CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hzln

[Tempatan] Rafizi Ditahan Di Bawah OSA: Reman 3 Hari #75

Close [Copy link]
Polis geledah rumah dan pejabat MP Rafizi

Polis malam tadi menggeledah pejabat dan rumah MP Pandan Rafizi Ramli yang ditahan di bawah Akta Rahsia Rasmi (OSA).

Polis turut membawa Rafizi. Mereka mula-mulanya ke ibu pejabat PKR di Petaling Jaya, di mana Rafizi ditemui oleh Presiden parti itu, Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail.

Polis menghabiskan masa hampir setengah jam di ibupejabat PKR itu sebelum beredar bersama dokumen-dokumen dan sebuah komputer.
Mereka kemudian ke pejabat Rafizi di Pandan, sebelum mengeledah apartmennya di Bukit Antarabangsa.

Di rumah itu, polis merampas sebuah komputer riba dan sebuah telefon.

Rafizi memberitahu pemberita bahawa isteri dan anak lelaki yang berusia dua setengah tahun tidak berada di rumah.

Pengarah Strategi Pemuda PKR Akmal Nasir kemudian menulis ditweet bahawa Rafizi akan ditahan semalaman di Pusat Tahanan Jinjang.

Rafizi ditahan di bawah Seksyen 8 Akta OSA semalam selepas mendedahkan dokumen rahsia mengenai Lembaga Tabung Angkatan Tentera (LTAT).

Beliau telah ditangkap ketika hendak meninggalkan Parlimen untuk mengambil anaknya dari pengasuh.

Beberapa jam kemudian, ahli Parlimen pembangkang dan penyokong berkumpul di luar Bukit Aman untuk membantah penangkapan Rafizi.

"Mengapa pemimpin kami yang bercakap tentang politik, mendedahkan rasuah, mengapa mereka ditangkap?" tanya Naib Presiden PKR, Shamsul Iskandar Md Akin.

Pokok Sena MP Mahfuz Omar pula mendakwa bahawa tindakan menahan Rafizi ketika di Parlimen masih dalam sesi adalah satu penghinaan kepada Yang di-Petuan Agong.

Katanya, jika pihak polis tidak melepaskan Rafizi untuk menghadiri dua hari terakhir sidang Parlimen, maka Mahfuz mendakwa ia adalah satu penghinaan kepada Yang di-Petuan Agong.

Seri Paduka telah dirasmikan sesi pertama sidang Parlimen bagi tahun 2016.

go go rapizi

Pasni ada info /dokumen,tak payah buka mulut.Bagi jer kat wsj /sarawak repot tu.
Dah brapa kali selasa pun masih selamat lagi mereka

bukan senang nak lekat charge under OSA ni. Tengok kes ezam dulu...dah lekat pun. Tup2 bila buat rayuan boleh lepas. Unless kalo charge bersama dengan act lain

sgbuloh replied at 6-4-2016 09:31 AM
tapi rafizi memang tau dia bakal kena. wife dia pun 'dah ready' kalau rafizi masuk dalam. entah apa  ...

kalau dia tak buat, dikhuatiri laporan ketua audit negara yg menyentuh bab LTAT tu pooofff ghaib dari laporan akhir PAC yg bakal dibentang nanti

sipendiam replied at 6-4-2016 08:00 AM
by the way, mak aku tepon 2 hari lepas, dekat kawasan kejiranan mak aku ada mesyuarat umno.. dapatla ...

Bg mak ko borang suruh sign
Keluar parti..
Nanti ganjaran dia..adik bawak balik
mira filzah.Kihkih..

Follow Us
fire_place replied at 6-4-2016 10:23 AM
Bg mak ko borang suruh sign
Keluar parti..
Nanti ganjaran dia..adik bawak balik

haha memang tak laaa...dia pernah tanya.. "kenapa ko tak suka kerajaan?...." krik2

Agaknya polis yg tangkap org yg Cuba dedahkan perkara salah ni ada rasa bersalah x??ke rasa mcmne.

Xpaham peminpin Malaysia mmg macam badut,kulit tebal,dh terang2 nmpk korupsi tp buat xtahu sbb diaorg tahu dedak ramai sgt.

sipendiam replied at 6-4-2016 10:25 AM
haha memang tak laaa...dia pernah tanya.. "kenapa ko tak suka kerajaan?...." krik2

Org tua konsep terhutang budi.

Mcm mil aku lah. Arwah fil aku xsokong kerajaan,dia marah arwah fil ckp xreti bersyukur umno yg wujudkan felda blablabla..diaorg sokong membuta tuli je kebanyakkan,lg pun isu2 1mdb ke apa. Mmg diaorg xmik tahu,yg ptg leh layan gegarvaganza,kilauan emas.hihi..

fire_place replied at 6-4-2016 10:29 AM
Org tua konsep terhutang budi.

