CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: siape_aku

Aku dan Hero... (masa untuk reveal name Hero ni after so many years)

so lepas aku bersiap tu... aku plak berborak dgn akak tu kat meja makan... tapi akak tu dok pandang muke aku...kejap pandang kt dagu..kejap die pandang kat kening...

aku pon cam rilek je la..w.alopon aku nampak mata die camtu... (ekceli aku raba jugak muke aku kot ade ape2 yang tak kena...kot ade kelopak bunga ke ape...tapi aku dah check muke kat cermin sebelum kuar bilik tadi, elok je takde ape yang tak kena)

perbualan mase tu berkisah pasal hal kesihatan lah, pengalaman die mengurut sane sini.... pastu akak tu pon mintak diri nak balik.... so aku berjalan dengan die je keluar...

aku: ade ape2 yang tak kena ke kak kat saya?
akak: hmmm..camne nak cakap...cume ade lah gangguan...
aku: okay pastu...saya nak kena buat ape ni ?
akak: jaga solat, bace quran...biarlah org nak buat kite ke ape ke..Allah swt ade...
aku: (mase akak tu cakap cmtu, aku dah sebak gile...ape lagi org x puas hati?)
akak: insyaallah...jangan putus asa... teruskan buat bende elok..kite buat baik pon org dengki kan,..? yang awak masak aritu sedap....kena dengan selera family akak... habis licin diorg makan!
aku: alhamdulillah... (ayat pujian ni bukan ayat rekaan ye..)
akak: nanti kalo open order, bagitau awal sket...senang akak nak order kat awak...
aku: okay..... kak...ade tukang urut saya sebelum ni kan, lepas die urut saya, malam tu die teruk kena cakar...kalo ade ape2, akak bgitau saya ye...
akak: insyaallah xde pape...awak kalo rase okay berurut dengan akak, nanti bile2 boleh ulang lagi...jage diri ye.... assalamualaikum...
aku: waalaikumsalam.....

dan akak tu balik berbekalkan pisang emas yang baru amik dari kebun dan mangga yang baru petik dari pokok depan rumah....

aku pon masuk bilik...termenung kejap.... "apa yang aku buat sampai ramai sangat orang nak dengki dengan aku?"

Edited by siape_aku at 15-11-2021 06:16 PM

CURHAT

ni bukan aku nak up diri sendiri....tapi selama aku hidup,...seumur hidup aku selama 37 tahun ni...aku jenis x amik port hal org...korg nak gaduh ke ape ke...lantak korg..aku x campur....org ade problem...mintak tolong, aku tolong mane yg aku mampu.... tapi satu...aku jenis terus terang...mungkin itu yang org tak tahan....

TERUS TERANG DI ANGGAP MULUT LASER

senang cakap, ape yang aku bagi sepanjang aku berkawan dan bersaudara, aku bagi sebaik mungkin...kalo aku nasihat diorg, bukan sebab hidup aku lagi bagus...tapi sebab aku sayang diorg...kawan2 dan saudara mara aku....

tapi bile kite berterus terang untuk diorg betulkan semula hidup diorg....diorg salah anggap sebab ingat aku ni ajet2 best...sebab diorg bukan dengar untuk faham dan berubah, tapi dengar untuk menjawab dan mempertahankan kesilapan yang diorg buat....

aku rase rata2 org melayu bersikap sebegini...suke mengkritik tapi tak sanggup pulak terima kritikan....

so selepas 2-3 tahun aku menjalani hidup baru dengan kerjaya baru, makin jelas watak dan perwatakan setiap manusia....

yang bertudung smpai ke lutut belum tentu bersih hatinya....
yang free hair malamnye penuh tahajud...
yang nampak kaya tapi sebenarnye berhutang dengan ah long...
yang nampak biase tapi harta nye melimpah ruah...
yang biase2 saja tapi selalu memberi...
yang beg berjenama tapi singgit pon berkira....
yang selalu ketawa bersama menyimpan beribu rahsia pedih...
yang rugged bertatu tapi suci murni hatinya...
yang elok parasnye tapi sinting otaknya...pon ade...

