate ak buat keje dorg.. (sbb ak rasa ilmu tu berpanjangan.. ak paling happy kalu org kata ak kuruihhh (hahahaha).

Overlak ak.. adioz

sweetyana replied at 1-6-2016 04:58 PM
Ak just nak share jek lah… Semua org nak ada kehidupan yg bahagia nak kahwin nak ada anak. Umo ak s ...

suka ayat awak yg ni. betul sgt..

"tp betulke disayangi n dicintai sahaja bende yg boleh bg ak happy.. bende lain byk kot leh bg ak happy."

dawie_pizza replied at 30-5-2016 11:15 AM
kalo kita tanya seseorang tu siapa kita bagi dia..dan dia tak nak jawab..

knape ye..maksudnya??

senang je..

maksudnya ko bukan org yg penting dlm hidup dia..

Follow Us
salam... ni post pertama sy kt cari ni. saja pusing2 tgk org cite pasal jodoh. sambil2 tenangkan hati ngan masalah2 yg menimpa.
btw... sedih lak baca cite tt... igtkan sy je yg punya masalah xlekat camni. ade jgk spesis cam sy ye. bezanya sy laki... malu ngan pmpuan. all da best tt. tt org mane tu?

sweetyana replied at 1-6-2016 04:58 PM
Ak just nak share jek lah… Semua org nak ada kehidupan yg bahagia nak kahwin nak ada anak. Umo ak s ...

Terinspirasi dgn cerita ni. Semoga dpt jadi mcm awak. I pun jenis muka masam juga. Cold hearted person. I pun sedang belajar utk sentiasa positif dan gembirakan diri sendiri.

Salam TT,
Berdasarkan bacaan dan cara respond TT pada forumer sekalian alam ni, boleh nampak yang TT in in denial.
TT kena ingat bahawa TT di sini untuk minta pendapat dan saranan,jadi bila yang ada bagi saranan TT terus negatively respond dan deny pendapat.Itu  defeats the purpose TT berada di sini dan it shows TT ni tak boleh terima teguran dan nasihat, so tiada guna berada di sini.Hanya untuk lepaskan amarah.
Just so TT tahu, lelaki pantang perempuan macam tu yang nasihat sepatah terus reply.
Saya pernah ada GF macam tu, lawa ,putih gebu dan memang menggugat iman.Tapi dia perangai sebijik macam TT.
Term dia passive agressive di mana nampak luaran okay lembut tapi seorang yang dictator,no fun dan takda life.

Saya boleh listkan berberapa faktor yang membuatkan TT tak jumpa jodoh lagi.Mohon reflect diri dan baiki:
1. TT boleh list bilangan BF yang TT pernah ada.Psychologically it means TT cuba nak tunjuk milestones TT dalam in relationship.Subtly TT nak prove yang TT ni pernah laku dan sekarang hairan kenapa susah nak ada pasangan.Jawapan dia TT ni ada sifat bangga diri sikit ni.Be reminded ini bukan nak keji tapi obviously boleh baca. Percayalah nanti kalau ada pasangan nanti mesti TT akan naikkan isu ni kat pasangan dan TT akan cakap TT pernah ada ramai BF untuk tunjukkan TT laku kat pasangan TT just to show dominance.GF saya dulu macam ni tau, dia asyik cakap pasal BF lama.Last sekali aku tinggal muahah dah la Bimbo.LELAKI TAK SUKA NI YE.

2.TT tulis ni
"dah tu je cara bleh nak kenal org. kat sekeliling aku mana ada laki. ramai pompuan. ada laki pun..laki org. aku tak reti bergaul"

It shows TT ni sebenarnya bukan tak reti bergaul tapi TT ni Ego nak tegur orang dulu. TT kena ingat ye, selawa mana perempuan ni kalau perangai dia Bimbo, mengada ngada dan takde otak, weols lelaki chow je.Kalau nasib tak baik lelaki ni "main" kan aja, guna badan perempuan tu.Nasib la iols bukan nirrojim nak sentuh ex gf iols.Kalau jantan lain wassalamu dah la dengan lawa,putih, gebu camtu.

3.Jangan judge orang ye TT, tu antara punca TT susah dapat teman hidup.

TT tulis ni :
"aku dah merata berjalan. ada juga gi zumba. bknnya tak ada aktiviti langsung. tapi macam biasa la..orang takkan pandang aku..mungkin aku dikelilingi girl2 lain yg gorgeous. org nampak kawan2 aku je..aku bukan jenis pompuan gedik. nampak laki je..dah tegedik2 gatal melayan"

Bukan gedik ye TT, tapi lelaki suka perempuan yang fun, yang attractive.Gua bagitau TT la, ex gua lawa putih gebu, tapi tak berkawan dengan orang, tiap ari pergi library,suka kritik kerja orang lain asal ada salah semua salah orang lain, nak perfect tapi diri sendiri takda kapasiti, bukan pandai pun.Gua tinggal beb, sebab macam tu takleh buat bini.Soooooo pessimist and negative.Takkan nak hidup dengna orang macam tu.TT amik pengajaran ye.Lelaki tak suka perempuan yang negative.Dah la azali memang mulut potpet, tambah lagi perangai cam jilake memang babai la.
Kalau tak, takda la bini orang kaya kaya kena cerai.

4.TT kena buang sifat Ego tu

"aku fikir..budak ni carut aku ke hape. dah la muka berparut..jerawat baru naik"

See dalam ayat ni boleh hurai yang TT kuat judge orang, siap describe muka kawan tu berjerawat lagi, seakan nak perli dia masih muda dan mentah.

TT, dalam hidup ni tak kira tua or muda, saling belajar sama sendiri,TT kena ingat pelajaran bukan setakat dalm kelas sekolah dulu or Uni saja.Dalam life ni kita tempuh susah (macam TT sendiri) kita belajar dan ubah kesilapan kita. Tak boleh kata dia muda dia tak sesuai dengan kita.Banyak boleh belajar dari orang sekeliling.Setiap orang ada pengalaman hidup yang kita tak pernah rasa.Mungkin dia dah lalu benda yg TT tak terpikir dek akal pun akan cuba.

Buang sifat ego dan ujub tu,ada hikmahnya kenapa TT takda pasangan lagi ni, semuanya berpunca dari diri sendiri bukan faktor lain dah.Kita yang tentukan hidup kita dan nasib kita bukan semata2 bergantung pada Qada dan Qadar.

Percayalah bila TT ubah sifat firi tu, akan datang orang dekat dengan TT.

SultanAli replied at 11-7-2016 05:46 AM
Salam TT,
Berdasarkan bacaan dan cara respond TT pada forumer sekalian alam ni, boleh nampak yang T ...

tajam komen anda.

SultanAli replied at 11-7-2016 01:46 PM
Salam TT,
Berdasarkan bacaan dan cara respond TT pada forumer sekalian alam ni, boleh nampak yang T ...

Nasihat yg sangat bagus

TT da jumpa jodoh blom..thread ni pon da lama..saya pon umo da 30 belum jumpa jodoh

Selama 6 thn menyulam cinta, rupanya aku jaga jodoh orang