CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2835|Reply: 11

Abang Ipar 'Dikatakan' Kena Guna-Guna

Edited by b_n_c at 15-2-2016 02:18 PM

salam,

family laki aku sedang mengalami mslah sampaikan aku lak takut terkena tempiasnya.

abg kpd laki aku ni kawin dgn org kedah lbh kurang 2 tahun lps(baru dpt ank dlm 5,6 bulan)...

semasa tempoh pertunangan, bini dia selalu gaduh ngn kakak ipar(dlm wassap) disebabkan mulut hansuang kakak ipar aku yg cm haramjadah dok kutuk dia mcm2 pastu dipenyampaikan plak oleh biras aku yg sorg lg tu(pompuan)...selalu gila bergaduh sbb mulut reporter gila tu la...
aku dlu pn sipi2 lg la nak jd hijau sbb betina mulut reporter ni, nsb aku sempat tersedar supaya aku x layan sgt report2 kata ipar aku kutuk aku itu ini begitu begini...lantak dier la nk tebakar dalam neraka nnti kan cbuk kata org itu ini...

lps kawin abg ipar aku ulang alik taiping - kedah....(sbb bini keja kedah xnk benti)
sampai 1 tahap dia dh jarang balik taiping..(ni waktu bini tgh sarat)...
so family kat taiping ni dh pk mcm2 + bini dia tu mmg ada bad rekod sbg panas baran suka merempan yang bukan2...

lebih kurang sebulan yg lepas, kami dpt  citer dr family mertua kata abg ipar aku ni telah diguna2 oleh mak mertua supaya lebihkan family bini la kot, skrg ada kat taiping tgh berubat n family laki semua suruh dia bercerai...

Ya Allah sedihnya aku dgr....
kenapa la xleh nak settle... ...

kot ye pun bini tu salah, cuba la berdiplomasi dlu, ank kecik lg kot...
tp alasan depa, depa xnk terima dh pompuan tu sebg ahli keluarga, lg2 abg ipar aku dok cita klu gaduh je bini tu asyik mintak cerai...(biasala gaduh)
dah la depa duduk dgn mertua tah ke pmpuan tu jenis manja lbh je kot sb tu mulut x tahan knon mtk cerai je manjang...

skrg ni aku lak takut aku pn kena tuduh buat bnda yg sama kt laki aku sbb kalu balik kampung kt perlis, laki aku lebih suka dok kt umah aku lama2 berbanding dok umah dia...risau la aku...tapi sumpah lillahitaala aku xkan buat bnda terkutuk tu biarpun laki aku nk ada betina lain pun pi la berambus, nama kata aku nk ikat laki guna cara kotor, InsyaAllah aku xkan buat..

skrg ni depa dok tuduh kata abg ipar aku tu dh berubah, jd soft spoken sdgkan sblm2 ni dia jenis garang n kasar...
pelik la aku ng family depa ni, tah ke org tu jd baik gitu sbb tuntutan dia sbg suami/bapa(dh kawin kan)...
xkan nk garang dr muda sampai mampus kot...
fmily sndiri xtau nak ajar anak jantan supaya jd bertanggungjwab lg mau salahkan org lain...

bkn nk kutuk family mertua, ank dia mmg baik2 belaka kecuali kakak ipar mulut hansung ja sbb trlalu dimanjakan mak sbb bapak mertua dh meninggal...
yg laki2 mungkin terlalu selesa sblm2 ni sbb x diajar cara ssh, so bila dh bekeluarga ni lambat la ckit nk sesuaikan diri jd berdikari...

korang rasa patut ke aku contact biras aku tu tnya khabar dia?
tnya keadaan dia, dia nak selamatkan umahtangga ke tidak ngn laki dia..?
sbb aku tukar nombor phone,so dia xtau nmbor phone aku yg baru.
ke nnti kata aku masuk campur lak?

Related threads

tak payah masuk campur la..
lagi-lagi bila family laki dah complicated macam tu..
nanti tak pasal-pasal ko pun terkait walaupun takde niat pun..

prettyuglybabe replied at 15-2-2016 02:19 PM
tak payah masuk campur la..
lagi-lagi bila family laki dah complicated macam tu..
nanti tak pasal- ...

niat kesian...
nak sgt tau dr pihak dia...

x puas hati dgr sebelah pihak ja...
tah ke depa sengaja kan nk pisahkan depa berdua...
dh la kakak ipar mulut hansuang tu pn kuat bomoh jgk(knon2 ustaz metat segala)..adoi.

sedih....

pastu dok kaitkan balik hal waktu nak g bertunang dlu,keta accident la...

waktu nak menikah kat masjid (waktu petang) (masjid tepi kubur)
kebetulan lak ada 4 jenazah yg tgu nak disolat jenazah dan dikebumikan di situ...

dah settle hal jenazah baru acara akad nikah.

pada aku semua tu hanya kebetulan, tp agak2 betul ke bnda tu mmg terjadi untuk menunjukkan sesuatu ha..?

xder saper kesah dgn citer ko kt sini. habis la kau TT

dah la..jgn nak mnyibuk hal org..aku sejak2 kawin ni malas aku nak tau pasal ipai duai aku.

Follow Us
aku pun rasa hang xyah masuk campur..
just doa jodoh depa panjang..

bangang4 replied at 15-2-2016 03:22 PM
xder saper kesah dgn citer ko kt sini. habis la kau TT

kikiki..

xpa,
x balas pun xpa,
kalau balas lg baguih, kikiki

Tah2 family laki tu yg xok..tuduh2 family pompuan tu guna2 kan anak diorg... Possible jugak cerita diorg xbtoi..

Yg pompuan tu opkos la mntk cerai sbb penat la in law tuduh mcm2..

Selalu mesti ada cerita yg kedua..apa2 pon tt xyah masuk campuq la..nasihat yg baik2 sajalah utk depa..lebih pada tu buat xtau saja k.. Takut2 tt sama terpalit sama dosa meruntuhkan rumah tangga org.. Kalau depa xmau dgq, biaq p kt depa ok..

Jgn masuk campur.

Ye setuju sangat2... Jangan masuk campur.

kes akk pun sama.
adik ipar dah bercerai.....konon kata keluarga belah sana dok kata adik ipar dan keluarga mertua akk nih doh bomohkn dan bg nasi kangkang kt ex somi.

ironinya...adik ipar pompuan nih ngn mertua akk layan pun mcm taik, mgata2x akk kt belkg..hina2x keluarga akk (malas nk citer byk    ..tread post akk la...)

sekali pikir...mcm balasan je...apa yg depa buat kt akk org buat kt anak depa.

dan sesekali terdetik nk call gak biras (lelaki) tu nk tau citer sebenar kenapa bercerai.
tp bila pikir lagi...xyah. bukan kena mgena ngn kita pon.
tp perasaan nk tau tu membuak2x.......cuma igt dan hormat somi je tu yg xjadi call.