sebelum ni kite tak berapa nampak bende2 camni,...atau selagi kite belum bertemu org2 macam ni...kite suke menilai orang dari luaran.... serius..itu adalah aku yang dulu...!

tapi pengalaman baru menjadikan aku orang baru yang berbeza.... melihat dunia dan kehidupan tanpa menilai sesiapa, rupa dan tanpa apa2 pon...aku ikhlas dengan segala hubungan yang terjalin....

senyum je bila ade cerita2 yang kurang enak didengar pasal orang lain...atau pasal diri aku sendiri... diorg nak cakap ape pon, terserah...! aku tak kisah... kalo ade yang mengumpat oragn lain, cerita tu akan stop kat aku sahaja...aku takkan jawab atau tokok tambah dan aku takkan menyampai pulak cerita tu dekat orang lain....

cara baru ni, memang jadikan hati lebih damai dan tenang... senyum..walaopon selalu disalah erti... hahaha..maybe sebab aku belom kahwin..so akak2 ni rase tercabar kot...bile aku senyum kat suami diorg...(padahal jiran2 je semua...plus diorg customer)..kadang2 berbual kosong mase beli sarapan kt kedai, bini dalam kete...so diorg nampak aku berbual dgn suami diorg,...hahaha....

itulah...aku akan terus buat dan hasilkan yang terbaik...dalam perniagaan...insyallah...jika diizinkan  Allah swt...

kalau perlu migrate...maybe aku akan pergi dari jauh sket dari Malaysia...

*jin/hantu/setan ni bole ke ikut kite terbang g negara lain???

aku rase dulu sebab aku selalu stress, marah2, susah hati, sakit hati, dendam... mmg banyak emosi negatif dalam hidup aku....memudhakan bende2 tu mendekati aku...kirenye die bagi spark sikit je, aku boleh naik angin....

so aku rase....bile aku dah ubah cara hidup, pemikiran dan hati aku jadi lapang dan tenteram... bende tu start ganggu family aku...

mak, anak2 sedara aku tiga orang... anak sedara aku yang sulung tengah mengaji..and die bace quran, bende tu datang peluk die dari blakang.... cuak jugak die...pastu die bace ruqyah pon..die kena ganggu...anjing melolong? toksah cite la.... dengar anjing tu macam menggelupur lari... sambil howling....kadang2 endingnye tmpt lari anjing tu, kat luar tingkap bilik aku....pastu terus senyap..,macam die hilang terus...

yang anak sedara yang sulung ni nak SPM...so die stress....sebab die aliran agama..banyak bende die kena hafal... usuluddin lah...name2 subjek die pon, tergeliat lidah aku nak nyebutnye... ... main game kat henpon pon buat die stress...aku pon stress tgk die...

yang no 2, sekolah tahfiz pulak...pon ade lah tekanan die untuk hafal...dengan godaan2 kt rumah...tv, gadjet...insyaallah sabtu ni die balik asrama...tu pon buat die stresss jugak sebab kat asrama takleh makan macam kat rumah... hehehehe...

yang no 3, biase lah...budak pompuan baru nak up jadi gadis2 remaja....sebok nak beli mekap.. sebok nak putihkan muke...sebok nak try macam2 food yang die tengok kat ig.. kengkawan jeles n kecam2 die kat ig...stress weh jadi pompuan!! hahaha... (plus die dh berlakon, so bnyk lah hal die nak stress jugak)....

senang cerita, budak2 ni masih fragile...jiwa masih rapuh... so bende2 ni attack diorg pulak...nasib baik diorg jenis bercerita dengan aku....ape yang diorg kena, ape yang diorg mimpi.... ape masalah...kat sekolah, dengan kengkawan...kengkawan kat rumah...

aku nasihatkan style aku lah....mungkin agak kasar...tapi aku nak diorg belajar release...release unnecessary stress...takyah pikir kalo org taknak kawan dgn diorg,.. takyah pikir kalao ade kecaman dekat ig... takyah frust kalao tak boleh score mase exam (yg sulung tu jenis risau kalao die tak score...die risau kalao mak die frust)

yang pompuan tu selalu cerita mimpi ular banyak...pastu dalam banyak2 ular tu...ade satu paling besar...yang selalu ikut die...damn!!! aku igtkan diorg dah mati....rupenye carik tuan baru!

