CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21964|Reply: 81

1001 kisah kami 3bidadara. #Update Kisah Bidadara 1- MIMPI [After 3 year tak up

Edited by 3bidadara at 2-3-2019 02:59 PM

Assalamualaikum W.B.T...

Setelah sekian hari dan bulan membaca kisah kisah misteri kat board ni baru lah harini terbukak rasa nak mengintai memori semasa belajar di Kolej IKIP, Kubang Buaya, Kuantan dulu..

Kisah yang mungkin takdelah seram atau begitu mistik sekali cuma nye kisah tu sentiasa terpalit menjadi kenangan untuk diri ini dan juga mungkin kalau ade antara forumer2 yang pernah belajar di sini jugak mempunyai kisah sama yang dilalui oleh aku harap dapatlah share di sini..

KISAH 1 - Dorm pelajar perempuan yang terletak di tingkat 1 Kolej

Semester kali ni aku ngan kengkawan (yang mane berjaya menamatkan sesi praktikal) dah pun selamat mendaftar untuk teruskan pengajian di peringkat sijil kemahiran tahap 2 kat kolej ni.

Kalau sebelum ni semasa tahap 1 student perempuan ditempatkan kat hostel yang best sikit la feeling duduk apartment gitu kat Lorong Alor Akar 43 tapi sekarang student lelaki kena pindah sana and student perempuan pulak duduk kat dorm diorang kat kolej ni..dengar katanye bebudak lelaki ni ade buat hal masa Tahap 1 tu..bergalak sangat main gitar memekak time dah dekat Maghrib terus kesampukan berlari keliling dorm tak pakai baju huhuhuhu..

Meh cerita sikit rupa keadaan dalam dorm aku tu...tangga nak naik adelah bersebelahan dengan meja Reception (tapi pak guard yang duduk situ) naik naik tangga je jumpa pintu toilet dulu..so bilik dorm tu dari tangga ke kanan...dorm aku ni katil nye double decker dan dipisahkan oleh partition2 setiap partition ade 2 katil double decker and depan katil masing2 ade gerobok baju (kate org johor) besi..

Memula aku ngan kawan aku decide untuk amik 1st partition sebelah kiri dari pintu masuk dorm (dorm sebelah kiri semuanya ade tingkap yang berhadapan dengan bistro) tapi entah ek aku lupa la kenapa kiteorg decide tukar kat partition yang kedua dan kiteorang duduk berdua je kirenye katil sebelah atas tu dua2 kosong takde orang duduk. Makanya riuh rendahlah dorm tersebut dengan peluk cium rindu tak jumpa berbulan rakan taulan seperjuangan hehehe...

Sehari dua hari rasanya macam okay lagi..agak dah seminggu macam tu mula la dengar bunyi bunyi kepelikan dalam dorm tuu..*hoih meremang pulak tetiba teringat bunyi tu..Bunyi pertama yang aku ngan kengkawan dengar adelah bunyi selipar basah...mula dari tangga kemudian masuk toilet kemudian masuk dorm..kalau sebelum ni semuanye mengabaikan bunyi tersebut tapi tidak pada kali ini!!! keranaaaaa....bila diamat amati bunyi selipar basah tu berhenti sebelah partition aku which is 1st partition yang mula2 aku nak duduk tapi tak jadik!! huwaaaa situ kan takde orang wehhhhhhh ko siapeee???

Setiap malam aku ngan kengkawan mesti dengar bunyi selipar basah ni naik tangga dari bawah *cuba bayangkan bunyi selipar jepun yang basah ala2 berat je ko nak jalan ngan selipar tu macam melekat2 tapak nye kat atas lantai yang ade tiles..so..chhettt chooott cheeettt choootttt *kreeeeeeiukkkkk* tolak pintu toilet kemudian *bammmmmmm* bunyi pintu toilet di tutup semula dannn...ccchhhhetttt chooottt cheeettt chooottttt *kkkreeeeeeiukkkkk* bunyi pintu dorm di bukak dan seterusnya bunyi selipar basah tu berhenti kat sebelah partition sebelah aku dan senyap. Time ni kawan aku da melompat masuk dalam selimut aku sambil kami bedua menggigil berpelukannnn!!! takot giler wehhhhhh!!!

Persoalannyaa...bunyi selipar siapa tu??? Kenapa sampai kat partition yang takde orang die senyap pulak? dia duduk situ ke weh???

Hasil risikan dari pakcik guard / warden dan jugak beberapa kengkawan lain katanya bunyi tu  memang kerap didengari dan sememangnye berasal dari tangga bawah tu..hadoihh kecut perut kalau ingatkan..

Aku mengharap sangat kalau ade ex student IKIP 1 yang boleh share pengalaman sama atau pengalaman lain kat dalam thread ni and takdelah orang nak kata aku Cik Es kannn

Next sambungan tentang bunyi jugak..tapi hari Isnin nanti..nak balik dahhh..