Mcm mil aku lah. Arwah fil aku xsokong kerajaan,dia marah arwah  ...

kan...tak guna nak cakap dah... depa hidup zaman umno bagi banyak jasa pada rakyat..

so aku redha je..cuma jarangla aku nak cakap pasal politik dgn mak..

Syd replied at 5-4-2016 12:23 PM
Rafizi yang bersalah.

salah tak salah mahkamah tentukan. negara ada undang undang utk di patuhi.

akusukaq replied at 6-4-2016 10:38 AM
salah tak salah mahkamah tentukan. negara ada undang undang utk di patuhi.

ai sebut yang tuharus dibaca dengan nada sebaliknya

OSA ni akta yg bagus jika d gunakan dgn betul...masalahnya, ianya digunakan dgn cara yg salah. Rapiji ni buat ada sebab, dgn harapan rakyat akan benci dgn amno bila dia ditahan. Konon mcm lilin membakar diri. Next PM, perhaps.

sipendiam replied at 6-4-2016 10:33 AM
kan...tak guna nak cakap dah... depa hidup zaman umno bagi banyak jasa pada rakyat..

so aku red ...

Tp yg geram org skrg ni..kena aniaya,nmpk pemimpin penipu,kos hidup makin tinggi.
Dapat brim,beras sekampit bodoh2 sokong. Rungut gst dll,tp sokong lg.

Mcm gst tu xda sapa marah rasanya kalau ada dan kelebihan dikembalikan pada rakyat.tp ni ntah apa kelebihan rakyat dpt pun xtahu lah.

semoga rapizi dapat parol mcm mat toyol tempeh...

Edited by hzln at 6-4-2016 11:35 AM
aks_berhad replied at 6-4-2016 10:39 AM
OSA ni akta yg bagus jika d gunakan dgn betul...masalahnya, ianya digunakan dgn cara yg salah. Rapij ...

adakah rafizi melanggar undang2 negara? YA
adakah perbuatan rafizi itu perbuatan tak bermoral lagi jahat? TIDAK

sesuatu perbuatan yg tidak mematuhi undang2 tidak semestinya perbuatan jahat

itu lah yg jadi bila undang2 negara sewenang diguna utk lindungi pihak yg buat salah

sipendiam replied at 6-4-2016 08:00 AM
by the way, mak aku tepon 2 hari lepas, dekat kawasan kejiranan mak aku ada mesyuarat umno.. dapatla ...

Ye ke? Mak aku pun sama..mesyuarat dalam mid april ni.. tp dia x pegi sbb ada duk umh aku d KL.. umh mak aku kt Terengganu.. mak aku ckp AKAN dapat beras, gula, etc. klu p meeting tuh nanti.. org kg.. suka la dpt brg keperluan asas xyah p pekan.. xleh imagine mak aku p jalan kaki ke sekolah xx nk meeting bw blk beras busuk2 5kg, gula 2kg... bkn delivery pun.huhuhu.. aku ckp mak duk diam2 kat umh xyah blk lg.. xpelah x pegi sekali.. depa x buang mak dr jd ahli pun..

beskalmeroh replied at 6-4-2016 10:53 AM
Ye ke? Mak aku pun sama..mesyuarat dalam mid april ni.. tp dia x pegi sbb ada duk umh aku d KL.. u ...

ye la kot...tempat mak ko under sape...tempat mak aku under noh udang.. setiap kali meeting mesti dapat benda2 gitu.. tu belum kelau kenduri noh udang mesti bagi sumbangan beras berpuluh2 kilo.. membantu la jugak..

tapi tulaaa bila fikir apa yang dia amek lebih byk apa yang dia bagi memang tak laaa aku undi si noh tu...

tak payah la weh menyusahkan mak ko nak bwk beras berat2 tu.. beras bukan berkualiti sgt pun... mak aku guna kalau buat nasi impit je pun... beras makan hari2 bukan beras tu pun...mak aku makan beras herba ponni..

fire_place replied at 6-4-2016 10:42 AM
Tp yg geram org skrg ni..kena aniaya,nmpk pemimpin penipu,kos hidup makin tinggi.
Dapat brim,bera ...

aku tak faham kalau ada orang muda yang memacai... kalau orang tua tu faham la gak...tak tau nak access internet.. terhutang budi etc..

ni hat yang muda2.. boleh baca hari2 ade je berita buruk pasal bijan and the geng ni... tetap jugak memacai.. macam makcik aku

vandergooh replied at 6-4-2016 12:41 AM
Ya ALLAH.... sedihnya akak tgk... 3 minggu lepas... tangkap org like kat facebook yg tunjuk gambar b ...
Najib umno sekarang sgt zalim.... bodohnya bangsa melayu ni...

Rafizi tu pon melayu... Apa ke bodohnya ko nak bodohkan bangsa melayu plak... Ko tu yang BANGANG abadi..