(ade aku cerita psal ular2 ni kat posting aku sebelum ni atau kat thread aku yg laiin....sebab yang aku alami tu, ular2 tu semua dah mati bergelimpangan...atau aku je ingat diorg dah mati? tapi sebenarnye diorg hanya tido?)

to be continue? #letih

mak aku bercerita baru2 ni...

die mimpi baby! ade orang nak bagi die baby...pastu die tergagak2 nak amik....cume die kate die bagi baby tu susu botol....

pastu anak sedara aku yan pompuan tu cakap "aritu pon kakak ade mimpi baby...ade org buang baby tu...kakak angkat lah...sebab baby tu kiut sangat...kakak dukung la main dengan die...."

letih oi...letih nak hadap bende ni lagi sekali...tapi dekat orang lain.... orang lain yang takde kekuatan macam kite... yang perlu dibantu.... yang tak mau dibantu macam mak aku...adoiyai degilnye die...

die masih taknak buang kerongsang delima dalam simpanan die tu.... camne ea aku nak rembat n buang?

serius aku bengang betul dengan kerongsang tu..sebab mak aku dok cakap bende tu cantik tapi aku tengok biase je! takde ape yang special pon! ce bagi idea camne aku nak dapatkan kerongsang tu dari simpanan mak aku...

Edited by siape_aku at 17-11-2021 12:17 AM

hai korang...

aku selalu rase bile amik wudhu...air yang jatuh dari anggota badan aku tu panas...mmg camtu ke atau aku je yang mengalami camtu...? so biasenye aku akan basuh lebih sket tang kepala sampai ke ubun2... bagi sejuk kepala aku...

ade yang tunggu updates kisah aku dgn si Putih rupenye....

korang nak tau ke>?>??? hahahaha

setelah berkali2 aku menolak untuk jumpe dgn die (bile die call ajak lepak, manjang aku bagi alasan busy....padahal ade hari yang aku free...)

akhirnye... (kisah ni masih panjang sebab belom abis...adoiyai..aku rase kalo diorg break pon belom tentu cite ni akan abis...)

aku mmg menjauhkan diri terus dari si putih.... and aku tau die tau....so die cari kawan baru..die masuk gorup fitness...pegi sane sini ...workout...which is good for her.... die ade ajak aku join tapi aku  ttolak...sebab aku tau itu ticket utk die jumpe aku dan bercerita hal si  Hitam....
(kalo jumpe untuk anta barang bisnes pon, die tetap akan selit cerita kebaikan si Hitam...tibehhhh, ha camtu lah perasaan aku)

yang paling baru...sebab die dh lame tak msg aku..aku sjae je msg die..nk tgk die respon ke tak...sebab kalo komen aku kat fb die...die respon (die pernah block aku kejap kat fb....hahaha...)

aku: babe...busy ke?
putih: takde la...tgh golek2 layan budak2 ni buat homework pdpr...nape?
aku: takde...saje lah msg....tadi aku jumpe di Ijol....die tu dah kawen ke..? aku kenal muke n name je...c tau plak status diorg tu....
putih : die dah kawen...dah bercerai pon...
aku: oooooo... alkisahnye.... sbb tadi tu die tegur aku...die bgitau ade sorg lagi dh masuk kelab duda...
putih: die syok kat kau lah tu.... (tibehhhhhhh lagi)
aku: haish...takde lah.... die panggil aku kakak kot.... bual kosong je mase beli sarapan...
putih : x payah lah weh kalo lelaki camtu....
aku: ha?? maksudnye? die dh ade anak ke? (tibeeeehhhhh lagi...aku dah paham...saje pancing nak tgk die jawab ape)
putih: ade anak sorang...  tak payah la weh  kalo sertakat die tu...keje pon tak tentu arah... (tibeehhhh ;agi....org tu tegur aku je die ckp mamat tus  syok kat aku plak???

pastu aku tukar tiopic cpsal hobby baru die...hiking dgn group ie tu....