P/s sorry eh aku buat bunyi tu ikot sedap je tapi korang bayangkan je lah bunyi selipar jepun basah ngan bunyi org bukak tutup puntu cemane..hehe

-Bidadara 1-

Rate

1

cuba tabur pasir kt partition tu

tengok bergerak tak?

kalau bergerak maksudnya ada mahluk lain

kalau tak bergerak maksudnya mahluk tu tak wujud

Ni kolej ikip depan pantai tu ke?

Bkn. Ni kolej dkt smpg tiga. Depan foodcourt makan murah penama tah

Masa g kat bentong sana tu..depa ada crita n tunjuk...ada satu bilik tu langsung xlh duduk sbb keras...tp kat bentong tu mmg horible pun..

CiliPadiSedap replied at 8-4-2016 10:15 PM

tengok bergerak tak?

hehehe aku da lama habis belajar kat situ da tak sempat la nak menabur nabur tuu

Follow Us
Ni Ikip 1 kat Jalan Kubang Buaya tu...dekat ngan TC..

Lupe nak bagi tau kat dalam cite tu ekceli masa kiteorang dapat detect kelainan tu adelah sebab bunyi selipar basah tu mesti da tengah malam..dorm da tutup lampu..pastu pulak menambah musykil tu selipar tu datangnya dari tangga bawah naik ke atas lepas tu masuk dorm..tak mungkin la kan mana ada sapa2 lagi yang berkeliaran kat lobby tu da tengah malam..

Kalau betul kengkawan yang pegi toilet kemudian masuk balik kenapa tak dengar bunyi pintu dorm di bukak dari dalam kannn... huhuhu

physics2 replied at 10-4-2016 07:13 PM
Masa g kat bentong sana tu..depa ada crita n tunjuk...ada satu bilik tu langsung xlh duduk sbb keras ...

huihhh sampai kena tutup bilik tu mesti angker kan..

Salam TT,

TT tahun bila kat sana eh? IKIP 2 pon banyak cerita jugak dulu2.

Tt,cerita la lg....

Assalamualaikum...

huhuhu niat nak bercerita terbantut dek kerja...

Hi Delores
Tahun 2002 - 2003

Hi Zizadin
Insyaallah nak sambung 1 cerita ni..

Edited by 3bidadara at 18-4-2016 03:53 PM

Kisah II – Siapa Yang Menari? Adekah Si Minah Kumary?

Masa kejadian ni tak mengira siang atau malam “dia” suka bagi korang terhibur dengan bunyi loceng gelang kaki. “DIA” yang aku maksudkan dan bayangkan barangkali Si Minah Kumary (ni aku yang bagi nama ni) tengah sehhaaaatiiii berrrdannnsaaa!

Haritu aku balik kelas rasa letih yang teramat amat nye la haiiihhh sampai rasa malas nak membasuh baju! Bukan ape kang kalau da berendam kalau tak berus busuk pulak lepastu kang da berus nak kena perah nak bersidai huwarghhhh letihnya!

Dah namanya perempuan so dalam pada nak ngan tak nak tu letih tak letih tu aku pun capai la baldi baju dan pegi ke bilik air untuk memberus baju dan seterusnya mandi..

Selesai menyidai baju aku pun berehat atas katil dan baca novel sampaikan tak tersedar pukul berapa aku terlena. Sedar sedar jek lampu dorm dah tutup si A kawan aku ni pun dah terbaring kat katil dia cumanye die tak tidur lagi. Kakak B ni pulak hari hari memang kena layan radio sambil menelaah novel jugak la agaknya aku pun tak nampak sebab die kat katil belakang aku.

Dah alang alang tersedar tu aku pun capai la cawan nak minum air sambil si A ni teman. Berbual lah tentang isu semasa kononnya sambil gelak gelak dan disambut gelak oleh kakak B tadi. Tengah tengah sedap bergelak tu tetiba halus je dengar bunyi gemerincing loceng gelang kaki. *Korang pernah tak tengok gelang kaki India yang banyak loceng tu? Bunyi die kan halus tapi sedap la sebab banyak locengnye kan..

Chingg….chingg..chinggg…chhhhhhhinggggg!!! gerakan hentakan loceng tu dari perlahan dan semakin galak!! Serentak dengan tu siaran radio Kakak B terus tergendala macam bunyi tengah tuning tapi tak jumpa channel tu! Zzzzzzztttt zzzzzzztttt!! Kami pun apa lagik melompat ke katil berpelukan la dalam selimut! Woooo ada pulak yang tegur BUNYI APA PULAK TU WEH?? Kecut perut aku la wehhh siapa pulak yang menari nari dalam dorm ni?? Tak cukup si Selipar Basah tu ni datang pulak Si Minah Kumary!