Follow Us
Edited by siape_aku at 17-11-2021 12:59 AM

updates kisah si putih:

lepas die cakap camtu pasal si Ijol tu...aku jadi pelik plak...org tu just tegur je, die ckp org tu syok kat aku... pastu nak kate si IJol tu x tentu arah...mcm lah si Hitam tu ade arah sangat.... (tibehhh bekap Ijol...hahaha... xde ape okay...)

yang buat aku rase agak menyirap bile si Putih ni nak cakap lelaki lain camtu...aku ade lah dapat satu story pasal die...ekceli banyak story...aku cube bagi yang paling ringkas....

putih tau si hitam dgn jasmin...
jasmin tau si hitam dengan si putih...
putih dengan jasmin berkontek (kadang gaduh, kdg berbincang sape nak g jemput anak si hitam)...
putih dgn ex wife si hitam berkontek...
si hitam berkontek dgn ex husband si putih...
jasmin berkontek dgn ex husband si putih...

so korang paham x relationship diorg ni complicated sangat?

si jasmin jealous dgn si putih kalao diorg kuar dating...
si putih jealous bile si hitam balik rumah si jasmin...
si jasmin sentiasa dalam mode untuk pisahkan si hitam dengan si putih...

so ade wujud satu watak baru...aku bagi name die Wheel... Wheel ni lelaki...

si Wheel ni bestfren ex husband si putih....
si wheel ni bestfren dgn adik lelaki si putih...
si jasmin pon kontek dgn si Wheel...
si hitam x suke dgn si wheel...
wheel ade sorang kakak yang kawan dgn aku n putih...
family wheel baik dgn family si putih....

okay...paham setakat ni?

updates kisah si putih:

so daripada kakak si wheel...aku dapat cerita... si putih sudah sewa rumah dengan si hitam! and of course lah diorg belum menikah ye tuan2 dan puan2!

dari mane diorg dapat tau? daripada Jasmin...sebab jasmin jumpe ex husband putih n jumpe si wheel... n jasmin bagitau... bukan setakat tu...

dalam henpon si hitam, ade video si putih tangah mandi!!!! (Allahu! mase aku dengar ni....aku rase hilang darah aku satu badan...)

selama aku kenal si putih ni, die sangat menjaga aurat ye...baju lengan panjang, tudung litup, die jage elok lah...aku ni je kejap bertudung kejap tak...

so bile aku dengar camtu...aku tanye berkali2... "betul ke ni...? atau jasmin saja reka cerita untuk burukkan si putih?"

kakak si wheel ni kan, mase die bercerita tu, bergenang airmata die...sebab aku tau family die dgn family si putih ni rapat... die cakap dh  anggap si putih tu mcm adik sendiri...tapi bile si putih kawan dgn si hitam..dgn mak si wheel tu pon si putih takmo tegur....dasat kan penangan si hitam?

kebetulan mase aku tgh berbual dgn kakak si wheel ni....wheel pon sampai...so die join lah sekaki...

wheel: jasmin bagi ex si putih tengok video tu
aku: weh seriouslah korang...ape bende si putih ni?
wheel: dah bodo dah kawan ko tu... payah...nak nasihat pon x gune..kite ni ape yang die tak burukkan...
aku: maksud ko?
wheel: die jumpe ko die cite buruk hal alku...die jumpe org lain, die burukkan ko... macam tu lah sampai bile2...die berkawan untuk kepentingan je mi....
aku: tak...yang die sewa rumah tu apesal bodo sangat?
wheel: dah jadi bodo lah dek si hitam tu... 4 tahun mi diorg berkawan...bukan sekejap..janda n duda plak tu...
aku: jemmm aku cite camni weh...
wheel: jasmin tunjuk video tu kt ex si putih...and ex die cakap "die pernah jadi bini aku..aku tau setiap lekuk badan die"
aku: mane si jasmin dpat video tu....?
wheel: ANAK SI HITAM JUMPE MASE MAIN PHONE SI HITAM,...PASTU DIE TUNJUK KAT JASMIN!
kakak si wheel: yang selama ni die cakap pegi outstation tu, die pegi jumpe si hitam lah.... sebab tu mak bapak die tak percaya kat die dah....
aku: adik si putih tak tau ke?
wheel: kalao die tau, mampus si putih tu kena beasah nanti mi...
aku: biarlah kena belasah...die ade hak kan...adik lelaki die tu...kalo ape2 jadi kat bapak die...adik tu wali kuat tu....
wheel: betul..tapi mcm lah ko tak tau adik n bapak die punye baran camne....
aku: abis ko tak nak bgitau?
wheel : (die geleng2)
aku: kesian die...die x sedar tu ape die buat...die kena mandrem...
wheel: takde mandrem lah weh...bende sedap...
aku: adoiyai... karang kot bunting...satu hal plak lagi...
wheel: biar die rase... selama ni die ingat hidup die paling bagus sangat...

so korang boleh bayang tak? bapak n adik lelaki si putih ni, mmg semua org tau tahap baran diorg camne...tapi si putih berani buat camtu....

eh vavi betol la..... elok post story tadi...ade bunyi bende ape ntah menjerit kat luar rumah!!!

anak sedara yang sulung tgh makan sambil tgk tv...die igt adik die yg no 2 bising... aku plak igt yang anak sedara aku yang pompuan tu menjerit....

bile aku kuar..die cakap tak tau bunyik ape...

menjerit2 mcm bunyi binatang tersepit ke ape..bile dicarik, bunyi tu dari luar rumah belah dapur....
bile suluh dgn torch light dari dalam rumah... die senyap....

bile kitorg menjauh..die jerit balik....tapi serius...bunyi yang tak pernah kitorg dengar sebelum ni....

pastu kuar g belakang rumah...dgn torch light n berbekalkan kayu di tangan.... takde ape pon!

aku assumed itu binatang mcm musang ke ape...maybe die dah lari.... (ayat nak sedapkan hati)

lebih kurang mcm suara budak pompuan menjerit.... mcm bunyi org / binatang tersepit....

"ade org buang baby ke?" mulut anak sedar aku yg pompuan tu...adoiyai... ni die cakap sebelum keluar g tgk kat belakang tadi....

dah senyap..takde ape...tapi aku tak suke ape yang aku nampak tadi!!! damn!!!!

siape_aku replied at 15-11-2021 06:48 PM
mak aku bercerita baru2 ni...

die mimpi baby! ade orang nak bagi die baby...pastu die tergagak2 nak ...
nak buang kena mak tt rela.. klu tak, jadi takguna juga..

mamichik replied at 17-11-2021 09:34 AM
nak buang kena mak tt rela.. klu tak, jadi takguna juga..

nak tggu die rela sampai bile??? sebab mmg takde tanda die nak buang bende tu.... maksud aku tu buang tu... bagi kat org lain...bukan dlam jagaan kitorg,...

abis kalo ape2 jadi kat mak...bende tu akan terus dalam simpanan kitorg...atau lepas tu aku baru boleh buang?

Edited by siape_aku at 17-11-2021 03:06 PM

ape yang aku nampak semalam? lembaga hitam merangkak laju...dari arah dalam rumah belah depan, berlari (merangkak tapi laju) ke arah pintu belakang mengikut belakang anak2 sedara aku mase diorg keluar tengok bende yang menjerit/berbunyi kat belakang rumah malam tadi....

ape bende siak??? aku tak pasti...tapi lain dari rupe bentuk Nightcrawler yang pernah muncul depan aku sebelum ni....
*kesilapan semalam bile tak rakam bunyi tu!!!