Dan di setiap malam yang sunyi kami 1 dorm dihiburkan oleh tarian Si Minah Kumary tepat jam 12 ke atas kadang kadang berganti dengan Si Selipar Basah. Yang pastinya kalau die start je hentak gelang kaki mesti siaran radio Kakak B tergendala!

Pernah aku masuk dorm waktu lunch hour sebab nak amik notes aku yang tertinggal dalam locker aku pikirkan siang hari mana la ada hantu kan. Tapi jangkaan aku salah wehhh waktu tengahari yang sunyi tu aku sangkakan bunyi kipas dorm rupanya Si Minah Kumary tengah beraksi la….apa lagii merempit aku lari tak kunci pintu locker!

Dari cerita yang aku dapat kisah Si Minah Kumary ni agak tragis..dimana seorang pelajar iaitu senior kami (mungkin dari batch2 terawal) telah kecewa apabila mendapat keputusan peperiksaan yang tidak memuaskan..Beliau juga tekad untuk memutuskan perhubungan dengan kekasih hati..akibat kekecewaan yang tak dapat dibendung beliau mengambil keputusan menggantung diri di dalam dorm! Ketika dijumpai mayat beliau lengkap berpakaian sari seperti pengantin siap dengan barangan kemas seperti rantai, gelang tangan dan….GELANG KAKI.

mak oi......aku mmg failed kalao antu india ni....lain macam oi die punye angker.....and syabas la buat TT n kengkawan sebab masih dok dlm bilik tu.... kalo aku....mmg nanges dah tu!

siape_aku replied at 19-4-2016 03:44 PM
mak oi......aku mmg failed kalao antu india ni....lain macam oi die punye angker.....and syabas la b ...

takde pilihan wehh terpaksa la duduk jugak situ..tapi sampai kiteorang da naik bosan dan marah pon ye!
asik la ko nak menghentak kaki ko tu nak bagi hiburan kadang2 kengkawan aku jerit suruh dia berenti joget! huhuhu

3bidadara replied at 20-4-2016 12:21 PM
takde pilihan wehh terpaksa la duduk jugak situ..tapi sampai kiteorang da naik bosan dan marah pon ...

hehehehe....dengan entiti2 mistik ni...mmg gitu la.....sehari dua ye la takut....lepas tu mmg bengang la... dari takut mmg akan jadi marah....

ikotkn susah nk jmpe antu india ni..

Edited by 3bidadara at 2-6-2016 04:43 PM
kattzz replied at 21-4-2016 04:51 PM
ikotkn susah nk jmpe antu india ni..

- By Bidadara 2-

Aah. Memang susah nak jumpa. Tapi aku prnah sekali "terkena". Tapi ni bukan pasal nampak hantu india la. Ni pasal "Ular Kuil India".

Masa tu aku ontheway nak pegi keje lalu highway Senai-Desaru pepagi. Highway tu baru lagi mase tu. Ntah mcm mne, mase tgh laju nk motong lori, kat line kanan tu tetibe aku nampak sekor ular hitam tengah melingkar kt ats jalan.
Da aku tgh laju, mcm mane nk elak. Harusla aku laju je kan. Kena pulak kat line kanan.. Nak taknak aku trpaksa la jalan je dengan keadaan ular tu yg melingkar sambil naik tinggi kepalanye. Tp lepastu, bila aku pndang rear mirror, takde pulak. Then aku just buat bodo je. Sampai kat ofis, ngam2 duduk kt krusi, telinga aku terus berdesing mcm nak pecah gegendang telinga. Aku buat tak tau lagi. Smpai masuk hari kedua tu, aku ajak ayah aku pegi klinik sebab aku rase tak selesa dgn keadaan telinga aku berdengung & berdenyut urat kt leher smpai ke kepala.

Sampai kt klinik bile doc cek, doc cakap takde pape. Normal je. Sampai ayah aku suruh doc tu cek 3x. Tapi result doc tetap sama. Normal. Takde pape yg radang or pape. So doc just bekalkan aku ubat titik tu ha. Bila kami smpai rumah, baru aku bukak cerita pasal aku 'terlanggar' ular hitam tu. N 1st reaksi ayah yg aku dapat, dia mmg nmpak tak senang hati. Terus call pakcik sedara ayah untuk pegi berubat.

--sambung jap lagi--

3bidadara replied at 2-6-2016 04:40 PM
- By Bidadara 2-

Aah. Memang susah nak jumpa. Tapi aku prnah sekali "terkena". Tapi ni bukan pa ...

menunggu sambungan

CiliPadiSedap replied at 8-4-2016 10:15 PM

tengok bergerak tak?

kak.. kang budak ni beriya la tabuuuurr pasir.. rupanya anu tu tengok je dia tabur pasir dari atas katil