Minyak Pengasih memanggil?

selepas nenek meninggal tahun 2012, minyak simpanan nenek tu beralih ke tangan adik lelaki die yang bongsu...atok sedara aku la kirenye.... (aku pernah cerita dulu pasal die...mase aku mintak minyak tu untuk "tarik" ibu minyak tu keluar....) dan aku rase minyak tudah takde ape power lagi dah...

sampai lah bulan 5 aritu, atuk sedara aku tu meninggal sebab covid (al fatihah), berjangkit mase die pegi emergency Hospital selayang...sebab mase malam die pegi emergency tu, kt situ ade yang positif... so lepas 2 mggu die dalam wad, buat swab test, die positif... confirm kena kat hospital sebab anak bini die semua elok je.... kat area rumah die pon takde kes....

atok sedara aku tu masuk ward sebab sakit dada n sakit perut, (kalau x silap aku la)...tetibe doktor kate ade jangkitan dalam usus...pastu ade pendarahan dari dubur...pastu dah siap operate, pastu terus x sedar....then positif pulak...kami mmg tak sempat jumpe.... (biase die tetamu pertama setiap kali hari raya...tapi tahun ni die tak datang pon....rupenye dah masuk ward...wife die pon x inform kitorg, bile die tak datang tu baru mak aku call tanye ngape tak datang...)

so nak dijadikan cerita...atok ni meninggal hujung bulan 5, so sekarang bulan 11.... so selama 6 bulan ni...hati aku macam kena garu je....sebab ape? aku dapat rase tarikan/panggila nkuat untuk aku amik balik minyak tu...!

ye atuk tu ade 4 org anak lelaki...tapi minyak tu asalnye nenek aku yang pegang kan...so aku tak rase anak2 lelaki atau perempuan die nak pegang atau jage minyak tu...

aku ni dari sehari ke sehari...perasaan tu makin kuat.... walopon aku dah cube untuk buat derk je...otak aku mesti terpikir untuk amik minyak tu....

misi aku satu...: kalo aku amik, aku nak settlekan...buang terus dan putuskan segala bende yang tak berkenaan dengan kehidupan kitorg...

risiko nye: aku takut bile bende tu dh ade dalam tangan, aku takut aku simpan/sayang nak buang ...atau mungkin aku gune pulak ke.... (hati kite ni kan berbolak balik) mase belom dapat cakap lah nak buang la ape la... kot dh dapat kang..aku lak berbomoh,,... hah sudah.... hahahaha

korang rase camne? nak amik atau biarkan ?

satu lagi yang aku risau, kalao minyak tu jatuh kat tangan org lain... dapat kat atuk sedara aku yang sorang lagi... die mengubat orang tapi gune perantara bini die yang kena rasuk2 tu... (aku bebulu je mata kalo tgk die acah2 kerasukan/menurun tu)

APE AKU KENA BUAT NI???

jadi keje lak arini aku menggoogle bunyi binatang! hahaha... tapi takde satu pon yang same dengan bunyi malam tadi....

siape_aku replied at 17-11-2021 02:56 PM
nak tggu die rela sampai bile??? sebab mmg takde tanda die nak buang bende tu.... maksud aku tu bu ...
bukan.. maksud iolls, kerongsang tu boleh nak buang.. tapi akan buang secara fizikal saja. sebab setahu iolls, bila  pemilik asal tak rela nak buang, benda tu akan ada juga kat dia walaupun barang fizikal dibuang. wallahualam..
cuba la uolls tanya kakak yg urut uolls tu..mana tau dia ada cara yg sesuai nak buang. semoga dipermudahkan semua urusan uolls sekeluarga

Akhirnya selesai aku bca ..
Bagi aku  tt memang seorang yg kuat semangat..
Mcm2 dugaan tt lalui..
Lg 1.. aku dah subscribed 2 channel youtube tt ..

mama_imanz replied at 18-11-2021 04:56 PM
Akhirnya selesai aku bca ..
Bagi aku  tt memang seorang yg kuat semangat..
Mcm2 dugaan tt lalui..

thank you sis....

banyak sangat nak diupdates...x sempat nak edit kadang2 tu....

mamichik replied at 18-11-2021 08:31 AM
bukan.. maksud iolls, kerongsang tu boleh nak buang.. tapi akan buang secara fizikal saja. sebab se ...

nak kate mak pemilik asal pon x boleh jugak...x pasti camne bole ade dalam simpanan die atau sejak bile....

tapi kalo tengok mak ni punye degil,.... hantu pon surrender ...